Atac simultan

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

Dak 2 jucatori il atak pe un al treilea in acelasi timp ce se intampla, armatele agresorilor se vor comporta k una singura??? Dak nu avand in veder k atacul are loc chiar in aceeasi secunda care dintre cele 2 armate agresoare va incepe prima lupta??:confused:
 

DeletedUser

Nu exista 2 atacuri sa aiba loc in acelasi moment. Chiar daca sunt sincronizate la secunda (ceea ce e cam greu de facut), luptele vor avea loc pe rand, functie de ce armata a fost trimisa prima la atac (doar n-o sa zici ca le sincronizezi si la miimi de secunda).
 

DeletedUser

Intrebare: apararea trupelor mele se calculeaza astfel: 4 lancieri x 15 (apararea in general) +11 luptatori cu spada x 50 +5 luptatori cu toporul x 10 =660 aparare in total? La asta se mai adauga si apararea de baza a zidului?
 

DeletedUser

Intrebare: apararea trupelor mele se calculeaza astfel: 4 lancieri x 15 (apararea in general) +11 luptatori cu spada x 50 +5 luptatori cu toporul x 10 =660 aparare in total? La asta se mai adauga si apararea de baza a zidului?

DA!...nu cred ca e insa intelept sa-ti etalezi "fortele" pe forum
:D
 

DeletedUser

Da, dar vezi ca lupta nu are loc asa cum crezi tu (trupele lupta pe rand din cate stiu eu si situatia nu e asa simpla). Si da, nu-ti mai etala 'legiunile' de soldati, poate te trezesti cu ceva incomming-uri :)
 

DeletedUser523

hm

Deci nu se calculeaza la secunda ci mai jos la miimi de secunda? Esti sigur:confused: , cat despre partea cu atac simultan la secunda iti garantez k se poate face...;)
 

DeletedUser

Chiar daca reusesti cumva sa sincronizezi atacurile la secunda, una din armate va fi prima care va lupta. Si aceea va fi cea care ii apare celui atacat ca soseste prima. Chiar daca este vorba despre o miime de secunda, una dintre cele 2, 3, 10 sau 1000 de armate va sosi inaintea alteia, samd. Ceea ce inseamna ca ele vor lupta pe rand. De aceea un sat sustinut de o armata de aparare de ordinul a sute de mii de unitati este atat practic cat si teroetic invincibil o lunga perioada de timp, avand in vedere ca nu se pot expedia armate mai mari de 24.000 de unitati de atac. Care armate nu pot produce decat pagube infime unui astfel de sat.

Dar de ce intrebi? Sau, mai ales, de ce nu crezi ceea ce ti se raspunde? Daca tot intrebi...
 

DeletedUser

Deci nu se calculeaza la secunda ci mai jos la miimi de secunda? Esti sigur:confused: , cat despre partea cu atac simultan la secunda iti garantez k se poate face...;)

cat de greu este sa intelegi ca in jocul asta o armata defensiva NU SE POATE LUPTA SIMULTAN cu 2 armate ofensive?
:confused: :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deci nu se calculeaza la secunda ci mai jos la miimi de secunda? Esti sigur:confused: , cat despre partea cu atac simultan la secunda iti garantez k se poate face...;)

Mai, tu le poti sincroniza la o secunda precizie. Cel mult.
Nu stiu cu cate miimi de secunda, litri, decibeli si alte unitati de masura se lucreaza aici dar e cert ca se lucreaza la un nivel mai precis de secunde, altfel nu s-ar putea decide care a fost primul atac si care al doilea, nu e logic? Si eu pot sa programez la nivel de milisecunde dar sa fie afisat timpul in secunde, mare scofala.
Ma rog, am mers pe o presupunere, daca asta te multumeste.
 

DeletedUser523

calm

Doar am pus si eu o intrebare si dak chiar vreti sa stiti maine/adik azi s-ar putea sa va si vb din experientza;) . Eu am inteles tot ce ati zis asa k nu va repeziti pe mine!
 

DeletedUser

Doar am pus si eu o intrebare si dak chiar vreti sa stiti maine/adik azi s-ar putea sa va si vb din experientza;) . Eu am inteles tot ce ati zis asa k nu va repeziti pe mine!
Prin reply-ul tau inviti la off-topic.
N-am inteles care-i faza cu experienta. Ce vrei sa demonstrezi? Ca o sa dai un atac organizat? Si daca da, care-i faza?
Si nu stiu cine s-a repezit pe tine. Cred ca ai o problema. Eu doar ti-am raspuns ;) Sau preferai sa vorbesti singur in threadul asta?
 

DeletedUser523

Va multumesc tuturor pt amabilitatea de a-mi raspunde si nu am vrut sa fac off topic prin raspunsul meu dar scuzama k iti zic, vokiel, chiar si acum mi se pare k te iei de mine! Eu nu vreau sa demonstrez nimik, insa dak chiar vreti sa stiti azi o sa dau un atac 'simultan' 'la secunda' si de aceea vroiam sa stiu din experienta voastra dak chiar e valabil un asemenea atac si cum se vor desfasura lucrurile insa se pare k nici voi nu prea stiti si de aceea am spus k de azi voi vb din experientza!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Mai omule (oamo, ca nu stiu de ce gen esti), am zis ca nu s-a luat nimeni de tine, cel putin eu nu. Fiecare intelege ce vrea din ce-am zis.
Si repet, care e faza cu atacul organizat? Bun, probabil o sa-l dai, dar chiar daca o sa fie chiar la secunda ce vrei sa demonstrezi? Ceva ce deja se stie in mod sigur? Ca atacurile nu vor fi simultane? Ca despre asta era vorba la inceputul threadului parca.

PS. Cum adica se pare ca nici noi nu prea stim? Din raspunsurile mele si ale lui hades asta se intelege nu? Data viitoare o sa incercam sa explicam in chineza, aramaica, latina si alte limbi, poate se intelege mai usor in partea ta.
 

DeletedUser523

"Vokiel : "Ma rog, am mers pe o presupunere, daca asta te multumeste."
chiar tu ai spus vokiel k mergi pe o presupunere cat despre raspunsul lui hades1234 nici nu vreau sa-l comentez In fine poate k supar de mania persecutiei si mi s-a parut k mi-ati dat raspunsurile in 2 peri si 3 timpi asa la intepatura...
 

DeletedUser

dupa cum stii sa vorbesti,asa ti se va vorbi....asa ca abtine-te
:)
 

DeletedUser

"Vokiel : "Ma rog, am mers pe o presupunere, daca asta te multumeste."
chiar tu ai spus vokiel k mergi pe o presupunere
Am boldat acolo unde era cazul. Sunt aproape sigur de ce am zis, doar ca nu am dovezi din moment ce nu eu am implementat sistemul de lupta, mi se pare si normal.
Dar chiar si asa, de dragul discutiei, daca noi nu avem habar despre ce vorbim, cum crezi tu ca se decide intr-o lupta cu mai multe atacuri pe secunda, care atac intra primul?

E destul de clar ca succesiunea atacurilor se face prin comparatia timpilor de trimitere si este evident ca daca ai mai multe atacuri in aceeasi secunda, atacurile vor fi sortate la nivel de zecimi/sutimi/miimi de secunda (ceea ce repet, nu e greu de implementat). In fine, poate totusi gresesc. Daca da, sa vina un admin sa ne explice.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

Tocmai k nu stiu si de aceea am intrebat dakcele n armate se vor comporta k una singura si vroiam un raspuns sigur de la cineva care a trecut prin aceasta experienta!! Acum am fost suficient de explicit in ceea ce doresc????????
 

DeletedUser

Tocmai k nu stiu si de aceea am intrebat dakcele n armate se vor comporta k una singura si vroiam un raspuns sigur de la cineva care a trecut prin aceasta experienta!! Acum am fost suficient de explicit in ceea ce doresc????????

M-am lamurit si cu tine. Tu ai citit postul numarul 2? Adica primul dupa intrebarea ta! Hai ca ma autocitez ca sa vezi macar acum raspunsul.

Nu exista 2 atacuri sa aiba loc in acelasi moment. Chiar daca sunt sincronizate la secunda (ceea ce e cam greu de facut), luptele vor avea loc pe rand, functie de ce armata a fost trimisa prima la atac (doar n-o sa zici ca le sincronizezi si la miimi de secunda).

Raspunsul a fost destul de explicit cum iti doreai. Data viitoare scriu cu Size 20, poate vad si altii. Hai ca nu mai dau alt reply, unul din noi doi e obosit si trebuie sa se duca la culcare. O sa cedez eu primul ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus