Cladire noua

DeletedUser

Am o noua idee: o cladire noua: Turn de protectie sau garnizoana
Sa aiba 5 nivele; este ca si beciul(ascuzatoarea) doar ca iti aperi trupele nu materiile prime. Sa imi spuneti dac este vreo problema!?:confused:
 

DeletedUser

Garnizoana = Cazarma , un loc unde trupele de aparare stationeaza. Si , de ce ai vrea sa iti aperi trupele ? Mai bine le trimiti la atac sa apere satul decat sa le bagi undeva si ala intre timp sa-l innobileze..
 

DeletedUser

Daca ai cate una din fiecare trupe si te ataca unu puternic iti poti ascunde catapultele , berbecii si nobilii ! E o idee buna ! + sa nu poate sa fie spionate trupele din el.
 

DeletedUser

eu ma refeream la spioni catapulte berbeci si nobili si referitor la nume beci de soldati cazarma de protectie datii ce nume vreti voi
 

DeletedUser

Daryus I-ul, impotriva.. deoarece cu idei de genu' puse in practica s'ar usura jocul.
 

DeletedUser

nu neaprat , daca ar costa cat un nobil consttruirea lui ar fi mai greu . sa sa poate sa fie construi doar in primul sat . ( gandestete , vine unul si te ataca , cumte aperi daca n-ai trupe ? ataci cu nobilu sau cu berbecii si catapultele ) ar fi bine un singur nivel.
 

DeletedUser8526

o cladire noua ar putea fi WC unde trupele sa mearga si sa se "goleasca" sa nu mai moara pe campul de lupta din cauza durerilor de burta:)))
 

DeletedUser7556

Mda am si io o idee:
Sa putem construi un Scut sa ne acopere satele in caz de atac, iar cand sunt trupele la o distanta de 10 minute de sat sa iasa din pamant niste tepi uriasi cu o temperatura de 3000 grade apoi sa ia foc si sa se crape pamantul si sa cada toate trupele acolo!

(ce ziceti? Buna ideea, nu? :mad::mad::mad::mad::mad:

Ps: jocul este perfec asa cum ii acuma, nu ii mai lipseste nimik pentru mine ii 100% perfect!)
 

DeletedUser4610

nu neaprat , daca ar costa cat un nobil consttruirea lui ar fi mai greu . sa sa poate sa fie construi doar in primul sat . ( gandestete , vine unul si te ataca , cumte aperi daca n-ai trupe ? ataci cu nobilu sau cu berbecii si catapultele ) ar fi bine un singur nivel.

pai daca nu ai trupe, ce sa ascunzi?:)
 

DeletedUser8526

o alta cladire ar fi "camera oglinzilor" si aia care ataca sa intre acolo si sa se omoare intre ei iar trupele tale sa se hraneasca cu ramasiitele victimelor si sasi tripleze puterea de atac si aparare si in plus sa mai iti dea bonus 100 de nobili care sa nu ocupe loc in ferma si care sa scada adeziunea cu cel putin 100...
 

DeletedUser

asta e cel mai tare dintre toti =))) ce face wow jocu ala prostesc din oameni: =))

Mai am si eu o idee:
Sa fie o cladire (Fabrica de bere) care sa coste 100k din fiecare resursa si cand esti atacat sa inbete cu bere trupele agresorului si berea cum va fi otravita mor toti apoi trupele aparatorului mananca cadavrele! nu e tare propunerea mea?:D
 

DeletedUser

sunteti niste sadici ! :))=)))

cum i jocu acu, i numai bine :p parerea mea
 

DeletedUser

Parerea mea e ca acum cum arata jocul e putin exagerat in privinta Bisericilor care ocupaa cam 10000 ferma la nivelul 3. Ar fi fost mai echitabil daca biserica ocupa 500 sau 1000 populatie decat 5000, ca in situatia actuala satul in care ai biserica e carne de tun daca mai e si departe de restul satelor iar fara biserica iar e degeaba.... deci cred ca cel mai bine ar fi sa fie micsorata populatia pt biserica daca nu la 500 macar la 1000.
 

DeletedUser431

Parerea mea e ca acum cum arata jocul e putin exagerat in privinta Bisericilor care ocupaa cam 10000 ferma la nivelul 3. Ar fi fost mai echitabil daca biserica ocupa 500 sau 1000 populatie decat 5000, ca in situatia actuala satul in care ai biserica e carne de tun daca mai e si departe de restul satelor iar fara biserica iar e degeaba.... deci cred ca cel mai bine ar fi sa fie micsorata populatia pt biserica daca nu la 500 macar la 1000.

in acest fel unul din satele pe care le ai, si are biserica construita, este compromis....adica nu mai poti construi in el trupe dar poti imbunatatii puterea de lupta a trupelor in satele adiacente care se afla in raza bisericii...de aceea trebuie ca biserica sa fie construita cu cap...
 

DeletedUser

ideea mi se pare interesanta, dar mai trebuie putin lucrat la ea
 
Sus