Armata

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cum imi creez soldat?Astept sa se formeze la ferma? sau cum spuneti-mi si mie :D
 

DeletedUser

Infanteria o creezi in cazarma, cavaleria in grajd iar berbecii si catapultele, le creezi in atelier.
 

DeletedUser

Mersi acum mi-a aparut si mie la constructii cazarma iar atelierul si grajdul inca nu ele vor aparea dupa ce maresc nivelul cladirii principale?
 

DeletedUser

vezi ca ai in cladirea principala... sus in dreapta pe undeva.... "Ajutor pentru cladiri"... ai acolo toate cladirile si cerintele ei pentru a putea fi construite
 

DeletedUser

Dragos, da click pe cladirea principala, iar in colt dreapta sus iti va aprea butonul "Ajutor pentru cladiri". Da click acolo si ti se va deschide un tutorial pentru cladiri, vei vedea acolo ce conditii trebuie indeplinite pentru fiecare cladire in parte.
 

DeletedUser

dar cu zidul???am citit la ajutor si nu prea ma ajutat la zid :))
 

DeletedUser

F important

Zidul este foarte importat in aparare de exemplu dak ai zidul la lvl maxim adik la lvl 20 bonusul este duul adik cum ai avea tu 2000 de arcasi ar veni cam 4000 de arcas
 

DeletedUser

Nu fiti rai, toti am fost candva incepatori. Eu, de exemplu, tot o n00bã sunt :)
Dragos, daca dai click pe zid, iti va aparea un procent. Acela este procentul cu care ti se mareste forta de aparare existenta in sat. La nivel 20, factorul protectie este 107%.
 

DeletedUser

^HAHAHA ce amuzat esti. Multumesc pentru informatii. La mine e 207% :)
 

DeletedUser

Nu fiti rai, toti am fost candva incepatori.

Corect. Diferenta e ca unii isi mai dau si interesul de a invata si studiaza si ce scrie la "Ajutor" in stanga-sus. Cred ca poate fi lamurit in totalitate daca ar citii tot ce gaseste pe acolo.:D
 

DeletedUser

..

gasesti multe lucuri acolo care te ajuta foarte bine sa intelegi jocul
 

DeletedUser

l-am inteles acum am ajuns de la 116 puncte la 224 intr-o zi de joc. Este un bine pentru inceput?
 

DeletedUser

da

da e bine dar sa sti ca nu conteaza doar punctele fa si armata! bine pt tine la inceput fa paladinu si cativa lancieri k sa fermezi si sa mai iei niste resurse pe langa cel pe care le da satul tau
 

DeletedUser

da e bine dar sa sti ca nu conteaza doar punctele fa si armata! bine pt tine la inceput fa paladinu si cativa lancieri k sa fermezi si sa mai iei niste resurse pe langa cel pe care le da satul tau

Am armata de aproape 50 am 46 de soldati cu lanca si cu spada si un paladin
 

DeletedUser

ataca cu paladinu si cu lancieri sa nu atci cu spadele k merg prea greu si te incetinesc
 

DeletedUser

dak acum m-ai intrebat:). sa faci in continuare fieraria la lvl5 si cladirea principala la lv10 si o sa poti sa faci grajdu dupaia marestel la lvl3 si ceceteaza cavaleria usoara si dupaia ataci cu cavaleria usoara pt fermat k au capcitatea mai mare de 80 fata de un lancier care o are de 25
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus