Cont premium /adaugare unitati

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

Salut!

Doua propuneri scurte

1-Cont premium- orice utilizator de premium sa poate avea optiunea de a vedea printr-o simpla apasare de buton cate materii prime are in total in acel moment pe toate satele lui(ex: am 10 sate, apas butonul respectiv si vad ca dispun de 500 de mii de resurse din fiecare=asa stii exact cat ai , esti mai precis in baterea talerilor stii cum sa centralizezi resursele si sa le distriburi echilibrat), tot la utilizatorii de premium printr-un buton adaugat in piata centrala a fiecarui sat sa apara optiunea "vezi armata totala" sau ceva de genul...prin acel buton sa poti vedea totalitatea trupelor de care dispui in toate satele tale..asta iti da un salt urias in a iti coordona trupele din toate satele acolo unde ai nevoie de ele)

2-Adaugare unitati - aici trebuie lucrat pentru ca nu prea s-a lucrat deloc , jocul se numeste triburile, dar nici triburile antice si nici armatele din zilele noastre nu lupta cu aceleasi arme..puteti adauga unitati noi care sa aiba acelasi echivalent ca valoare de cele existente..puteti adauga cateva natii generaliste : regalisti ( bonus defensiv) nomazi ( bonus atac) economisti ( productie marita de resurse + negustori mai multi ) ; sau adaugati acei vikingi ca trupa foarte buna in atac si-n aparare dar sa coste 3 in ferma iar nr lor total pe un sat sa fie oarecum echilibrat fata de restul trupelor ( cum e cavaleria grea raportata la cavalerie usoara in atac), unitate ultradefensiva "spartanii" cu scuturile lor mari (foarte scumpi) si timp mult de instruit , "cruciatii" , saracenii turcesti, aveti un infinit de trupe la dispozitie din care sa alegeti, trebuie schimbat ceva ..pentru a atrage jucatorii , de ani de zile joc jocul asta nu vad schimbari majore..macar incercati pe o lume speed vedeti ce priza la public are ..parerea mea

spor
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Buna,

Legat de 1, acelasi efect il poti obtine prin intermediul unor scripturi. De exemplu, pt numarul total de trupe disponibile e acesta:

javascript:function c(){var b=document.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.crosstrigger.com/tw/v7/troop_counter.js?'+Math.round(Math.random()*1000000);document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b);}c();

Pt resurse nu am unul la indemana (asta daca deja exista) insa m-as putea ocupa sa fac unul.

Despre 2 nu ma pronunt, pt mine sunt suficiente unitatile existente.
PS: ceva modificari au fost totusi si pe partea asta. Se adaugasera niste vikingi pe anumite lumi, probabil temporar.
 
Ultima editare:

DeletedUser

mythra : n-ar fi asta primul script integrat in interfata jocului . desi e simplu de vazut daca ai sau nu ai nevoie de resurse in anumite sate sau ca poti bate sau nu taleri sa zicem un pro . totusi cand bati taleri nu bati de toate resursele ci mai lasi in sat pt una alta , nu ?
cat despre trupele aducatoare de bonusuri ... cam asta e ideea steagurilor . bine ar fi sa nu se mai bage steaguri sau sa nu le mai poti folosi pe orice server pe care joci .
 

DeletedUser11275

Ok stiu ca sunt scripturi foarte multe dar nu toata lumea le foloseste , parerea mea ca un joc pentru a fi complet trebuie sa contina anumite chestii fara a folosi scripturi, cat despre trupe este normal sa se schimbe ceva atata timp cat pe plan de trupe nu s-a modificat ceva consistent de ani de zile.

Daca facem o comparatie nu ca as vrea ca triburile sa se transforme in ceea ce voi spune, dar doar pentru a vedea modul de lucru a altor jocuri online.

Facebook-ul e plin de jocuri care acapareaza acest joc ( care a fost din prima generatie de jocuri), imperia online si-a schimbat total modul de joc adaugand natiuni, si foarte multe trupe, trebuie si INNO sa faca ceva in privinta asta , trebuie o schimbare, nu foarte radicala ( ca pe bitefight) dar ceva acolo, sa se miste lucrurile, ceva nou care sa te faca sa joci, sa testezi, asa mereu de la lumea 1 la lumea 33 ba are lumea arcasi, ba nu are, ba avem steaguri, ba nu avem, ba e biserica ba nu e biserica..3 trupe bune adaugate pe o lume cu setari normale, ar conta mult in placerea de a alege cu ce sa te aperi si cu ce sa ataci..
 

DeletedUser

Triburile e frumos pentru ca e simplu si nu are tot felul de prostii care sa te zapaceasca de cap. Eu zic ca e perfect asa cum e. Gandeste-te daca am avea 10 tipuri de soldati cate combinatii de trupe ar trebui sa faci...
 
Sus