Ar3s

DeletedUser

Barony, nu m-am referit la AVALON, ci doar la Cav si DIABLO in principal si altii care au mai atacat. Respect tribul AVALON foarte mult si nu ma apuc sa spun acum pentru ce, dar oricum totul pleaca de la Sir Soreen.

Cipim, am mai scris un post de curand un in care mi se reprosa ca nu stiu despre ce e vorba. Am demonstrat acolo si repet si aici ca stiu despre ce e vorbesc cand postez ceva. In cazul de faza nu am idee perfect, ca nu sunt serj sa primesc atacurile, dar am o buna idee. Sincere felicitari pentru buna conlucrare dintre triburile voastre, e un lucru foarte bun asta. Tu zici ca a primit suport masiv, eu zic ca nu a primit, fara cifre si fara definirea exacta a ceea ce inseamna "suport masiv" cred ca ne putem certa pana maine dimineata. Eu am spus ca nu mi se pare un lucru de atata lauda ca un jucator sa aiba 2000 de atacuri si ca a pierdut 3 sau 4 sate. Nu stiu daca inafara de Valiusha este vreun alt jucator care sa reziste fara sa piarda vreun sat. Atat am spus.
 

DeletedUser

Pai nu a rezistat pentru ca atacurile au fost bine organizate, au fost gandite. Sa nu crezi ca au fost 2000 de atacuri venite de pe toata harta in interval de 3 zile si intr-un mod complet aleator.
E meritul baietilor ca i-au luat satele si nu cred ca au exagerat deloc cu laudele! :)
 

DeletedUser787

Ma uit la voi ce va mai felicitati pentru faptul ca 3,4 sau nu stiu cate triiburi atacati UN SINGUR jucator si ati reusit sa ii luati 3 sau 4 sate ... Eu cred ca este de laudat el (ca si Valiusha, care este in aceeasi situatie) ... ca a reusit sa reziste la atatea atacuri si sa piarda doar atatea sate, in conditiile in care suportul primit de prin alte parti a fost pe undeva spre zero ... Hai sa nu ne mai laudam cu astfel de marete realizari, caci nu vad nimic maret ... Voi ati fi reusit sa rezistati, de veniti sa va laudati pe aic ?. Eu unul nu as fi rezistat la asa ceva. Hai sa avem un pic de simt al masurii.

Eu yam luat singur satu ... am atacat singur ... daca tu crezi ca potzi sa ii iei mai mult de un sat, iar atacurile alea sa vina unu dupa altu ... bafta ... nu ma ajutat nimeni nici cu nobili nici cu ofensiva pt acel sat ... nu am cum sa fac 20 d nobili pt a ii luat 5 sate in aceiashi zi ... sau tu ataci azi shi ultimu atac decesiv cu nobil ajunge peste 3 zile ?
 

DeletedUser

Ce sa zic, daca i-ai luat singur satul, felicitari ... Dar oricum, tot a fost incurcat de celellate fake -uri sau mai mult ca sigur a avut atacuri reale pe satul ala de care nu stii tu. Sa nu spui ca ai gasit 10k lancieri si 10ksabii in sat ...
 

DeletedUser

chiar asa bine zici
triburi serioase ca si ~TLD~

papuse, imi place despre tine =)) bwahahahahahhahahahah

Iti aminteste de ceva caderea AR3S? =)) DAAAAAAAAA!
De caderea T^A de pe 1 pe 13 =))) la 13 au fugit in AR3S... cica e cu ghinion pozitia =))). Dar nu au apucat sa migreze, ca printul Sego din carpati a avut o relevatie divina =)) si au amanat... Cat sentiment, nu printesa mea nobilata?
 

DeletedUser1159

momentan ar3s s-a dus pe 14 daca tinem la adevarul "istoric" :D :D
 

DeletedUser

Pt. smailmiami:
- Va rog insistent sa va uitati in lista aliatilor vostri si sa le cereti ajutor; nu o sa se supere nimeni din Cav sau Diabl0 pt asta. Pana la urma in asta consta jocul...sa-ti faci o politica benefica tie si tribului. Daca noi ne ajutam intre noi, iar voi nu...nu cred ca putem fi facuti vinovati pt asta.
DAR, sa nu uitam ca Serj a fost "ajutat" de 2 jucatori din GD care au incercat sa distraga atentia Diabl0 atacand cativa din vecinii lui Serj. Atacurile au fost penibile, dar asta nu este, inca o data problema Cav, Diabl0, sau CA.
Si apoi nu inteleg de ce nu se plange Serj (care pana la urma a fost un adversar onorabil...si este in continuare) si se plang altii (ce ori plangeti dupa firavul sprijin pe care l-ati trimis??).
Inchei spunand ca pana la urma Serj s-a comportat ca unul care e in razboi...si a facut-o onorabil. Si sa nu uitam un lucru important: el a declansat atacurile. Asa ca lamentati-va in alta parte...sau lamentati-va cu argumente :D
 

DeletedUser

Pt. smailmiami:
- Va rog insistent sa va uitati in lista aliatilor vostri si sa le cereti ajutor; nu o sa se supere nimeni din Cav sau Diabl0 pt asta. Pana la urma in asta consta jocul...sa-ti faci o politica benefica tie si tribului. Daca noi ne ajutam intre noi, iar voi nu...nu cred ca putem fi facuti vinovati pt asta.
...
Domnule victorro78, nu prea vad legatura ... Deocamdata, dupa o lunga perioada de timp, noi nu suntem in razboi cu nimeni, deci nu prea vad ce legatura are atentionarea dumneavoastra ... Oricum, mersi de informatia conform careia putem sa cerem ajutor aliatilor si colegilor ... Exact asta am facut cand jucatorii vostri, sharkhy, pdc27, allEXx, l-au atacat pe colegul meu Claz ca asa "a vrut muschii lor" ... Am trimis suport si noi si aliatii nostri ... Deci stim cum se face, dar mersi inca o data ca ne-ai reamintit ... In privinta supararii voastre ... nu stiu, dar noua ne-au provocat o bucurie foarte mare pierderile de trupe ale colegilor dumneavoastra ... Dar oricum, pentru probleme viitoare privind aliatii nostri si modul de actiune in cazul unui atac asupra unui coleg de-al nostru, sa fiti sigur ca va voi cere "insistent" colaborarea ...

Ca sa revin putin la discutie, am spus, si imi mentin parerea, ca nu mi se pare o asa mare realizare sa iei 4 sate unui jucator supus atacurilor a mai multe triburi ... Asta e punctul meu de vedere, si exact acelasi lucru il postam daca cumva, prin vreo minune, GD reusea sa ia vreun sat lui Valiusha. Nu mi se pare o asa mare realizare ...
 

DeletedUser

Minunile nu se implinesc decat pentru cei inteligenti si cu bun simt :). Asa ca fiecare asteapta dupa cum se simte. :))))))))))))))
 

DeletedUser

Scuze...recunosc ca am postat fara sa ma informez. Din pricina faptului ca voiai sa scazi din meritele celor care s-au straduit sa faca ceva in privinta CONTRAATACULUI asupra lui Serj , am crezut ca esti din Are3s. Nu te cunosteam...asta e. Am vazut ca faci parte din DWCC...si uite mai jos ca 3 din satele lui Serj au apartinut unui jucator cu care eu ma intelegeam foarte bine (un baiat educat si de treaba). Nu stiu ce masuri ati luat...si nici nu ma intereseaza sincer...dar daca ma intrebi pe mine...daca as fi lider de trib si un jucator s-ar dezvolta pe seama membrilor tribului meu..as lua niste masuri impotriva lui. Dar asta e parerea mea doar. Dincolo de asta sa stii ca am avut mereu tot respectul pt tribul vostru..unul demn si cu jucatori buni...si nu as vrea sa-mi strici tu parerea acum.

Bradu (511|610) 6.737 VVasilescu [DWCC] serj [AR3S] 10.08.2007 19:40:18
Sibiu (508|609) 9.590 VVasilescu [DWCC] serj [AR3S] 08.08.2007 18:40:20
Orlat (511|606) 3.702 VVasilescu [DWCC] serj [AR3S] 18.08.2007 16:50:57
PS: nu vreau sa intram in polemica, pt ca nu te cunosc si nici nu stiu ce interese ai...poate ca postezi ca si multi de aici pt a face ceva in privinta ta ori a tribului sau aliantei din care faci parte.
 

DeletedUser

Acum mult timp Wasilescu avea sitter un jucator care fusese la noi in trib si care a ales sa paraseasca tribul nostru si sa intre in altul in urma unor diveregente pe care le-a avut cu un alt coleg. S-a considerat astfel ca are sitter din alt trib si a fost dat afara din tribul nostru. Imediat asupra lui au plecat atacurile lui serj ... I-am explicat imediat care e era situatia cu Wasilescu, iar serj a oprit atacurile ... In plus, deorece W era plecat nu putea da accept la noua invitatie primita de la noi din trib (sitterul renuntase si el la cont exact in acelasi timp in care W era scos dint trib) si astfel au inceput alte atacuri asupra lui. Era cam izolat si serj, la rugamintea noastra, i-a trimis trupele sale defensive ... si astfel l-a protejat de atacurile primite ... Am ramas cu o impresie buna despre el, de ce sa nu recunosc ... Cu ceva timp in urma W a ales sa renunte la W1 si a ales sa ii dea sate lui serj (acesta il mai ajutase cu cateva ocazii). Nu am fost de acord 100% deorece nici nu am fost intrebati, dar a fost 100% alegerea lui W, si nici nu m-a derenjat ...
 
Sus