Berbeci în asistent?

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser44200

Ce ziceți, s-ar putea (sau ar trebui) să fie băgați și berbecii în lista cu trupe de la Asistentul de farmare? Afișează deja nivelul zidului și dacă s-ar putea face un tipar, A sau B în care să punem și berbeci am putea ține zidurile de la barbare jos mult mai ușor. Am salva o grămadă de ușoară la farmat.

Idei, opinii? Sau s-a mai discutat?
 

DeletedUser45689

O idee de apreciat :D ....numai daca stai sa te gandesti` :
1.Iti ia mai mult timp.!(pana dobori zidul..).!
2.Zici ca ar fi mai eficient ....nu vad logica ...zidul se reface iar(eu asa stiu..poate nu pe moment dar dupa un timp sigur).!
3.Si cat pierzi la un atak: 1 usor ??...Fi serios omule.!
-Poti merge pe ideea asta daca te gandesti sa introduci ceva nou in joc.!:))
PS:Cred ca nu vorbesti de faza de inceput...sau cel putin eu ma refer la o faza mai inaintat a jocului (framing peste 60 sate /zi ).!
 

DeletedUser44200

Eu vorbesc de faza când farmezi pe puțin 300 de sate diferite pe zi, la 5 ore distanță. 1 ușor aici, 1 acolo și tot așa și pierzi suficient cât să te doară suficient sufletul.

Tocmai de asta ar fi mai eficient. Pentru că zidul se reface și trebuie doborât din nou. Și din asistent ar fi mai ușor.

Și PS - sunt serios.
 

DeletedUser45689

Sincer si mie mi`ar placea ceva nou la asistent :D
Dar...daca vorbim de o faza mai inaintata a jocului nu are rost...sa gandim putin...
Daca atakul tau dureaza 4-5 ore +berbeci =6-7 ore ..Corect ??
In alea 1-2 ore recuperi usori pierduti :)
Dar ar fi tare sa fie cum zici tu.!
PS:Sa nu crezi ca vorbesc doar sa ma aflu in treaba...am si argumente.!
O zi Buna.!
 

DeletedUser44200

Să recuperezi ușorii costă resurse. Să nu îi pierzi e pe gratis.
 

DeletedUser

pe start game e buna propunerea , cand pierzi un cal plangi dupa resurse mai ales daca farmezi cu 2 . pierzi o data cu acel cal 475 resurse si cel ramas iti aduce 800 . in late game insa se schimba datele problemei , cu berbec in atac triplezi timpul pe care il petrec trupele pe drum . e mai profitabil sa nu pierzi un cal ori sa stai cu trupele pe drum triplu datorita berbecilor ? cand deja aduni 20-30 sate pe zid 9 daca farmezi cu 100 cai nu pierzi niciunul .
 

DeletedUser7232

Pe langa toate .. ideea cu berbecii in asistent , poate si cu nobilii e buna , cand colegul pe care atacam are si el o idee de joc si face backtime... e stiut ca metoda cu care putem scoate cel mai repede trupele din sat e folosirea asistentului ..
 

DeletedUser40036

foarte utila propunerea asta cu berbecii...mai ales la inceput de lume.un mare PRO de la mine:)
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Pe langa toate .. ideea cu berbecii in asistent , poate si cu nobilii e buna , cand colegul pe care atacam are si el o idee de joc si face backtime... e stiut ca metoda cu care putem scoate cel mai repede trupele din sat e folosirea asistentului ..

Cum sa bagi ma nobilii in asistent ? :)) Tu vrei sa trimiti trenuri pe barbare ?:)) Mai ai sa zici sa bage si catapulte si la fiecare click sa-ti apara o casuta cu : " alegeti cladirea pe care doriti sa trimiteti catapulta". :D

Cum am zis ideea cu berbecii este buna.Celelalte propuneri de aici,apa de ploaie. :D
 

DeletedUser7232

daca citeai ce am scris poate intelegeai ..dar banuiesc ca e prea greu ptr tine ... spuneam ca ar trebui bagate toate unitatile in asistent , ptr a le folosi la dodge .. in momentul in care cineva iti face backtime la nobil e foarte folositor asistentul ..

p.s. stiu prea complicat pentru tine ...
 

DeletedUser45492

Desigur , pro ar fi daca nu ar exista un aspect care mie unul nu imi convine .

O idee de apreciat :D ....numai daca stai sa te gandesti` :
1.Iti ia mai mult timp.!(pana dobori zidul..).!
2.Zici ca ar fi mai eficient ....nu vad logica ...zidul se reface iar(eu asa stiu..poate nu pe moment dar dupa un timp sigur).!
3.Si cat pierzi la un atak: 1 usor ??...Fi serios omule.!
-Poti merge pe ideea asta daca te gandesti sa introduci ceva nou in joc.!:))
PS:Cred ca nu vorbesti de faza de inceput...sau cel putin eu ma refer la o faza mai inaintat a jocului (framing peste 60 sate /zi ).!

Iti spusesem pe la sectiunea speed ca puti a noob, uite de ce , te-am simtit de la o posta, cum sa zici asa ceva ? :)) + ca nu stii de importanta demolarii zidurilor din zona ta , poate faceau diferiti jucatori treaba pentru tine pana acum si inca o fac , insa e destul de frustrat ca dupa finalul unei zi sa zic ca ai 500 de cai, sa iti moara 20% din ei din cauza zidurilor din zona pentru ca sunt zidurile deja prea inalte , tu nu ai ajuns la un nivel mai sus de joc , incat sa farmezi in masa dand mii de atacuri pe zi inseamna ca . :D
Toti jucatorii astia mai bunicei isi darama intotdeuna zidurile pe normale prin zona si pe speed (dar depinde care start pe speed) este aceiasi problema intalnita cu zidurile , iar introducerea berbecilor si catapultelor in asistent ar fi chiar foarte buna pentru daramarea rapida a tuturor zidurilor din zona.
Dar , exista un "dar" care ma face sa zic "nu" la aceasta propunere sunt multi care scot cu autoclickerul trupele , se poate prin asistent si multi se folosesc de asta , iar la un backtime la milisecunda el incercand sa scoata cu asistentul (neputand sa isi puna berbecii si catapultele acolo) tu macar prinzi acolo ceva cat sa te faca fericit si cu inca cateva backtime-uri ii prinzi si restu , de multe ori prinzi catapulte care din inca o lovitura te-ar mai reduce din punctaj daca ar mai veni odata , daca ar fi sa se bage berbecii si catapulte in asistent , cine stie poate s-ar prelungi un pic replicile pana sa-l prinzi intr-un final cu backul , desigur ca conteaza si netu' , insa sunt cazuri in care se scoate si de obicei se lasa berbecii si catapultele la astfel de scoateri din cauza ca nu exista in sablon loc pentru ele.

Si de cat sa fiu surprins de un jucator cam de experienta lui Orochimaru-sama pe speed care scoate la milisecunda cu asistentu pe speed , prefer sa nu se bage in asistent berbecii si catapulte , e putin urat sa caut , stiu cum e , insa parca e mai ok decat sa fiu surprins chiar in totalitate la o manevra de genu' , asa mai bine macar stiu ca iam rupt ceva pe acolo , parerea mea.

Cred ca nu sunt baga-te toate trupele in asistent chiar cu scopul de a fi imposibil sa scoti chiar tot cu un autoclicker spre exemplu .
Ca mai sunt si scripturi "ciudate" aia e alta poveste , dar asa macar se mai prind berbecii si catapultele.

Insa mi-ar placea mult sa vad posibilitatea unui meniu rapid pentru asa ceva , probabil si innogames se gandeste la asa ceva , ca doar aia mai lipsesc intr-un sablon ceva sa daramam repede zidurile :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45689

Se vede ca ai probleme morale ....poate nu sunt asa bun ca Voi dar nu sunt Noob.
Tu vrei sa nu se introduca berbeci in Asistent pt backtime ...dar ti-e ti`ar pica bine sa il folosesti in favoarea ta.
PS: Nu ma suparam daca imi spuneai Incepator....dar fiecare cum este crescut.!
 

DeletedUser45492

Nu neaparat , acuma nu am "rezolvat" calculatoru' , insa poate il fac vara asta de la 0 si cu net de 1Gbps de la Rds :) Vazusem ceva reclame si ma tenteaza , iar apoi nici nu ma mai ingrijorez ca nu scot , pana acum mai scoteam mai nu scoteam depinde de buguri si anumite momente ale pc-ului , depinde si de ce si cate aveam deschise :D Iti dai seama ca mi-ar putea pica bine o modificare de genu' , dar la fel cum imi cade mie , le cade si la restu' , de aia nu stiu ce sa zic , eu momentan ma descurc , asa ca pot zice pas sau pro destul de lejer , daca ar fi o alta metoda prin care sa dai cu berbecii pe barbare , gen un fel de pop-ups pentru asistent , nu direct in sablon , ceva astfel incat sa nu favorizeze jucatorii cu programele si pe latura asta , mi-ar face o mare placere .

Nu vreau in sablon pentru dodge la backtime , nu pentru backtime , ca backu se da manual , nu ai treaba cu ala.

Noob , incepator tot aia e , doar ca suna mai urat :)) Da' poate asa am vrut sa sune.:p
 
Sus