-DA-. noua metoda de a duce un razboi.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Eu stiu mai multe decit ti'ai putea tu inchipui :)

Eh dah !? Exista PM-ul !? Foloseste-l si arata`mi cat de mult stii tu ...


PS : Daca te iei dupa ce scrie pe Forumul nostru stii prea putine...acolo nu`s decat baliverne...noi .. majoritatea vorbim ce-i de vorbit pe messanger sau prin mail-uri...:eek::confused::confused::confused::confused::confused:
 

DeletedUser

Iti raspund eu ce inteleg din textul de mai sus la care faci referire...


fullll e prieten cu segaman si i-a zis ce faci prietene nu vrei tu sa le faci o bucurie celor de acolo !? segaman a acceptat si v-a facut`o .... soo !? WTF !? Cine-i vinovat !?

Iti dau doua mesaje, si faci o comparatie a stilului de vorba, si nu ma aburi si tu, bine?
 

DeletedUser

Asteptam lamuriri de la admini, sa vedem si noi care sunt deciziile pe care le vor lua. Sunt sigura ca acest joc nu este unul care are ca scop inselaciunea, frauda sau influentarea demersului acestui joc pe baza de bani :eek:
Suntem aici sa jucam un joc frumos si sa ne simtim bine sau doar sa cautam sa trisam si sa inselam ? Care e morala jocului in acest caz ?
Eu una refuz sa mai joc acest joc daca orice copil de 10 ani poate lua cardul de la mama lui, isi cumpara un cont si strica munca de cateva luni de zile a unor oameni care si-au investit ore bune zilnic pentru a crea o atmosfera care sa te faca sa dai login si a doua zi ..
Chiar sunt curioasa sa vad cati din tribul -DA- sunt implicati in aceasta poveste, dovezi sunt, mesajele sunt k niste marturii, ceva mai 'palpabil' nu cred k poate exista.

Nu vreau sa ma dau destept..dar cunostintele mele minime de juridica imi spun ca simpla mea declaratie catre un organ autorizat (in Real life : politia) nu ma poate incrimina de nimic ci doar ma introduce pe lista de suspecti...


Altfel spus...daca eu ma duc la politie si spun ca am omorat`o pe Elodia, pana nu apare cadavrul ei nu`mi pot face nimic decat sa ma tine 24 de ore in arest pentru declaratii... si interogatoriu....si dupa sa ma cercetez in stare de libertate...


Exista un jurist ceva in zona !?
Daca gresesc imi cer scuze de pe acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Iti dau doua mesaje, si faci o comparatie a stilului de vorba, si nu ma aburi si tu, bine?

Adica !?
Daca eu iti gasesc tie 2 mesaje in care vorbesti diferit... iti dai stergere de Cont sau ce !?
Nu inteleg ce vrei sa spui cu asta...oricum...astept...poate imi dau seama cand le primesc...
 

DeletedUser10188

Hai ca deja sunteti culmea mai oameni buni....imi implicatii jucatorii in niste lucruri pe care nu le-au facut, ma refer la alxx.nr.1....mai aveti putin si ziceti ca si VM-EC e implicat in povestea asta....e adevarat ca am facut si noi chestii "murdare", dar cei care le-au facut au platit....



PS: EU am 17 ani si fac parte din conducerea VM-EC....are cineva vreo problema?Chiar conteaza varsta?va simtiti jigniti ca cineva mai tanar decat voi conduce un trib mai bine ca voi?
 

DeletedUser

ma

gata ma nu va luati de tribu din care fac parte ca es din el ca sa fiti fericiti cu totii nu are nici un trib implicare
 

DeletedUser

Adica !?
Daca eu iti gasesc tie 2 mesaje in care vorbesti diferit... iti dai stergere de Cont sau ce !?
Nu inteleg ce vrei sa spui cu asta...oricum...astept...poate imi dau seama cand le primesc...

Daca imi gasesti doua mesaje de'ale mele. Una unde scriu ca un om matur ce sunt. Si alta in care nu pot lega cuvintele in fraze cu gand terminat, imi dau stergere de cont.
 

DeletedUser

Daca imi gasesti doua mesaje de'ale mele. Una unde scriu ca un om matur ce sunt. Si alta in care nu pot lega cuvintele in fraze cu gand terminat, imi dau stergere de cont.

Foarte frumos, colegu vostru nobileaza un sat moka, curatiti de trupe si scazut la adeziune de min30 din MOHA si nu vrea sa cada la intelegere. Nu mai cauta nod in papura pentru a declara un razboi rusinos. Si am fost pusi la rosu inainte de data 12.05.2008.

Asta-i cel de copil...



PS : un mesaj, doua mesaje ....
in niciun caz UNA mesaj....




PPS : Astept stergerea de cont...
 

DeletedUser

Am citit si eu ce sa scris pe acest subiect.
Sunt indignat.

Tribul -DA- daca a participat direct intr-un fel sau altul la dizolvarea ~RE~ inseamna ca sunt neseriosi si nu joaca fiar-play. Cred totusi ca cei din conducerea -DA- nu au avut de a face cu acest incident.

Referitor la tribul ~RE~ (fostul , inca nu i-mi vine sa cred) cum unul din conducere sa i-si vanda contul ? si daca era sa faca asa ceva inaite de aceasta actiune i-si lua drepturile. Este inadmisibil sa faca asa ceva. Tipul respectiv nu merita acele drepturi. Daca asta sa intamplat cel mai vinovat din toata chestia asta il vad pe posesorul de drept al contului, nu cel care a dizolvat tribul si a concediat tot.

Apropo: nu este prima data cand se intampla acest lucru la noi (.ro)


Daca cei din ~RE~ erau uniti tribul se putea reface destul de repede ceea ce nu sa intamplat. Asta ma duce cu gandul ce ceva era putred acolo de ceva timp. Oricum zona K27 era in cadere libera.

~RE~ sunt in mare parte vechi mohicani care bateau la un moment dat la portile -DA- dar nu au fost primiti pe motive de spionaj. Tocmai bine acum cred ca in proportie de 10% din trib sunt posibili spioni ai RE.


Oricum urez BAFTA ambelor triburi
Fie ca cel mai bun sa castige !
Iar acest incident sa nu fie decisiv in rezultatul final. (PS: cei care au intrat in -DA- este posibil ca mai devreme sau mai tarziu sa migreze in alt trib)


Oricum sunt indignat de ceea ce sa intamplat.
 

DeletedUser

cat timp nu exista dovezi ca acel cont a fost transferat unui alt jucator, de ce ban? orice jucator are voie sa se laude ca a facut ce ar fi vrut sa faca, dar nu exista dovada concreta...daca vreun jucator va primi ban, acela va fi seagman, pt ca a cedat contul altcuiva(asta se poate verifica, in functie de terminalul folosit inainte si dupa presupusa cedare a contului)...in rest nu e nicio dovada concreta ca un alt jucator a cumparat acel cont, sau ca un alt jucator a intrat pe el...si nu exista regula "nu ai voie sa desfiintezi un trib"

pentru ca a vandut contul :)
 

DeletedUser

Ce s-a intamplat tribului ~RE~ este un accident nefericit dar adminii nu pot face nimic, singurul lucru care incalca regulile din toata povestea asta este vanzarea contului, lucru ilegal pentru care va trebui sa depuneti un ticket(nu sa intrebati pe forum). Moral sau nu in razboi totul este permis(cu exceptia incalcarii regulilor) deci faptul ca un membru al conducerii a dizolvat practic tribul nu tine de competenta adminilor ci este problema voastra ca cineva "slab de inger" avea drepturi de conducator.
 

DeletedUser

Sa nu uiti Peke ca in jocul asta nu exista diferente de varsta.Un copil ca mn poate face mai multe ca tine sau ca altul:D.Si ar trebui sa aveti grija pe cn mai puneti in conducere :eek:
 

DeletedUser

Pentru antagon:

Careva a spus:
segaman astăzi la ora 15:17
da ma lam lasat ca inlocuitor ma ca io nu am doar 1 calc am 3 asa ca taci sapa

Careva a spus:
segaman astăzi la ora 15:22
ce sa fack nu am sa te ascult

Careva a spus:
segaman astăzi la ora 15:05
ma io la asta mam referit crezi ce vrei

segaman astăzi la ora 15:04
cat is io plecat o luna

Segaman adevarat a spus:
segaman în data de 05.08. la ora 09:45
si ce vroia de fapt? sa le iau doar eu?
Peke în data de 05.08. la ora 06:48
Mi'a scris mariudiablo, era tare suparat ca i'am impartit satele :)
-> Nici urma de "io". Nici un fel de prescurtare si nici un "ma"

Segaman adevarat a spus:
segaman în data de 30.07. la ora 18:12
abia acum am facut repede taleri pentru 2 nobili,de unde sa iau mai mult daca trebuie sa imi refac si trupele in sate?
in 3 ore imi iese 2 nobili si sper sa reusesc sa iau satul din raportul care il trimit.
 

DeletedUser

Lasa gramatica in pace. Si ce e copilaresc in mesaju de mai sus?

Pai in al 2lea mesaj, ai vorbit exact in acel fel de care spuneai, cel de copil. :eek:
Daca te faci ca nu intelegi....nu stau sa`mi bat capul cu tine.
Oricum ideea sta in felul urmator....pot sa-ti bag eu si cu forta in cap ca tot nu vei avea taria sa recunosti ca ceea ce ai spus tu cu acele doua mesaje este ABSOTUL IRELEVANT.

Oricum nu ma asteptam sa dai stergere de cont, dar banuiesc ca restul au inteles care este idee spre care bateam eu. :rolleyes:


Bafta... =)
 

DeletedUser

Sa nu uiti Peke ca in jocul asta nu exista diferente de varsta.Un copil ca mn poate face mai multe ca tine sau ca altul:D.Si ar trebui sa aveti grija pe cn mai puneti in conducere :eek:

Nu vorbesc de reusita punctelor, dar de simpla comunicare intre oameni care stiu ca jocul nu e doar sa'ti injuri adversaru si sa ai ochi rosu. Si mai rar intilnesti caracter la cineva de 17 ani.
 

DeletedUser

Pai in al 2lea mesaj, ai vorbit exact in acel fel de care spuneai, cel de copil. :eek:
Daca te faci ca nu intelegi....nu stau sa`mi bat capul cu tine.
Oricum ideea sta in felul urmator....pot sa-ti bag eu si cu forta in cap ca tot nu vei avea taria sa recunosti ca ceea ce ai spus tu cu acele doua mesaje este ABSOTUL IRELEVANT.

Oricum nu ma asteptam sa dai stergere de cont, dar banuiesc ca restul au inteles care este idee spre care bateam eu. :rolleyes:


Bafta... =)

Am primit raspuns la acel mesaj, deci pentru cineva a avut sens. La fel cum ai raspuns tu la mesaju din acest topic, incercand sa'mi dai dovezi ca am scris diferit.

Cind am scris de diferenta, am scris de diferenta in a forma gandu si fraza. Si cind comunici cu un om 2 luni poti sa iti dai seama ca nu mai scrie el. Nu'mi dai dreptate aici?
 

DeletedUser

Cine spune ca eu am vb urat cu cineva.eu imi respect adversarii si colegii daca si ei ma respecta .Jocul asta nu consta numai in a face trupe si a ataca ,trebuie sa il joci si cu capul :rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus