Apel la calm

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Se pare ca am uitat de ce ne aflam aici ...
Citind zilnic forumul Lumea 5 incep sa ma intreb din ce in ce mai des ....
Oare a ti uitat esentialul ...

Jucam sa ne distram !

rhadookoo ,martzian ,Lizard ....cel putin la voi am pretenti !

Zilnic apar useri noi [ ca ciupercile dupa ploaie] care arunca cateva injuraturi , si dupa ce au cucerit un sat vin si umplu forumul cu statistici .

DAR VOI !?!

Voi ca lideri ar trebui sa fi ti primi care sa incerce sa tempereze lucrurile , si nu sa agite !

VOI CHIAR SUNTETI NOOBI ?

-Daca ai cucerit 5 sate ieri , chiar trebuie sa vi pe forum si sa l umilesti pe adversar !?
-De ce ?
Este cumva adversarul tau , un trib de inferiori ?
Daca era asa ...in mod cert nu rezistau pana acum !
Insasi faptul ca i ti este adversar , demonstreaza ca merita respectul tau !

rhadookoo ,martzian.....

Uitati esentialul ...
Intr o lume un jucator i ti este adversar , in alta lume este prietenul si aliatul tau !
In acest joc nu este loc de ura ! , respectul intre jucatori este singurul lucru care dainuie .

Amandoi vorbiti de mizerie , de lipsa de onoare si respect ...dar va referiti strict la adversar ...
De cand urmaresc acest forum , nu am vazut niciodata macar o umbra de respect pentru adversar cand a fost vorba de voi doi .
Este pacat , pentru ca voi reprezentati in acest moment elita Lumii 5 .
In acest moment jocul se structureaza intre razboiul IMMO + aliati versus noobs + aliati .....si in rest nimic !

Este firesc ca zi de zi sa existe pierderi si de o parte si de cealalta , dar asta nu inseaamna ca zilnic trebuie sa ne jignim adversarul ...

Cat despre "ciupercutele" care au aparut in ultimul timp , si care vad ca pozitionate de o parte sau de alta a taberei incearca sa iasa si ei in evidenta ...nu am decat o vorba .

Unde a ti fost 5 luni de zile ?
Pentru cine joaca acest joc , harta inseamna centru !
Acolo este elita ...
Cei de la margine , sunt vesnici "restartati" , care cauta si ei un culoar bun pentru a face puncte !
Jucatori care atunci cand au fost primele batalii , au trebuit sa si faca vacanta la marginea hartii ,apar acum ca mari "lideri" cu ifose ca ei sunt o parte in razboiul IMMO vs noobs .

Si pana la urma nu m ar deranja asta , pe toate lumile exista "micuti" din acestia care din ferme au devenit mari lideri ...problema este ca rhadookoo si martzian le acorda prea multa atentie si astfel zi de zi asistam numai la circ murdar pe acest forum .

Daca rhadookoo si martzian ar intelege ca este un joc si ca azi poti pierde 5 sate iar seara sa bei o bere cu cel care le a cucerit ....cred ca si acesti " lideri ferma " , nu ar avea pe cine sa mai instige pe aici .

VA ROG FRUMOS atat pe "inamicul" rhadookoo cat si pe "aliatul" martzian sa incercati sa da ti dovada de maturitate si sa incercati sa oferiti un exemplu pentru sutele ,daca nu chiar miile de jucatori care ii aveti in spate .

Voi doi sunte ti liderii acestui servar , si trebuie sa dovediti asta prin atitudine si caracter .
Continuarea injurilor si dialogului la limita obscenitati , nu face altceva decat sa va descalifice pe amandoi in ochii celorlalti jucatori .


Sa stabilim niste lucruri .

1.Nici unul din voi doi nu este "mai breaz" decat celalalt .
Amanoi sunteti plini de calitati si defecte .

2.Atacurile la persoana nu o sa va faca niciodata pe nici unul din voi , mai respectat , dimpotriva nu faceti altceva ca lideri , decat sa va minimalizati in ochi jucatorilor care au 50 de grame de creier !

3.Faptul ca iesiti pe forum dupa fiecare batalie castigata sau pierduta , nu o sa va aduca niciodata respect in ochii jucatorilor care stiu ce inseamna jocul asta .
Aaaa....
Ca sunt o gramada de noobi pe aici care urineaza pe ei de fericire ca au luat 2 sate [ si in 5 zile pierd 7 ] ...asta este altceva , dar voi ca lideri nu aveti voie sa face ti asta !
In trei luni s au cucerit 100 de sate [ 3 pe zi ] ...dar statistici pe forum cred ca am vazut peste 300 !

Nu sunt sate cucerite cate statistici sunt !

4.Trebuie sa stabiliti ca fiecare din voi a actionat si perfid uneori ...

DAR AMANDOI TREBUIE SA INTELEGETI , CA DACA TOTUL RAMANE IN JOC , SI NU ADUCEM MESCHINARIA IN VIATA REALA ESTE OK !

martzian a rupt o parte din IMMO si ia bagat carne de tun ....
rhadookoo se aliaza cu 2 triburi bomba si ii baga carne de tun ...

Daca totul ramane in joc ...este firesc !
E un joc de razboi , startegie ...tralallalallaa

Putem sa ne vedem la o bere si sa strigam dupa a IV a bere
" - ce ti am tras o la faza aia ...este ca nu te asteptai ??!!"

Dar voi nu face ti asta ...
Atatati de niste agarici care au descoperit si ei jocul de cateva luni , veniti zilnic si aruncati cu mizerie unii contra celorlalti ..

Forumul Lumea 5 a devenit un loc in care atacul la persoana , si limbajul la limita indecentei este atat de frecvent incat multi jucatori prefera sa numai intre ..


rhadookoo ...poti spune tu cu mana pe inima ca tribul asta de 80 de oameni noobs , nu ti a scos peri albi ...??

Nici nu conteaza daca sunt mai buni ca voi sau mai slabi ...
Conteaza ca exact ca vietnamezi prin anii 60 ...au preferat tactica de gherila , ceea ce pe voi un mare imperiu va macinat ca naiba !
Poti spune cu mana pe inima ca nu ti a fost martzian un dusman care ti a papat milioane de neuroni , fortandu te sa gandesti mereu o noua strategie de lupta ...?

SI ATUNCI DE CE NU L RESPECTI PENTRU ASTA ?

martzian si pentru tine este valabil acelasi lucru ...
Cate nopti a trebuit sa le dormi pe fuga incercand sa gasesti solutii pentru a l ingenuchia pe rhadookoo ?

PENTRU CE ATATA DUSMANIE INTRE VOI DOI ?

In 3 luni de razboi , nu am auzit o gluma , o ironie facuta intre voi ...
Mereu o incrancenare de parca va ti juca viata reala in aceste zile in acest joc ...

TERMINATI ....PENTRU CA VA FACETI DE RAS !

Lasati pe agaricii care au aparut in ultimul timp pe aici sa poarte dialoguri de nivelul Ferentari colt cu Rahova ....iar voi demonstrati ca sunteti cei doi lideri ai jocului !

PS; Pentru ciupercute si agarici .
Aveti theadurile voastre unde va jucati de a forumul .
Cel putin pe L5 nu apare un topic , unde sa nu postati si voi in 3 minute !
Si sunt destule
Postati acolo .
Acest topic se adreseaza liderilor L5 ...
Este un apel catre ei ...
Un apel catre jucatorii care au insemnat ceva in aceste luni de L5 si nu celor aparuti in ultimele doua saptamani din conjuctura , si care au umplut acest forum de atacuri la persoana !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

aztecul esti plictisit,cum am mai postat nu e bine sa ma cert cu tine sau sa ajung la polemici cu tine,nu imi doresc.

Cat despre ce ai scris la unele fraza,dezamagit total.

de ce rhadookoo ,martzian ,Lizard sunt cei mai tari,ca vin de pe alte lumi si unii dintre ei de frica fac combinatii tot impreuna?

singuru de laudat e rhadookoo din cei cei 3 pentru ca si`a sustinut bine cauza si inca o mai face,daca a plecat Mitel68(preferatu meu) acolo jos palaria.

Lizard`...cred ca nu am vazut om asa de laudat pe forum(daca voi ziceti ca merita e ok)



Eu nu zic acuma de un anumit trib,dar las`o mai usor aztecule ca sunt triburi mici si puternice care merita laudata si care nu au jonglat pe toate lumile,asa ca nu te mai ambala super tare ca se cearta ei.Defapt spui ca ei 3 sunt cei mai tari dar se cearta ca si triburile mici si incerci sa le explici asta,sper ca inca ii mai apreciezi.
Nici unu nu se afla pe primul loc cu tribul.Deci toata stima pentru primul loc.


Na` ca m`am bagat si eu in seama.
 

DeletedUser

Aztecul, daca s-ar da curs apelului tau, probabil ca nu ar mai avea nici un farmec acest joc :) ... unde ar mai fi distractia daca nu ar mai fi intriga?? :)
cat despre useri noi care posteaza pe forum ... e dreptul lor ... daca nu esti multumit .. poti sa-ti faci singur un forum
sunt jucatori noi care invata mult mai bine si mai repede decat alti jucatori care sunt de ani de zile pe triburile si pe "n" lumi
 

DeletedUser706

aztecul esti plictisit,cum am mai postat nu e bine sa ma cert cu tine sau sa ajung la polemici cu tine,nu imi doresc.....
[/B]

Prietene ...
Pentru ca tu in nici un caz nu faci parte din "ciupercutele" aparute in ultimele saptamani , care din ferme sunt mari lideri , cred ca esti firesc sa ti raspund la intrebare .

Polemici" , "discutii "....
Man ...sunt firesti !
Dar spuse fara rautate ...
Cu o gluma , cu o ironie ...parca discutia este altfel !
Nu trebuie sa avem aceeasi opinie ...
Nu suntem in comunism ...
Dar nici nu trebuie sa ne jignim partenerul de discutie , doar pentru ca noi ne credem mai destepti !

Deci ..

de ce rhadookoo ,martzian ,Lizard sunt cei mai tari,ca vin de pe alte lumi si unii dintre ei de frica fac combinatii tot impreuna?

Da...
Sunt cei mai tari ...
Sunt cei mai tari din L5 ...
Ei pot sa ti confirme ca pana in L5 nu ne am cunoscut !
Deci nu am de ce sa fi u partinitor !

Nu am spus ca sunt cei mai buni jucatori !

Eu sunt de moda veche ..
Pentru mine number 1 raman ,Vokiel ,SirSor,Nickolai ,jumatate din TLD ul anului 2007 vara , jumatate din AVALON ul inceputului de joc ...
Mirceabrezovan , hades [ daca era el cred ca juma de forum L5 se gandea de doua ori inainte sa posteze ceva ]
Prietenii de pe TW ...lordzalau ,lyx,simiga ....etc !
Lizard....da Lizard !...unul din veteranii lideri ai jocului !
[Prietene i mi amintesc cand te ai razboit pentru tribul tau in L1 cu tot servarul !]
Deci sunt multi jucatori pe care ii admir
Eu am alte gusturi ...
Pentru mine ei sunt cei mai buni !

Dar aici ..
Pe L5
rhadookoo si martzian sunt cei mai buni !
Ne place , nu ne place asta ...trebuie sa o spunem deschis !

Ei fac cartile in L5 !
Defapt ei reprezinta in acest moment jocul in L5 !
Si cred ca si tu esti de acord , ca merita respectul nostru pentru asta !

....asa ca nu te mai ambala super tare ca se cearta ei.
Nu ma ambalez ..
Am facut un apel la calm , si la a ne intoarce la spiritul jocului ...adica UN JOC NIMIC MAI MULT !
Cat despre triburi mici care tac si fac .....
Respectul meu ...
Dar pana acum pe L5 au avut loc 2 mari conflicte ..
Triburile mamut vs triburile "de vanatori " adica [~EC~ ,BURN ,TBE ] ca parte si [noobs , O.S ,TW ,STING , Avalon , CHEMP ,Die chair si IMMO ] de cealalta parte ..
Si acest al doilea conflict ...
IMMO +aliati vs noobs +aliati
Cum s au pozitionat triburile de care vorbesti tu ?
Daca au fost parte in aceste doua conflicte , merita respect ..
Daca au stat pe margine ca hienele , asteptand ca vulturii sa se sfasie sa prinda si ei o halca ..nu e in regula !


stranutelu ...te cunosc pe tine asa cum nu il cunosc pe rhadookoo si martzian .
Din ce am vazut pe acest servar la fel ca si ei pari un jucator care inspira respect .
Sincer , nici nu stiu in ce trib esti
[pot verifica , dar nu conteaza ]
Eu nu am dorit sa jignesc tribul tau , sau pe cineva ...
Eu doar incerc sa spun ca acuzativul dus de voi la extrem , devine deja de nesuportat .
Cand ajungi sa te bati cu noroi , in scurt timp nici numai are importanta cine a fost , si ce a fost la inceput ..
Toti se umplu de mizerie !

Mai calm fratilor , ca nu a inceput lumea si nu se termina cu triburile !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

Ai dreptate.


Se stiu se cunosc e super ok si super interesant.Ce spui tu,da e ok.Dar jocul(cel putin pe l5-numai pe aici inca mai sunt prezent,a ajuns sa fie si un razboi psihic.
Eu cand am facut cont pe l5 am inceput sa dau invitatii etc,necunoscand pe nimeni.Am inceput mai tarziu cu 7-8 zile pe l5.

Idee: primesc mesaj de la 3 continente distanta"sa o las mai usor" si sa fiu academia lui nea` cutare.Daca nu cunosteam cat de cat jocul faceam asta,imi scria un lider care reprezenta un trib.Asa ca si veteranii au practicat sau practica "chestii extreme".
 

DeletedUser6843

aztecul eu am citit de 2 ori cam tot ce ai postat.ce trebuie facut.sa spuna majoritatea liderilor in cauza ca vor fi calmi pe acest Thread?

p.s. specific ca cei de care ai scris cu siguranta au citit ce ai postat si nu vor posta ca la unii dintre ei nici cu prajina nu le mai ajungi la nas.Sa fim seriosi prea tare comportamentul unora :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@stranutelu: tot ce zice aztecul e s-o lasam mai moale cu cearta si sa ne jucam. la dota stai si te injuri cu tipul care te omoara... da' la cs?

de unde ai scos-o tu cu laudatul? omul ne mentiona pe noi pt ca in momentul de fata suntem 3 din liderii care fac mult "zgomot" pe forum.

pace!
 

DeletedUser8715

cred ca e prima data cand ii dau dreptate lui aztecul. s-a ajuns prea departe, de la cateva click-uri pe butonul rosu, la injuraturi si insulte. am fost si eu la un moment dat asa(cand a fost "disputa" cu tayfun), recunosc, insa sunt relativ nou pe aici, joc de 7-8 luni,poate fi o scuza.nu sunt un veteran:d insa bunul simt si etica nu se invata pe triburile.ro, dar se poate aplica cu mare succes
 

DeletedUser4932

eeeeeeeeeeeee sa fim seriosi stranutelu s-a ofticat ca nu ai zis si de el aztecule ca e un jucator mare :)))
adevarul este ca stranutzelu este facut jucator mare de nr de membri din tribul lui
 

DeletedUser

ai dreptate aztecule. candva, intre discutiile dintre noi mi-ai dat dreptate. astazi iti dau eu tie. dar faptul ca imi dai dreptate nu ma va opri in a nascoci noi metode de lupta contra immo
 

DeletedUser7039

Aztecul.

Am inteles ca esti afectat/deranjat de ceea ce se intampla si probabil nu numai tu, dar in ceea ce ma priveste nu ai dreptate. In restul afirmatiilor ai. Pentru mine este un caz izolat ce s-a intamplat aici.
Si nici acest caz izolat nu imi convine, dar daca ai citit integral topicul "HUNTER'S Aliance", ai observat ca am intins mana si mi-a fosr refuzata. In concluzie nu ma incadrez in parametrii de irascibilitate/ura si nu sunt de neabordat. Am rabdare pana la o limita. Am vrut impacare si am fost refuzat umilitor. Nu mai vreau lucrul asta, dar nici nu o sa ma consum prea mult. Martzian pentru mine reprezinta un zero, pe care o sa il tratez cu ignoranta pe forum sau poate cu putin umor.:rolleyes:
Un retardat a spus:
Game is game & Life is life!
Il cred!

Imi cer scuze tuturor userilor forumului pentru ca v-am supus sa asistati la scene de mahala! Cei mai micuti, nu faceti ca mine!
 

DeletedUser706

Eu am incercat ....
Se pare ca inutil ...
Daca as avea 7-8 ani as spune ca mi i au lopetica si ma duc sa ma joc cu altii ca voi nu stiti sa va jucati ...
Ma duc sa i spun lui mama ...
Din partea mea , cautati prin casa un cutit mai ascutit [daca nu e ascutit il frecati pe treptele scarilor] ...cautati adresa de ip a celuilalt ...angajati un detectiv sa l gaseasca ...si aratatii voi cine e cel mai smecher ..

Ce inseamna joc ....daca nu arati tu ca esti cel mai tare ...ce conteaza jocul ?

Continuati cum doriti ...
Veniti in fiecare zi si gasiti cuvinte noi de a va jigni ...
Sigur asta va va face mai respectat de catre ceilalti ...

Personal prefer "razboiul verbal " de genul asta

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=5965

Eu asa inteleg acest joc ...
 

DeletedUser7039

Aztecul.
Ai incercat si bine ai facut.
In caz ca nu m-am exprimat corect, am zis ca o sa ignor, nu ca o sa continui cu jigniri. Am obosit si eu sa imi bat capul aiurea.:p
 

DeletedUser6843

@stranutelu: tot ce zice aztecul e s-o lasam mai moale cu cearta si sa ne jucam. la dota stai si te injuri cu tipul care te omoara... da' la cs?

de unde ai scos-o tu cu laudatul? omul ne mentiona pe noi pt ca in momentul de fata suntem 3 din liderii care fac mult "zgomot" pe forum.

pace!




Nu fac eu ce faci tu.crede`ma esti prea cu nasu pe sus in fond eu nu dau 2 parale pe stilul tau de joc,suna aiurea ca sunt singurul care spune asta...ce rau...de ce numai eu?-pentru ca asta e parerea mea si tu te simti aiurea ca toti vad in tine o legenda,uite eu nu vad.Old School?pai daca erati old school erati pe primul loc.Nu e asta treaba,aici inteleg tribul,dar eu zic sa mai postezi pe forum cand o sa fi pe primul loc ;)


special pentu tine.ma jucam decat fifa pana acum un an.Vorbeste gura fara tine la faza asta.Cand zici ceva de cineva intreaba...Nu mi`au placut niciodata jocurile de strategie etc.nici la calculator nu prea stateam,ma uitam la un film si adormeam...acu cred ca stau 5 ore numai pe triburile :(.asta e partea 2.intereseaza`te,de asta ajungem la certuri.Pacat ca te`a interesat de mine aiurea :D.POC-POC!

eeeeeeeeeeeee sa fim seriosi stranutelu s-a ofticat ca nu ai zis si de el aztecule ca e un jucator mare :)))
adevarul este ca stranutzelu este facut jucator mare de nr de membri din tribul lui

Cauta`ma peste 10 ani,dar....dar se poate ca nici atunci sa nu am timp sa discut cu tine.UNITED- inca un trib bun de pe l5.Nu mai e???pacat.lasa mai ca mai avem ce ataca pe k47 :D.Cum vorbeai u cu NOI cand prin mine ai declarat razboi,ceva de genu"taca paca la misto",afla ca m`am tinut tare si tie iti doresc un POC-POC placut ;)

NU VREAU SA SE VORBEASCA DE MINE,eu reprezint un trib mamut si oricum eu ca jucator nu sunt bun decat la alte chestii,dar VREAU SA SCOATETI SI ALTII IN EVIDENTA!!!

NOTA: daca ei nu ar posta nimic impotriva mea si implicit a tribului din care fac parte as fi calm,as citi forumul si atât...aveti grija ca eu nu sunt tayfu sau danimaxxx etc.eu sunt doar eu,daca incepeti cu mistocareala nu e frumos.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4932

Cauta`ma peste 10 ani,dar....dar se poate ca nici atunci sa nu am timp sa discut cu tine.UNITED- inca un trib bun de pe l5.Nu mai e???pacat.lasa mai ca mai avem ce ataca pe k47 :D.Cum vorbeai u cu NOI cand prin mine ai declarat razboi,ceva de genu"taca paca la misto",afla ca m`am tinut tare si tie iti doresc un POC-POC placut ;)

NU VREAU SA SE VORBEASCA DE MINE,eu reprezint un trib mamut si oricum eu ca jucator nu sunt bun decat la alte chestii,dar VREAU SA SCOATETI SI ALTII IN EVIDENTA!!!

fratioare prin posturile tale incerci sa na faci sa credem ca esti un jucator bun si un veteran, dar sincer eu nu am auzit de tine pana la l5 si mai ales am auzit dupa ce ai format o academie, academia unui trib mamut si dupa legaturile tale cu un copil care acum cateva luni injura ca la usa cortului cand vedea k nu se poate apara si pierde sate
apoi ai devenit tu personal un alteregou al celui care te luase sub aripa lui
dupa cum ii spuneai u lu lizard ca e 0 acelasi lucru il spunem si noi despre tine, spun noi pt ca nu sunt singurul care este de aceiasi parere cu mn.
 

DeletedUser4932

NOTA: daca ei nu ar posta nimic impotriva mea si implicit a tribului din care fac parte as fi calm,as citi forumul si atât...aveti grija ca eu nu sunt tayfu sau danimaxxx etc.eu sunt doar eu,daca incepeti cu mistocareala nu e frumos.

ma grabesc ca sa mai stau sa editez, asa ca scuze de dublu post, daca te luam la misto ce vei face, iti vei lua jucariile si vei pleca, vei face ce nu a facut danimaxxx, care state si suporta cu stoicism toate ironiile aduse la adresa lui, ba chiar ne dadea si mai multe motive???
 

DeletedUser7039

Baieti...
Va spune je, colericul...
Sunteti de nota 20 si simpatici.! Nu va certati! Nu scadeti la 19!:cool:
 

DeletedUser6843

Tayfun---dap nu sunt un veteran e rau si asa,uite ca acum o sa auziti si de mine si de un anonim trib NOI.Cred ca eram triburi infratite,daca eram academie le pasam membrii.In fine.Acum luati`va de mine ca am postat de 3 ori,dar am dat reply de fiecare data si legat de trib si parerea mea de membrii.Cum nu mai face cineva fata zice gata.Eu nu sunt infumurat,daca imi dau cu parerea nu ii convine nimanui,nu e frumos.Ca eu am o alta parere nu e bine,de ce?E o parere gresita si nu o vad eu?Tribul NOI nu v`a mai fi?(traiesc clipa).Anonim stiu ca sunt,dar postez pe forum aici decand tribul NOI era pe locul 100 daca nu ma insel.Au fost triburi mari care au disparut de atunci.O sa disparem si NOI?Se poate!pana atunci tin capu sus.

triburi dinaintea tribului NOI in clasament care sunt interesante.Imi mai place de inca 3 triburi(care daca o tin tot asa vor ajunge in top 10)(ti`am spus sunt doar pure parereri ale mele,strict legate de joc)


si nota 10 pentru Martzian-altii clacau in locul sau,dar uite ca se poate si e singuru care v`a lupta pana la capat,nu s`a dat batut cand a dat de greu.Rar om merita tot respectu,toti fugeau daca erau in locul sau!De ce nu il mai apreciaza lumea?pacat....e tare omu!

IMMO,L.O.D.,M.T.---triburi care imi plac MIE(pana acum nu au jucat la 2 capete)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus