CA - ce aveþi cu noi?

DeletedUser

Am citit cu interes pãrerile unor jucãtori despre alianþa noastrã. Nu pot sã nu remarc faptul cã se încearcã a ne învrãjbi prin tot felul de afirmaþii amuzante, de genul "Avalon ºi RIP sunt împotriva TLD", sau "RIP e cel mai tare trib din CA, mã întreb când vor fi daþi la o parte". De asemenea, mi-a sãrit în ochi o anumitã exprimare reprezentativã pentru felul în care ne vãd unii, ceva de genul "cloaca din CA". Aº vrea sã ºtiu ce anume vã deranjeazã la noi aºa de tare (în afarã de faptul cã dominãm lumea 1, ºi enervãm pe toatã lumea prin faptul cã reuºim sã rãmânem împreunã de atâta timp, deºi ni se prezice moartea în fiecare zi). De unde vine "cloaca" asta, ºi de ce? Cu ce suntem mai rãi ca alþii? Nu vreau sã spun lucruri rele despre nimeni, dar nu mi se pare cã ceea ce facem noi iese din tiparul jocului, sau cã anumite lucruri de care nu suntem mândri le facem numai noi ºi alþii nu.

Aºtept rãspunsuri, ºi vã voi asigur cã tot ceea ce veþi spune va fi analizat cu cel mai mare interes ºi vom încerca sã ne îndreptãm dacã voi constata cã am decãzut chiar în aºa hal :).

Cu mulþumiri,
Lue.
 

DeletedUser1195

Raspunsul e simplu si ,de fapt ,cred ca il sti si tu deja.Un celebru cuceritor roman a inventat expresia ramasa celebra"divide et impera!".Stia el ce spune,fiindca ,ghidandu-se dupa indemn a ingenunchiat lumea antica de atunci.
Deci,existand si fiind permisa in joc,"politica si propaganda"urmareste dezbinarea celei mai puternice aliante a lumii 1,cu speranta ca odata sparta va fi mai usor de invins.Acuzatii fondate sau nu? : politica si propaganda.Cuvinte tari? : politica si propaganda.Ironii usturatoare?: politica si propaganda.

Si uneori ,in loc sa le ignoram,facem exact ceea ce se asteapta de la noi:ne pierdem calmul,apoi discernamantul si ne prindem ,fara sa vrem ,intr-o disputa care ia amploare ca un bulgare de zapada ce se rostogoleste la vale.

Sincer,asta face deliciul forumului,micile sau marile dispute au cea mai mare audienta.
Zilele trecute era cat pe ce sa reuseasca incercarea de dezbinare si nu va culcati pe o ureche,pana la urma se va produce.Doar am de castigat un pariu cu barony:)

Si ca un raspuns la intrebarea ta din final,nu sunteti oaia neagra a lumii 1."fiecare padure are uscaturile ei"si "daca nimeni nu te invidiaza ,e ca si cum nu ai exista."
 

DeletedUser1385

RIP , un trib unit...ºi demn de lumea 1...... eu chiar îl admir ....ce numi place ca aparaþi un trib care la ora actuala ...a pierdut toata fala.....si renumele prin gesturi de obraz .... claimuri...si etc..... care între aliaþii nu se facea gesturi dastea......este vorba despre TLD .... este doar parerea mea , la ora actuala....de nu era aVALON rip leon , tld...numai exista in top 20 inca o parerea ....de erau asa...drepþii si fara manevre...nu se trezeau atatea triburi sa le declare razboi __. oricare trib din CA ar trebuii saºi puna intrebarea ? De ce atatea triburi le-au declarat razboi ? ...la tld..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar nu va mai baga nimeni in seama ? E grav daca ati ajuns sa va milogiti pe forum sa mai zica lumea ceva despre voi.:D:D:D:D
 

DeletedUser

Mi nu-mi place ca din aceasta familie fac parte 4 triburi care se afla in top5, ceea ce mi se pare lipsa de fairplay la adresa celorlalti jucatori din lumea1.
Daca poti face ceva in privinta asta a-s ramane recunoscator.:D:D
Multumesc!
 

DeletedUser

Mi nu-mi place ca din aceasta familie fac parte 4 triburi care se afla in top5, ceea ce mi se pare lipsa de fairplay la adresa celorlalti jucatori din lumea1.
Daca poti face ceva in privinta asta a-s ramane recunoscator.:D:D
Multumesc!

datorita dusmanilor, CA au ajuns asa de sus ... nu mai stiu cine spunea pe aici "cu cat numarul dusmanilor este mai mare cu atat CA este mai puternic" si avea dreptate ;):)
 

DeletedUser1195

Da,NWO era pe 2 si era fondatoare a CA.Micile intrigi au dus la scoaterea din CA si la decaderea NWO pe locul pe care e acum.(nu spun care,mai informati-va si singuri:))Exact asa se va intampla cu urmatoarea "victima".Divide et impera!Depinde care va fi tribul din CA care va manui mai bine dictonul:)

Si intradevar destule locuri in clasament le-am pierdut de la inceput prin plecarea in TLD a unor jucatori importanti ai NWO.
Sic transit gloria mundi:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mi nu-mi place ca din aceasta familie fac parte 4 triburi care se afla in top5, ceea ce mi se pare lipsa de fairplay la adresa celorlalti jucatori din lumea1.
Daca poti face ceva in privinta asta a-s ramane recunoscator.:D:D
Multumesc!

Mie mi se pare fairplay pentru ca ceilalti jucatori din lumea1 au aceasi sansa care am avut-o si noi. La margine se formeaza alte triburi care ajung sa fie la fel de puternice ca cele vechi si dupa ce se termina razboiul din zona centrului castigatorii vor lupta cu cei din margine care si ei la randul lor au avut de dus razboaie locale. Deci ce anume nu e fairplay? Si nu toate triburile din familie au fost in top5 intotdeauna, poate familia le-a avantajat sau poate acele triburi au avantajat familia!! Ideea e ca este la fel de greu sa fii in top pe cat e de greu sa ajungi in top! Deci e fairplay!
 

DeletedUser

Nu cred ca era cazul sa se faca offtopic.
Daca vreti deshideti alt thread si o sa-mi dau si eu cu parerea acolo despre lucrul asta.
Spuneti doar ce nu va place in aceasta familie:rolleyes:
 

DeletedUser2147

O sa raspund strict la ce a intrebat luebeast, pentru ca am folosit si eu acest cuvant. Nu am citit celelalte posturi, asa ca e posibil sau nu sa repet ce au spus ceilalti.
Crede-ma luibeast, nu ma deranjeaza ca CA conduce celelate continente, pe mine ma intereseaza strict K66 acum. Am folosit cuvantul cloaca, cand am vazut cum va tratati anumiti jucatori, cum cineva poate sa aplice regulile doar cand sunt in favoarea lui, cand ati decis sa scoateti un jucator din joc, doar pentru ca barony a propus asta, cand nu v-ati gandit ca poate a fost si vina lui black leon ca ~LEON~ a decazut, nu doar a lui uscatelul, si cand ati hotarat scoaterea lui ~LEON~ din CA, in loc sa incercati sa ii ajutati sa se redreseze.
Mai erau cateva motive, dar abia acum m-am trezit, si inca imi e mintea putin incetzoshata. O sa revin cu un edit daca imi revine ceva in minte.
 

DeletedUser2147

RIP , un trib unit...ºi demn de lumea 1...... eu chiar îl admir ....ce numi place ca aparaþi un trib care la ora actuala ...a pierdut toata fala.....si renumele prin gesturi de obraz .... claimuri...si etc..... care între aliaþii nu se facea gesturi dastea......este vorba despre TLD .... este doar parerea mea , la ora actuala....de nu era aVALON rip leon , tld...numai exista in top 20 inca o parerea ....de erau asa...drepþii si fara manevre...nu se trezeau atatea triburi sa le declare razboi __. oricare trib din CA ar trebuii saºi puna intrebarea ? De ce atatea triburi le-au declarat razboi ? ...la tld..

pe tine nu te inteleg. "De nu erau Avalon, RIP, LEON, TLD... nu mai exista in top 20".
Pai asta e diplomatia tribului, asta au reusit sa realizeze pana acum, niste relatii diplomatice durabile. Adica tu vroiai ca aceste triburi sa se dezica de avalon, si doar TLD sa lupte impotriva a 8-9 triburi cate erau la inceput. Come on, putin realism si obiectivitate nu ar strica.
 

DeletedUser

pe tine nu te inteleg. "De nu erau Avalon, RIP, LEON, TLD... nu mai exista in top 20".
Pai asta e diplomatia tribului, asta au reusit sa realizeze pana acum, niste relatii diplomatice durabile. Adica tu vroiai ca aceste triburi sa se dezica de avalon, si doar TLD sa lupte impotriva a 8-9 triburi cate erau la inceput. Come on, putin realism si obiectivitate nu ar strica.


asa au vrut intotdeauna,ca TLD sa lupte cu 8,9 triburi,altfel sunt lasi
toti uita ca acest trib d lasi e nr1 din 6 iunie 2007!!......d obicei asta ramane cand nu reusesti sa razbesti:terfelirea adversarului cu vb urate si nedrepte:(

si da,cand a inceput razboiul NWO era locul2,300war era p 5 sau 6 iar elite p 4 parca......in concluzie nu putem vorbi d sorti inegali;)
acum ce sa facem?coalitia anti CA a pierdut membrii si locuri in clasament in urma razboiului?ce vor ei?hai sa rupem aliantele si incepem d la 0:)refacem cartile ca la poker:)
se incearca destramarea CA prin toate mijloacele posibile......tu chiar crezi ca ei apreciaza RIP?Vrajeala........ii lingusesc,poate iese ceva dar cred ca toti in CA se gandesc ca daca ar iesi acum si ar intoarce armele ii iarta astia mai tarziu pt cat timp au luptat in interiorul CA?normal ca nu.......cu rele,cu bune avem alianta asta d f mult timp si mergem inainte.........apar probleme?poate ne certam intre noi,poate ne enervam uneori dar pana la urma le rezolvam
trebuie sa ne gandim ca sunt o gramada d membrii in cadrul triburilor CA,caractere diferite iar liderii triburilor incearca sa-i impace p toti pt binele aliantei si pana acum au reusit sa faca asta destul d bine

la inceputul razboiului ziceau unii(exista si acum p forum citatele)ca celelalte triburi din CA vor ramane alaturi d TLD din frica si ca CA are doar un singur trib puternic-TLD-acum cand vad ceea ce eu am spus mereu-ca si ceilalti parteneri ai nostrii sunt la fel de formidabili ca si noi-inamicii intorc foaia....."vai voi sunteti cei mai tari,va iubim,respectam,fara voi TLDaka lasii,nemernicii,nesimtitii ar fi nimic".........e amuzant,penibil,patetic:D

incercati in continuare baieti,ca nu noi parem ca niste lingusitori ce nu au ce face;)
 

DeletedUser

asa au vrut intotdeauna,ca TLD sa lupte cu 8,9 triburi,altfel sunt lasi
toti uita ca acest trib d lasi e nr1 din 6 iunie 2007!!......d obicei asta ramane cand nu reusesti sa razbesti:terfelirea adversarului cu vb urate si nedrepte:(

si da,cand a inceput razboiul NWO era locul2,300war era p 5 sau 6 iar elite p 4 parca......in concluzie nu putem vorbi d sorti inegali;)
acum ce sa facem?coalitia anti CA a pierdut membrii si locuri in clasament in urma razboiului?ce vor ei?hai sa rupem aliantele si incepem d la 0:)refacem cartile ca la poker:)
se incearca destramarea CA prin toate mijloacele posibile......tu chiar crezi ca ei apreciaza RIP?Vrajeala........ii lingusesc,poate iese ceva dar cred ca toti in CA se gandesc ca daca ar iesi acum si ar intoarce armele ii iarta astia mai tarziu pt cat timp au luptat in interiorul CA?normal ca nu.......cu rele,cu bune avem alianta asta d f mult timp si mergem inainte.........apar probleme?poate ne certam intre noi,poate ne enervam uneori dar pana la urma le rezolvam
trebuie sa ne gandim ca sunt o gramada d membrii in cadrul triburilor CA,caractere diferite iar liderii triburilor incearca sa-i impace p toti pt binele aliantei si pana acum au reusit sa faca asta destul d bine

la inceputul razboiului ziceau unii(exista si acum p forum citatele)ca celelalte triburi din CA vor ramane alaturi d TLD din frica si ca CA are doar un singur trib puternic-TLD-acum cand vad ceea ce eu am spus mereu-ca si ceilalti parteneri ai nostrii sunt la fel de formidabili ca si noi-inamicii intorc foaia....."vai voi sunteti cei mai tari,va iubim,respectam,fara voi TLDaka lasii,nemernicii,nesimtitii ar fi nimic".........e amuzant,penibil,patetic:D

incercati in continuare baieti,ca nu noi parem ca niste lingusitori ce nu au ce face;)

Si in concluzie? Ce nu-ti place la CA?
 

DeletedUser2147

pai atunci poate ar trebui sa va cautati alti dusmani, daca nu are inamici puternici ;)
 

DeletedUser

ca nu are inamici puternici si onorabili

Aici imi permit sa te contrazic. Avem si inamici puternici si onorabili. Ne-au luat destule sate cateva triburi si le-au luat in lupte deschise asa ca ...
Dar asa cum spuneai mai devreme, cu bune, cu rele, asta e, le ducem pe toate impreuna pana la capat.
 
Sus