Conflict "spontan" cu familia lorzilor

  • Autor subiect DeletedUser310
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Unde e duelul 1 la 1?Sa astept pana la moarte dupa spionii aia?:D

dandu-se citate din mesajele mele raspund eu:
1.duelul nu se face miseleste pe la spatele adversarului-nu este nici onorabil si nici corect
2. este de ajuns ca ai incalcat tu acordul -in momentul in care ai fost atacat si tu le randul tau nu mai exista acordul deci go to....
3.ati dat mesaje pe messenger si in joc ca v-am dat eu acordul sa il atacati pe kh4n inclusiv lui-mare tampenmie k4n in viata de zi cu zi imi este unul dintre cei mai buni prieteni, magariile de genul acesta si minciunilearuncate pe forum....mesjaele aratate de voi confirma faptul ca ati atacat cu lasitate si miseleste, ca ultimii gainari, veniti si acuzati de lipsa de onoare CTL si conducerea lor, improscati cu acuzatii false cand de fapt voi sunteti cei care ati borsit-o.
4 LF are in componenta CTL-cititi dragii mei dexcrierea!!!orice atac asupra unui membru LF va fi considerat un agt de razboi impotriva familiei!!!!:rolleyes:
 

DeletedUser

vezi ca iar mananci litere sau le confunzi cu altele , iti sugerez niste cursuri de limba romana (gramatica mai exact) :rolleyes:
 

DeletedUser

Berzovan... dar tu care ai cautat in mod special motive sa intri in razboi cu cei Ar3s, cum esti ? Acei oameni pasnici care cochetau la un moment dat cu ideea de a intra in familie !
Nici tu nu ai pic de onoare ! ... chestia asta i-a facut pe multi sa nu-ti mai fie loiali in caz ca nu stiai!
 

DeletedUser

iti explic sa intelegi

Cu ce am gresit?Totusi sa iti explic babeste...
Nu cred ca ai sub 16 sau 18 ani dar totusi ....Uite...24.8 sambata ai discutat cu zsolt despre asta atac 1 la 1 fara sprijin.Pana aici ma intelegi sau tre sa explic mai amanuntit?Iar tu ai zis ca saptamana incepe pe 26 adica luni....Eu eu am atacat in 2.9 iar asta inseamna asa 7 zile + cele 2 zile de la 24 daca am calcula de acolo ar fi 9 zile... ....deci eu am facut corect..kh4n a incalcat regula...in primul rand a primit sprijin...iar in aldoilea rand a atacat bestboy presupun la ca a spus kh4n asta.

Mai inteles?Sau trebuie sa intru mai adanc sa ma intelegi
 

DeletedUser

uh..se incinge treaba :D hey !! mersi pt alea 5 puncte referitor la gramatica lu berzovan , nu stiam ca nam voie sa fiu helper aici pe probleme de gramatica :rolleyes: :D
 

DeletedUser

voi cred ca nu stiti sa cititi sau nu intelegeti ce cititi. poate nu iti e clar dar nu trebuia sa se indeplineasca doar una din conditii. era necesara dar nu si suficienta. trebuia ca toate sa se indeplineasca. cine a fost numit arbitru? ca eu nu cunosc.
 

DeletedUser

Salutari la toti Prieteni si Dusmani

Pentru inceput va spun ca nu vroiam sa ma inscriu pe forum ca am si eu asa zis" Viata Reala" ca asa vad la CTL e la moda. si de acesta nu au timp de joc. Eu nu vroiam sa postezi dar mesajul primit de la domnul Brezovan ma facut sa clarifica cate ceva si sa intreb largul public ce parere are.


1.Geforce este fiul meu si are 3 sate in K45
2. Eu Zsolt00000 am 5 sate in K55
3 sunt acuzat ca imi protejezi si im favorizez fiul ce ace nu se poate realiza avand in vedere ca avem legatura comuna declarata.

Ca si orice tata imi ajut baiatul si protejezi de anumiti indivizi care ori pe mess ori in joc injura si invata copilul la prostii .

Totul a inceput de la numitul Bestboy din CTL care sa folosit de credinta baiatul ia promis marea si sarea petru resursele enorme cu care GEFORCE la ajutat , lucru pe care putem ruga admini sa confirme, dupa care la o discuti intro seara sau certat si Bestboy a vrut sa il nobileze.

Pe scurt Ajutati CTL ca va NOBILEAZA :))

Faza a 2
d-l Khan , copilul ia trimis un mesaj ca ii trimite 680 de spioni sa le sparga in zidul lui ca nu are loc in ferma ( acesta nici macar nu isi citeste mesajele in joc si zice ca e norma). Revoltat khan de ce la el si ca este act de razboi si vrea revansa. Se discuta cu asa zis leeder dar care asa se pare nu este recunoscut de proprii oameni sau prieteni de Bere cere ca sa se faca onoare si rezolvam un duel care defapt este stabilit in termenul de CRED CA care este un termen rezonabil pentru CTL, precizat si saptamana viitoare. Dar care ?

Ok , deci eu sunt acuzat ca imi apar si am inters sa scot basma curat cu fiul meu. Ce va pot zice domnilor din CTL
1. Intemeati si voi o familie
2. Educati va si voi copii cum fac eu
3. Nu va mai dati in spectacol cu " mai avem si viata reala" si eu am , si ce daca
4.Nu va suparati cand lumea vede altfel lucrurile de cat voi
5.Daca nu stiti sa vorbiti sau sa planificati termeni concreti ca de ex Lupta incepe din ........ lasati sa nu va calific ca tot timpul este ceva in spatele caruia vreti sa va ascundeti si eschiva.


Respectele mele jucatorilor care nu confunda ziua cu nopatea , sezonul cu fazonul. Si nu isi cauta scuzele cu orice pret sa nu fie si ei cu ceva murdariti.

Cu respect pentru toti si Prieteni si Dusmani,

Zsolt00000
 

DeletedUser

voi cred ca nu stiti sa cititi sau nu intelegeti ce cititi. poate nu iti e clar dar nu trebuia sa se indeplineasca doar una din conditii. era necesara dar nu si suficienta. trebuia ca toate sa se indeplineasca. cine a fost numit arbitru? ca eu nu cunosc.

Bd-l Brezovan a planuit prin CRED CAtermeni dar avand in vedere programul incarcat din viata reala excelenta sa si curtea nu au reusit nici dupa 9 zile sa clarifice ceva , parca si la stat se asteapta 30 zile nu :)).
Am uitat ca poate este functionar si e obisnuit sa trateze problema in felul acesta
 

DeletedUser

=)))))))))) =)))))))))))))) vai mor de ras...felicitari pt replica , eu zic ca sa cam vazut de bervozan ce fel de om e ;))))) .. onorabile mircea.=)))) :D :rolleyes: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
 

DeletedUser

=)))))))))) =)))))))))))))) vai mor de ras...felicitari pt replica , eu zic ca sa cam vazut de bervozan ce fel de om e ;))))) .. onorabile mircea.=)))) :D :rolleyes: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Nu este replica , este situatia reala , nu am ce sa ma scuz sau sa ma ascund. la varsta pe care o am cred ca am invatat deja cate ceva din asa zis "Viata reala" asa ca nu cred ca cei care inceraca sa arate ce si cum au vreo experienta. ca au mai multe sate sau au prieteni de Bere si se acopera asta este. Nu toti putem lua potul la 6/49 , dar cred ca nici ei :)
 

DeletedUser

totusi nu mi se pare normala atacarea jucatorului ctl fara a stabili alti termeni poate cu altcineva responsabil din conducerea CTL daca sustineti ca mircea a tergiversat. parerea mea este ca atacul direct nu era o solutie pt rezolvare ci directa pt redeschiderea conflictului. si asta ati urmarit banuiesc. sau diplomatia IM lasa de dorit ceea ce nu cred ca e cazul.
 

DeletedUser

totusi nu mi se pare normala atacarea jucatorului ctl fara a stabili alti termeni poate cu altcineva responsabil din conducerea CTL daca sustineti ca mircea a tergiversat. parerea mea este ca atacul direct nu era o solutie pt rezolvare ci directa pt redeschiderea conflictului. si asta ati urmarit banuiesc. sau diplomatia IM lasa de dorit ceea ce nu cred ca e cazul.

Incerc sa inteleg din ce punct de vedere vrei sa analizez problema dar hai ca voi incerca sa fac lumina.

Daca brezovan ar fi profesor la scoala care tocmai preda ABCDraul si zice A si sta 9 zile si nu ajunge la B tu ce faci lasi copilul la el in clasa? ca poate o fi el bun dar nu are timp sa treaca la B C D si asa mai departe.

daca nu intelegi incerc sa iti expun altfel.

dar ca si paranteza, Tu acasa predai copilului si B si C si D si cand ajunge la scoala profesorul Brezovan ii acorda un nesatisfacator ca nu EL a invatat .

Cam asat ar Fi el si conducerea CTL
 

DeletedUser

Incerc sa inteleg din ce punct de vedere vrei sa analizez problema dar hai ca voi incerca sa fac lumina.

Daca brezovan ar fi profesor la scoala care tocmai preda ABCDraul si zice A si sta 9 zile si nu ajunge la B tu ce faci lasi copilul la el in clasa? ca poate o fi el bun dar nu are timp sa treaca la B C D si asa mai departe.

daca nu intelegi incerc sa iti expun altfel.

dar ca si paranteza, Tu acasa predai copilului si B si C si D si cand ajunge la scoala profesorul Brezovan ii acorda un nesatisfacator ca nu EL a invatat .

Cam asat ar Fi el si conducerea CTL


=))))))) doamne sfinte il iubesc pe omu asta :))))))))))))))


Respect.
 

DeletedUser

Pai e simplu atunci. Daca e un copil atat de inteligent si nu are nevoie de nici un profesor (profesorul putea fi schimbat), atunci elevul isi va asuma rezultatul actiunilor lui. Cum sa te fac sa intelegi ... Adica daca va tine sa treceti peste pna-ul de moment, nu inteleg de ce va mai plangeti ca sunteti in razboi cu LF-ul? Si acum ca tot va vaicariti, posteaza te rog aici toate atacurile asupra IM date de membri diferiti de ai CTL. :)
 

DeletedUser

Pai e simplu atunci. Daca e un copil atat de inteligent si nu are nevoie de nici un profesor (profesorul putea fi schimbat), atunci elevul isi va asuma rezultatul actiunilor lui. Cum sa te fac sa intelegi ... Adica daca va tine sa treceti peste pna-ul de moment, nu inteleg de ce va mai plangeti ca sunteti in razboi cu LF-ul? Si acum ca tot va vaicariti, posteaza te rog aici toate atacurile asupra IM date de membri diferiti de ai CTL. :)


Stimabile nu sa tecut peste PNA Geforce avea dreptul sa atace pe khan a asteptat cuminte pana in data de 02.09 asat incerc sa iti explic . restul atacurilor au inceput cand domnul Bestboy care nu avea dreptul sa intre in lupta 1 la1 pe langa faptul ca a trimis suport la khan a mai si atacat asa un mic fake pe care til prezint mai jos

Expediat 02.09.07 13:04
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

6.4%
Moral: 100%

Agresor: BesTboY
Sat: BesTboY (551|435) K45

Numãr: 0 0 3223 0 0 1558 0 0 312 0 0 0
Pierderi: 0 0 3223 0 0 1558 0 0 312 0 0 0


Apãrãtor: GeForce
Sat: The Temple Church (548|438) K45

Numãr: 5240 7071 243 2800 5 0 0 441 73 61 0 4
Pierderi: 1563 2108 72 835 1 0 0 132 22 18 0 1



Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 16

Introdu trupele în simulator


Dupa acesta am trimis mesaj la Brezovan care iar til dau sa citesti ca sa te lamuresc ca vad ca sari ca un Gramofon vechi ....

Te rog citeste de jos in sos ca sa vezi orele si discitiile cum au evoluat

[1] [2] »toate«
zsolt00000 astãzi la ora 16:13Esti cam grozav , tu cu mana ta ai scris in 24.08 cred ca saptamana viitote , acesta incepe in 27. pe de alta parte chiar oamnei tai te critica ca si mireasa ca nu ai drept sa dai tu la duel satele altora.

Cat despre faptul ca eu joc si fiul meu joaca mai sunt si alti tu te legi de acest fapt ca esti un las si nu poti sa te legi de altceva.

Crezi ca mie frica de CTL sau de faptul ca incerci sub pretextul ca familia are dumani comuni , mi se rupe de pararea ta.

Dac ati fi un trib calumea ati zice rezolvam noi ramaneti pe dinafara voi restul. dar sunteti ..... adica uni ca am vazut sunt cativa la voi care intradevar merita respect dar nu tu si slepul tau cel voinic.


Te salut si sper ca iti vom da ocazia sa ne respecti.

Singur cu CTL sunteti pre putin sa ne faceti ceva ma bucur ca veniti sa bagati si pe altii.
mirceaberzovan astãzi la ora 15:03sti ceva?
am si viatza personala!!! si daca nu am avut timp sa trimit spionii si tu erai asa cum pretinzi cu nosalanta si lipsa de bun simt ca esti de buna credinta, dadeai un mesaj sa intrabi.....povestea cu fitu o cred adminii....faza in care ai anuntat tu cu resurse si povesti este alta dovada a caracterului tau.
sa vii si sa vb tu de onoare in cel mai bun caz esti un ipoctir lipsit de educatie.
sa spui ca am zis eu ca ieri sa atace g-force sa ia un sat(am si martori si dovezi) este alta minciuna sfruntata!!!! de azi am timp si o sa va sterg de pe harta.cu magarii de genul asta sa incerci in alta parte nu la usa mea!
zsolt00000 în data de 02.09. la ora 13:09Deci atacul lui best cred ca suntem de acord ca nu este tocmai etic. Eu va trec la dusmani pana nu iei o alta pozitie , si revin asupra spuselor mele in legatura cu ora 00.

Cu respect
zsolt00000 în data de 02.09. la ora 12:50Sper sa revii asupra scriselor tale si nu se vor mai pierde si alte sate nici pe partea noastra si nici pe a vostra . Predind despagubiri pentru lipsa de onoare pe care Kha4n si Best a avut. In cazul in care consideri ca este suficient ca sunteti pe locul 3 ca sa fiti Orgoliosi ei fie
zsolt00000 în data de 02.09. la ora 12:46Stmate domn,

In date de 24.08 citezi , trimit spionii la geforce , Nu ai trimis au trecut cateva zile era clar ca vrei sa ii dai timp lui Kah4n dar si cu acesta cred ca geforce a fost etic si a asteptat o saptamana .

Nu stiue ce scuze poti gasi sincer mai mult decat atat vad ca nu ne putem lupta cu onoare . asta e

Imi pare rau ca tre sa zic da r CTL nu are onoare.

Cu respect
zsolt00000 în data de 02.09. la ora 12:41ca sa pot oferi un detaliu poate vei aprecia altfel.

Legionaire în data de 24.08. la ora 15:51 Citat Prelucrare ªterge raspunsul sau final....

mirceaberzovan astãzi la ora 15:46
ok, am sa trimit spionii la geforce ....dupa sa trimiteti si voi la khan pentru a se vedea ca nu exista sprijinul, noi am avut unele probleme( cel putin eu personal, am sa instiintez familia sa modifice iar si sa va treaca la PNA, dupa se va incepe duelul, cred ca de la inceputul saptamanii viitoare, de asemenea se va mai numi un arbitru care ii va spiona pe cei doi si va trimite rapoartele, in cazul in care vreunul dintre jucatori primeste sprijin, acesta va fi scos si atacat de ambele tabere, atat de catre LF cat si de IM fara nici cea mai mica ezitare, mai lasa-mi timp numai sa mai fac cativa sp;ioni....dupa cum stii noi avem un razbo cu Ar3s....
mesajul de care vb eu este cel trimis de szolt celor din Ar3s si care mi-a parvenit si mie intamplator, deci nu se pune problema de mesajul dintra tine si cei din NWO
De aici reiese ca tu trebuia sa spionezi.
Sa asteptat suficient
Vad ca Onoarea la voi nu are valoare si doar scuze si tot felulul de avioane aveti. Ma rog fie cum vrei.
Ne trecem la dusmani? Eu zic ca nu trebuia data fixata dar asat este singura scuza prin care poti apara un leeder las si prietenul lui retard.

Din nou ai dovedit ca nu eu imi apar fiul ci tu niste oamnei care nu au valoare .

Cu respect
mirceaberzovan în data de 02.09. la ora 12:341. intelegerea ea ca inainte sa se stabileasca o data sa se faca urmatoarele lucruri:
1. sa se stabileasca un observator, arbitru care sa vada respectarea acestor conditii
2. jucatorii sa fie amandoi spionati inainte pentru a ne asigura cu totii ca nu exista sprijin, si abia apoi stabilita data inceperii duelului.
voi ati atacat cu de la sine putere incalcand termenii care i-am convenit cu legionair pentru armistitiu.mai mult geforce a zis ca are unda la atac de azi.aceasta data nu a fost stabilita.
geforce a atacat deja, cu tot ce avea-deci cade tot armistitiul si chiar mai mult. nu se va mai face nici un armistitiu.
zsolt00000 în data de 02.09. la ora 12:25Salut,


Am inteles ca era o intelegere care trebuia respectat de parti.
Jucatorul Geforce conform acestei intelegeri a atact fara a cere sprijin nici la atac nici la aparare . In momentul de fata este atact de Best Boy iar Khan a primit sprijin.

Sincer am crezut ca fiind leeder in zona a respect si onoare dar vad ca nu.

Te rog comunica pozitia pe care consideri ca este oportun si sa vedem ce va fii in contiunuare.

Noi nu oferim sprijin ca asa neam inteles , si pana la ora 00 azi nu atacam.

Cu respect,



Deci cred ca daca vei fi atent vei vedea "zsolt00000 în data de 02.09. la ora 12:25Salut," si ca il asteptam sa rezolva pana la Noi nu oferim sprijin ca asa neam inteles , si pana la ora 00 azi nu atacam.


Sper ca de aici iti vei da seama ca bestboy era care a atacat sub PNA
 

DeletedUser

Pai e simplu atunci. Daca e un copil atat de inteligent si nu are nevoie de nici un profesor (profesorul putea fi schimbat), atunci elevul isi va asuma rezultatul actiunilor lui. Cum sa te fac sa intelegi ... Adica daca va tine sa treceti peste pna-ul de moment, nu inteleg de ce va mai plangeti ca sunteti in razboi cu LF-ul? Si acum ca tot va vaicariti, posteaza te rog aici toate atacurile asupra IM date de membri diferiti de ai CTL. :)


Pe de alta parte eu nu inteleg tu ce justificare cauti ca sa poti fi langa cei din CTL , e simplu schimba tribul poate te vor primi cu drag :))
 

DeletedUser

jucatorul IM nu avea dreptul sa atace pana nu se indeplineau toate conditiile duelului. Nu s-au indeplinit, nu ataca sub regulile duelului si o facea pe propria raspundere. Ce e asa gre de inteles???? Si te-am rugat sa postezi ce alti membri in afara CTL v-au atacat, ca prea e vaicareala mare ca va ataca LF-ul !!!
 

DeletedUser

se pare ca nu ai prins ideea.. noi nu ne vaicarim... dimpotriva... eu cred ca o sa ne descurcam destul de bine, desi avem de luptat impotriva a peste 1000 de membri.. daca nu chiar mai mult.. dar problema ta e ca nu esti atent... deci noi am vrut sa facem publica situatia asta.. nu sa ne plangem sau sa cerem ajutor.. nu e nevoie.. am mai avut un razboi cu voi si nu ne-ati luat nici un sat.. o durat numai o saptamana razboiul ala, sper bucuria voastra.. ca deja incepeati sa pierdeti sate:)
 

DeletedUser

eu zic sa nu te faci de ras si sa accepti situatia. daca pana acum nu ati avut nici un atac Avalon asta nu inseamna ca nu am putea sa va luam sate. Asta inseamna ca am lasat libere duelurile zonale care de regula sunt in raport unu la unu. Lizardking iti poate spune ca le fel procedam si cu magic si nu am trimis atacuri precum gd-ul pe valiusha. Ca daca faceam asa atat cu Magicul cat si cu IM-ul aveati pierderi mai mari iar in timp de 2 saptamani cel mult erau finale.:)
In firea verticalitatii Avalon am pastrat duelurile pe cat s-a putut 1-1. Chiar acum Magicul ne ia un sat cred si doar nu iti inchipui ca va sari tot tribul pe jucatorul din Magic care a atacat.
 

DeletedUser

sa ma fac de ras:))
e bine ca esti glumetz... nu eu ma fac de ras ma... nimeni din IM nu se face de ras.. CTL se face.. dar lasa ca iti explic acushica.. acu am ceva treaba.. tu ia si mai mediteaza putin si vezi poate te prinzi de situatie;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus