bug grav pe lumea 28

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

De mai bine de 15 ore pe lumea 28 a aparut un bug care nu da posibilitatea de a trimite suport. desi acolo exista setarea de a nu putea trimite suport in cadrul unui trib daca esti membru de mai putin de 5 zile in trib, nu este cazul si in problema de fata. nimeni din trib nu poate sustine pe nimeni in conditiile in care toti suntem mebri ai aceluias trib de la inceputul lumii. desi am depus tichete, pana la acest moment nu a fost deschis niciunul care sa rezolva problema.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Problema este anuntata inca de la ora 8:00, speram ca vor rezolva cat mai repede, stiu ca este neplacut, imi pare rau.
 

DeletedUser

inca nu s-a rezolvat . problema mare e sa nu se piarda sate in urma acestui bug ...
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Tehnicienii vor face în cursul zilei de astăzi un scurt update pe lumea 28, pentru remedierea acestui bug.

Ne scuzăm pentru neplăcerile produse.
 

DeletedUser

corect ar fi rollback pentru ca echipa mea a pierdut un sat in conditiile in care 30 de oameni eram on, voiam sa trimitem suport si din cauza acestui bug nu am reusit. consideram pe buna dreptate ca in acest caz, jocul a fost alterat de acest bug, ca setarile lumii pentru tribul nostru in aceasta zi nu au fost cele promise in deschiderea lumii, ca urmare produsul vandut noua nu este conform cu promisiunea vanzatorului (Am cumparat PP pentru a juca pe anumite setari care nu au functionat). un caz clar de incalcare a legilor comerciale. intelegem ca acest bug poate fi din cauze care nu apartin de vointa innogames, insa un rollback care sa fie facut dupa repararea bug-ului este singura solutie corecta ce poate fi luata in acest caz.
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Update-ul a fost făcut, acum ar trebui să funcţioneze din nou totul corect.

Imi pare foarte rău, nu putem face rollback în acest caz, dar ca o mică scuză, vom da acum tuturor jucătorilor pe lumea 28, două zile de cont premium gratis.
 

DeletedUser23756

Inobilare Simonica
Si uite asa putem spune ca: "se elimina banuielilie cum ca admini se favorizeaza intre ei" sau isi platesc polite? Hmmm
23.gif
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai simonica nu mai e admin de ceva vreme :))) altfel se dadea rollback cu siguranta =))
 

DeletedUser

Tribul noobs intentioneaza din cauza acestui bug sa depuna o plangere la Oficiul pentru Protectia Consumatorilor din Romania si sa depunem aceeasi cerere si la institutia similara din Germania. Pe ce ne bazam: cei de la inno au promis o lume cu niste setari. Noi am cumparat pp finantand un produs care nu a functionat, si asta nu din cauza noastra, iar jocul nostru a avut de suferit. Din 30 de oameni niciunul nu a putut trimite suport, iar noi consideram pe buna dreptate ca bug-ul ne-a afectat jocul. De asemenea, cu scuzele de rigoare, noi consideram ca nu este normal ca despagubirile sa fie acordate tuturor jucatorilor de pe lumea 28 la gramada,cand unii primesc pp fara sa fi fost afectati de bug. De asemenea, consider ca doua zile de pp gratis pentru un sat pozitionat fix langa seful tribului advers sunt o jignire pentru oricare membru din echipa mea. suntem hotarati sa facem plangere catre autoritati pentru ca despagubirile trebuiau sa fie acceptate si de noi, in cazul unei intelegeri amiabile, nu sa fie bagate pe gat cu forta de catre cei din inno. Si sunt sigur ca si in cazul in care nu am castiga nimic, un astfel de control plecat de la o sesizare din Romania ar face firma care distribuie acest joc sa fie mult mai atenta si mai responsabila pe viitor.
 

DeletedUser36873

greseli se intampla. ideea de care spui tu martian ca satul era fix langa conducatorul lor... trebuia sa fi avut grija din timp sa fie satul blindat.

presupun ca dodge si split se putea face.

pe de alta parte iti inteleg frustrarea, pe L19 a fost odata bonusul activ pana la 10 dimineata si noi eram in oganizat....

ideea e ca punem prea mult patos in joc... iar erorile astea de server ne aduc si noua si organizatorilor neplaceri. noua ca pierdem sate/trupe, lor ca pierd jucatori
 

DeletedUser

mda , nici mie nu mi s-a parut ok ca unii sa aiba pierderi si apoi toti sa beneficieze de pp , ca sa se mentina un climat de corectitudine ar fi trebuit dat rollback . nu cred ca are vreun sens sa depui acea reclamatie , in TC este un paragraf in care au prevazut cred evenimente de acest gen . problema este ca inno nu garanteaza o functionare minima e serviciilor oferite , daca ar fi facut asta ai fi avut de ce te lega . oricum , arunca un ochi si pe tc , sincer nici eu nu le-am citit decat acum :(

§ 13 Garanția pentru defecte

13.1 Prin contractul de licență utilizatorul primește posibilitatea de a utiliza jocurile. Acesta nu primește dreptul de utilizare a unei anumite versiuni a unui joc sau de menținere sau de generare a unui anumit status sau nivel de funcționare. Utilizatorul este conștient de faptul că jocurile oferite de InnoGames – precum orice software – nu pot fi niciodată lipsite în totalitate de erori. Conform acestei înțelegeri, se consideră joc defectuos numai când există o eroare gravă și de durată.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

satul avea sprijin pentru a rezista unui atac, iar atacuri organizate nu se puteau da fara sa putem interveni. numai ca bug-ul ne-a lipsit de sansa de a interveni timp de cateva de ore (peste 10). De asemenea din cauza lucrarilor de pe servere, delayul intre timpul in care dadeai comanda de retreat a trupelor si timpul efectiv la care era luata comanda varia intre 1 si 4 secunde. de asemenea simonica neputand nici ea trimite sprijin in satul noobs cel mai apropiat de unde sa retraga coordonat la secunda dintre curatarea si nobilul advers, nu putea decat sa dea dodge, cum am mai spus, in conditii de delay de 1-4 secunde a serverului. practic am fost spectatori la o bataie de joc. si ca bataia de joc sa continue, tot tribul advers, care a profitat de bug cucerind un sat se alege si el cu premium gratis. si cica e firma cu dreptate nemteasca...
 

DeletedUser

altii au patit lucruri mai grave, voi va plangeti pt un sat =))))))))
wow.
Ps doamna carmi, poate doriti sa imbunatatiti regulamentul ala,ca atunci cand suntem pedepsiti macar sa stim de ce am fost...
Ps, nu ma deranjeaza daca are 1000 de pagini, desi nu cred ca ar fi cazul
 

DeletedUser36873

parca scrie undeva in regulamentul respectiv ca daca apare un bug pe harta si profiti de pe urma lui esti amendat.

daca tribul despre care se plange martian ca a profitat de bug si nu a facut ticket sa il reclame in perioada respectiva, ar putea sa li se impute si lor.
cred ca la clauza asta se poate referi martian.

asta in cazul ca ei au facut ticket in timpul bugului.

pe de alta parte, se considera ca bugul ar fi putut ajuta pe oricine, daca ei au facut cunoscut adminilor, atunci au pe ce sa se bazeze...
 

DeletedUser

nu stiu daca se poate spune ca au profitat de bug , ca sa profite ar fi trebuit sa stie de el . si noi am aflat de el in urma postarii lui martzian , bine ca n-am avut nevoie de sprijin nicaieri
§6) Greşeală de program

Fiecare jucător este obligat să anunţe imediat descoperirea greşelilor în program (Support). Exploatarea greşelilor duce la închiderea contului sau la alte pedepse.

ar trebui verificat daca au stiut de el sau nu intai , asta daca mai este posibil acum la 24 ore dupa ....
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
altii au patit lucruri mai grave, voi va plangeti pt un sat =))))))))
wow.
Ps doamna carmi, poate doriti sa imbunatatiti regulamentul ala,ca atunci cand suntem pedepsiti macar sa stim de ce am fost...
Ps, nu ma deranjeaza daca are 1000 de pagini, desi nu cred ca ar fi cazul

tu ce ai patit ma? ai pierdut casa cumva? :D
 

DeletedUser

Inobilare Simonica
Si uite asa putem spune ca: "se elimina banuielilie cum ca admini se favorizeaza intre ei" sau isi platesc polite? Hmmm
23.gif

stii cum ai fost tu, aici? ca vaca aia buna de lapte care umple donita si apoi da cu piciorul in ea si o varsa. intai "ai umplut donita" cand ai spus ca adminii nu se favorizeaza intre ei (lucru care speram sa fie clar, pana acum, cel putin in ce priveste actuala echipa din care a facut parte si Simona), dupa care vii si "dai cu piciorul si versi donita", "dai cu bata-n balta", si altele asemenea cand spui ca ne platim polite. da' tu chiar te-ai uitat prea mult la telenovele siropoase. niciun admin n-a fost favorizat/defavorizat, nici cat a fost in team, nici cand a iesit, nici daca ne-a fost prieten, nici daca ne-a "scuipat prin gard". chiar crezi ca-ti pierdeai credibilitatea in fata prietenilor daca lasai doar prima jumatate a frazei? si? nu e nevoie sa raspunzi.
bafta!
 

DeletedUser6843

Tribul noobs intentioneaza din cauza acestui bug sa depuna o plangere la Oficiul pentru Protectia Consumatorilor din Romania si sa depunem aceeasi cerere si la institutia similara din Germania. Pe ce ne bazam: cei de la inno au promis o lume cu niste setari. Noi am cumparat pp finantand un produs care nu a functionat, si asta nu din cauza noastra, iar jocul nostru a avut de suferit. Din 30 de oameni niciunul nu a putut trimite suport, iar noi consideram pe buna dreptate ca bug-ul ne-a afectat jocul. De asemenea, cu scuzele de rigoare, noi consideram ca nu este normal ca despagubirile sa fie acordate tuturor jucatorilor de pe lumea 28 la gramada,cand unii primesc pp fara sa fi fost afectati de bug. De asemenea, consider ca doua zile de pp gratis pentru un sat pozitionat fix langa seful tribului advers sunt o jignire pentru oricare membru din echipa mea. suntem hotarati sa facem plangere catre autoritati pentru ca despagubirile trebuiau sa fie acceptate si de noi, in cazul unei intelegeri amiabile, nu sa fie bagate pe gat cu forta de catre cei din inno. Si sunt sigur ca si in cazul in care nu am castiga nimic, un astfel de control plecat de la o sesizare din Romania ar face firma care distribuie acest joc sa fie mult mai atenta si mai responsabila pe viitor.


Te "agiti" degeaba !
 

mamulus

member
Scor reacție
0
stii cum ai fost tu, aici? ca vaca aia buna de lapte care umple donita si apoi da cu piciorul in ea si o varsa. intai "ai umplut donita" cand ai spus ca adminii nu se favorizeaza intre ei (lucru care speram sa fie clar, pana acum, cel putin in ce priveste actuala echipa din care a facut parte si Simona), dupa care vii si "dai cu piciorul si versi donita", "dai cu bata-n balta", si altele asemenea cand spui ca ne platim polite. da' tu chiar te-ai uitat prea mult la telenovele siropoase. niciun admin n-a fost favorizat/defavorizat, nici cat a fost in team, nici cand a iesit, nici daca ne-a fost prieten, nici daca ne-a "scuipat prin gard". chiar crezi ca-ti pierdeai credibilitatea in fata prietenilor daca lasai doar prima jumatate a frazei? si? nu e nevoie sa raspunzi.
bafta!

ce inseamna ,,scuipat prin gard,,?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus