Atacuri multiple?

  • Autor subiect DeletedUser2410
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2410

Azi am primit acest mesaj:
Team-Triburile astãzi la ora 12:56
Buna ziua,

Va aducem la cunostinta ca utilizarea de modificari in browser pentru efectuarea de atacuri false multiple, este considerata infractiune si sanctionata conform regulilor 6 si 7.
Atacurile multiple sunt permise atat timp cat sunt efectuate prin metoda standard permisa de interfata jocului (fiecare atac este comandat separat).

Team Triburile
http://www.triburile.ro
Ce inseamna asta? Adica eu cand atac folosesc MFF si deschid cate un tab pentru fiecare sat ca sa trimit mai repede armate mici in multe sate. Este interzis? Adica optiunea cu multe taburi vine "by default" cu instalarea browserului, deci teoretic n-ar trebui sa fie o infractiune. Sau este?

Astept un raspuns de la cineva care stie care-i treaba cu mesajul.
 

DeletedUser398

vezi ca mai e un topic pe tema asta:)
cred ca deschid si eu unul:D:D:D
 

DeletedUser2410

vezi ca mai e un topic pe tema asta:)
cred ca deschid si eu unul:D:D:D
uita-te la data si ora si o sa vezi ca a fost facut in acelasi timp cu al meu... acum astept raspuns.

Intrebarea mea este: e interzis sa folosesti firefox???
 

DeletedUser

uita-te la data si ora si o sa vezi ca a fost facut in acelasi timp cu al meu... acum astept raspuns.

Intrebarea mea este: e interzis sa folosesti firefox???

In consecinta, este absolut interzis sa folosesti automatizarile specifice unor anumite browsere de internet care sa te ajute sa dai de exemplu, 4-5 atacuri intr-o secunda asupra unei tinte sau a mai multora.Sau alte cazuri in care acel browser te-ar ajuta, sa dea anumite comenzi singur, etc etc etc

Nu exista o restrictie la un browser anume, ci la automatizarile acestuia.
 

DeletedUser

Adica eu daca deschid 23 taburi (pt fiecare sat al meu) si setez coordonate tot si apoi dau "ATAC" "ATAC" etc nu am voie?:confused::confused::mad:
 

DeletedUser2410

deci despre ce automatiszari este vorba? Eu trimit cam 1 atac pe toate satele dintr-un anumit patrat. Daca Team-triburile vrea sa faca ceva in privinta asta ar trebui sa imbunatateasca protectia anti-bot(sa vina mai des si mai random), nu sa-i ameninte pe cei care dau manual ca le da ban pentru ca se misca prea repede :mad:
 

DeletedUser

Un sfat amical, folositi sistemul intern de suport pt eventuale nelamuriri, e cel mai indicat si lipsit de complicatii ulterioare...ce faceti, stiti sau puteti sa faceti, nu are sens sa postati aici.

Parerea mea.
 

DeletedUser2410

Atunci sa vina naibii un moderator sau cineva sa dea un raspuns concret si sa-nchida topicul... Deja am emotii :p
Deci intrbarea mea cea mare este:

ESTE INTERZIS MULTI-TABING-ul DE LA MFF?

Daca imi da un admin sau cineva din team-triburile un raspuns concret puteti sa-nchideti topicul :)
 

DeletedUser

Exact asta fac eu..multi-tabbing :D
daca vreau sa dau fake-uri de pe satele mele deschid taburi la greu setez coord si apoi doar schimb tabu si dau atac atac atac...etc.
 

DeletedUser2410

stop spamming my f*kin thread! :p

Nu mi-e de altceva dar cand o sa vina cineva care stie pe aici o sa raspunda la alte intrebari si a mea o sa ramana tot in aer :)

Cum spuneam...
ESTE INTERZIS MULTI-TABBING-ul DE LA MFF?
 

DeletedUser

Confundati 2 lucruri distincte. Puteti deschide 100 de taburi intr-un browser (mai nou, si cu IE7 :p), ce conteaza este cum dati respectivele atacuri. Daca mergeti pe varianta click tab -> click "ok" (sau "enter") apoi click urmatorul tab -> click "ok" (sau "enter") si tot asa nu e nici o problema. In schimb, daca folositi un plugin care da "enter" simultan la toate tab-urile deschise, asta e interzis.

Concret, pe varianta manuala puteti da maxim 5-6 atacuri pe secunda simultan (poti da 100 de atacuri care sa ajunga la secunda, dar din locatii diferite si nu simultan), pe varianta cu plugin poti da 100 de atacuri simultane pe secunda.
 

DeletedUser2410

ok! Multzam! Asta voiam sa stiu :)

Acum pot sa-mi vad linistit de farming-ul meu :D

Poti sa-nchizi topicul, ca eu cel putin m-am lamurit :)
 

DeletedUser523

si eu si sunt chiar usurat: deci se poate folsi multi-tabingul doar sa fie folosit manual cu mouseul dat ok dupa ok in fiecare tab!:p:D
 

DeletedUser

E de la sine inteles ce inseamna manual si automat. Ce atatea discutii? :confused:
@ciuly. Use Maxthon. Ai F2/F3 pentru previous/next tab. Castig cateva atacuri pe secunda in plus fata de tine :p (poate ma insel si au si celelalte browsere shortcut-uri asa simple).
 

DeletedUser

extensia e ilegala:D
ce e asa greu de inteles? orice browser e legal atata timp cat nu are extensii..add-on-uri scripturi si alte asemenea instalate in el
 

DeletedUser2410

mda... inchideti careva topicul ca iar incepe lumea sa bata campii :)

nu toate extensiile sunt ilegale, ci doar cele care automatizeaza ceva. Citeste postul lui Ciuly. Nu degeaba am zis sa-si dea cu parerea doar cei care stiu despre ce e vorba :)
 

DeletedUser1924

Se pare ca am reusit si eu ceva mai special pe serverele romanesti...sa schimb regulamentul dupa ce am trimis 130 de atacuri in 5 secunde :)
 

DeletedUser

"Va aducem la cunostinta ca utilizarea de modificari in browser pentru efectuarea de atacuri false multiple, este considerata infractiune si sanctionata conform regulilor 6 si 7.Atacurile multiple sunt permise atat timp cat sunt efectuate prin metoda standard permisa de interfata jocului (fiecare atac este comandat separat)."

Acest mesaj este o completare a regulilor, nu este adresat unui anume jucator.:D
 

DeletedUser

Am sa incerc sa explic inca o data.

Intentia creatorilor jocului si modul legal de a-l juca este urmatorul.
Orice actiune (atac, suport, trimitere de resurse, etc) este legala atata timp cat foloseste sistemul standard de comanda. De ex., fiecare atac va trebui realizat prin selectia manuala a nr. de unitati, a destinatiei si realizarea manuala a comenzii de atac (atac --> OK).
Un atac realizat prin multi-tabbing este legal pentru ca necesita tot acest proces de selectie.
Orice actiune realizata prin automatizarea actiunilor (cu exceptia optiunilor din rapoarte), care sar orice etapa din procesul de selectare, este ilegala, indiferent de modul de realizare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus