atac la sat de barbari

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

buna,

am atacat si eu un sat de barbari care zice ca era parasit si acum nu imi da ca este satul meu. mai trebuie sa astept sau cum ? oricum joc numai de 2 zile.
:confused:
 

DeletedUser

partea 2

eventual daca exista undeva pe site sau pe forum astept un link k eu nu am gasit
 

DeletedUser

ca devina al tau trebuie sa-l cuceresti cu nobil ...
ataca-l mai departe pentru resurse:)
 

DeletedUser4610

probabil a fost cucerit de cineva...ci el a vazut ca nu mai este parasit :)
 

DeletedUser

In primul rand satele parasite si satele de barbari nu apartzin nimanui, deci nu era satul tau. In al doilea rand, ele pot fi cucerite de oricine oricand si nu trebuie sa-tzi ceara tie voie.(bineintzeles asta in cazul in kare nu le-ai rezervat)
 

DeletedUser7258

Sters
Motiv:Spam si Off-topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Donmarius, daca ataci un sat cu trupe, poti lua doar resurse. Ca sa castigi satul, sa fie al tau, trebuie sa il ataci succesiv cu nobili. Atacul cu nobili scade adeziunea satului (care la inceput este 100). Fiecare atac cu nobil scade adeziunea satului cu 20-35 (depinde de mai multe lucruri). Cand adeziunea satului ajunge 0 (deci dupa 5 atacuri cu nobil), atunci satul devine al tau. Ca sa faci nobili trebuie sa te dezv9olti destul de mult, ca sa iti faci curte nobiliara. Plus ca o generatie de nobili costa foarte mult. Asa ca la inceputul jocului, ataca satele parasite (de barbari) doar ca sa iei resurse.
 

DeletedUser

Donmarius, daca ataci un sat cu trupe, poti lua doar resurse. Ca sa castigi satul, sa fie al tau, trebuie sa il ataci succesiv cu nobili. Atacul cu nobili scade adeziunea satului (care la inceput este 100). Fiecare atac cu nobil scade adeziunea satului cu 20-35 (depinde de mai multe lucruri). Cand adeziunea satului ajunge 0 (deci dupa 5 atacuri cu nobil), atunci satul devine al tau. Ca sa faci nobili trebuie sa te dezv9olti destul de mult, ca sa iti faci curte nobiliara. Plus ca o generatie de nobili costa foarte mult. Asa ca la inceputul jocului, ataca satele parasite (de barbari) doar ca sa iei resurse.

Potzi lua un sat, dak e aproape, si cu 3 atacuri cu nobil. Dar de obicei sunt necesare 4 atacuri.
@donmarius - Cum a spus si elodia, la inceput ataca satele doar pt. resurse si nu te grabi cu curtea nobila.:)
 

DeletedUser1195

numarul de atacuri cu nobil cu care poti cuceri un sat,nu depinde de distanta la care este satul atacat fata de satul tau.Depinde de noroc,iar norocul este ,ca norocul,intamplator si de neinfluentat.:)
 

DeletedUser

numarul de atacuri cu nobil cu care poti cuceri un sat,nu depinde de distanta la care este satul atacat fata de satul tau.Depinde de noroc,iar norocul este ,ca norocul,intamplator si de neinfluentat.:)

Aici gresesti putin.:p Depinde si de distantza. Omu' e la inceput, nu are nici macar un nobil. Doar n'o sa stea sa-si faca 4 nobili, si apoi sa cucereasca un sat. Cu un singur nobil depinde si de distanta. E una sa ataci un sat la o ora cu nobilul, si alta la o distantza de 6-7 ore. In acest timp ii creste adeziunea.:p
 

DeletedUser1195

Potzi lua un sat, dak e aproape, si cu 3 atacuri cu nobil. Dar de obicei sunt necesare 4 atacuri.

eu ma refeream strict la ce ai spus tu aici.Poti lua (foarte rar,de altfel)un sat cu 3 atacuri cu nobil,dar nu fiindca e aproape de tine,ci fiindca ai avut noroc 25% la fiecare atac.Iar norocul nu poate fi influentat de nici un fel de actiune a ta.
 

DeletedUser

eu ma refeream strict la ce ai spus tu aici.Poti lua (foarte rar,de altfel)un sat cu 3 atacuri cu nobil,dar nu fiindca e aproape de tine,ci fiindca ai avut noroc 25% la fiecare atac.Iar norocul nu poate fi influentat de nici un fel de actiune a ta.

Am spus cu 3 atacuri cu nobil, nu cu 3 nobili. 3 atacuri care contin acelasi nobil, nu 3 atacuri consecutive, fiecare cu cate un nobil.
 

DeletedUser

Potzi lua un sat, dak e aproape, si cu 3 atacuri cu nobil. Dar de obicei sunt necesare 4 atacuri.
@donmarius - Cum a spus si elodia, la inceput ataca satele doar pt. resurse si nu te grabi cu curtea nobila.:)

Salut.
Am si eu o intrebare.
Conteaza cu ce ataci un sat parasit?
Adica daca ataci cu 100 lancieri iei mai multe resurse decat daca ataci cu 10?
 

DeletedUser

Da normal daca vei da clik pe imaginea aceaia cu lancier din cazarma vei vedea cata prada poate duce(la fel poti face la ori ce fel de trupe) si acea prada o inmultesti cu numarul trupelor care le folosesti in atacul respectiv si va rezulta numarul de resurse pe care il pot jefui lancieri tai.
 

DeletedUser

eu ma refeream strict la ce ai spus tu aici.Poti lua (foarte rar,de altfel)un sat cu 3 atacuri cu nobil,dar nu fiindca e aproape de tine,ci fiindca ai avut noroc 25% la fiecare atac.Iar norocul nu poate fi influentat de nici un fel de actiune a ta.

ce treaba are adeziunea cu norocul trupelor?
 

DeletedUser1195

da,am gresit nu stiu ce mi-a venit sa cuantific norocul,nu am fost atenta.Ce stiu sigur ,insa si voi nu prea credeti :) e ca nu poti influenta in nici un fel scaderea adeziunii.Nu depinde nici de numarul trupelor trimise cu nobilul,nici de distanta dintre sate.Depinde de noroc:daca ai noroc il iei din trei.daca nu il iei din 5 atacuri,fiindca cel mai frecvent il iei din 4 atacuri consecutive cu nobil.
 

DeletedUser

da,am gresit nu stiu ce mi-a venit sa cuantific norocul,nu am fost atenta.Ce stiu sigur ,insa si voi nu prea credeti :) e ca nu poti influenta in nici un fel scaderea adeziunii.Nu depinde nici de numarul trupelor trimise cu nobilul,nici de distanta dintre sate.Depinde de noroc:daca ai noroc il iei din trei.daca nu il iei din 5 atacuri,fiindca cel mai frecvent il iei din 4 atacuri consecutive cu nobil.

Ba da poti influenta exista o arma (Vasco's Scepter) care, echipata pe paladin, il obliga pe nobil sa scada cel putin 30 adeziune daca paladinul este printre trupele atacatoare ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus