Coonferinta

  • Autor subiect DeletedUser37310
  • Data de început

DeletedUser37310

Ce ati zice sa se poate face coonferinte?...la fel ca pe mess...sa puteti vorbi 3 sau mai multi in acelasi subiect...daca intelegeti ce vreau sa spun.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nu prea intelegem, te-as ruga sa fii mai explicit. Cu argumente pro/contra si cat mai multe detalii.
 

DeletedUser37310

Nu prea intelegem, te-as ruga sa fii mai explicit. Cu argumente pro/contra si cat mai multe detalii.


OK...DECI VREAU SA SE POATA FACE COONFERINTA CA PE MESSENGER...MA GANDESC CA TOTI AVETI ID-URI DE MESS SI STITI CE E AIA COONFERINTA.
DACA VREAU SA VORBESC CU "X" SI CU "Y" DESPRE ACELASI LUCRU TREBUIE SA IL INTREB PE X CE A ZIS Y SI INVERS.Eu zic ca ar fi mai usor daca am putea vorbi mai multi in acelasi mesaj.

Acum e bine?
 

DeletedUser

Eu personal nu folosesc nici mess nici skype. Skype nu am, iar pe messenger intru maxim o data pe saptamana. Nu prea am ce face acolo.
Imi place oarecum ideea de conferinta, mai ales ca jucatorii nu trebuie sa-si creeze nu stiu ce Id-uri sau conturi pe nu stiu unde...
Dar astea ar trebui bagate undeva la mesaje.
De exemplu, daca vrei sa ataci cu inca 3 oameni pe care te poti baza si ei pe tine, atunci se pierde mult mai mult timp daca le scrii mesaj privat fiecaruia; sau daca scrii pe forum iar nu-i bine, ca ala il pot vedea mai multi si treaba iese mai greu.
Si chestia cu mess-ul... Eu personal nu-mi amintesc ultima data cand am intrat acolo... Pentru ca a fost acum mai mult de o saptamana. Si mai sunt si altii ca mine... Iar intr-o astfel de "conferinta tribala" se pot folosi BB-Code pentru dracii care te pot ajuta si pe viitor. Si inca ceva: daca discutia ramane la mesaje cred ca se poate dovedi mult mai utila decat o discutie pe skype sau messenger.
 

DeletedUser25287

Contra, exista forumul intern al tribului pentru discutii in comun, si exista messenger-ul pentru care nu iti trebuie deloc banda mare la net, si de asemenea exista skype care de asemenea functioneaza bine si cu legaturi mai lente, cat despre asazisii hackeri nu vad ce ar putea sa iti faca doar pentru ca stiu id-ul tau, sa fim seriosi, pune-ti parola mai lunga si mai complexa, schimba-o periodic, verifica casuta de mail de la adresa cu care ai activat contul de asemenea zilnic, sau macar la 2 zile, si nu tine parola salvata in browser sau pe oriunde altundeva in PC, fa toate astea si esti in siguranta.
 

DeletedUser37310

Contra, exista forumul intern al tribului pentru discutii in comun, si exista messenger-ul pentru care nu iti trebuie deloc banda mare la net, si de asemenea exista skype care de asemenea functioneaza bine si cu legaturi mai lente, cat despre asazisii hackeri nu vad ce ar putea sa iti faca doar pentru ca stiu id-ul tau, sa fim seriosi, pune-ti parola mai lunga si mai complexa, schimba-o periodic, verifica casuta de mail de la adresa cu care ai activat contul de asemenea zilnic, sau macar la 2 zile, si nu tine parola salvata in browser sau pe oriunde altundeva in PC, fa toate astea si esti in siguranta.



la unii le e merge greu netul si nu pot intra si pe mess/skype si pe triburi

si cum nu are legatura cu hackeri id-ul tau?...iti intra pe mail si citeste parola si te-ai ras
 

DeletedUser

la unii le e merge greu netul si nu pot intra si pe mess/skype si pe triburi

si cum nu are legatura cu hackeri id-ul tau?...iti intra pe mail si citeste parola si te-ai ras


imi explici si mie cum iti intra pe mail si iti citeste parola ? ca eu ieri am schimbat-o de 4 ori (asa de complicata am pus-o c-am uitat-o si eu :):):) ) si nu am primit mail cu noua parola , am doar mailurile cu linkul pe care sa intru sa setez o noua parola :confused:
iar daca incerc acum sa accesez iarasi linkul respectiv imi apare asta :

nu mai panicati fratilor lumea aiurea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24788

Contra, exista forumul intern al tribului pentru discutii in comun, si exista messenger-ul pentru care nu iti trebuie deloc banda mare la net, si de asemenea exista skype care de asemenea functioneaza bine si cu legaturi mai lente, cat despre asazisii hackeri nu vad ce ar putea sa iti faca doar pentru ca stiu id-ul tau, sa fim seriosi, pune-ti parola mai lunga si mai complexa, schimba-o periodic, verifica casuta de mail de la adresa cu care ai activat contul de asemenea zilnic, sau macar la 2 zile, si nu tine parola salvata in browser sau pe oriunde altundeva in PC, fa toate astea si esti in siguranta.

de ex daca se vorbeste despre un atac organizat pe un inamic si sunt spioni o sa il anunte

PRO FOARTE BUNA IDEEA
 

DeletedUser25287

de ex daca se vorbeste despre un atac organizat pe un inamic si sunt spioni o sa il anunte

Si ce te opreste sa faci conferinta pe skype sau mes si sa stabilesti acolo detaliile organizatorice? sunt triburi care se cunosc demult, si nici macar forum nu-si fac, discuta totul pe skype.

la unii le e merge greu netul si nu pot intra si pe mess/skype si pe triburi

si cum nu are legatura cu hackeri id-ul tau?...iti intra pe mail si citeste parola si te-ai ras

Stimabile, de cand joci triburile? Intreb deoarece incepi sa fii fantezist in spusele tale.

Ai incercat tu sa mergi si cu mess si triburile in acelasi timp si nu merge? cate cunosti tu despre mess in sine incat sa spui ca este pretentios? un simplu mobil care este compatibil conexiunii 3g este suficient sa ai un mes rezonabil, asadar ceea ce spui tu este departe de adevar.

Ca sa nu mai spun de furayul parolei de pe mail, imi zici si mie cum poate intra respectivul care iti stie id-ul de mes, pe casuta de mail? sau ai uitat ca si acolo ai parola? Iarta-ma dar parerile tale sunt cam sf-iste :)

Repet, total contra.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Merlin, el se referea la vulnerabilitatea casutei de mail gazduite de yahoo. Are dreptate, este dovedit, modalitatea de spargere a unei astfel de cont este foarte simpla si la indemana multora. De aceea as sfatui pe toti sa-si faca adrese pe gmail, mult mai securizata.
 

DeletedUser9828

poti folosi alta adresa de mail pentru ati face contul
deci poti utiliza mess-ul linistit in confeinte
 

DeletedUser25287

Merlin, el se referea la vulnerabilitatea casutei de mail gazduite de yahoo. Are dreptate, este dovedit, modalitatea de spargere a unei astfel de cont este foarte simpla si la indemana multora. De aceea as sfatui pe toti sa-si faca adrese pe gmail, mult mai securizata.

Adex, asa cum sunt multe metode de a sparge contul de yahoo al cuiva sunt si destule metode de a-l proteja, sunt prea multi cei care folosesc parole nepermis de simple si astfel nu e de mirare ca se sparg asemenea conturi, dar cineva avizat si care stie sa se protejeze nu va avea probleme, si asa cum spune si @dmn3 e simplu sa folosesti pt contul pe joc un mail si pentru yahoo altul, astfel nu ai nici un stres ca afla cineva lucruri importante spargandu-ti casuta de mail, de asemenea este simplu sa stergi mailul cu care ai activat contul si in care este parola, iar datele importante sa le pastrezi undeva protejat ( de preferat nu in pc ca-s programe spion care le pot vedea ) si in felul asta este inutil sa ti se sparga contul de mail, ca nu gaseste nimic, care sa te afecteze, asadar dupa cum spuneam, o persoana avizata stie sa se protejeze.
 

DeletedUser

Pai oameni buni, o setare in plus cu ce strica?
Credeti ca ar avea nu stiu ce urmari care nu v-ar conveni?
Nu toti au skype/mess si nu toti intra des, sau la coamnda cuiva pe mess/skype.
Si pe acea "conferinta" tribala se pot scrie satele cu BB-Codes, se pot posta rapoarte, lucru ce cred ca va conferi un mare avantaj fata de skype/mess, daca se va pune in aplicare.
Plus ca ramane in lista de mesaje si se poate revedea oricand, lucru iarasi foarte bun, daca se va mai face un atac organizat pe acelasi jucator... Configurarea satelor aparatorului, diverse rapoarte se vor pastra acolo, asta n-ar fi bine? De ce sunteti contra acestei propuneri?
 
Sus