Bataie de joc,Romania

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

"Domnilor Admini....asa ceva e inadmisibil.
Mi-a fost rar sa vad o asa nesimtire si un asa mod de comportament ptr cineva ce plateste BANI(si inca multi) pe acest joc.Vreau sa stiu cine si in ce mod ne-va despagubi pentru pierderea noastra de timp de pana acum?????
Vedeti dvs....Timpul inseamna BANI.Am pierdut timp zilele astea sa dau atacuri...sa iau sate etc etc....si dvs va bateti joc de mine(si nu doar de mine asta e sigur)???
In modul asta zic ca e mai ok sa ma retrag de pe jocul asta tampit...ca e clar bataie de joc si lipsa de respect la adresa CONSUMATORULUI.Ne-ati sters pana si postarile..mesajele si tot ce a fost pana acum...de parca ieri a fost Ziua Cartitei.
Cum e posibil asa ceva????? :confused:"

Dupa ce am luat 20 de sate din mij meu,acum sunt la adversari,felicitari adm de parca le era greu sa dea un restart de la ora cand o sarit servarul de pe fix pana in prezent...succes pe alte lume,am terminato cu triburile
 

DeletedUser

fu' buna asta :))
@Badea: traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul (sau ceva de genul)

daca o cadere a serverului si un roll back te afecteaza ca si jucator, si te motiveaza sa dai stergere (ca alt motiv n-ai), e o chestie interesanta :))

sa ne auzim de bine :D
 

DeletedUser

e un motiv in plus pentru a da stergere,nu ca ar fi singurul
nu am cu cine continua joaca,asa ca nare rost!
 

DeletedUser41613

fu' buna asta :))
@Badea: traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul (sau ceva de genul)

daca o cadere a serverului si un roll back te afecteaza ca si jucator, si te motiveaza sa dai stergere (ca alt motiv n-ai), e o chestie interesanta :))

sa ne auzim de bine :D

eu personal la acest back am pierdut 120 de sate, si mi-a trebuit ceva mai mult de 5 minute sa le iau :|

si da iti vine sa-ti bagi picioru in el de joc
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
"Domnilor Admini....asa ceva e inadmisibil.
Mi-a fost rar sa vad o asa nesimtire si un asa mod de comportament ptr cineva ce plateste BANI(si inca multi) pe acest joc.Vreau sa stiu cine si in ce mod ne-va despagubi pentru pierderea noastra de timp de pana acum?????
Vedeti dvs....Timpul inseamna BANI.Am pierdut timp zilele astea sa dau atacuri...sa iau sate etc etc....si dvs va bateti joc de mine(si nu doar de mine asta e sigur)???
In modul asta zic ca e mai ok sa ma retrag de pe jocul asta tampit...ca e clar bataie de joc si lipsa de respect la adresa CONSUMATORULUI.Ne-ati sters pana si postarile..mesajele si tot ce a fost pana acum...de parca ieri a fost Ziua Cartitei.
Cum e posibil asa ceva????? :confused:"

Dupa ce am luat 20 de sate din mij meu,acum sunt la adversari,felicitari adm de parca le era greu sa dea un restart de la ora cand o sarit servarul de pe fix pana in prezent...succes pe alte lume,am terminato cu triburile

Macar daca postai in numele tau, textul sa iti apartina....ma rog ( originalul )

Stiu ca nu este placut, dar ganditi-va si la cei care au pierdut sate in fata celor care au profitat de acest bug ( atacuri instant...etc ). Cum era mai bine, sa lasam asa...sa jucati speed/instant sau rollback si sa jucati normal ? Doar cele 2 variante sunt posibile tehnic, deci varianta cu rollbackul era singura solutie. A mai fost un caz pe 20.01, cand tot rollbackul a fost solutia...dar deh, unii dintre noi uita foarte repede, sau mai bine zis se fac ca uita atunci cand interesul personal este cel care primeaza.
 

DeletedUser

eu personal la acest back am pierdut 120 de sate, si mi-a trebuit ceva mai mult de 5 minute sa le iau :|

si da iti vine sa-ti bagi picioru in el de joc

tu 120, eu 180 altu 100 etc etc.
daca am aduna orele in care am dat acele atacuri sa le luam rezultatul ar fi extrem de mare.
5minute sa le iei acum ? sa le recuperezi ? sau 5minute cand a fost activ bug-ul ? ca nui acelasi lucru.
 

DeletedUser

Macar daca postai in numele tau, textul sa iti apartina....ma rog ( originalul )

Stiu ca nu este placut, dar ganditi-va si la cei care au pierdut sate in fata celor care au profitat de acest bug ( atacuri instant...etc ). Cum era mai bine, sa lasam asa...sa jucati speed/instant sau rollback si sa jucati normal ? Doar cele 2 variante sunt posibile tehnic, deci varianta cu rollbackul era singura solutie. A mai fost un caz pe 20.01, cand tot rollbackul a fost solutia...dar deh, unii dintre noi uita foarte repede, sau mai bine zis se fac ca uita atunci cand interesul personal este cel care primeaza.

de ce nu se face macar 1back-up la fiecare 12 ore :confused: 8ore ar fi si mai bine ... dar odata pe zi ii cam aiurea.
multi au castigat cu acest roll back,au primit satele inapoi si acum stiu ce sa apere ... dar altii au pierdut sute de sate.
despagubirea e o prostie dupa parerea mea.un jucator care a primit 100sate inapoi de ce sa fie despagubit ? iar cei care au pierdut nu cred ca pot fi despagubiti.
 

DeletedUser

Macar daca postai in numele tau, textul sa iti apartina....ma rog ( originalul )

Stiu ca nu este placut, dar ganditi-va si la cei care au pierdut sate in fata celor care au profitat de acest bug ( atacuri instant...etc ). Cum era mai bine, sa lasam asa...sa jucati speed/instant sau rollback si sa jucati normal ? Doar cele 2 variante sunt posibile tehnic, deci varianta cu rollbackul era singura solutie. A mai fost un caz pe 20.01, cand tot rollbackul a fost solutia...dar deh, unii dintre noi uita foarte repede, sau mai bine zis se fac ca uita atunci cand interesul personal este cel care primeaza.

Prietene stii ce is astea ""????
era o regula pentru a deveni moderator sau adm,"foarte bun cunoscator al limbi romane"-asta e alta poveste

nu era mult mai simplu sa faci prostia aia de rollback la 03:30 cand o cazut servarul si nu la 15:30?

asa era normal si toata lumea era multumita.

de ce nu se face macar 1back-up la fiecare 12 ore :confused: 8ore ar fi si mai bine ... dar odata pe zi ii cam aiurea.
multi au castigat cu acest roll back,au primit satele inapoi si acum stiu ce sa apere ... dar altii au pierdut sute de sate.
despagubirea e o prostie dupa parerea mea.un jucator care a primit 100sate inapoi de ce sa fie despagubit ? iar cei care au pierdut nu cred ca pot fi despagubiti.

dusmane suntem pe felie:)))
tu ai pierdut 100 si ceva de sate,de la ramses
eu pe ale tale 10 din mij meu plus altele de la o colega dea ta:)

de dai stergere un mesaj si la mine
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Din pacate in ambele cazuri ( rollback si despagubiri ), nu se poate actiona preferential/punctual, se acorda ori tot ori nimic.
Rolbackul afecteaza toata lumea ( pe unii mai mult, pe altii mai putin ), si eventualele despagubiri la fel.
Totusi a fost dat timpul cu aproape 1 zi jumate inapoi pe 6 lumi de joc, afectand toti jucatorii de pe lumile respective.

de ce nu se face macar 1back-up la fiecare 12 ore 8ore ar fi si mai bine...
Nu sunt in masura sa iti dau si raspuns la intrebarea asta, dar o voi inainta ca si propunere la dept.tehnic.
 

DeletedUser

doar odata pe zi se face backup, deci nau avut de ales.cei care mai au chef sa joace, bafta !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Prietene stii ce is astea ""????
era o regula pentru a deveni moderator sau adm,"foarte bun cunoscator al limbi romane"-asta e alta poveste

nu era mult mai simplu sa faci prostia aia de rollback la 03:30 cand o cazut servarul si nu la 15:30?

asa era normal si toata lumea era multumita.



dusmane suntem pe felie:)))
tu ai pierdut 100 si ceva de sate,de la ramses
eu pe ale tale 10 din mij meu plus altele de la o colega dea ta:)

de dai stergere un mesaj si la mine

Acelea sunt niste ghilimele care pot insemna orice, de la un citat pana la o ironie. Cel mai frumos/elegant era sa dai "quote" direct din post. In fine, nu asta este esenta problemei aici.

nu era mult mai simplu sa faci prostia aia de rollback la 03:30 cand o cazut servarul si nu la 15:30?
Daca ar fi existat posibilitatea, cu siguranta s-ar fi facut.
 

DeletedUser

au avut,dar au gresit ora....03:30 nu e egal cu 15:30
dar pnm,maine da altu cum trebuie si revine totul la normal
asa ca e duminica no?

Acelea sunt niste ghilimele care pot insemna orice, de la un citat pana la o ironie. Cel mai frumos/elegant era sa dai "quote" direct din post. In fine, nu asta este esenta problemei aici.


Daca ar fi existat posibilitatea, cu siguranta s-ar fi facut.

poate am vrut sa ii pastrez anotimatul,te`ai gandit?
de eram mediocru,il postam direct ca postul meu

ironic nu pot fi cand joc singur contra unui sfert de harta...si mare prostie ma mai fura si servarul.
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu s-a gresit nici o ora, a fost o simpla eroare de comunicare intre mine si dept tehnic, de fapt ( pentru siguranta ) rollbackul s-a facut pe data de 21.04 la ora 03.15 AM. Backup-urile ulterioare ( de la ora 3:00Am din data de 22 nu era sigur/safe, probleme de server fiind raportate incepand cu ora 02:00 ).

si mare prostie ma mai fura si servarul..
Sa sti ca numai pe tine personal te-a furat.
 

DeletedUser

Nu s-a gresit nici o ora, a fost o simpla eroare de comunicare intre mine si dept tehnic, de fapt ( pentru siguranta ) rollbackul s-a facut pe data de 21.04 la ora 03.15 AM. Backup-urile ulterioare ( de la ora 3:00Am din data de 22 nu era sigur/safe, probleme de server fiind raportate incepand cu ora 02:00 ).

cate 200 de pp la fiecare si inchidem ochii:)))
si se poate face maine inca o treaba de genu,ca totul sa revina la normal?

acolo era ironia sortii,nu ma refeream la modul personal;)
 

DeletedUser41613

Din pacate in ambele cazuri ( rollback si despagubiri ), nu se poate actiona preferential/punctual, se acorda ori tot ori nimic.
Rolbackul afecteaza toata lumea ( pe unii mai mult, pe altii mai putin ), si eventualele despagubiri la fel.
Totusi a fost dat timpul cu aproape 1 zi jumate inapoi pe 6 lumi de joc, afectand toti jucatorii de pe lumile respective.


Nu sunt in masura sa iti dau si raspuns la intrebarea asta, dar o voi inainta ca si propunere la dept.tehnic.

da stiu ca s-a mai intamplat asta odata, acum dinou, asta imi da serios de gandit vizavi de competenta echipei teamtriburile, normal ca toti suntem revoltati pana la urma va bateti joc de timpul pe care noi il acordam acestui joc, ce nu as fi putut sa merg la o bere cu prieteni, la un fotbal sau orice alceva, de bani nostrii pana la urma, lunar care 400 de pp-uri, se aduna si in loc de relaxare, voie buna sau orice cautam fiecare din noi pe acest joc ce primim ?? nervi si neplaceri
 

DeletedUser

Nu s-a gresit nici o ora, a fost o simpla eroare de comunicare intre mine si dept tehnic, de fapt ( pentru siguranta ) rollbackul s-a facut pe data de 21.04 la ora 03.15 AM. Backup-urile ulterioare ( de la ora 3:00Am din data de 22 nu era sigur/safe, probleme de server fiind raportate incepand cu ora 02:00 ).


Sa sti ca numai pe tine personal te-a furat.

Am citit acum cu atentie,ai zis ca nu a fost nici o eroare de ora,apoi te contrazici si spui "a fost o simpla eroare de comunicare"

te faci de ras,sincer....
ai gresit eronat,dar macar ai curaj si recunoaste asta!
ca esti om,toti gresim
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Cred ca m-am exprimat foarte corect si mi-am asumat greseala din anuntul initial, am spus asta si la anunturi si la suport ( celor carora le-am raspuns la tickete ). O confuzie legata de am si pm.

"a fost o simpla eroare de comunicare intre mine si dept tehnic"

sta imi da serios de gandit vizavi de competenta echipei teamtriburile..

Daca eram noi responsabili in secunda 2 mi-as fi prezentat demisia.
 

DeletedUser

Tu ai anuntat drept tehnic cum sa seteze orele,deci iti poti da demisia!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Tu ai anuntat drept tehnic cum sa seteze orele,deci iti poti da demisia!

Iar gresit, nu am acces la servere, deci nu am de unde sa stiu cand si cum se fac acele backupuri. Eu/echipa TT doar informeaza tehnicul de existenta problemei, ei sunt cei care dau verdicte si iau decizii in astfel de cazuri.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus