Cum progresezi in joc?

DeletedUser

noi cei mai noi jucatori ..cum avansam mai repede?..trebuie sa mai platim..in plus?
 

DeletedUser

Nu . Primul pas inainte sa te apuci de un joc este documentarea . Citeste sectiunea "Ajutor" , citeste forumul . Mult succes.
 

DeletedUser6558

Din punct de vedere tehnic, iti trebuie in medie citeva saptamini de cind incepi sa joci pina ce cuceresti un al doilea sat, dupa care lucrurile avanseaza ceva mai repede. Poti cuceri un sat cam la 3-4 zile.

Daca platesti pentru Cont 'Premium' ai ceva avantaje, dar nu scurtezi timpul cu foarte mult.
 

DeletedUser

Cont Premium nu e cine stie ce...
Acum pe bune cunosc un jucator care a ajuns pe loacul 16 fara sa activeze nici Contul Premium gratis..Serios, nu are rost un Cont Premium pentru jucatori care stiu cu-adevarat sa joace!
 

DeletedUser

si daca nu stii sa joci, cu atat mai rau... dai banii degeaba.
@florincelgreu: mai e un joc cum e asta... acolo da, folosind o chestie precum CP, poti sa te dezvolti mai repede... aici nu poti sa dai upgrade la secunda, indiferent de cati bani esti dispus sa dai (sau cel putin nu suntem toti dumnezei)
 

DeletedUser25931

joc de aproape un an si nu am cumparat niciodata cont premium:d
 

DeletedUser

Contul Premium e esential de la 100 de sate in sus
E imposibil sa joci pe termen lung fara CP..eu am 500 de sate..si e absolut imposibil fara CP!
 

DeletedUser

Cont Premium nu e cine stie ce...
Acum pe bune cunosc un jucator care a ajuns pe loacul 16 fara sa activeze nici Contul Premium gratis..Serios, nu are rost un Cont Premium pentru jucatori care stiu cu-adevarat sa joace!

locul 16 dar cat timp si cate puncte?? degeaba ajung si eu la inceput de lume locul 10 ,stau 1h si gata + ca majoritatea jucatorilor care joaca la rank au premium(sa nu spun cate facilitati iti aduce la inceput,cat timp iti scurteaza)..si eu unu fara cp la 20 sate deja numai pot :))
 

DeletedUser

dupa 2 luni de la deschidere era pe rang 16 si s-a lasat!

daca nu folosea CP inseamna ca era foarte mult timp on.. altfel nu vad cum ... cel putin scripturile de farmat le poti folosi una doua intr`o mica pauza sau cand nu te vede seful la scarbici ,o economie foarte mare de timp:)
 

DeletedUser

daca nu folosea CP inseamna ca era foarte mult timp on.. altfel nu vad cum ... cel putin scripturile de farmat le poti folosi una doua intr`o mica pauza sau cand nu te vede seful la scarbici ,o economie foarte mare de timp:)

de 4-5 ori pe zi!
Si cand ibntra statea aproximativ 45 min.!
Era jucator bun nu cioturi!
 

DeletedUser

Pentru BoharuOctavian: la 1.5 mil punctaj maxim pe contul tau, am verificat cu TW-Stats e normal sa nu iti trebuiasca. poti juca si 10 ani, daca ramai cu 100 sate nu iti trebuie, e o chestie logica

Pentru Darkstyle: la 45 min pe zi nu vad cum ai putea sa ajungi pe locul 16 si sa ramai acolo 2 luni de la inceperea lumii. orice actiune in joc necesita mult mai mult timp. acuma, tu nu ai zis daca in restul timpului intra altcineva pe cont sa joace :D daca nu e asa, tare m-ar mira sa ai dreptate.
 

DeletedUser

nu au mai marit astia alocatia?:D

eu joc din septembrie 2007,de cand s-a deschis lumea 3,prima luna am jucat-o fara premium..
 

DeletedUser

pe lumea 7 am activat si eu premium gratis cand am fost atacat prima data, fiind inconjurat numai de rosu in acel moment. ajunsesem pe prima pagina in topul k-ului, desi incepusem mult mai tarziu. cred ca aveam deja vreo 40 de sate.
te poti dezvolta si fara premium dar cand nu se mai vad nici frunzele de la morcov iti este de mare ajutor, mai ales la defense si la refacerea satelor atacate. pe de alta parte un jucator care a jucat numai cu premium se descurca extrem de greu atunci cand nu are cp.
dar sa revenim on-topic. pentru cei mai noi, cel mai important e sa gaseasca un mentor cu rabdare care sa le explice cum trebuie sa se dezvolte. se poate si "fura" din experienta altora, dar iti ia mai mult timp. din pacate sunt foarte multi "mari" jucatori carora cei mai noi nici cu macaraua pompierilor nu le ajunge la nas.
totusi o buna sursa de informatii este chiar acest capitol al forumului si le-as recomanda celor noi sa-l citeasca de la cap la coada, indiferent de cat de vechi sunt threadurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sall

ca sa nu mai deschid alt topic, postez aici o simpla intrebare. Am intrat astazi pe joc, si as vrea sa stiu, care este cea mai noua lume?
 

DeletedUser

Pe 15 octombrie se deschide L17, daca doresti poti intra acolo. Cea mai noua lume existenta la acest moment este L16, uita-te la numarul lumii, cu cat nr este mai mare cu atat lumea este mai noua.
 
Sus