Backtime la târg

quz0r

member
Scor reacție
144
index.jpg


Cu noua facilitate inclusă în joc, băieţii isteţi au pus la cale o nouă strategie de backtime:

La târg!
Pe scurt, accepţi în târg o ofertă de puncte premium şi oferi resurse.
Calculezi distanţa şi ataci în aşa fel încât cumpărătorul de resurse să nu aibă timp îndeajuns să le consume. Atacatorul se alege şi cu punctele premium şi recuperează şi resursele.

Am primit şi mesaje contra, şi mesaje pro pe baza acestei strategii.
Vă oferim un subiect de bârfă, ca să aflăm şi părerile voastre.

Sunteţi pro? E la fel de corectă ca un backtime normal strategia asta?
 
Ultima editare:

DeletedUser26510

e foarte tare ideea , se practiva si pe alte astfel de jocuri (tip browser) :D , chiar am un prieten care acu 2 zile m-a intrebat de o astfel de chestie , daca nu poti sa "furi resurse si monezi (pp-uri)" in acelasi timp , buna ideea ! felicitari Q :)
 

DeletedUser42487

De ce nu?
Scopul jocului e "sa-l faci " pe celalalt.
Cred ca sunt strategii mult mai murdare decat asta, multicont, spionaje, intrigi....
Conturile indopate sunt mai ok?
E ok pentru unul cu bani sa aiba avantaje fata de unul care nu are posibilitatea sa bage mii de pp?
S-au creeat o gramada de avantaje pentru cei care au posibilitati financiare.
Noi fiind romani, am gasit o varianta sa batem si asta.
Nimic nou.
Super ok din punctul meu, egalizeaza putin lucrurile, pana la urma pe jocul asta conteaza trupele nu punctele, asa ca daca ala care vinde si apoi da back are trupe sa-l faca pe ala care are posibilitatea sa creasca din pp, foarte bine, felicitarile mele.
Din fericire inca nu se pot cumpara trupe cu pp si in asta consta jocul, trupe si strategii.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
@mushy

Eu nu am inventat nimic, vreau doar să aflu păreri pro sau contra..dacă e moral, sau nu. Dacă trebuie practicată tactica de oamenii integri, sau nu. :)
 

DeletedUser26510

@Q


moral nu stiu daca este , dar ideea e foarte buna :) si eu zic ca ar merita incercata , plus ca se mai practica si pe alte jocuri dupa cum am spus mai sus ! , deci noi de ce n-am face-o? :>
 

DeletedUser

@Q


moral nu stiu daca este , dar ideea e foarte buna :) si eu zic ca ar merita incercata , plus ca se mai practica si pe alte jocuri dupa cum am spus mai sus ! , deci noi de ce n-am face-o? :>

Nu o faci ca esti cu verticalitate... unde ati reusit sa adunati tarele voastre de ati renuntat la onestitate... lobby la inselat si furat... Din banii aia se platesc oameni sa tina serverele in picioare, sa dezvolte jocul si sa isi ia si un profit cei ce au dezvoltat ideea... daca ii loviti pe cei ce baga bani in joc o sa se aplice o taxa de participare la toti si gata... mangotaru, ce ai cu bogatii? sunt vinovati? sunt de eliminat? de ce ii urasti? q, sa imi spui un cont sau daca mai faci chestia aia de craciun prin munti in romania...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Din banii aia se platesc oameni sa tina serverele in picioare, sa dezvolte jocul si sa isi ia si un profit cei ce au dezvoltat ideea

Banii ăia nu ajung în buzunarul nimănui, nici al ăluia care dă backtime în târg..tot investiţi vor fi.

Te anunţ, dacă ne strângem destui participanţi.. :)
 

DeletedUser42487

Mahane nu am nimic cu cei ce baga pp, sunt una dintre ei.
Doar ca e foarte dificil sa selectam ce e moral si ce nu pe jocul asta cateodata..
 

DeletedUser44200

Eu zic ca este tipic romanesc. Si stiu ca nu suna prea frumos dar asa-i la noi... sa castigam cat mai mult, cat mai repede si cat mai usor. Scopul jocului este sa-l faci pe celalalt dar mie imi place ca dupa ce-l fac pe celalalt sa nu ma simt aiurea... Ca oamenii aia muncesc pentru pumnul ala de banuti bagati in joc.

Prea multi jucatori pe serverul asta, prea putini oameni.
 
Sus