Cum fac sa iau satul unui adversar?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Salut! Nu sunt prea priceput in jocul asta, asa ca pun o intrebare, poate destul de stupida: Ce trebuie sa fac pentru a cuceri un sat? Doar atacuri repetate? Sau cum altfel? va multumesc pentru raspunsuri!:D
 

DeletedUser4610

Pentru a cuceri un sat ai nevoie de un nobil.
Nobilii se recruteaza in curtea nobila.
Pentru curte nobila ai nevoie de cladire principala lvl 20, targ lvl 10 si fierarie lvl 20.
Apoi, construiesti curtea nobila si bati un taler, faci nobilul si trimiti 4 atacuri cu el insotit de armata pe un sat. Cand adeziunea acelui sat =0 sau < 0, satul e al tau.
 

DeletedUser

1. ai sectiunea de intrebari :p
2. cladirea principala, fieraria la nivelul 20, targul la nivelul 10, bati taleri, faci nobil,
pe langa nobil trebuie sa ai si armata (topoare, cavalerie usoara, berbeci, spioni)
ataci..ii reduci adeziunea si cand adeziunea ajunge la 0 sau sub 0 satul este alt tau.
asta e pe scurt
pe lung: cred ca trebui sa fii cucerit cel putin o data ca sa inveti din greselile tale proprii
 

DeletedUser

Mutat daca asta ai dorit să fie făcut

draga kid nu asta doresc, asa se face.
este o intrebare si exista sectiunea intrebari care este facuta special pentru asta. sa pui intrebari dupa ce ai cautat sa vezi daca mai sunt intrebari de genul.
cum functia cautare nu se prea foloseste a deschis tema.
aiurea ce-i drept pe forum, dar asta este grija moderatorilor ;) sa mute tema unde e bine pe forum
o zi buna ca o dam pe off-topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Re

Ok... va multumesc pentru sfaturi! Si cred ca ar fi trebuit sa imi trimita si mie un mesaj privat sa imi zica de mutarea topicului, am cam cautat vreo 5 min! Nu asta e important. Va multumesc inca o data!
 

DeletedUser

Mutat daca asta ai dorit să fie făcut

Pana si un junior member stie :)) =))


cele mai bune informatii le vei gasi aici

Si am o intrebare, pentru tine, de ce moderezi aici?

la fisa postului tau scrie altceva

KID68 este online acum KID68
Forum principal, Lumea Speed
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai a moderat in forumul principal ea! A mutat din forumul principal in forumul asta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus