Aveti aliati personali in joc din alte triburi ?

Aveti aliati personali in joc din alte triburi ?


  • Total votanți
    36
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

graph.jpg


In fiecare saptamana va fi un poll pe o anumita tema. Acesta va dura o saptamana, apoi va fi inchis si mutat la arhiva. Va fi deschis alt topic cu un alt poll tot pentru o saptamana si asa mai departe.

Intrebarea saptamanii:
Aveti aliati personali in joc din alte triburi ?



ps: Cand spun aliati personali ma refer la ei in adevaratul sens al cuvantului, nu doar la gradul de declaratie.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Bună ideea John!
Am să sparg eu gheaţa, din amintiri.
Da, am colaborat excelent cu jucători din alte triburi, chiar dacă eram in stadiu de neutralitate.
Amintesc de colaborări in L13, dar şi 16, membri ai LoH de curând.
In rest, am preferat jocul solitar, ori m-am bazat pe forţele proprii.
In general aliaţii personali mi-au acceptat invitaţia in trib, sau m-au corupt ei pe mine să le fiu coleg.
Poveştile s-au terminat cu cedări de sate, in semn de mulţumire.
 

DeletedUser

Mi se pare un subiect important de discutie. Am auzit multi jucatori spunand ca nu au aliati personali din alt trib pentru ca o vad ca pe o tradare, ca nefiind necesari, etc.

Avem si cazuri in care aliatul nostru personal ajunge intr-un trib ca inamic al nostru, ni se cere sa il atacam, atunci ce facem oare ? Din acest motiv unii considerau ca e mai bine sa evite a avea un aliat personal din alt trib.
 

DeletedUser30585

eu am avut aliati personali din alte triburi atat pe lumea 5 cat si pe lumea 16...pentru mine nu conteaza tribul din care sunt aliatii mei personali atata timp cat sunt Oameni..

Intotdeauna indiferent in ce trib am intrat am pus conditia principala:Nu imi cereti sa-mi atac aliatii personali..

mentiune:"..am putut pune aceasta conditie pentru ca niciodata EU nu am cerut sa intru intr-un trib ci oamenii din tribul respectiv mi-au cerut sa intru la ei
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus