Are drept un admin sa iti verifice mailurile?

  • Autor subiect DeletedUser4681
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4681

As dori sa stiu daca se poate ca un admin sa iti verifice mailurile si sa foloseasca asta contra ta ca dovada pentru a dovedi o infractiune.
Va rog nu imi inchideti thread-ul e o intrebare referitoare la joc. Mailurile sunt precum corespondenta personala in viata reala, precum discutiile de pe messenger. Am dreptul/avem dreptul sa stim daca pot fi folosite contra noastra. Sincer eu vreau sa stiu daca le poate citi un admin, pe mailuri se discuta si probleme care nu tin exclusiv de joc si tin de viata privata a jucatorilo. Astept un raspuns.
 

DeletedUser

As dori sa stiu daca se poate ca un admin sa iti verifice mailurile si sa foloseasca asta contra ta ca dovada pentru a dovedi o infractiune.
Va rog nu imi inchideti thread-ul e o intrebare referitoare la joc. Mailurile sunt precum corespondenta personala in viata reala, precum discutiile de pe messenger. Am dreptul/avem dreptul sa stim daca pot fi folosite contra noastra. Sincer eu vreau sa stiu daca le poate citi un admin, pe mailuri se discuta si probleme care nu tin exclusiv de joc si tin de viata privata a jucatorilo. Astept un raspuns.

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

Depune un ticket la suport, nu urla pe forum. Nu vei obtzine nimic dekat un avertisment dak spui asta pe forum.
Later edit - nu kred k are cum sa itzi verifice mailul.
 

DeletedUser4681

ticket? la cine la admini? ii intreb pe ei si urlu din motive pe care o sa le spun mai tarziu...pana atunci va rog nu ma criticati, dati-mi un raspuns jucatorii, astept si cel oficial...
 

DeletedUser4681

Depune un ticket la suport, nu urla pe forum. Nu vei obtzine nimic dekat un avertisment dak spui asta pe forum.
Later edit - nu kred k are cum sa itzi verifice mailul.

depun si un ticket, as dori ca si ceilalti jucatori sa stie daca se poate sau nu intra p mailurile unui jucator si daca aceastea pot fi folosite contra lui sau a altora
 

DeletedUser

Dar te rog, nu m-ai lamurit cu ceva.
Cum e posibil k un admin sa itzi verifice mailurile?! Poate face asta doar dak itzi stie parola de la adresa de mail. Si atunci probabil nu e un admin ci un hacker kare tzi-a spart parola.
 

DeletedUser

Dar te rog, nu m-ai lamurit cu ceva.
Cum e posibil k un admin sa itzi verifice mailurile?! Poate face asta doar dak itzi stie parola de la adresa de mail. Si atunci probabil nu e un admin ci un hacker kare tzi-a spart parola.

mailurile din joc :) mesajele private:)
 

DeletedUser

rockgirl :) not ovidix

Scuze de off-topic
Deci dak u esti rockgirl atunci cine e ovidix?
On-topic - Keron, gandeste-te cum ar fi k cineva sa te jigneaska, insulte etc. in mesajele private si sa nu potzi reklama asta nimanui.
 

DeletedUser4681

voi comenta situatia dupa ce voi primi si un raspuns..am facut si ticket:)
 

DeletedUser4681

Scuze de off-topic
Deci dak u esti rockgirl atunci cine e ovidix?
On-topic - Keron, gandeste-te cum ar fi k cineva sa te jigneaska, insulte etc. in mesajele private si sa nu potzi reklama asta nimanui.

da, dar ii dai u voie , ii arati u mailulrile respective,sa fie ca si cum i-ai da forward adminilor...
 

DeletedUser

Scuze de off-topic
Deci dak u esti rockgirl atunci cine e ovidix?
On-topic - Keron, gandeste-te cum ar fi k cineva sa te jigneaska, insulte etc. in mesajele private si sa nu potzi reklama asta nimanui.

Cea ce e mai directa, e rockgirl ... Eu sunt mai serios shi putzin mai ironic decat ea :)) asha ne potzi cunoashte :p

Ceva de genul este shi in cazul Xenei, nu shtii cand e ADI sau Marinela :).

On Topic - adminii pot citi mesajele private, in cazul in care au primit anuntz prin serviciul "Anuntza jignirea" sau in caz ca fapta e mai grava, prin ticket admin.
 

DeletedUser

da, dar ii dai u voie , ii arati u mailulrile respective,sa fie ca si cum i-ai da forward adminilor...

Ma bagi din nou in ceatza...
1. Nu sunt mailuri, sunt PM-uri.
2. Tine seama de argumentul precizat mai sus. Cum ar fi k eu akum sa-tzi trimit un PM, sa te injur, jignesc, insult etc. Te-ai simtzi bine, nu-i asa?
 

DeletedUser

Ma bagi din nou in ceatza...
1. Nu sunt mailuri, sunt PM-uri.
2. Tine seama de argumentul precizat mai sus. Cum ar fi k eu akum sa-tzi trimit un PM, sa te injur, jignesc, insult etc. Te-ai simtzi bine, nu-i asa?

chiar nu ai inteles ideea ... doooh .... intrebarea era daca adminii pot citi pm-uri fara ca noi sa anuntam jignirea:)
 

DeletedUser5203

Keron, continuam discutia folosind sistemul de tickete.
Forumul extern este pentru altceva.
 

DeletedUser

dar cand trimiti unui admin mesajul in care un player recunoaste ca joaca pe mai multe conturi, si chiar le enumera si nu primesti nici un raspuns?? racnesti pe forum sa vada tot poporul!!!
 

DeletedUser4681

nu e vorba aici de faptul ca un jucator face ticket altui jucator, e vb de faptul ca un admin poate sa iti citeasca mailurile personale fara ca u sa stii ca acest lucru e posibil. Inca o data nu e vorba de o problema intre 2 jucatori.
 

DeletedUser

ideea mea era completare la mentiunea lui simovo ca nu trebuiesc discutate aceste probleme pe forum! iar de citit mesajele cred ca este indicat, si se face in multe jocuri online, tinand cont ca la un momend dat, o factiune militara din timorul de est isi planifica strategia prin mesaje ingame! tocmai, este un joc, si discutiile private pot fi tinute prin alte mijloace de comunicare online!
 

DeletedUser4681

Am primit raspuns la intrebare. Daca doriti sa stiti raspunsul il puteti intreba pe el, face-ti ticket. Sper sa va raspunda el si nu cine mi-a raspuns mie prima data. Sau mai bine zis nu mi-a raspuns.
Noapte buna.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus