Buna Ziua

DeletedUser

Buna ziua , am incepu sa ma joc pe triburile de astazi , si as dori daca se poate un tutorial , cum este cel mai bine sa imi construiesc cladirile si sa imi fac armata :)

Multumesc
 

DeletedUser

Am citit si acolo , dar as vrea si un "tabel" cum ar veni , daca va rog frumos , Men of west , de exemplu tu cum tiai construit cladirile ?
 

DeletedUser

de ex :

CLadirea principala - niv 10
lemn - 10
fier - 10
fierarie - 10

crek ati inteles la ce mam referit
 

DeletedUser38137

Fiecare își face clădirile după propriul său stil de joc, citește pe forum, găsește tutoriale și vezi ce configurație se potrivește cel mai bine pentru tine.
 

DeletedUser

Depinde in ce zona esti, si cam cat timp liber ai.
De obicei, cand ai mult timp si esti intr-o zona frumoasa, ar fi bine sa joci pe cartea atacului(topoare, cavalerie usoara, arcasi calare, berbeci & catapulte), iar daca nu ai prea mult timp, si ai vecini dezvoltati, e bine sa joci mai defensiv un pic(lanci, spade, arcasi, cavalerie grea, si in anumite cazuri, catapulte)...

De retinut e ca in fiecare sat dezvoltat la maxim ar trebui sa ai zidul si ferma la cel mai inalt nivel.
Iar cand ai mai multe sate, e bine sa le faci pe unele pline cu aparare, iar pe altele sa le faci full de atac.
Daca esti intr-un trib, poti cere cateva sfaturi pe-acolo.

Succes!
 

DeletedUser7708

Depinde in ce zona esti, si cam cat timp liber ai.
De obicei, cand ai mult timp si esti intr-o zona frumoasa, ar fi bine sa joci pe cartea atacului(topoare, cavalerie usoara, arcasi calare, berbeci & catapulte), iar daca nu ai prea mult timp, si ai vecini dezvoltati, e bine sa joci mai defensiv un pic(lanci, spade, arcasi, cavalerie grea, si in anumite cazuri, catapulte)...

De retinut e ca in fiecare sat dezvoltat la maxim ar trebui sa ai zidul si ferma la cel mai inalt nivel.
Iar cand ai mai multe sate, e bine sa le faci pe unele pline cu aparare, iar pe altele sa le faci full de atac.
Daca esti intr-un trib, poti cere cateva sfaturi pe-acolo.

Succes!

Din câte știu nu a început nicio lume recent...tu i-ai dat indicații pentru început, nu pentru middle-late entry.
Netz, eu zic să cauți un trib și ar trebui să găsești tutoriale pe acolo.
 

DeletedUser38137

Nu sunt indicatii pentru inceput, chiar nu prea conteaza cand intrii, conteaza in ce zona pici si ce vecini ai, daca esti activ te bagi pe ofensiva si farmezi intr-una indiferent cand incepi lumea, daca esti mai putin activ te axezi pe defensiva, cel putin la mine merge perfect tactica asta.
 

DeletedUser

Nu sunt indicatii pentru inceput, chiar nu prea conteaza cand intrii, conteaza in ce zona pici si ce vecini ai, daca esti activ te bagi pe ofensiva si farmezi intr-una indiferent cand incepi lumea, daca esti mai putin activ te axezi pe defensiva, cel putin la mine merge perfect tactica asta.

omul inca nu stie care-s trupele de atac sau de aparare ....
 

DeletedUser

important e sa vrea sa invete , daca nu vrea nu va merita sa se chinuie nimeni cu el
 
Sus