De ce scade moralul?

DeletedUser

Salut!Sunt un incepator in acest joc si as vrea sa stiu dc scade moralul trupelor?Care ar fi motivele?La inceput cand atacam doar cu lancierii nu au fost probleme, dar acum cand atac mai cu multe trupe incepe sa scada moralul.De ce?
 

DeletedUser

Nu este din cauza trupelor, ci din cauza punctajului. Cu cat cresti in punctaj si ataci jucatori mai mici decat tine, moralul va fi scazut :)
 

DeletedUser

Jocul nu permite jucatorilor mai puternici sa ii atace pe cei mai micuti si scade moralul de atac atunci cand doresti sa ataci juniori . Daca alegi sa ataci un jucator cu punctaj egal ca al tau sau mai mare vei avea moral 100 % , trupele iti vor lupta cu toata forta . Cei care sunt de 20 de ori mai mici ca tine nu poti sa ii mai ataci o perioada .
 

DeletedUser16039

Jocul nu permite jucatorilor mai puternici sa ii atace pe cei mai micuti si scade moralul de atac atunci cand doresti sa ataci juniori . Daca alegi sa ataci un jucator cu punctaj egal ca al tau sau mai mare vei avea moral 100 % , trupele iti vor lupta cu toata forta . Cei care sunt de 20 de ori mai mici ca tine nu poti sa ii mai ataci o perioada .


Aici depinde de setarea fiecarei lumi.
 

DeletedUser

Cei care sunt de 20 de ori mai mici ca tine nu poti sa ii mai ataci o perioada

dar cei care sunt de 20x mai mici decat mine (sa zicem) ma pot ataca? binenteles...ma refer la lumile care au astfel de setari, pentru ca nu toate lumile sunt la fel, pe asta chiar nu o stiu si sunt curios.
 

Magie Noire

member
Scor reacție
3
Salut!Sunt un incepator in acest joc si as vrea sa stiu dc scade moralul trupelor?Care ar fi motivele?La inceput cand atacam doar cu lancierii nu au fost probleme, dar acum cand atac mai cu multe trupe incepe sa scada moralul.De ce?


Cu cat e mai mare diferenta de puncte dintre atacator si aparator in cazul unei lupte, cu atat mai mic este moralul trupelor atacatoare. Moralul determina numarul trupelor agresorului care vor muri in urma atacului. Daca atacatorul are moral de 100% fata de atacator atunci lupta e una echilibrata iar atacatorul nu pierde mai multe trupe decat ar trebui. Daca atacatorul are moral de (spre exemplu) 70% fata de aparator atunci el va pierde cu 30% mai multe unitati decat într-o lupta echilibrata.

Mai multe informatii gasesti accesand:

http://forum.triburile.ro/announcement.php?f=110&a=11
 

DeletedUser

Profit de tema aceasta deschisa si imi permit sa intreb si eu ceva! Acum ceva timp, (cel putin pe alte lumi, pe 19 nu am incercat), in afara de faptul ca moralul nu a fost influentat de timp ci strict de punctajul jucatorilor, acesta nu scadea sub 30 niciodata, indiferent daca atacatorul avea 10 mil iar aparatorul 126!
Ei bine, ieri, simulatorul mi-a calculat un moral de 28, atacatorul avand 4 mil!
Se poate sa fie tot asa intr-un atac real, sau simulatorul iti calculeaza "dupa carte", iar in atacul real sa ai moral 30?

Ca fapt divers!
Multumesc!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pe serverele .ro nu exista moral sub 30%, ce arata simulatorul este cu totul altceva.
 

DeletedUser38218

Hmm! esti sigur!?:) De ce am pe lumea 20 moral de 25% pe un jucator!?
 

DeletedUser

si cand ataci, in rapoarte ce spune? pe map o fi calculand si afisand asa, dar in rapoarte e posibil sa nu fie asa.
 

DeletedUser

Ia incercati careva, care aveti milioane sa atacati unul de 3000 de puncte, ca gasiti pe harta! Eu as ataca, dar mi-am dat satele!

Astept sa faca cineva!
 

Magie Noire

member
Scor reacție
3
AtacPoruncă
Ţel(direcţie): satul lui mickeyparai (174|665) K61
Jucător: mickeyparai
Durată: 85:53:50
Sosire: în data de 09.04. la ora 03:50:57
Bonus de noapte activ!
Moral: 30%

Sub 30% n-am vazut pana acum
 

DeletedUser38218

Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 12.9%
Moral: 28%
Agresor: Clericul
Origine: Monica Bellucci (135|646) K61

Număr: 0 0 0 0 0 40 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Apărător: mitian
Ţel(direcţie): satul lui mitian (103|649) K61

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Prada: 873 873 873 2.619/3.200

» Introdu trupele în simulator
» Introdu trupele supravieţuitoare în simulator » Atacă din nou cu aceleaşi trupe.
» Atacă din nou cu toate trupele
 

DeletedUser32912

poti sa faci un print sau sa postezi raportu? ca sa nu se interpreteze(cu copy/paste poti modifica).
 
Sus