Daniamxxx .VS.Aztecul

DeletedUser

Doar nu spui că Stalin e un model, Doamne! Dacă spuneai că Diesel nu a fost academician era altceva!

nu cred ca se referea la ei ca modele. Doar ca lideri, care in ciuda faimei lor nu au debordat de cultura. Dar hai sa nu cadem in discutii politice.
 

DeletedUser6558

Nu e politic :):):):):) e militar. Stalin a fost un lider militar varză, ca şi hitler de altfel. Care a fost cauza înfrângerii germanilor la Stalingrad- "erau mult prea mulţi ruşi, dar şi un german în plus - Hitler" Guderian
 

DeletedUser3038

da, dar toata lumea isi aminteste de ei! cine isi aminteste de sefii de stst msjor care au pus la punct marile operatiuni militare?
 

DeletedUser6558

Q

Păi da, da m-am enervat, bunicu a făcut 4 ani lagăr la ruşi... Când aud de Stalin mi se pune pata, în fine...
Aztecul chiar s-a retras... definitiv?
 

DeletedUser

tocmai ma uitam peste primele discutii de la "mesaje amuzante pe L5" in care aztecul participa la mistouri.
the good ol' days de acu o luna jumate...haideti, oamenii cu trecere pe la aztecul, bateti-l la cap pana se razgandeste!
 

DeletedUser6558

Bine, prietene, citeşte şi tu istoria militară a războiului mondial nr. 2 şi vezi cât de mult a tras în jos Hitler efortul de război al Germaniei, ca să nu mai zic şi de Stalin care a fost varză. VARZĂ. El lider maximo care s-a bazat pe Sfânta icoană a Mariei, după ce îi omorâse la greu pe preoţi etc. etc. , care se baza pe cavaleria grea pt. viitorul război după sfatul mareşalului mulţimea vidă Voroşilov şi când au venit nemţii cu maşina lor de război i-au tocat...Lideri???
offtopic.
 

DeletedUser4920

războiului mondial nr. 2


ai fost tare .....Se zice celui de-al doilea razboi mondial....sau tu rescrii istoria prin scrierile tale inovatoare
 

DeletedUser6558

Q

Nu ştiu cine eşti, Aztecule, sunt de 2-3 zile pe lumea asta, dar nu îmi place ideea să te retragi din cauza unor lideri de trib de 2 bani, cum am înţeles. Dacă e ăsta motivul, şi nu altul , atunci voi fi eu următorul Aztec. Mă rog...nu mă înţelegeţi greşit, nu îmi arog nici un drept aici, dar sunt COMPLET de acord cu ideea Aztecului. Mai puţin renunţarea câînd mai poţi să lupţi.
 

DeletedUser6558

Q începător

Bine ,tovarăşe, era o prescurtare anglo- saxonă , < WW2, nici o inovaţie:( adaptare grăbită, eventual :cool:
 
Sus