cum se calculeaza topul de inamici invinsi la triburi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

cine stie cum se calculeaza clasamentul unui trib la atac sau defence?

mai precis: are influienta asupra pozitiei in clasamentele astea de atac/aparare faptul ca un trib este proaspat infiintat, sau clasamentul tribului se calculeaza facand o medie a jucatorilor din trib?
 

DeletedUser15142

sa iti explic altfel

x - are la inamici invinsi 400 mii

x intra in tribul WWW

x- mai face 400 de mii in tribul WWW

WWW mai adauga inca 400 doar 400 de mii de inamici invinsi , nu si ceilalti ..
 

DeletedUser

deci inseamna ca are importanta periada de cand activeaza tribul nu ce au acumulat pana atunci jucatorii care sunt membri :)

multam de explicatie
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Chiar invers, tribul are întotdeauna punctajul total format din suma punctajelor jucătorilor care îl formează. Nu medie, nu de la formare. Suma, mereu !

LE : Asta dacă se actualizează informaţiile pe server în timp util, altfel mai durează ceva până când se vede lucrul ăsta.
 
Ultima editare:

DeletedUser15142

Chiar invers, tribul are întotdeauna punctajul total format din suma punctajelor jucătorilor care îl formează. Nu medie, nu de la formare. Suma, mereu !

dar nui asa

pe lumea 7 aveam 400 de mii de pucnte ianmici invinisi , am fost dat la margine ,dar din pacate tribukl in cre am intrat avea 40 de k si nu era cine stie ce avea la inamici invisnis ca trib 300 de mii de puncte..


cand am intrat eu de ce nu a crescut?
 

DeletedUser

poate ca nu s-au actualizat in timp util informatiile?

dar acu sunt in ceata :)
 

DeletedUser6681

Informatiile acumulate sub tribul x raman la tribul x tot ce faci dupa plecare de la tribul x in tribul y se aduna la tribul y
 

DeletedUser

deci daca tribul are un punctaj la inamici si intru si eu ii creste at pe loc cu punctaju cat il am eu ?
 

DeletedUser7708

Jucătorul are 200k inamici.

Intră în tribul x iar sub tutela tribului mai face încă 100k. Tribul x va câştiga doar acei 100k inamici.

E exact acelaşi lucru ce a spus şi n00b, doar că el a pus aceleaşi numere şi nu s-a putut exprima clar.

Şi da, tribul are suma tuturor inamicilor învinşi ai jucătorilor ce îl compun, dar numai inamicii făcuţi sub tutela tribului(descris mai sus).
 

DeletedUser15142

Jucătorul are 200k inamici.

Intră în tribul x iar sub tutela tribului mai face încă 100k. Tribul x va câştiga doar acei 100k inamici.

E exact acelaşi lucru ce a spus şi n00b, doar că el a pus aceleaşi numere şi nu s-a putut exprima clar.

Şi da, tribul are suma tuturor inamicilor învinşi ai jucătorilor ce îl compun, dar numai inamicii făcuţi sub tutela tribului(descris mai sus).


exact ce am zis eu :|

imi era foame..:))
 

DeletedUser7708

Nu fii supărat pe mine, am şi spus că am rescris ce ai vrut tu să spui :p
 

DeletedUser14435

apropo de ce zicea Lord Adex, asa se calculeaza din cate am vazut inamicii invinsi pe twstats (suma OD-ului jucatorilor din prezent), de asta este si diferenta intre valorile de pe twstats si cele din clasamentul jocului
 

DeletedUser7708

apropo de ce zicea Lord Adex, asa se calculeaza din cate am vazut inamicii invinsi pe twstats (suma OD-ului jucatorilor din prezent), de asta este si diferenta intre valorile de pe twstats si cele din clasamentul jocului

Da, confirm şi eu asta :p
 

DeletedUser7072

asa se calcula in trecut. banuiesc ca nu au actualizat cei de pe stats
 

DeletedUser14435

Chiar nu ma deranjeaza, cred ca e bine asa sa avem la dispozitie doua metode de contorizare OD, ambele sunt relevante
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus