Arhiva Twstats

DeletedUser

pan` la urma la ce-i buna arhiva de pe twstats?
nu arata nicio informatie
de exeplu:

Sir Soreen

Rang: N/A.
Nume: Sir Soreen
Trib: Nimeni
Puncte: 0
Sate: 0
Număr mediu de puncte pe sat: 0
Schimbări de trib: 0
Cuceriri: 0 (+0-0)
Data înscrierii.: Necunoscut
Cea mai bună clasare: Necunoscut
Cele mai multe puncte: Necunoscut
Cele mai multe sate: Necunoscut
Rang OÎ: . (0 score)
Rang OÎ Atac: . (0 score)
Rang OÎ Apărare: . (0 score)
Profil: Triburile.ro

absolut nimic :confused:

la ce mai trebe
 

DeletedUser

tw stats nu tine de tribal wars din cate stiu eu:|

poasteaza la intrebari la Tw stats daca gasesti ceva
 

DeletedUser

fiecare jucator primeste un id. daca sti id-ul jucatorului, poti afla toate detaliile despre el. de exemplu eu am jucat pe mai multe lumi dar pe unele nu mai sunt. acolo daca ma cauti direct iti spune jucator inexistent.

pe lumea 17 adresa mea este http://ro.twstats.com/ro17/index.php?page=player&id=139195

deci id-ul meu ca jucator este 139195.

pe vremuri am intrat putin pe lumea 4. daca ma cauti direct nu ma gasesti. dar daca iei linkul de lumea 17 si in loc de "ro17" scri "ro4"...surpriza:

http://ro.twstats.com/ro4/index.php?page=player&id=139195

deci ceea ce trebuie sa afli este id-ul lui sir soreen. si atunci trebuie sa sapi prin arhive. sa vezi cam cu cine s-a batut, cam pe unde sunt satele lui acum. de la cine a luat sate sau cui i-a dat. daca ai dat de urma lui atunci afli id-ul si apoi gasesti absolut tot ce vrei despre el.
succes.
 

DeletedUser3866

fiecare jucator primeste un id. daca sti id-ul jucatorului, poti afla toate detaliile despre el.
deci ceea ce trebuie sa afli este id-ul lui sir soreen. si atunci trebuie sa sapi prin arhive. sa vezi cam cu cine s-a batut, cam pe unde sunt satele lui acum. de la cine a luat sate sau cui i-a dat. daca ai dat de urma lui atunci afli id-ul si apoi gasesti absolut tot ce vrei despre el.
succes.

Inspaimantator de adevarat. Dar daca acel cond nu exista cum ii aflu ID ?
M-am tot uitat dupa el fara sa gasesc vreo amprenta de-a sa pe niciunu dintre serverele romanesti.
Stiu ca tu o sa spui ca Tribalwars este un joc international, dar restul de servere le las in grija ta. ;)
Sa-mi dai de stire cand ai aflat ID lu' asta. chiar sunt curios ce om a fost la viata lui.
 

DeletedUser

arhiva TWstats este pentru a afla informatii despre un jucator...care nu mai are contul pe acea lume(inactivitate sau stergere cont,etc...)
la arhiva scrii numele playerului despre care vrei sa te informezi si iti apare acolo o pagina...cu detalii despre el...chiar daca el nu este existent pe acea lume...si nu il vei gasi in twstats il vei gasi in arhiva twstats
 

DeletedUser

nu stiu nici eu prea multe despre sir soreen. se spune ca a fost unul dintre jucatorii emblematici de la inceputurile serverului romanesc. daca vrei sa afli mai multe despre el intra aici:

interviu cu sir soreen

id-ul unui fost jucator il afli numai intrand pe lumea pe care a activat si dand de o urma a lui, un sat care a fost in posesia lui. exemplu un fost sat al meu de pe lumea 4:

http://ro.twstats.com/ro4/index.php?page=village&mode=conquers&id=13128



cred ca se poate inchide threadul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sir soreen a mai jucat si ca simavo, dupa cum singur declara in interviu:
Sir Soreen: Salut! O sa incep cu beta. Acolo am jucat cu Simavo.
...

dupa ceva sapaturi am dat de simavo pe lumea 1:

http://ro.twstats.com/ro1/index.php?page=player&id=5985

probabil ca atunci se puteau schimba si numele jucatorilor deoarece am gasit pe net, bineinteles cu ajutorul interviului lui sir soreen cateva rapoarte:

Atac_funny.jpg


Simavo_raport_1.jpg


dupa cum se vede satele din zona apar cand cu sir soreen titular, cand cu simavo, dar au denumirile in acelasi stil.
 

DeletedUser3866

Sincer nu ma intereseaza istoria lui Sir Soreen :D
M-am uitat dupa el ca sa vad la ce e buna arhiva twstats, dar am inteles ca a jucat inainte sa se inventeze twstats ;)
 

DeletedUser34369

Scuza-mi intrebarea...
Pe ce lume joaca Sir Soreen ?

nu mai joaca . e unul din primii jucatori de triburile pe ro , pe undeva pe tw sectiune de interviuri e si 1 cu el si mai ai si un link pe prima pagina
 
Ultima editare de un moderator:
Sus