Bug legat de paladin si obiectele de pe el

DeletedUser

O simulare realizata pe lumea 6:

bugbug.jpg


Telescopul lui Kalid
Spionii văd în orice caz toate trupele din afară.

Echipat cu orice alt obiect sau fara nici un obiect pe el paladinul moare cand se loveste de un zid de lvl 2. Acest obiect nu ii mareste sub nici o forma calitatile paladinului. De ce nu moare paladinul?

bugbug1.jpg


Din informatiile de aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=4128 rezulta ca orice obiect ar avea pe el paladinul obiectul nu ii mareste capacitatile paladinului.

Inca 2 screenshoturi:

bugbug2.jpg


bugbug3.jpg


Toate simularile sunt facute pe lumea 6.

Am deschis si un tichet pe tema asta. E complet anormal efectul Telescopul lui Kalid cel putin in simulator, nu pot sa testez practic ce se intampla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

O simulare realizata pe lumea 6:
Am deschis si un tichet pe tema asta. E complet anormal efectul Telescopul lui Kalid cel putin in simulator, nu pot sa testez practic ce se intampla.


Am testat eu. Nu moare;)...incearca si tu..nu e asa scump un paladin in caz ca moare.(vezi sa nu moara si spionii...)
 

DeletedUser

Problema mea e ca nu Telescopul lui Kalid .

Undeva e un bug, ori simulatorul greseste cand vine vorba de celelalte obiecte, ori Telescopul lui Kalid creeaza o problema, ori paladinul devine spion daca are Telescopul lui Kalid...
 

DeletedUser

eu zic ca simulatorul are pb...nu prea ma facut experimente si cu sceptrul lui vasco caci si la ala simulatorul face faze..dar mi se pare useless caci folosesc 5 nobili:)
 

DeletedUser1195

Problema mea e ca nu Telescopul lui Kalid .

Undeva e un bug, ori simulatorul greseste cand vine vorba de celelalte obiecte, ori Telescopul lui Kalid creeaza o problema, ori paladinul devine spion daca are Telescopul lui Kalid...

nu e nici un bug.Ai gasit singur raspunsul.Paladinul avand telescopul la el devine spion.Cum nu ai pus in simulare spioni in satul aparator spionii au supravietuit,inclusiv paladinul.Un singur spion daca supravietuieste, paladinul scapa nevatamat.
 

DeletedUser

nu e nici un bug.Ai gasit singur raspunsul.Paladinul avand telescopul la el devine spion.Cum nu ai pus in simulare spioni in satul aparator spionii au supravietuit,inclusiv paladinul.Un singur spion daca supravietuieste, paladinul scapa nevatamat.

Revin in 2 secunde cu un screenshot care probeaza ca paladinul cu acest obiect nu e spion.

Uite screenshotul promis:

bugbug4.jpg


Daca paladinul devenea spion atunci in aceasta simulare nu trebuia sa moara. E stiu ca spionii nu au treaba cu infanteria din defensiva, ei au treaba doar cu spionii din defensiva. Pica si ideea ca paladinul se transforma in spion.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Revin in 2 secunde cu un screenshot care probeaza ca paladinul cu acest obiect nu e spion.

Uite screenshotul promis:

bugbug4.jpg


Daca paladinul devenea spion atunci in aceasta simulare nu trebuia sa moara.

Iti trebuie spioni ca sa nu moara.

"Obiectele au un efect, doar dacă paladinul tău este înarmat cu ele şi se află în trupele corespunzătoare"

Datorita propozitiei de mai sus nu moare...de aia. O gasesti in camera de arme.


Din informatiile de aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=4128 rezulta ca orice obiect ar avea pe el paladinul obiectul nu ii mareste capacitatile paladinului.

Cu exceptia telescopului care il transforma in spion, doar daca folosesti si spioni, paladinul nu primeste bonus, ci trupele la care face referire arma, daca exista astfel de trupe ce il urmeaza.


Care e bug-ul? eu nu vad nici unu....

Singurul obiect care nu influenteaza cu nimic la simulari e Sceptrul lui nea gicu...e singura arma care nu face diferente..nu am utilizat-o si in atacuri reale caci mi se pare useless asa ca nu pot verifica daca simulatorul greseste sau nu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Kalid's telescope - Scouts always see all of the villages troops including those that are not at home. (Paladin attacks normal, defends like a scout so can only be killed by scouts.)

Partea din paranteze e clara. Pacat ca nu am gasit asta si pe ro.

Si da are dreptate cmihail:


Agresor Unităţi: 0 0 100 0 1 0 0 0 0 0 1 0
Pierderi: 0 0 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Apărător Unităţi: 1000 1000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 23 23 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Imi e lene sa uploadez un screenshot. Alarma falsa. Close the topic. :D
 

DeletedUser1195

Spionii sunt omorati numai de spioni.
Repeta simularea cu aceleasi date,dar pune si spioni in satul aparator.La 1001 spioni atacatori plus paladinul echipat cu telescop(care,deci a devenit el insusi spion) si 2000 de spioni in satul aparator,va supravietui un spion si paladinul.Daca trimiti doar 1000 de spioni cu paladinul,vor muri toti spionii si...paladinul spion:)
 

DeletedUser

bugbug5.jpg


Ultima simulare. Daca gaseam pe forum unde scrie ce face Telescopul ce am gasit pe forum TW nu mai deschideam topicul asta. Nu e vina mea ca nu a fost scris tot efectul telescopului.

Cineva care poate sa editeze posturi sa modifice primul post de aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=4128

sa schimbe ce scrie aici:

5. Telescopul lui Kalid
Spionii văd în orice caz toate trupele din afară.

in

5. Telescopul lui Kalid
Spionii văd în orice caz toate trupele din afară.(Paladinul ataca normal, se apara ca un spion si poate fi omorat doar de spioni.)

Nu de alta dar poate sa zica altcineva exact ce am zis eu si nu e vina lui.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu parca am gasit pe undeva...da nu-mi amintesc unde...am tinut minte doar ideea de baza:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Neavand obiectul am cautat pe forum despre el si link-ul ala era trecut ca important. Nici prin cap nu mi-a trecut ca nu scrie tot despre obiect.

Tot am gasit un bug :D, in ce scrie in topicul acela despre obiectul asta. :p
 

DeletedUser1195

nu mi se pare deloc inutila discutia.Prin postul asta s-a lamurit,iata,o problema.
Singura pierdere este a mea,fiindca in loc sa dorm la ora asta,stau si fac simulari:)
 

DeletedUser

nu mi se pare deloc inutila discutia.Prin postul asta s-a lamurit,iata,o problema.
Singura pierdere este a mea,fiindca in loc sa dorm la ora asta,stau si fac simulari:)

=)))....daca nu ar fi caldurile astea(si nu m-as fi trezit la 11...) at cred ca dormeam si eu..... :D
 

DeletedUser

Neavand obiectul am cautat pe forum despre el si link-ul ala era trecut ca important. Nici prin cap nu mi-a trecut ca nu scrie tot despre obiect.

Tot am gasit un bug :D, in ce scrie in topicul acela despre obiectul asta. :p

Ce bug ai gasit la ara asta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In timp ce faceam simularile astea si ma chinuiam sa inteleg ce e cu paladinul am demolat o ferma pe TW, m-a enervat ca isi tot ridica zidul si isi facea paladin. :p Acum nu mai are nici zid, ferma e la lvl 1, nu mai are cazarma, nu mai are fierarie, nu mai are statuie. :D Are de lucru sa le reconstruiasca. Oricum imi place de el, tot incearca. :)

L.E.:

@cmihail am scris in postul numarul 10 din topicul asta ca ce scria in topicul ala ar trebui completat ce scria legat de telescop .

L.L.E.:
Scuze ca editez posturile, dar nu imi place sa fac double post. Fac double post doar pe forumurile unde nu pot sa editez postul sau unde durata cat pot sa editez postul e limitata si eu nu am apucat sa il editez la timp sau daca lungimea textului dintr-un post e limitata si eu am mai mult de scris decat ma lasa limita respectiva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce faci cu 2 conturi pe l6? 'thedukesd' si 'thedukesd2'?

Ai declarat legatura :)) ?
 

DeletedUser

Eu ma amuzam doar:p....ar trebui tu sa depui ticket..ca ti-a furat ala numele;)

De unde stii ca nu stiu cine e persoana respectiva? :D Asa au motive oamenii sa depuna tichete in care sa scrie ceva de genul: Duke are 2 conturi, triseaza, ect. :D Dupa asta se supara ca li se raspunde ca nu e contul meu. :)

Avand in vedere ca ai deschis problema asta rog un admin sa confirme sau sa infirme afirmatia mea ca cele 2 conturi thedukesd si thedukesd2 nu au nici o legatura. Din punctul meu de vedere nu e nici o problema daca va face cineva din TT o afirmatie pe tema asta pe forum sau in alta parte. :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus