Comportamentul si atitudinea conducerii =nBz=

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

De cele mai multe ori alianta intre doua triburi se conclude datorita respectului reciproc: respect ca valoare a jucatorilor, dar si ca valoare etica a principiilor conducerii tribului.
Si tribul =R= exact pe premisa respectului a ales ca aliat tribul =nBz=, dar s-a inselat amarnic: 2 jucatori le-au fost atacati de catre Noobz.
Nu este o eroare, =nBz= a incalcat premeditat alianta fara nici cea mai mica urma de demnitate!

Motivul principal al parasirii tribului =nBz= de catre jucatorii pe care voi i-ati atacat a fost tocmai lipsa unor principii etice si aprobarea tacita a acestui sistem de valori degenerat de catre conducere.

Chiar sunt curioasa ce scuze gasiti, avand in vedere ca cei doi NU erau refugiati din moment ce nu i-ati atacat timp de 4 zile de cand au parasit tribul vostru si nici nu ati cerut excluderea lor din =R=
Puteati sa va pastrati demnitatea rupand alianta apriori, dar se pare ca aceasta notiune nu exista in vocabularul vostru, asa cum nu se manifesta in atitudinea voastra!

Puteti avea puncte multe si sate pe 5 k-uri, tot degeaba; nu uitati ca sunt lucruri virtuale....in schimb atitudinea voastra e una cat se poate de reala si denota exact cat respect meritati.
 

DeletedUser

Parasirea tribului:

Se pedepseste cu innobilare interna . Nu exista nici o scuza , satele voastre sunt sate noobz .



Numai comentati aiurea !
 

DeletedUser

Multumim ;)

Mai multe n-am de gand sa spun, pentru ca indiferent cate pagini de discutii, argumente si avertismente si ban-uri din partea moderatorilor vor urma, persoanele ca tine si blackdude nu pot fi scoase din starea lor de ingamfare ce tinde spre limita prostiei. Stii vorba.. prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul. Asa ca te las in continuare sa-ti exerciti talentul de purtator de pene..

Imi pare sincer rau penru gansac si a3on, ca s-au inhaitat (cel putin pe L13) cu 2 cocalari cu nasul pe sus.

@TORMENTOOR :

Stiu ca vorbesti in necunostinta de cauza, si nu are rost sa prelungesc discutia. Am vorbit ce a fost de vorbit cu illusi0n, si cred ca e mai in masura decat tine sa se pronunte..

unul la mana,nu stiu care sunt mai ingamfati,eu cu jiji sau tu(mister popo - de la gay vine) si cei 10 membri ai tai care te poopa unde isi face treaba hartia igenica(si in joc si pe extern)..cand au aparut certuri si discutii pe forumul nbz am inceput eu cumva sa injur in stanga si in dreapta?sau domnul pomanagiu care a atacat-o pe la spate pe gansac si cei care ii sunt "superiori" lui(nu ma refer la minte ca e o balanta intre) au luat vreo masura?..normal ca nu am mai fost de acord sa fim colegi cu asemenea specimene si am parasit tribul,impreuna am intrat impreuna terminam orice ar fi fost..

a fost o onoare pentru voi sa incalcati o alianta nu?sa atacati pe cand nici unul nu se astepta,sa faceti tam-tam pentru o invitatie ca doar deh,sunteti nbz si aliati pe deasupra..regulile sunt facute de voi si trebuiesc respectate de noi,nu?..ma faci sa rad,la popularitate(vine de la poopat in dos) stai bine,dar la respect si onoare esti varza,si pe deasupra mai esti si conducator intr-un trib..

si a doua la mana, despre gansac si a3on incearca sa te limitezi la comentarii,ceea ce ai facut tu impotriva lor nu ar face nici un puscarias pentru libertatea lui..si cocalar esti tu,ca doar pozele vorbesc nu tastele..

ca si pe lumea 7 si 8 altfel nu stiti decat sa va impuneti in joc,decat prin aliante false,conturi fantoma si jucatori innobilati intern..

va salut nbz cu un respect nemaintalnit,si da: am facut un atac la persoana,merit o avertizare..dar macar am spus ce am avut de spus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Parasirea tribului:

Se pedepseste cu innobilare interna . Nu exista nici o scuza , satele voastre sunt sate noobz .



Numai comentati aiurea !

si insultarea unor colegi cu ce sa pedepseste domnu'?
sau incalcarea unei aliante?
regulile astea nu sunt trecute in regulamentul vostru?
 

DeletedUser

Parasirea tribului:

Se pedepseste cu innobilare interna . Nu exista nici o scuza , satele voastre sunt sate noobz .



Numai comentati aiurea !

Aceasta regula nu era postata pe forum cat timp acei jucatori au facut parte din =nBz=
In plus Sebica ai o problema mare: innobilare interna are ca premisa in definitie faptul ca acei jucatori fac parte din trib, ori ei parasisera tribul de 4-5 zile si nu au avut nici macar un spionaj din partea voastra. Asta denota lasitate si josnicie.
De ce nu i-ati atacat imediat cand au parasit tribul, ca sa ii puteti declara refugiati?
 

DeletedUser

Parasirea tribului:

Se pedepseste cu innobilare interna . Nu exista nici o scuza , satele voastre sunt sate noobz .

Numai comentati aiurea !

Eu zic ca regula celor din noobz este foarte buna dar aici, cand este vorba de aliati, trebuia sa le ceara sa ii concedieze si apoi sa ii atace.
cel putin asa cnsider eu.
 

DeletedUser

Ce atata stres copilasi? E un joc ati pierdut pa... Daca nu stiti in ce va bagati gura mica ! Blackdude si Jiji Tractor erau doar niste spameri in =nBz= au plecat crezand ca ei scapa de ei. GRESIT ! Asta e... Combinatiile si planurile ascunse fac deliciul acestui joc !

Si ca un The End: Tot respectul pentru tribul =nBz= mai ales Sebica si Illidan ! :D Imi pare bine ca au reusit sa-i innobileze pe acei non-jucatori (nici nu-mi faceam griji ca nu reusesc ei) !

Si era sa uit: Blackdude esti egal cu 0 asa ca nu mai comenta de altii... Unii poate stiu ce este ala respect reciproc si joc in echipa. Daca sunt prieteni si se ajuta mereu asta nu inseamna pup-in-curism ! ;)
 

DeletedUser

Aceasta regula nu era postata pe forum cat timp acei jucatori au facut parte din =nBz=
In plus Sebica ai o problema mare: innobilare interna are ca premisa in definitie faptul ca acei jucatori fac parte din trib, ori ei parasisera tribul de 4-5 zile si nu au avut nici macar un spionaj din partea voastra. Asta denota lasitate si josnicie.
De ce nu i-ati atacat imediat cand au parasit tribul, ca sa ii puteti declara refugiati?

Bravo lor,v-au dat o lectie frumoasa,atat voua cat si celor care parasesc un trib de cate ori vor muschii lor sau celor care cred ca un trib este o democratie
scopul scuza mijloacele,si eu as fi facut la fel,e o lectie frumoasa pentru multi,asa se joaca TW;)

@bogdan007-de ce sa pierzi trupe si resurse aiurea cand poti sa faci cum au facut ei?:))
 

DeletedUser

Bravo lor,v-au dat o lectie frumoasa,atat voua cat si celor care parasesc un trib de cate ori vor muschii lor sau celor care cred ca un trib este o democratie
scopul scuza mijloacele,si eu as fi facut la fel,e o lectie frumoasa pentru multi,asa se joaca TW;)

vorbesti in nestiinta de cauza,la fel si strumful ala de mai sus..cand o sa iti ceara cineva de argumentat o fapta pe care ai facut-o atunci sa te bagi in seama..
 

DeletedUser

vorbesti in nestiinta de cauza,la fel si strumful ala de mai sus..cand o sa iti ceara cineva de argumentat o fapta pe care ai facut-o atunci sa te bagi in seama..

ati venit sa va smiorcaiti pe extern atunci comentez cat vreau
nu-ti convine?inchide topicul si valea!;)
 

DeletedUser11365

nimeni nu ii nevoit sa pupe pe nimeni in tribu asta...toti avem o personalitate si o carte de vizita in spate..nu mai dati in diverse ca nu are rost...daca tot erati asa experimentati trebuia sa stiti pana unde va permiteti sa intindeti coarda..as da exemplu tribul Acvilla de pe l2..acolo cine deschidea gura era innobilat intern,nu conta ca are 2-3-4 milioane de puncte...dupa ce invatati unde vi locu puteti veni si pe extern sa va faceti reclama..
 

DeletedUser4920

Iara se va comenta mult si bine...

Treaba e simpla dupa mine


Ati iesit ca asa ati vrut voi au dreptate

Ati anuntat si v-au lasat atunci v-au atacat miseleste

Totusi mi se pare greu sa cred ultima varianta am fost in nbz si il stiu pe ilidan, irc ,sebica.

O zi buna ,
Setz
 

DeletedUser

se pare ca nu ii stii suficient de bine setz
ma stii si pe mine, crede-ma: nu au dat nici macar un spionaj de cand am parasit tribul si au atacat in plina alianta dupa 5 zile
 

DeletedUser

Iara se va comenta mult si bine...

Treaba e simpla dupa mine


Ati iesit ca asa ati vrut voi au dreptate

Ati anuntat si v-au lasat atunci v-au atacat miseleste

Totusi mi se pare greu sa cred ultima varianta am fost in nbz si il stiu pe ilidan, irc ,sebica.

O zi buna ,
Setz

Nu vreau sa ii jignesc pentru ca nu imi sta in fire :)
Noi am iesit pentru ca in nBz erau cativa copii care jigneau membrii,figuri in cap.
Am vorbit cu cineva din conducere(nu voi da nume) si aveam garantia unei colaborari in continuare(bineinteles ca nu am avut incredere).
Atacurile,au fost date fara sa anunte anularea aliantei,membrii =nBz= au atacat in timp ce noi ii consideram aliati.Puteam riposta,puteam sa le luam si noi sate insa am asteptat mesajul nBz : STOP ALIANTA.
Cat despre cei enuntati de tine mai sus,o lasam moarta :p

Si ca sa le arat unora ca pot si eu sa fiu nesimtit,voi aduce alte "probe" care sa imi sustina acuzatiile:
nBz avand o alianta cu Cartoon Network peste noapte,curios fiind,am intrebat conducere "De ce"?
Raspunsul?Unul foarte simplu:

Vor da bataliile in centru,slabiti fiind ii vom ataca apoi.
 

DeletedUser4920

se pare ca nu ii stii suficient de bine setz
ma stii si pe mine, crede-ma: nu au dat nici macar un spionaj de cand am parasit tribul si au atacat in plina alianta dupa 5 zile



Lucrurile is incurcate rau , nefiind din nbz pe aceasta lume ma voi limita doar la a citi acest topic , pentru ca nu vreau sa vorbesc in nestiinta de cauza



Spor ambelor triburi la rezolvarea divergentelor dintre ele.
 

DeletedUser

:)):)):)) ce imi place =)) dar de jiji tractor nu mi-a placut ce a zis mai sus ca a zis ca in nbz is copii care injura si jignesc :)) tractoristule nu ai umplut tu forumul nostru? si copil esti tu, din cate am vazut pe forum ca un copil gandesti =))
 

DeletedUser

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, fiecare e liber sa-si exprime punctul de vedere, fie ca tine cu o parte, fie ca tine cu alta parte...peste tot exista oameni si Oameni...tot ce am vrut de la lumea 13, am vrut ca unii care citesc profilul tribului nostru sa se indentifice cu noi...si sa priveasca cu alti ochi acest joc...nu vreau sa scriu mai multe..mi-a sila de ce s-a intamplat...pacat ca din ce in ce mai putini jucatori de onoare, jucatori cu care-ti face placere sa joci fie in aceeasi tabara, fie in tabara adversa, joaca acest joc...pacat...fiecare sa traga concluziile asa cum crede de cuviinta...din partea mea se poate inchide topicul, se poate inchide jocul, se poate inchide tot...bye bye all.
 

DeletedUser1198

De cele mai multe ori alianta intre doua triburi se conclude datorita respectului reciproc: respect ca valoare a jucatorilor, dar si ca valoare etica a principiilor conducerii tribului.

Tocmai din acest motiv, voi nu erati in =R= cand s-a facut alianta.

Motivul principal al parasirii tribului =nBz= de catre jucatorii pe care voi i-ati atacat a fost tocmai lipsa unor principii etice si aprobarea tacita a acestui sistem de valori degenerat de catre conducere.

Bine.. suntem cum spuneti voi ca suntem :rolleyes: , nu v-a convenit, ati iesit, si drept urmare ati fost/veti fi innobilati. Ce va tot smiorcaiti atat..

Chiar sunt curioasa ce scuze gasiti..

Trezeste-te draguta.. nu trebuie sa gasesc nici o scuza sau sa dau explicatii nimanui. Imi asum toate faptele cat si urmarile. Nu m-a interesat decat buna evolutie a tribului. Si pentru asta n-am nevoie de scandalagii, nici in trib si nici in zona tribului.

@blackdude : cu asemenea limbaj ai demonstrat intocmai cat te duce tartacutza. n-am ce sa-ti raspund ca probabil n-o sa intelegi.. vad ca nu folosim acelasi limbaj.


Cum ziceam, imi asum faptele si urmarile deciziilor luate. Ca sa nu credeti ca m-am trezit eu intr-o dimineatza cu fata la perna, cu gandul "hai sa trimit pe unii la margine", am tinut cont de mai multe lucruri care m-au deranjat, printre care faptul ca au anuntat mai multi jucatori de ora si directia de inscriere, sperand sa le faca rost de invitatie in trib ulterior si faptul ca au iesit din trib cand aceste cereri nu le-au fost indeplinite, incercand o palida forma de santaj.

Bravo lor,v-au dat o lectie frumoasa,atat voua cat si celor care parasesc un trib de cate ori vor muschii lor sau celor care cred ca un trib este o democratie
scopul scuza mijloacele,si eu as fi facut la fel,e o lectie frumoasa pentru multi,asa se joaca TW;)

Exact. Ma intereseaza mai mult binele tribului decat vaicarelile voastre de pe extern (care stiam ca vor urma). Am ajuns la concluzia ca mi-au prins bine cateva saptmani sub comanda lui martzian pe L10.. prea multa democratie duce la haos si insubordonare.

de ce sa pierzi trupe si resurse aiurea cand poti sa faci cum au facut ei?:))

Anuntand-i cand au iesit ca vor fi innobilati, riscam nu numai sa primeasca spriji, ci sa produca si unele pagube jucatorilor din zona, deoarece stiam ca de la inceput au fost concentrati 100% pe atac. Cum am zis.. prefer sa ne vedem noi de joc in continuare, si voi sa va smiorcaiti pe extern ;)
 

DeletedUser

Prin tot ceea ce ai scris nu faci altceva decat sa confirmi spusele mele illidan
Pentru 3 sate virtuale ati uitat ce inseamna a avea coloana vertebrala; prefer sa pierd in conditiile in care nu eu am incalcat alianta decat sa fi luat un sat de la voi miseleste.
Problema e ca nu doar pe noi 3 ne-ai 'atacat', ci si pe illusi0n... alianta o aveai cu el, noi fiind in tribul lui ai incalcat o diplomatie facuta pe respect.
Pai ce respect ai tu fata de el, daca ii ataci membrii?
Ah! Da! nu l-ati anuntat ca sa minimalizati pierderile de trupe :))
Frumos mod de a pune problema: resursele sunt mai valoroase decat cuvantul dat
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus