Bug Paladin

DeletedUser

Am si eu o intrebare! cand dau click pe statuie si ma duc la camera de arme, imi apare la "Progres până la găsirea următorului obiect: -171%"

As vrea sa stiu si eu de ce!


Alta chestie care nu o inteleg, de cand la crearea unui cont pe un forum se cere parola din alta parte! dar nagh, probabil forum-ul asta e m ai cu mot ;)

Oricum, vreau raspuns la chestia cu paladinul, dar de la cineva care se ocupa de joc!
 

DeletedUser

Regele 1 ti-a dat raspuns la prima intrebare nelamurire. Pentru a doua iti dau eu: In momentul in care iti creezi cont pe forum ti se cere userul si parola de pe triburi deoarece forumul e al jocului in primul rand iar in al doilea rand pe forum te loghezi cu acelasi nume pe care il folosesti in joc deci ti se cere parola..pentru ca daca nu ti-ar cere parola ar veni altu sa se logheze cu numele tau si u nu ai mai putea. Lamurit?
 

DeletedUser

Regele, ms pt raspuns, bestialu........ nush ce sa zic sincer! :)
Dar hai sa-ti spun cateva chestii:
1. nick-urile care le alegem noi in joc nu sunt Marca inregistrata
2. Daca eu vreau sa ma loghez pe forum cu alt nick, nu inteleg de ce nu am voie (se pare ca e un forum mai cu mot si nu am voie sa folosesc alt nick in afara de cel din joc ;))
3. avand in vedere ca pun si parola din joc, oricine poate foarte frumos sa-mi afle si parola de joc si posibil sa raman fara cont! (sincer sa fiu, daca as avea premium nu mi-ar place ;))
4. Din toate jocurile on-line care le joc, pe nici un forum nu mi se cere parola din joc! (Eventual o cer adminii sa faca verificari in cazul in care reclam o anumita chestie.)

Presupun ca am spus destule, deci poti inchide topic-ul ;)

P.S. Te rog sa nu stergi post-ul asta ;)
 

DeletedUser

Deci uite,te pune sa zici nikul din joc pt ca daca faci ceva rau in joc (ceva foarte rau) sa iti inchida contul si pe forum,zici si parola din joc ca sa nu faca cineva un cont cu numele tau pe forum si sa nu iti creeze probleme in joc.si parola de pe forum nu trebuie sa fie identica cu cea di joc,dupa cum zice si cand vrei sa iti faci cont pe forum:

Numele tău în forum este identic cu porecla. Parola pentru forum ar fi bine, din conditii de siguranţă, să fie diferită de cea pentru joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

(Eventual o cer adminii sa faca verificari in cazul in care reclam o anumita chestie.)

Da..defapt un admin nu are voie sa iti ceara parola o poate afla si singur, parola o mai cer jucatori care vor sa iti fure contul. In ori ce caz ti-se cere parola de joc pentru ca te loghezi cu nickul din joc! Nu nu poti sa te loghezi cu alte nickuri din pacate, astea sunt regulile si trebe respectate.

 

DeletedUser

Da..defapt un admin nu are voie sa iti ceara parola o poate afla si singur, parola o mai cer jucatori care vor sa iti fure contul. In ori ce caz ti-se cere parola de joc pentru ca te loghezi cu nickul din joc! Nu nu poti sa te loghezi cu alte nickuri din pacate, astea sunt regulile si trebe respectate.


defapt, adminii nici nu au nevoie sa afle parola ;) se logheaza direct :p
 

DeletedUser

Ca sa stiti si voi,
1 la mana: Adminii nu au dreptul de a se loga pe conturile userilor fara acordul acestora ;)
2 la mana: Daca era securitatea buna aici, adminii nu aveau cum sa afle singuri parola, dar nagh, ca de obicei in Romania, securitatea on-line lasa de dorit :)

si 3 la mana, RockGirl nu inteleg de ce te bagi total aiurea daca nu aduci nimic nou!

P.S. Puteti inchide thread-ul!
 

DeletedUser

Ca sa stiti si voi,
1 la mana: Adminii nu au dreptul de a se loga pe conturile userilor fara acordul acestora ;)
2 la mana: Daca era securitatea buna aici, adminii nu aveau cum sa afle singuri parola, dar nagh, ca de obicei in Romania, securitatea on-line lasa de dorit :)

si 3 la mana, RockGirl nu inteleg de ce te bagi total aiurea daca nu aduci nimic nou!

P.S. Puteti inchide thread-ul!

1 la picior : Adminii au tot dreptul sa faca acest lucru.
2 la picior : :)) Scoate capul din cutie,alege orice joc online si intreaba ce poate si ce nu poate face un administrator al acelui joc ,vei fi surprins :)
3 la picior : Acest forum ,este unul public ... oricine poate posta oriunde vrea,atata timp cat nu incalca regulile !
 

DeletedUser

Daca vor adminii iti si schimba parola.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ca sa stiti si voi,
1 la mana: Adminii nu au dreptul de a se loga pe conturile userilor fara acordul acestora ;)
2 la mana: Daca era securitatea buna aici, adminii nu aveau cum sa afle singuri parola, dar nagh, ca de obicei in Romania, securitatea on-line lasa de dorit :)

si 3 la mana, RockGirl nu inteleg de ce te bagi total aiurea daca nu aduci nimic nou!

P.S. Puteti inchide thread-ul!

1. De fapt tu nu ai voie sa te loghezi pe contul "ce il folosesti"(sub nici o forma nu ii al tau, proprietate personala)
fara acordul lor... Expresia "Se logheaza pe contul userilor" ii putin gresita.. Nu cred ca trebuie sa se logheze pe contul vreunui user ca sa poata face modificari..
2. Ti-o pot afla, dar cu putine eforturi... Nu garantez, dar din cate stiu eu, parola e criptata... Adminii (si moderatorii!??) doar au acces la aceea parola criptata. Dar nu stiu de ce s-ar preocupa cu aflarea ei. Pot foarte usor sa o reseteze, sau sa faca orice modificare fara a avea nevoie de aceea parola... Securitatea on-line din Romania chiar nu lasa de dorit... Singura diferenta dintre Romania si alte tari o fac unii oameni ce se grabesc sa isi denigreze tara!
3. Pentru ca asemenea tie, a simtit nevoia sa isi exprime parerea...
 

DeletedUser

1 la deget gabi23 are dreptate
2 la deget degeaba faci pe desteptu ca nu-ti merge VyruSU
3 la deget daca nu iti convine ceva joaca altceva

Peace :p
 

DeletedUser

din cate stiu eu, parola e criptata... Adminii (si moderatorii!??) doar au acces la aceea parola criptata.

Din moment ce e criptata nici dracu nu mai are acces la ea!
Daca nu aveti macar minime cunostinte in domeniul it mai bine va lasati de la a face comentari deplasate!

Gabi23, crede-ma ca joc destule jocuri online! Internationale si de n ori mai sigure ca astea! Unde admin-ul nu poate schimba parola din cauza ca e criptata(poate doar sa ti-o reseteze).

si app, printre multele alte jocuri online, pe cateva sun operator iar pe forum-ul care tne de joc Mod sau chiar admin!
Asa ca, credeti-ma ca stiu despre ce vorbesc ;)
Spre deosebire de altii nu sunt un copil care vrea sa se dea mare cu ce stie! Am trecut de ceva timp peste copilarie ;)

Asta a fost tot!



Apropos, daca admini sunt asa mari zei precum se lauda si ii laudati, cum de nu stiu sa rezolve niste amarate de bug-uri ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Domn administrator.. daca ai acces total la baza de date, ai acces si la parola criptata(sti tu .. textul ala cu diferite caractere ce nu au nici un sens.. ca doar de aia ii criptata)... Cel putin o persoana va avea tot timpul acces la ea.. dar nah daca suntem copii si incercam sa ne bagam in seama... scriem si mici prostii... Am spus ca ti-o pot afla.. dar depinde de metodele folosite la criptare si depinde de cat se pricepe adminul (Sper ca nu ai inteles gresit.. nu am spus ca o afla pur si simplu).. Si am mai spus ca nu li se merita efortul... Daca chiar esti administrator la ceva, ar trebui sa sti chestia asta..;)

Te superi daca imi spui si mie unul din jocurile pe care esti admin?? Ii doar o simpla curiozitate..
 

DeletedUser

Ca sa stiti si voi ,parola e criptata pt ca uni oameni folosesc aceiasi parola la multe alte lucruri.Sa nu se poata loga adminii pe ele
 

DeletedUser

vyrusu ai zis ka joci jocuri de n ori mai sigure ca asta, atunci la alea nu afli parola, da' la astea k is de n ori mai putin sigure atunci inseamna ka pot afla adminii parola criptata, deci eu am detaliat ce ai scris u: "Internationale si de n ori mai sigure ca asta!":D:D
 

DeletedUser7086

asta virusu e moderator pe forumu din ikariam cred ca vrea sa fie si aicea
 
Sus