Buna ziua

  • Autor subiect ionutmircea13
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cont încuiat

Nu deschide un Thread de reclamaţie în forum!

Motivul pentru excluderea ta: Este interzisă folosirea abuzivă a sittingului: un sitter nu are voie să trimită trupele din sat sub formă de atac sau suport doar pentru înnobilarea imediată a contului.

Blocarea este permanentă.
» Depunere de contestaţie (are sens numai în cazuri speciale)

În timp ce contul ţi-e blocat nu poţi fi atacat.
Pagina principală


Adica ? Nu inteleg nimica ? Cine imi explica ce trebe sa fac ?
 

DeletedUser

Te-au prins cu maţa-n sac....

Adminul considera ca ai incalcat regulamentul, mai precis acea regula. Regula incalcata de tine e una grava.

Apesi pe Depunere contestatie si ceri niste explicatii, poti oferi niste explicatii chiar tu, mai ales ca stii de ce esti acuzat. Adminul iti va raspunde, iti spune cum a interpretat el actiunile tale. Tu poti sa fii de acord cu el sau nu. Daca esti de acord cu el in mod implicit accepti si pedeapsa.

Daca nu esti de acord cu pedeapsa, iar adminul nu vrea sa te considere nevinovat, depui un ticket cu titlul Pentru Carmi si ii spui cazul tau, ii explici unde a gresit adminul, cum trebuie interpretate actiunile.

LE:
Ai vrut sa iti inobilezi contul pe care erai sitter... Nu mai poti face asta, noul regulament nu mai permite manevre de genul asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu ...

Te-au prins cu maţa-n sac....

Adminul considera ca ai incalcat regulamentul, mai precis acea regula. Regula incalcata de tine e una grava.

Apesi pe Depunere contestatie si ceri niste explicatii, poti oferi niste explicatii chiar tu, mai ales ca stii de ce esti acuzat. Adminul iti va raspunde, iti spune cum a interpretat el actiunile tale. Tu poti sa fii de acord cu el sau nu. Daca esti de acord cu el in mod implicit accepti si pedeapsa.

Daca nu esti de acord cu pedeapsa, iar adminul nu vrea sa te considere nevinovat, depui un ticket cu titlul Pentru Carmi si ii spui cazul tau, ii explici unde a gresit adminul, cum trebuie interpretate actiunile.

LE:
Ai vrut sa iti inobilezi contul pe care erai sitter... Nu mai poti face asta, noul regulament nu mai permite manevre de genul asta.

Aveam sitter de la o fata ... si un alt jucator ceva mai jos s-a lasat de joc si a dat satele ... si de pe cel care eram sitter am trimis nobilii pe satele lasate de acel jucator goale :)
 

DeletedUser

Blocarea este permanentă.
» Depunere de contestaţie (are sens numai în cazuri speciale)
Nu e destul de clar ?
Pentru incalcarea acestei reguli nu se dau pedepse usoare ,ci blocare definitiva a conturilor(indiferent ca ai 1,10 .. sau 1000 de sate).Ai nevoie de argumente destul de solide astfel incat sa intorci o decizie de genul asta, argumente de care ma indoiesc ca ionutmircea13 dispune :)
 

DeletedUser

Aveam sitter de la o fata ... si un alt jucator ceva mai jos s-a lasat de joc si a dat satele ... si de pe cel care eram sitter am trimis nobilii pe satele lasate de acel jucator goale :)

Depinde cum s-a lasat de joc.

Daca a dat el satele atunci nu ar trebui sa fie probleme.

Daca insa a lasat un sitter sa dea satele lui fara sa anunte la admini ca acel sitter e insarcinat sa ii dea satele (avand 20 de zile la dispozitie ptr asta) atunci s-a incalcat regulamentul.

Depune Contestatie si cere mai multe informatii adminului.

Am 29 Sate ... si 210.000 Puncte

Bravo, la cat mai multe sate. :)

Later edit:
Adminii sunt si ei oameni si pot gresi. Sunt destule cazuri in care si cei mai buni admini au gresit si pana la urma s-a dat dreptate userului. Nu pierde nimic daca incearca sa obtine debanarea.

Din Regulament :
Un cont aflat în sitting poate fi înnobilat în două cazuri. Cazul întâi: cu acordul expres al propietarului.Propietarul contului renuntă la joc şi anunta la sistemul de suport persoana desemnata sa se ocupe de impartirea contului.Satele se vor ceda în maxim 20 de zile. Cazul doi: contul se află în mod de vacantă 60 de zile fără întrerupere a modului de vacanţă. În acest caz se consideră un cont abandonat şi satele se pot ceda. Trupele nu pot fi trimise în atac cu scopul de a goli satele. Ultimul atac trimis de pe cont trebuie să fie mai vechi de doua săptămâni.

Din cate mai tin eu minte se scrie proprietar, nu propietar. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Offf ...

Nu e destul de clar ?
Pentru incalcarea acestei reguli nu se dau pedepse usoare ,ci blocare definitiva a conturilor(indiferent ca ai 1,10 .. sau 1000 de sate).Ai nevoie de argumente destul de solide astfel incat sa intorci o decizie de genul asta, argumente de care ma indoiesc ca ionutmircea13 dispune :)

Oricum consider ca mi-a facut un bine ... vroiam doar sa intru in primii 1000 ... de pe l7 ... eram pe 1170 cand m-a blocat :(( Mai aveam putin si oricum ma lasam ... dar nu e drept ...
Acum ma gandesc ...
1. Eu eram sitter pe un cont
2. De pe acel cont am trimis nobili sa cucereasca sate de pe alt cont ...
3. Care apartinea unui alt jucator
4. Am rapoarte care dovedesc ca am spionat satele inainte de a trimite nobilii
5. Si le-am gasit goale ...
6. Deci in consecinta ... daca gasesc sate goale [fara trupe] nu am voie sa le iau ... ca sa nu se considere ce am patit io ... ?
7. Contul meu nu era ajutat cu nimic prin asta ...
8. Cu o zi inainte cucerisem alte doua sate fara trupe ... am atacat un jucator si si-a trimis trupele de pe toate satele pe acel sat deci am fost liber sai iau doua sate ale caror trupe erau suport ...
 

DeletedUser

ionutmircea13 cel nobilat de tine e coleg de trib cu tine?
Mai bine depune Contestatie, acolo vei afla mai multe, ai ocazia sa explici adminului situatia. carmi este ultima cale de apel. Dar ai grija, daca ai lasat urme in joc ca ai avut o intelegere cu acel sitter ptr a lua sate de pe contul unde erai sitter adminii, carmi in special o vor gasi.
 

DeletedUser

:))=))

Deci eu mai jucam maxim doua saptamani !!! Si oricum ma lasam
[din cauza timpului :p]
[din cauza ca deveneam incet incet obsedat :eek:] (mare grija la aspectu asta)
[din cauza ca ami este afectata vederea :cool:] (------||-----||----||----)
[din cauza ca nu dormeam noaptea de frica sa nu ami cucereasca satele :eek:]
Etc.
 

DeletedUser

Adica ?

ionutmircea13 cel nobilat de tine e coleg de trib cu tine?
Mai bine depune Contestatie, acolo vei afla mai multe, ai ocazia sa explici adminului situatia. carmi este ultima cale de apel. Dar ai grija, daca ai lasat urme in joc ca ai avut o intelegere cu acel sitter ptr a lua sate de pe contul unde erai sitter adminii, carmi in special o vor gasi.

Cum adica o dovada ? [si da eram colegi de trib si situatia era complicata ...membrul care se lasa nu dorea ca satele sai fie luate de un jucator din alt trib]
 

DeletedUser

Cum adica o dovada ? [si da eram colegi de trib si situatia era complicata ...membrul care se lasa nu dorea ca satele sai fie luate de un jucator din alt trib]

Daca mai jucai iti spuneam mai multe, de cate pot afla adminii si mai ales Carmi :eek:

Daca dorea sa se lase si sa isi cedeze satele trebuia sa faca asa cum am citat eu din Regulament. Nu a facut asta se pare. Asta este. :)
 

DeletedUser18024

Am o problema

Un coleg de al meu din trib,care se intampla sa-mi fie si prieten mi-a lasat contul pe sitting iar dupa mi-a spus k nu mai poate juca...l-am scos de pe sitting,dar am uitat sa-l dau la altcnv pt sitting si i-am cerut parola ,am intrat...si l-am dat sefului tribului...iar acum sunt blocat..:(...km se poate rezolva problema asta??:(:(
 

DeletedUser18030

SaluT 4 All Care Ma AjuTa !!!

Am si eu o problema ma tot chinui sa atac un sat bonus dar nu pot trimit armata dau pe sat si dau trimitere de trupe si dupa aia la comenzi dau armata adiq pun cati lancieri am si paladin si dau atac si astept ai mei se intorc inapoi akasa dar oras ala bonus tot nu il castiga ? de ce ? :confused:
 

DeletedUser18024

va rog,pot primi un raspuns in legatura q suspendarea contului meu...?:)...joc de mult timp si nu am facut-o cu intentie,ci doar pentru ca a trebuit,si pentru ca vroiam sa pastrez satele colegului meu...
 

DeletedUser

Depui contestatie la ticket. In caz ca nu ati remarcat, vi se cere in mod expres sa NU depuneti reclamatie pe forum.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus