Atacuri scadente

DeletedUser

Aseara m'am apucat sa trimit atacuri pe lumea 8. Am trimis nobilii, insa cand am trimis armata de curatare, am vazut ca am gresit timpii, am dat "Intrerupere atac", apoi am trimis fara berbeci si catapulte.

In aceasta dimineata, nu am gasit toate rapoartele pentru ca atacurile nu au ajuns:

Poruncă modificarea numelui
Origine Jucător: i0gina
Sat: Piticu 2 (700|630) K67
Ţel(direcţie) Jucător: intr un colt de harta
Sat: Nici sa nu te gandesti (680|606) K66
Durată: 9:06:43
Sosire: 01.02.09 08:21:19:545
Sosire în: 3:08:00 scadent
» Piaţa centrală


0 0 0 0 0 200 0 0 0 0 0 1

Iar acea scadenta se tot modifica. Mai devreme era 2:44:54 scadent.

O explicatie ni se da insa:

Evenimentele nu pot fi calculate

Pentru moment nu pot fi prelucrate toate evenimentele. Greşeala aceasta este o problemă de suprasolicitare a serverului sau o altă problemă tehnică. Ne dăm silinţa să rezolvăm problemă cât mai repede.

Ai te rog un pic de răbdare. Noi Threads în forum şi e-mailuri nu accelerează rezolvarea problemei!

Nu este indicat să întrerupi comenzi de contrucţie sau ceva asemănător. Comenzile de contrucţie vor fi realizate în momentul în care sistemul de evenimente funcţioneză. Atacuri şi sprijin vor fi prelucrate în ordinea necesară. Problema acasta atinge din păcate toţi jucătorii pe acest server.

Cu toate acestea îţi dorim în continuare distracţie plăcută!

Team Triburile


Deci cand vor ajunge atacurile alea? Sa mai trimit sau nu un atac de curatare? Pentru ca "victima" mea, mai mult ca sigur si'a adus spijin.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10105

aceeasi problema !

si eu am aceeasi problema ! pe l9...am ultimii 2 nobili plecati si la ora 07.54 satul respectiv ar fi trebuit sa intre in parcul meu de sate...dar surpriza ! nobilii sunt in scadenta ?!

acum , cred ca toti timpii se vor raporta la scadenta respectiva , adica exclusiv la acea ora , minut sau fractiune de secunda , nu la timpii de acum !
eu am curatat satul , si ma astept sa nu am surprize cu acei timpi scadenti !

in privinta ta , cred ca nu trebuie sa trimiti vreo curatare , caci daca se vor respecta acei timpi scadenti , atacurile tale vor trebui sa intre la acea ora...nu acum ! sa nu te cureti pe tine , mai ales "daca mai prinzi vreo scadenta si nu ai cum sa retragi trupele imediat !"
 

DeletedUser

eu cred ca "suprasolicitarea" este facuta intentionat . Daca avem deja 2 actiuni in curs de desfasurare si nu se poate pt ca "Serverul este suprasolicitat" , si vrem sa dam alte comenzi nu putem decat CUMPARAND PREMIUM. Hehe , atata timp cat voi juca acest joc fac o promisiune : NU voi cumpara NICIODATA cont Premium ;)
 

DeletedUser

ce chestie ciudata,asta se intampla si pe serverul unguresc :))),a "murit" innogames ??? :))
 

DeletedUser

Nu cred ca este intentionata. Eu am pe lumea 8 CP, iar acest detaliu nu cred ca intra in discutie. Se putea intampla oricui. Pe mine ma intereseaza cand ajung rapoartele, sa stiu daca satul este sau nu al meu. Atacul de curatare a avut loc, raport verde, iar acum doar vreau doar sa stiu ce se intampla cu trenuletul de nobili.
 

DeletedUser

Aceiasi problema o am si eu pe L9

Am avut scadenta si de 4 ore si la cladiri ,instruiri trupe.Am chemat sprijinul din un sat si asa au ramas scadent.Aici nu este ** daca ai premium sau nu ai se intampla la toti pt ca eu am premium
 

DeletedUser

Scadent

aceleasi probleme cu scadenta:

Trupele tale Sosire
Sat de barbari (208|524) 2:50:57 scadent
Sat de barbari (207|523) 2:50:47 scadent
Sat de barbari (209|524) 1:59:57 scadent
si ma chinui sa iau un sat pe lumea 9 in atacurile de mai sus.
asta inseamna ca deja am pierdut prea mult timp.

sper ca problema sa se rezolve destul de rpd.

multumesc DarkSith.
 

DeletedUser

De fapt acum am descoperit ca este totul intepenit.orice comanda o faci cand se expira timpul ramane in scadent.
 

DeletedUser7708

@i0gina: Toate comenzile vor veni în ordinea asta. Prin urmare, dacă prin absurd trimiţi un atac acum şi ajunge să spunem la 18, iar la 18.30 îşi dă drumul comenzile cu scadent, vor fi luate în calcul întâi comenzile scadente, deci s-ar putea să te ataci singură. Take care.
 

DeletedUser

Mersi domnule carlionti pentru raspuns, insa atacurile nu au avut loc. Toti cei 4 nobili ai mei sunt inapoi in sat, si nici urma de rapoarte.
 

DeletedUser7708

Mersi domnule carlionti pentru raspuns, insa atacurile nu au avut loc. Toti cei 4 nobili ai mei sunt inapoi in sat, si nici urma de rapoarte.

Atunci a fost decizia Team-ului de a anula comenzile pentru a nu suprasolicita serverul şi a nu bulibăşi mai rău decât e situaţia creată.
 

DeletedUser

Atunci a fost decizia Team-ului de a anula comenzile pentru a nu suprasolicita serverul şi a nu bulibăşi mai rău decât e situaţia creată.

Naspa...Pa pa! elementul surpriza.

Mersi din nou pentru informatii, carliontatule!
 
Sus