cum poti opri un jucator foarte puternic?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Situatie mai mult sau mai putin ipotetica: ai un jucator cu 20 de sate care e pus pe cucerit harta... cum poti sa-l opresti?
exista vreo alta solutie in afara unui atac organizat de mari proportii?
 

DeletedUser

2. Te duci la el acasa si ii tai cablu de internet.:)

Si ce te face daca are mobile interent ca mine si are laptopul in carca peste tot unde merge? (valabil si pentru cei care isi pun intrebarea in forumurile interne cand sunt sau nu sunt online)

On topic: Daca o sa rascolesti forumul o sa gasesti mai mult decat un raspuns la aceasta intrebare.
 

DeletedUser

pt a opri un jucator mai puternic ca tine, enecesar sa ai niste prieteni cu care sa ve puteti organiza si sa ii luati toate satele,
dati o multime de fake'uri pe toate satele, si atacuri masive, apoi cite 4 nobili pe fiecare sat
 

DeletedUser5225

pt a opri un jucator mai puternic ca tine, enecesar sa ai niste prieteni cu care sa ve puteti organiza si sa ii luati toate satele,
dati o multime de fake'uri pe toate satele, si atacuri masive, apoi cite 4 nobili pe fiecare sat

si daca acel jucator puternic are un trib puternic care il sprijina??? e foarte greu sa innobilezi un asemenea jucator ....sau ai putea daca faci ca tlb si scitii pe L3 :rolleyes:
 

DeletedUser

Situatie mai mult sau mai putin ipotetica: ai un jucator cu 20 de sate care e pus pe cucerit harta... cum poti sa-l opresti?
exista vreo alta solutie in afara unui atac organizat de mari proportii?

Asta depinde de calitatzile tale de negociator. Dak nu esti intr-un trib puternic, lasa-i unul sau doua sate si dupaya incheiatzi aliantza.
 

DeletedUser

Ai putea sa iei legatura cu membri tribului sau cei care fac parte din conducere tribului tau pentru a putea da un val de atacuri sincronizate si bine organizate pentru a dobora astfel de jucator .


Varianta sa incerc singur ar fi doar o idee de viteaz cea ce ai putea ramane fara sate de unu singur nu poti face fata.
 

DeletedUser

Situatie mai mult sau mai putin ipotetica: ai un jucator cu 20 de sate care e pus pe cucerit harta... cum poti sa-l opresti?
exista vreo alta solutie in afara unui atac organizat de mari proportii?

SIMPLU...NU IL POTI OPRI
58.gif
58.gif
58.gif
 

DeletedUser

Poti sa-l opresti fara sa-l ataci vreodata serios.
1. Ceri sprijin de la toti si il faci sa te atace.
2. Faci un nr. mare de spioni si il spionezi si le trimitzi raportul tuturor celor din trib si il amenintzi k il vei ataka.
3. Ii spargi kontul.
4. Falsifici niste rapoarte si convingi un trib aliat k este un tradator kare a plekat din tribul tau, sau un refugiat.
5. Iei un topor, ii dai in kap, si dup'-aia sa vezi cum te respekta! (Asta am auzit in tramvai, nu stiu dak merge si la triburile, dar totusi nu strika sa incerci.:D)
6. Ataci un membru mai slab de la el din trib.



=========

eu te-as sfatui ca nici macar in gluma sa nu faci recomandari ca cele de la punctul 3.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai uite aici o idee

iti faci 20 de nobili...., vreao 20000 de topoare si il ataci pe fiecare sat ....


sau o motoda mai putin violenta :
il intrebi asa :
-Nu te supara , pot sa te cuceresc ca nu vreau ca eu sa fiu cucerit de tine si vreau ca eu sa te cuceresc pe tn. Pana la urma ai sa vezi ce a sa iasa . daca vei fi cucerit sau tu il vei cuceri pe el
 

DeletedUser

Situatie mai mult sau mai putin ipotetica: ai un jucator cu 20 de sate care e pus pe cucerit harta... cum poti sa-l opresti?
exista vreo alta solutie in afara unui atac organizat de mari proportii?

Intrebarea ta e tampita (cum sunt marea majoritate in ultima vreme). Asa cum pui tu problema, ar exista cateva mii de perspective.
Cateva...
1. Ii ceri sa fie aliatul tau personal (daca esti mic, raspunsul va fi NU!!!).
2. Asa cum ai zis tu (s-ar putea sa-ti iei teapa si sa te trezesti singurul care-l intarata pe ala, care o sa-ti dea un bobarnac si o sa te innobileze imediat. Sfat: Chestiile astea sunt f. greu de organizat si de multe ori te chinuiesti saptamani intregi, ca sa te prinzi ca ceilalti bat pasu' in retragere).
3. Incerci sa-i spargi parola (nu vei reusi).
4. Il calci cu masina pe strada (treci si tu de vreo 2-3 ori peste el, ca sa nu-si revina si sa vina cu nobilii peste tine).
5. Ii dai foc la casa (cu benzina!!!).
SFAT: Apasa tu pe butonasul ala dragalas numit "DELETE" si apuca-te de Gladiatus, ca un astfel de jucator (cum il descrii tu) poate sa fie in atentia a f. multe triburi mari. Din aceasta cauza, s-ar putea sa aiba un numar imens de trupe primite ca sprijin, asa ca, probabil, ar fi imposibil de doborat, indiferent cat de bine ar fi organizat atacul vostru si oricati ati fi.
Salutare! :D
 

DeletedUser

orice jucator poate fi nobilat cu putin ajutor din partea aliatilor\membrilor din trib .
 

DeletedUser

orice jucator poate fi nobilat cu putin ajutor din partea aliatilor\membrilor din trib .

Serios?
Innobileaza tu jukatori k mladie pe L1, teddyboy pe L2, b3st pe L3 etc.
Nici dak vii cu totzi aliatzii tai si cu toate trupele de atak posibile si imposibile nu reusesti sa le iei vreun sat. Dak nu crezi incearka...:D
 

DeletedUser

Serios?
Innobileaza tu jukatori k mladie pe L1, teddyboy pe L2, b3st pe L3 etc.
Nici dak vii cu totzi aliatzii tai si cu toate trupele de atak posibile si imposibile nu reusesti sa le iei vreun sat. Dak nu crezi incearka...:D

orice jucator ca si mladie teddyboy sau b3st poate cadea 1-2 :) vezi cum l-au dat jos tlb si scitii pe pitzi pe l 3:D :p mladie daca vrea cineva sa o dea jos :) cu ajutor de la inca vre-o doua triburi si atace sincron poate:D
de b3st... eh sate moka:-"
 

DeletedUser

DhaLastWarrior iar gresesti orice jucator poate fi doborat oricine ar fi el indiferent ca are 250 de sate sau mai multe probabil ca nu stii sau nu ai descoperit inca munca in echipa probabil nu ai un trib in care sa-ti ofere destule informatii la intrebarile tale .

"Asta inseamna munca in echipa daca stii ce inseamna aia "

1.Nu am de ce incerca in primul rand nu vreau sa fac pe viteazul sau pe eroul.
2.Dar te rog gandind teoretic si logik dexemplu sa presupunem ca tu singur ai 250 de sate esti unul singur in juru unui intreg trib daca teai trezi peste noapte cam cu 800,900 de atacuri si multe fakeuri tu ce ai face ?

Raspuns :
Iti spun eu ce ai face ai zbira dupa orice fel de ajutor pentru ca ar fi zone in care ai fi pierde majoritatea satelor indiferent cate sate ai avea , tiar tremura mana pe mause , asta ai face iti spun sigur ca nu ai avea control la toate satele nici daca ai fi cel mai mare geniu din www.triburile.ro nu ai putea sa faci fata nu ai avea de unde sa stii care sunt atacurile reale .

Ai incredere in mine stiu ce vorbesc ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

DhaLastWarrior iar gresesti orice jucator poate fi doborat oricine ar fi el indiferent ca are 250 de sate sau mai multe probabil ca nu stii sau nu ai descoperit inca munca in echipa probabil nu ai un trib in care sa-ti ofere destule informatii la intrebarile tale .

"Asta inseamna munca in echipa daca stii ce inseamna aia "

1.Nu am de ce incerca in primul rand nu vreau sa fac pe viteazul sau pe eroul.
2.Dar te rog gandind teoretic si logik dexemplu sa presupunem ca tu singur ai 250 de sate esti unul singur in juru unui intreg trib daca teai trezi peste noapte cam cu 800,900 de atacuri si multe fakeuri tu ce ai face ?

Raspuns :
Iti spun eu ce ai face ai zbira dupa orice fel de ajutor pentru ca ar fi zone in care ai fi pierde majoritatea satelor indiferent cate sate ai avea , tiar tremura mana pe mause , asta ai face iti spun sigur ca nu ai avea control la toate satele nici daca ai fi cel mai mare geniu din www.triburile.ro nu ai putea sa faci fata nu ai avea de unde sa stii care sunt atacurile reale .

Ai incredere in mine stiu ce vorbesc ;)

NO COMMENT! MARE DREPTATE ARE!
 

DeletedUser

multumesc mult pentru sfaturi si raspunsuri

situatia era ipotetica si voiam sa aflu care ar fi variantele si posibilitatile de abordare...sa fiu sigura ca nu mi-a scapat nimic

as mai avea totusi o alta intrebare... cati dintre voi au fost in pozitia atacatorului cu multe sate care a fost atacat concomitent de mai multi jucatori si cati au fost in pozitia de aparare a satelor proprii in fata unui cuceritor puternic?

asta e doar asa o curiozitate a mea... pentru o eventuala statistica :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus