Cronica de SPAM la speed

  • Autor subiect DeletedUser14000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser39099

stai sa-mi pun ochelarii de soare ca sa nu vezi cand intorc privirea in alta parte =))
 

DeletedUser39820

PS. Plesuv, tu nu stii cand sa te retragi linistit? Tu cand erai un prapadit de moderator si ma banai abuziv, erai inteligent? Asa iti inchipui tu? Afla ca nu erai.
Parca se dadea vacanta pt jignire?!!! Deci toti moderatorii sunt niste prapaditi cat sunt moderatori?!! Si pe mine ma banat plesuvul asta si nu mi-am permis sa-l fac PRAPADIT. Nici lu adex sau oricarui alt membru al echipei nu mi-am insusit permisiunea sa-l fac PRAPADIT . Stiu de ce a fost banat de catre plesuv pe L18 pt ca si eu mi-am luat-o atunci. Se hraneau vreo 3 copii cu nervii patriotului. Se hraneau in asa hal incat era turbat patriotul . Cand se lasa putina democratie si libertate,se instaureaza si anarhia si haosul. Eu unul nu am chef sa fiu satul de vacante ca magarul de bici si sa stau sa ma uit cum apar dobitocii sa faca gura mare ca nu mai este comunism si este democratie. Cate conturi am jertfit NOI negrii si cate vacante am primit ? Ca sa ce? Sa stam si sa ne uitam la pulifrici care deschid apoi gura sa spuna ca este dreptul lor la libertate? Cum isi permite filistinul asta sa jigneasca atat fosti cat si actuali membrii ai echipei. Chiar nu ma incalzeste cu nimic ca NOI ,negrii persecutati in trecut ,sa obtinem un pic de democratie si libertate pt MISTERI DOBI. L-am vazut pe filistinul asta cum instiga si provoaca lumea, am vazut ca prin multe topicuri se spameaza in draci si se discuta despre cu totul altceva decat ceea ce ar trebui . Nu mersi, mie nu imi trebuie democratie si libertate ptr mucosi . Trebuie disciplina si autoritate ,altfel veti ajunge sa va trageti de sirete cu toti coinacii pt ca negrii s-au jertfit sa fobtina UN PIC, atat cat le trebuie.Cand regulile nu se mai respecta se instaleaza haosul si anathia,or sa apara toti miopii care nu au vazut pana acum si or sa zica: DE CE BAH? FAC CE VREAU EU CA DE-AIA ESTE DEMOCRATIE. Nu faci ce vrei tu, faci ce trebuie facut si respeti ceea ce este scris acolo in regulament. Cu toate ca nu or sa va surada ideea asta, regulamentele trebuie respectate,indiferent ca iti convine sau nu. Eu azi sunt,maine nu mai sunt poate dar nu m-as bucura teribil daca poimaine apare O PERIUTA PUPINCURISTA sa faca P...A mare ca este dreptul lui la libertate . Si cred ca si voi sunteti de acord cu asta negrilor. Va convine asta?Credeti ca de prost am insistat eu pe aceol forum al negrilor ? Unde sa fie vorba de putina libertate ? Doar acolo . Toate au fost facute cu cap, oricine poate sa ma suspecteze de orice dar de prostie in niciun caz. Ca divaghez eu si aberez cu toate tampeniile asta este doar la caterinca. Cine a avut ochi sa auda, a inteles. Cand am aruncat pastila aia cu FANTEZIA UNGHIILOR ROSII nu stiu cati au inteles caterinca din fazasi cati au luat-o in serios. Eu nu mai sustin libertatea si democratia, tot ce mai sustin acum este doar un forum al negrilor, in care sa fie un pic libertate. Am trait si pana acum in vacante de lux si acum nu mai putem? De ce sa schimbam sistemul cand nu este indicat ca nu va merge mai bine. Am vazut de nenumarate ori ca se foloseste limbajul de chat pe forum. Forumul nu-i chat sa fie clar. Eu unul le-as da vacanta la pigmeii care chatuiesc pe forum . In primul rand pt ca sa invete sa scrie corect si in al2lea rand, daca nu ia nimic de spus , de ce intri doar ca sa saluti? Invatati sa csrieti cu limbaj de forum pe forum, daca vreti limbaj de chat ,mergeti pe mess, pe skype si vorbiti acolo despre toata viata voastra ,de cand v-ati nascut . Principala regula a forumurilor este : limbajul de chat nu este permis Asa ca fara limbaj de chat ,gen : IUBITZEL, WBI,DRAGUTZA,*** etc.
Buna dimineata, Alex.
Fiecare are dreptul la opinia sa, sunt de acord cu asta.

anofelu, cu astfel de explicatii n-ai sa convingi pe nimeni, cu nimic. :)

Stii, sau cel putin ai auzit de la parinti, bunici, etc, de apa sfintita. Detin (intamplator, normal) o sticla de 250 ml cu apa sfintita veche de 10-12 ani, nu-i cunosc exact vechimea, insa sigur are peste 10 ani. In anumite zile, dimineata, iau cate o inghititura mica. In ciuda faptului ca n-am tinut-o in conditii speciale (a stat in soare, nu era inchisa ermetic,etc), beau din ea fara probleme fiind perfecta din punct de vedere organoleptic.
Tu poti sa faci asa ceva? :)

Ce ma amuza teribil in toata faza asta este ca 10 ani de apa statuta nu te vindeca la uter ,dar feciorii nu stiu asta . Nu poate nimeni sa faca asta, sa bea pipi trazvit si sa zica ca simte o schimbare in EL INSUSI. Asta este doar in mintea lui. Este la fel ca si cum te doare burta ,eu iti recomand niste aspirina si apoi vii sa-mi spui ca sunt un doctor excelent, dupa ce nu mai simti durerea de burta. Efectul placebo.

Vad ca gaby este parlit,nu stiu daca ii convine sa stea parlit si altul sa stea bine mersi sa isi dea aere de mare academician ca atlantul, ala care dadea c/p la toate tampeniile care le gasea pe net. Aia cu rasele de extraterestrii a fost MAXIMA.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39820

Da, admit, insa, chiar si Biblia aminteste de astfel de fiinte. Stiai? Eu nu stiam, dar m-am documentat pentru tine. :)

"Subiectul dinozaurilor în Biblie este parte a unei dezbateri neîntrerupte din cadrul comunităţii creştine privind vârsta Pământului, înţelegerea corectă a Genezei, şi modul în care trebuie interpretate dovezile fizice pe care le gasim în jurul nostru. Cei care cred într-o vechime mai mare a Pamântului tind să considere că Biblia nu menţionează dinozaurii, pentru că, în conformitate cu argumentele lor, dinozaurii au murit cu milioane de ani înainte ca primul om să fi umblat pe Pământ. Astfel, cei care au scris Biblia nu ar fi putut să vadă dinozauri vii.

Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată cuvântul „dinozaur”. În schimb, Biblia foloseşte cuvântul ebraic tanniyn. „Tanniyn” este tradus diferit în versiunile engleze ale Bibliei; uneori apare ca „balaur de mare”, alteori ca „şarpe”. Cel mai frecvent este tradus prin „dragon”. Tanniyn pare să fi fost un fel de reptilă-gigant. Aceste creaturi sunt menţionate aproape de treizeci de ori în Vechiul Testament, care le prezintă atât pe uscat cât şi în apă.

În afară de menţionarea acestor reptile-gigant aproape treizeci de ori pe parcursul Vechiului Testament, Biblia prezintă o serie de creaturi într-un mod care i-a determinat pe unii cerecetători să creadă că scriitorii ar fi putut descrie în acest fe dinozauri. Despre Behemoth se spune că este cea mai măreaţă dintre toate creaturile lui Dumnezeu, un gigant a cărui coadă este asemănată cu un cedru (Iov 40:15). Unii cercetători au încercat să identifice Behemoth fie ca elefant fie ca hipopotam. Alţii au indicat că elefanţii şi hipopotamii au cozi foarte subţiri, incomparabile cu un cedru. Dinozauri ca Brachiosaurus şi Diplodocus, pe de altă parte, au cozi uriaşe ce pot fi uşor comparate cu un cedru."


Si altceva mult mai detaliat:

"Povestea dinozaurilor pare sa fie una dintre cele mai puternice argumente impotriva istoriei relatate in Biblie .. dar oare sa fie chiar asa .. sau am fost indusi in eroare?

In cele ce urmeaza sunt tratate 4 intrebari fundamentale legate de acest subiect.
1. De ce nu exista termenul de dinozaur in Biblie?
2. Sunt aceste animale prezente in Biblie, chiar si sub alte denumiri?
3. Au coexistat oamenii si dinozaurii?
4. Cum au disparut dinozaurii?

Asadar .. sa incepem!

1. De ce nu exista termenul de dinozaur in Biblie?

Inainte de toate, trebuie precizat ca termenul “dinozaur” a fost inventat in 1841/1842 de Sir Richard Owen (un paleolog englez).
Termenul provine din limba greaca: deines + saures
Deines = teribil, monstruos, feroce, etc
Sauros = reptila, soparla

Prima versiune a Bibliei tradusa sub Regele James (King James Bible) a fost printata in 1611 in Londra, Anglia.

Deci dupa cum vedeti, termenul “dinozaur” nu este prezent in Biblie deoarece este inventat la o distanta de peste 200 de ani de la traducerea Bibliei in limba engleza. Deci, in cazul in care Biblia ar vorbi despre dinozauri, nu i-ar denumi astfel, ci ar folosi alti termeni.

2. Sunt aceste animale prezente in Biblie, chiar si sub alte denumiri?

Raspunsul este cu siguranta DA!
Aceste animale sunt prezente in Biblie, sub denumiri ca : “Dragon” , “Tanniyan” , “Behemoth” (in lb. engleza), Leviatan. Am folost termenii din limba engleza deoarece acesti termeni sunt tradusi in mod eronat in limba romana ca hipopotam, crocodil, sarpe etc. De ce in mod eronat? Urmeaza sa vedem acest lucru, urmarind descrierile acestor animale.

Inainte de toate trebuie precizat ca, cu toate ca poate parea un subiect foarte rar mentionat in Biblie, nici un alt animal nu a beneficiat de o descriere atat de detaliata in intreaga Biblie.

“Behemoth” – termen ebraic “be-hay-moth”: bestie, animal foarte mare cu 4 picioare, vita foarte mare.
Acest termen este prezent in Iov 40.15-24, fiind tradus in limba romana cu termenul de hipopotam., insa descrierea animalului in cauza nu se potriveste nici hipopotamului, nici altui animal cunoscut in prezent.
In Iov ne este descris in detaliu acest animal [citeste Iov 40.15-24!].

Unul dintre caracteristicile principale este faptul ca “isi indoie coada tare ca un cedru” . Nici un animal care se potriveste cu restul descrierii nu are coada ca un cedru, in afara de dinozaur.

Alte caracteristici: ” Oasele lui sunt ca niste tevi de arama, madularele lui sunt ca niste drugi de fier. El este cea mai mare dintre lucrarile lui Dumnezeu.[] ” Iov 40:18-19. Cu totii stim ca hipopotamul nu este cel mai mare animal, nici nu a fost vreodata, si nici atat de fioros sa se potriveasca urmatoarei descrieri: “Crezi ca-l poti prinde lovindu-l in fata? Sau crezi ca-i vei putea strapunge nasul cu ajutorul laturilor? ” Iov 40:24
Din toate animalele cunoscute, aceasta descriere se potriveste dinozaurului.

“Leviathan” – termen ebraic “liv-yaw-thawn”: creatura de apa, foarte mare.
Acest termen este prezent in Iov 41. Intreg capitolul este dedicat descrierii acestui animal impunator.
Folositi acest link http://biblia.crestini.com/biblia-Iov-41.html pentru a citi descrierea leviatanului. Dupa ce veti fi citit aceasta descrierea , veti fi vazut ca acest animal nu poate fi nici crocodil, nici sarpe, nici o alta vietuitoare de apa. Dar, inca o data, se potriveste descrierii unui dinozaur de apa.

“Tanniyan” – termenul ebraic “Tan-neem”: monstru terestru sau marin, dragon
Acest termen, care in limba engleza este tradus “dragon”, in Biblia romana, este tradus eronat in unele locuri, dupa cum urmeaza: Psalmi 91:13 – “sarpe” , Ezechiel 29:3 – “crocodil” insa in urmatoarele locuri este tradus corect: Neemia 2.13 – “balaur” , Isaia 27:1 & 51:9 – “balaur” , Ieremia 51:34 – “balaur” , Apocalipsa 12:3 -20:3 – “balaur”.
De ce in unele locuri acelasi termen a fost tradus intr-un fel, si in alte locuri altfel, nu stiu, dar conform intelesului initial al termenului din ebraica, traducerea “dragon”, “balaur” este cea corecta.

3. Au coexistat oamenii si dinozaurii?
Raspunsul este,din nou, Da!

Multitudinea de picturi facute pe peretii pesterilor arata fara nici un dubiu faptul ca oamenii din vechime au vazut dinozauri, deoarece acesti oameni pictau doar elemente din viata lor contemporana.
Si oricum, faptul ca au reprezentat atat de exact aceste animale scoate din discutie ideea ca ar fi doar produsul imaginatiei lor.
Putem spune, de asemenea, ca au descoperit fosile de dinozaur si au presupus cum ar arata aceste creaturi; dar, din nou, tinand cont de cat de exact sunt reprezentati dinozaurii, si aceasta este o teorie absurda si nerealista! In concluzie, orice alta teorie in afara de cea care sustine ca oamenii si dinozarii au coexistat iese din discutie!

Faptul ca oamenii au vazut dinozauri explica si existenta tuturor legendelor legate de dragoni. Dupa cum am vazut, aceste animale nu erau numite dinozauri din simplu motiv ca acest termen a fost inventat abia in 1841/1842.

Detalii despre picturile rupestre descoperite sau diverse obiecte antice:

a. In 1970, ziarele au publicat descoperirea unor picturi in pesterile din Zimbabwe. Picturile au fost facute de oamenii care au trait in acea zona intre 1500 BC pana acum 200 de ani. Pe langa desenele clare cu elefanti si girafe, exista o pictura a unui brontozaur.

In stanga este o portiune din pictura pe piatra dintr-o pestera din Nachikufu,langa Mpika din nordul Zimbabwe (actualul Rhodesia).
(Clark, Desmond J., The Rock Paintings of Northern Rhodesia and Nyasaland, in Summers, Rogers, Rock Art of Central Africa, 1959, pp. 28-29, 194.)

b. Povesti asiatice care contin dragoni sunt destul de obisnuite. Dar o statuie neobisnuita din anii 1400 care ilustreaza un dragon a fost descoperita pe piata de antichitati. Dupa cum puteti vedea in figurile alaturate, aceasta statuie reprezinta caracteristicile unui dinozaur cu cioc: aceeasi configuratie a picioarelor, aceeasi coada lunga, acelasi gat lung, creasta etc.


c. In 1945, arheologul Waldemar Julsrud a descoperit statuete din ceramica la poalele Muntelui El Toro, de langa Acambari, Mexic.

Mai tarziu, dupa numeroase sapaturi, aproape 33.000 de figurine de ceramica au fost gasite in acea zona si au fost asociate cu Cultura Chupicuaro (din 800 BC pana in 200 AD).

Aceste figurine reprezinta dinozauri in diverse pozitii de activitate. Acolo a fost descoperita, pe langa ramasitele unui cal din era glaciara, a unui mamut,a un numar mare de cranii umane, si figurina unui dinozaur Iguanodon.

Ceea ce este interesant este faptul ca, studiind fosilele descoperite abia incepand cu 1978/1979, reprezentarea dedusa de oamenii de stiinta a acestui dinozaur Iguanodon se potriveste perfect modului in care acest animal este reprezentat prin statueta. In mod evident, cultura Chupicuaro a cunoscut mai multe despre dinozauri decat cunoastem noi in prezent.

d. Indienii Anasazi nord-americani, care au trait in zona numita actual Utah intre anii 150 BC – 1200 AD, au desenat pe peretii unei pesteri un animal care s-a dovedit a fi un dinozaur, mai exact un Brontozaur.



e. – Marduk, conducatorul Babilonului, este repezentat intr-o pictura, peste un dragon
Wycliffe Bible Encyclopedia, p 193, 600 BC

Aceste descoperiri contrazic puternic teoria evolutionista, conform careia oamenii si dinozaurii nu au coexistat si , dupa cum stim cu totii, faptele spun mult mai mult decat pot spune oricate teorii la un loc, iar o teorie care nu se potriveste cu descoperirile arheologice, este o teorie defectuoasa, nerealista. Multe teorii sunt promovate in numele stiintei, dar stiinta care nu este sustinuta de dovezi, este doar speculatie, iar stiinta care este contrazisa de dovezi este, in mod evident, o greseala.

4. Cum au disparut dinozaurii?

Pentru inceput trebuie clarificat faptul ca eu cred in ceea ce sustine Biblia despre potopul lui Noe, cred ca a fost o intamplare reala, nu un mit, si imi doresc ca pe viitor sa fac un studiu si despre acest subiect, pentru a nu fi un motiv de poticnire in argumentarea disparitiei dinozaurilor sau a veridicitatii Bibliei.

Date preliminare:
-Potopul este raspunsul intrebarii: “care a fost acel dezastru mondial care a dus la extinctia dinozaurilor?”, sau cel putin al mari majoritati, deoarece existenta lor nu s-a sfarsit total odata cu potopul.
-Dinozaurii care au fost luati pe arca erau, cel mai probabil, pui de dinozaur, deoarece sunt mai mici ca dimensiuni, dorm mai mult, mananca mai putin, iar dupa potop aveau sa traiasca mai mult.
-Inainte de potop atmosfera era diferita de cea de dupa potop, principala dovada fiind faptul ca omenii au inceput sa traiasca mult mai putin: inainte de potop, durata vietii unui om ajungea pana la aproximativ 900 de ani, iar dupa potop pana la aproximativ 70-80 de ani.
-Reptilele sunt tipul de animale care nu inceteaza sa creasca pana la moarte. Deci inainte de potop, avand conditiile prielnice unei vieti lungi, ajungeau foarte mari, iar dupa potop nu mai apucau sa creasca atat de mari.
- Este foarte probabil ca multe specii de animale sa fi murit in primii ani dupa potop din cauza diferentei de climat.

O alta problema a dinozaurilor a fost ca erau animale vanate de oameni.
Exista sute, mii de legende despre oameni care au vazut sau au omorat dragoni.
Acesti oameni nu ii numea dinozauri deoarece, dupa cum deja am precizat, termenul “dinozaur” a fost inventat in 1841/1842 de catre Sir Richard Owen.
Inainte de acest an, aceste animale au fost cunoscute sub denumirea de dragoni.

Dinozaurii, nemaiavand conditii prielnice sa traiasca sute de ani, nici dimensiunile lor nu mai erau atat de mari. Pe masura ce populatia umana a inceput sa creasca dupa potop, cea a dinozaurilor a inceput sa scada, deoarece oamenii ii vanau din mai multe motive:

- pentru carne
- pentru ca reprezentau o amenintare pentru linistea locuintelor lor
- pentru motive medicale : foarte multe retete antice contin, printre ingrediente, oase de dragon. (Am lamurit deja ca nu este folosit termenul de dinozaur pentru ca acest termen nu era inca inventat, aceste animale fiind denumite inca dragoni.)

Pe masura ce se formau asezari umane, aceste creaturi mari erau izgonite sau omorate. Cel care omora dragonul amenintator devenea erou peste noapte. Este uimitor cate legende exista despre oameni care omoara dragoni.

Detalii despre cateva dintre legende:

a. Alexandru cel Mare a sustinut ca, atunci cand a cucerit zona cunoscuta acum ca India, in 326 BC, soladatii lui erau speriati de dragonii care traiau in pesteri.

b. Beowolf, omul care omora dragoni, si a fost ucis in timpul unei lupte cu un dragon in 583 AD la varsta de 88 de ani. Legenda lui Beowulf povesteste ca el l-a omorat pe dragonul Grendel smulgandu-i unul din bratele inferioare iar creatura a sangerat pana la moarte.


c. legenda Sfantului Gheorghe, un martir crestin care a murit pentru credinta lui pe 23 aprilie 303 AD, spune ca acesta a omorat un dragon in 275 AD.

d. legenda lui Gilgames il descrie pe erou omorand un dragon. Legenda, de asemenea, ne spune ca Gilgames s-a luptat cu monstrul babilonian “Huwawa” si cu monstrul asirian “Humbaba” care locuia in Padurea Cedrilor. Huwawa este descris prin ” gura sa de foc, prin suflarea sa de moarte.”(ANET, 79; Jacobsen, 200)
“The great dinosaur mistery” de Paul Taylor, p 37

Cu toate ca legendele despre dragoni au luat o turnura de domeniul fantasticului care incanta publicul de azi,
faptul ca legende din atat de multe parti ale lumii descriu aceiasi dragoni arata faptul ca aceste animale au exista cu adevarat, ca ele erau o amentintare pentru societatea umana si ca oamenii le vanau pentru a le omori."
Intre real si virtual exista o granita, este nasol cand treci granita asta si te pierzi in virtual, cand pui suflet si te macini singur . Jocul asta este virtual, nu-i ca sotronul din real . Mie imi plac la nebunie astia care au trecut granita dincolo, in virtual dar deja incep sa ma sictireasca ,incep sa ma sictiresc si sa-mi piara cheful . Si mai mult ma sictiresc de gandacii astia pupincuristi . Cand vezi ca primesti bann pt 3 motive aiurea si altora le este permis sa spameze si sa provoace ,chiar sa si jigneasca si nu patesc nimic, nu prea iti mai arde sa faci misto de dobitocii astia care s-au pierdut in virtual . A stat dobitocu vreo 3 zile ca sa dovedeasca existenta dinozaurilor in biblie . Va dati seama cat a cautat el sa descopere? Asta este pierdut de realitate ,traieste numai in virtual. CAT A STAT EL SA CAUTE RASPUNSURI DOAR CA SA NU CADA DE FAZAN , pt mine mai rau a cazut de fazan . Nu mai stiu ce nickname-uri aveau cei 3 copii care faceau misto de el la greu pe 18 .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39150

Buna dimineata!
smoke29.gif


Negrule, la pet shop-ul carei lumi ziceai ca pot gasi si eu un exemplar? :))
 

DeletedUser39820

Lumea 4 negrule. Exemplarul asta este al meu, cauta ca gasesti si tu un pudel al tau. Sunt de la visatori si pana la aburiti, toata gama.Cred ca mai au aia putin si deschid topic cu HAI SA NUMARAM .
Stai usor ca bate vantul, cine te-a mintit pe tine ca tu m-ai bagat in ceata?
Vezi, am zis eu ca esti trufas? Bubui, nu alta! :)
Daca am refuzat sa continui discutia cu tine pe problema Bibliei asta nu inseamna ca m-ai bagat in ceata. Eu am doar cunostinte generale, nu sunt expert. Pot si eu sa te "aduc" in domeniul meu de activitate si in mod sigur o sa ramai in ceata.
Daca tu esti un geniu iar noi n-am stiut imi cer scuze.
aSTA NU O SA PRICEAPA NICIODATA CA O PROFESIONALA de-a noastra TUFE IN C.R 3 FACULTATI de-ale lui? Ce domeniu de activitate o avea? O fi soarece de biblioteca sau de laborator? Daca il aduc si eu in domeniul meu de activitate , bat la el pana zice piua, il mai las 5 minute si iar il iau la picioare . Cand scapa din gheara mea se urca pe scena si recita LUCEAFARUL :D S-au gasit vere, flausata aia care are o diploma de jurnalism si alta de psihologie crede ca astea ii da drept sa faca pe psiholoaga cu toate aberatiile de visatori: HAI SA VISAM , luale-as visele in stegozaur . De fapt , cine se aseamana se-aduna, NOI de dracu ne-am adunat in clan? Nu? Si aia se-aseamana intre ei . looooooooool
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39150

Adevarul e ca lumea 4 a dat nastere la multi dilimandrosi .. Din cauza ca era viteza 1, oamenii se plictiseau si incepeau sa debiteze .. :eek:
Daca e sa dau cu ghiciul la domeniul lui de activitate, as zice ca ori e contabil ori e dentist .. :D
 

DeletedUser39820

Adevarul e ca lumea 4 a dat nastere la multi dilimandrosi .. Din cauza ca era viteza 1, oamenii se plictiseau si incepeau sa debiteze .. :eek:
Daca e sa dau cu ghiciul la domeniul lui de activitate, as zice ca ori e contabil ori e dentist .. :D

dEJA I-AI DISTRUS UN VIS NEGRULE. El se crede cel putin INDIANA JONES.
 

DeletedUser39820

Asta nu e deloc igienic ca au sters in multe locuri .. :(

Ai dreptate negrule, umbla astia cu microbi pe limba ca cateaua in calduri . Trebuiesc sterilizati ca cine stie prin ce dosuri paroase au bagat limba . Si microbi se simt bine in locuri umede si intunecate.
 

DeletedUser39150

Bai hai sa ne facem niste nick-uri de negrotei tru .. eu m-am plictisit .. :D
 

DeletedUser39820

Bai hai sa ne facem niste nick-uri de negrotei tru .. eu m-am plictisit .. :D

Dar eu cum crezi ca ma simt? Eu m-am sictirit total. Ce nick-uri? Nu prea mai am chef de nimic asa .
RapoarteInbox Atacuri de jefuire Negoţ Publicat Filtrare
Spaima Vecinilor sprijină Oraşul lui nelson oo (nelson oo) Spaima Vecinilor
Domnu Bula
One Piece
Oraşul lui nelson oo
nelson oo
102 102 200 200 45 45 118 118 50 50
Am incurcat butoanele, in loc il jefuiesc,eu il apar .


Cred ca mi-am gasit un nick nou : JICU ODIOSU . DAR NU PREA MAI MAI ATRAGE NIMIC.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus