buturuga mica

DeletedUser1939

Ca si cuvant de final in apararea noastra, trebuie sa spun ca Alina a fost nevoita sa renunte la alianta cu voi, pentru ca diplomatii NOVA nu au reusit sa potoleasca niste rebeli de la voi, care atacau anumiti membrii de la noi.

Picatura care a umplut paharul a fost cucerirea unui sat apartinand cuiva din conducerea GEMINA de catre cineva de la voi (nu sunt importante numele).
Apoi, dupa desfacerea efectiva a aliantei, stiti si voi cine a atacat primul (NOVA, iarasi, numele nu este important).
 

DeletedUser

aaahahahahahahhahahahaha
jocul fara forum este ca si pupaza fara cerneala?

ahahahahahahahha
fereasca bunul Dumnezeu!
 

DeletedUser2400

In incheiere am sa satifac dorinta (masochista zic eu) a lui emogonewild ca sa apara si el in lista lui mopy. Este si ultimul din aceasta serie:

Agresor: EmoGoneWild
Sat: 4. Bubblosophisticolicious (478|675) K64

Numãr: 0 0 1094 0 0 59 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 1094 0 0 59 0 0 0 0 0 0
---------------------------------------------
Agresor: EmoGoneWild
Sat: 1. Gonasyphilherpilaids (480|672) K64

Numãr: 0 0 6880 0 0 1896 175 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 6880 0 0 1896 175 0 0 0 0 0
---------------------------------------------

Nu vom mai posta rapoarte ptr ca nu mai are nici un rost. Probabil fiecare a inteles ce a crezut de cuvinta din aceasta scurta poveste.

Felicitari GEMINA ptr mobilizare. In fond si la urma urmei este un joc pe care il jucam ca sa ne distram. Felicitari si celor doi care s-au mobilizat exemplar. Multumim aliatilor care au avut o importanta covarsitoare in rezultatul acestui CEL MAI MARE ATAC organizat de pana acum pe lumea 3.

Propun inchiderea topicului!

Aleluiaaaaa!!!!

LE: Atata timp cat razboiul continua si se posteaza rapoarte si statistici, de ce s-ar inchide topicul? Doar pentru asta exista forumul. Conditia e sa se renunte la comentarii de genul "ba a mea-i mai mare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1563

:)) n-am... pe mine m-o atacat doar un tip din alexandria, foarte de treaba, cu care m-am si imprietenit inaintea atacului... ataca dar doar ca sa-si sparga cele 58 de topoare si cei 27 de calareti usori, care cica ii ocupau loc in sat si-i deranjau privirea... el voia sa isi faca aparare... ca poate vrea careva sa il atace... oricum devilutzu baga acuma numa trupe de atac si ies masacre in zona aia cica...
... apoi mi-a zis ca si in gemina se intelege lumea bine doar ca din cand in cand isi mai iau satele intre ei, mai ales alora mici si neajutorati, care cica nu sunt activi si nu colaboreaza eficient cu conducerea tribului - care este

in rest... io propun sa posteze mopy si devilutzu cele cateva zeci de mii de trupe de aparare ca sa vedem ce iese :)))

io chiar cred ca jocul asta nu are nici o finalitate...
si daca totusi are, care-i aia?

Cine ii tipul din Alexandria? E cu mine in oras. Face de ras orasul domne. Cum e posibil sa te atace in halul ala. Vreau numele din joc!!!!!


Va mai certati mult pe forum?!? Nu ar fi frumos sa rezolvati probleme dintre voi in joc si doar dupa ce unii dintre voi ajung pe la margine sa veniti sa postati pe aici performantele voastre?
 

DeletedUser

Ne-am facuit de cacao pentru ca am atacat in numar mare si voi aparati doar 2-3 playeri din 100 ??
Zboing ce zice,in 2 zile a pierdut 2 sate,si cat de curand o sa le piarda si pe celelate.Mihai24??Pe unde e???Plus multi alti.
Adevaru e asa cum a zis DBigShow ati venit sa cereti ajutor de la alte triburi impotriva noastra.
 

DeletedUser

Hai sa nu ne mai impresionam reciproc, caci o dam in off-topic.

Topicul a fost deschis de deviant pentru a cere ajutor de la celelalte triburi impotriva noastra si pentru a prezenta maretele realizari alea celor 3 membrii din NOVA, care si-au lasat membrii descoperiti pentru a se apara ei.

As ruga sa nu mai continuam asa; ori se sterg mesajele inutile, ori se inchide topicul.

te rog sa specifici unde in postul meu regasesti textul.. cu sprijiniti nova,..
sau daca nu te rog sa-ti editezi postul ...

afirmatiile nefondate nu au ce cauta aici. de acord?

in rest best wishes,
tradare tradare dar s-o stim si noi,
 

DeletedUser

Ca si cuvant de final in apararea noastra, trebuie sa spun ca Alina a fost nevoita sa renunte la alianta cu voi, pentru ca diplomatii NOVA nu au reusit sa potoleasca niste rebeli de la voi, care atacau anumiti membrii de la noi.

Picatura care a umplut paharul a fost cucerirea unui sat apartinand cuiva din conducerea GEMINA de catre cineva de la voi (nu sunt importante numele).
Apoi, dupa desfacerea efectiva a aliantei, stiti si voi cine a atacat primul (NOVA, iarasi, numele nu este important).

si aici te rog sa ma ajuti sa ma lamuresc,
eu sunt unul din conducatorii tribului nova, din cei doi:) si nu am stiut de problemele descrise de tine, normal daca existau stiam, e al doilea post in care faci afirmatii departe de adevar, incep sa cred ca ai o vaga idee despre ceea ce se intampla si doar din zvonuri nu cred ca-ti poti forma o parere,
te rog, nu ti-o mai exprima, o fi ea libera, dar sa fie si adevarata:)

oricum te rog sa sustii aceste afirmatii pana una alta cu ceva "palpabil" astept un raport sau un mesaj in care un membru nova ataca un gemina:)
inainte de declasarea ofensivei gemina.

same best wishes
 

DeletedUser1939

te rog sa specifici unde in postul meu regasesti textul.. cu sprijiniti nova,..
sau daca nu te rog sa-ti editezi postul ...

Ai dreptate, scuzele mele...sprijinul a fost cerut de altcineva la cateva posturi mai departe; greseala mea.
 

DeletedUser

Ne-am facuit de cacao pentru ca am atacat in numar mare si voi aparati doar 2-3 playeri din 100 ??
Zboing ce zice,in 2 zile a pierdut 2 sate,si cat de curand o sa le piarda si pe celelate.Mihai24??Pe unde e???Plus multi alti.
Adevaru e asa cum a zis DBigShow ati venit sa cereti ajutor de la alte triburi impotriva noastra.

dupa cum apare scris in primul meu post,
deschiderea acestui thread este cu un scop strict informativ,
tot ce a avut de transmis nova a fost in primul post si eventual in rapoarte, restul sunt discutii derivate,


si nu, nu am venit sa cerem ajutor de la alte triburi,
tu ai face asa ceva pe forumul extern? iar daca tu ai fi atacat peste noapte de niste fosti aliati si ai fi luat pe nepusa masa... nu ai cere ajutor? lets face it. de aia se numeste triburile:)
si de aia jucam sa ne simtitm bine animozitatile nu-si au locul,
fie ca cel mai bun sa castige, nu? parca asa era...

-foarte adevarat avem pierderi avem si jucatori slabi are si gemina ambele din belsug, dimensiunea conflictului depaseste puterea de aparare a unui singur jucator atacat de 8-9 in acelasi timp, e evident ca sustinem jucatorul care cum putem, e si mai adevarat ca in acest razboi unii nu au avut nici o sansa, ca sa fiu putin poet multi din ei aveau ocazia si invitatia sa intre in alte triburi.. sa se refugieze sa scape dar au preferat sa joace pana la ultimul lancier,
poate nu am fost bine intelesi, dar se poate ca un trib mic sa reziste atacurilor sustinute in fata unui trib mare, nu suntem un caz singular si exista exemple, nu cel mai mare este neaparat si cel mai bun.
ceea ce am vrut noi sa aratam este coeziunea noastra si daruirea,
that is what makes us PROUD to be member of NOVA:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1939

oricum te rog sa sustii aceste afirmatii pana una alta cu ceva "palpabil" astept un raport sau un mesaj in care un membru nova ataca un gemina:) inainte de declasarea ofensivei gemina.

Afirmatia ca noi am inceput sa atacam primii a fost facuta de voi. Astept o dovada pentru asta.
Apoi iti voi dovedi ca orice raport gasesti tu cu un atac Gemina asupra NOVA, eu iti gasesc unul mai vechi in care NOVA ataca.

P.S.: care este data de referinta? (care este data la care consideri tu ca s-a inceput aceasta ofensiva?)
 

DeletedUser1939

si nu, nu am venit sa cerem ajutor de la alte triburi,
tu ai face asa ceva pe forumul extern?

iar daca tu ai fi atacat peste noapte de niste fosti aliati si ai fi luat pe nepusa masa... nu ai cere ajutor?

1. Mai intai ar trebui sa citesti ce au scris membrii tribului tau pe prima pagina:


entity a spus:
FELICITARI MOPY

Cei care citesc acest post si sunt la fel de consternati ca si noi de raportul imens de forte in favoarea Gemina impotriva unui singur jucator sunt rugati sa trimita trupe de sprijin in satele lui mopy ptr ca marele trib Gemina sa inteleaga ca un trib cu 800 de membri nu face cat un jucator adevarat.



tzepes a spus:
vai doamne ce carnagiu, ce de pierderi, mai vrem si alte rapoarte despre asemena lupte eroice!!


entity a spus:
trimiteti suport la mopy si o sa aveti pagini de asa ceva


Oare inteleg eu gresit?


2. Te rog sa nu mai acuzi GEMINA pentru declansarea razboiului, pentru ruperea aliantei peste noapte sau alte tampenii, pana nu vii cu probe.
 

DeletedUser

am sa-ti raspund pe privat, oricat de razboi ar fi asta, nu sunt atat de ipocrit incat sa postez mesaje private pe forumul public:)

in ce priveste rapoartele nu te regasesc niciunde in descrierea tribului tau ca ai putea fi unul din cei care primeste/trimite rapoarte,
sau scrie-mi IGM sa-mi dau seama de id-ul tau in joc.

Eu am facut un post initial si raspund pentru veridicitatea lui,
postul initial si rapoartele urmatoare sunt opinia nova
restu sunt discutii derivate,

deasemenea
cuvantul tampenii ar trebui sa-l inlocuiesti cu "nubisme" in cel mai rau caz,
in regulile forumului apare undeva scris ca doar asta e singul mod in care ma poti atinge verbal, eu m-am abtinut sa te atac verbal:) te rog abtine-te

citesc constant forumul extern, btw:) nu am nevoie de indemnuri in acest sens
 
Ultima editare de un moderator:
Sus