Cercetare in masa - modificare simulator

DeletedUser

Cercetare in masa :
Avem recrutare in masa , avem batere taleri in masa sau decazarmare in masa , de ce n-am avea si cercetare in masa ? M-am lovit recent de problema asta la siteri in satele carora trebuia sa sap ca sa vad unde trebuie cercetata o anumita unitate . Si nu ar fi utila doar pe conturile aflate in siter ci si pe conturile proprii . Eu cercetez in sate doar unitatile de care am nevoie la momentul potrivit , restul cand am nevoie ( cand reconfigurez satul / satele ) ; zgarcit , nu irosesc resursele , deh . Ar putea fi ceva simplu , un tabel ca la cererea de resurse in care sa bifam fie toate trupele fie doar unitatile pe care vrem sa le cercetam . Cand innobilezi sate primul lucru pe care il faci nu este cercetarea trupelor ci recrutarea , cercetarea o lasi pe mai tarziu daca unitatile strict necesare in acel moment sunt cercetate . Ne-ar ajuta putin ( cred eu ) .



Modificare simulator :
Exista posibilitatea ( daca se vrea ) ca simulatorul sa fie modificat . Punctul de plecare sa fie acelasi dar in loc sa apesi 'Adaugă supravieţuitorii trupelor apărătoare' sa se deschida un pop up in care sa scrie ca pentru curatarea satului respectiv este nevoie de x sate de atac .


Pareri ?
 

DeletedUser39591

Referitor la cercetare , parca erau acolo niste butoane la privire generala , apesi pe combinatie sau ce acolo si sint niste cerculete verzi si cerculete verzi bifate , daca is bifate = e cercetat tot acolo daca nu`s = nu-s cercetate... daca memoria nu ma inseala (n-am folosit cp de vreo cateva luni pe contul meu) este undeva unde e aceasta optiune pe care o propui sau care e pe linga la propunerea ta
 

DeletedUser

Referitor la cercetare , parca erau acolo niste butoane la privire generala , apesi pe combinatie sau ce acolo si sint niste cerculete verzi si cerculete verzi bifate , daca is bifate = e cercetat tot acolo daca nu`s = nu-s cercetate... daca memoria nu ma inseala (n-am folosit cp de vreo cateva luni pe contul meu) este undeva unde e aceasta optiune pe care o propui sau care e pe linga la propunerea ta

da haba este , eu vorbesc de un mod simplificat . nu dai n click-uri ci pui sau iei o bifa si apesi cerceteaza . pt primele 28 sate ar tb sa dau vreo 50 click-uri daca le schimb configuratia


28ap0no.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Sus