Declaratii de razboi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser34078

In primul rand, nu stiu de ce vorbesti pt. altcineva, in al doilea rand cand acuzi(pt. ca asta faci) vii cu dovezi, si cu motivul pt. care am eu ingerasi in Manuta si nu in ultimul rand, daca voi lansati atacuri asupra noastra, noi ar trebui sa va cedam satele? :D Nu gasesc logica mesajului tau. Ca din ce povestesti, repet Canami e o jucatoare extraordinara iar eu o jucatoare care ar trebui sa pice ca musca la primul plici?
Nu ti se par un pic cam puerile observatiile tale, sincer acum :p
Uite eu zic ca fiecare din noi avem lucruri mai bune de facut decat sa pierdem timpul cu prostii.
 

DeletedUser17308

oricum mare jucatoare nu esti:) , tot timpul ai cautat sa stai la caldurica
 

DeletedUser34078

Si tu de unde ai tras concluzia asta geniala kimo? Scrie in vreun ziar si mi-a scapat, sau au zis la stiri? Eu cred ca te plictisesti in dimineata asta...
 

DeletedUser17308

Si tu de unde ai tras concluzia asta geniala kimo? Scrie in vreun ziar si mi-a scapat, sau au zis la stiri? Eu cred ca te plictisesti in dimineata asta...

din prosport am tras concluzia asta , nu e nevoie sa te cunosc perfect ca sa imi dau seama ce fel de persoana esti
 

DeletedUser

In primul rand, nu stiu de ce vorbesti pt. altcineva,
Am spus de ce vorbesc 'pentru altcineva'. Pentru ca eu conduc tribul Mânuţa si pentru ca mi se pare normal sa intervin cand vad ca se posteaza balarii pe forumul extern despre noi.

in al doilea rand cand acuzi(pt. ca asta faci) vii cu dovezi, si cu motivul pt. care am eu ingerasi in Manuta
Eu am venit cu o dovada si anume acel mesaj.. si cred ca este destul de evidenta treaba. Nu stau acum sa-i cer ei sitter pentru a ma uita la mesajele dintre voi si nici nu mi-as permite sa-i citesc corespondenta. Eu am postat un mesaj dintre mine (sitter la un coleg) si ea, din care reiese cauza pe care eu o sustin.

si nu in ultimul rand, daca voi lansati atacuri asupra noastra, noi ar trebui sa va cedam satele? :D Nu gasesc logica mesajului tau.
Am spus eu undeva asta ? Nu cred ca eu am spus vreodata ca voi sunteti slabi si noi zeii jocului, ba din contra! Intotdeauna am sustinut ca sunteti un trib foarte bun ce trebuie luat in seama si ca noi suntem niste simplii jucatori care ne facem treaba asa cum ne descurcam.

Drept dovada (ca nu ma oftic pentru cateva sate, sau ca eu cred ca suntem superiori) :
www.mihaimurea.ro în data de 16.07. la ora 22:47
Salutare. Vroiam sa te felicit de la Frozen.. dar se pre ca l-ai blocat la mesaje. Se pare ca tu ai castigatg ping-pong ul asta cu satul :) Inca o data sincere felicitari tie, si echipei tale.

gadjo în data de 16.07. la ora 22:49
ma asteptam la o recuperare de genul, o faceam si eu cu [player]Love me tender[/player], doar ca nu aveam trupele in sat. Felicitari tie daca tu esti la frozen. Dar nu esti singurul care se pricepe. Mai suntem si noi, ceilalti, amaratii....

www.mihaimurea.ro în data de 16.07. la ora 22:52
Nu, nu sunt eu frozen, doar am fost sitter astazi acolo. Felicitarile nu ti le-am transmis in ideea ca ma asteptam sa fiti slabi sau amarati, ci pentru ca ati jucat frumos de data asta si ati iesit castigatori. Oricum va felicitam si daca luam noi satul. A fost putin amunca pe granita aceea de vreo 2 zile incoa` ceea ce nu face decat sa ma bucure.

gadjo în data de 16.07. la ora 22:54
Am inteles. Multumesc atunci. Si un joc placut in continuare si voua. Sper sa avem cu totii timp sa ne bucuram de el.

www.mihaimurea.ro în data de 16.07. la ora 22:56
Multumim. Exact acelasi lucru ne dorim si noi.



repet Canami e o jucatoare extraordinara iar eu o jucatoare care ar trebui sa pice ca musca la primul plici?
Nu ti se par un pic cam puerile observatiile tale, sincer acum :p
Uite eu zic ca fiecare din noi avem lucruri mai bune de facut decat sa pierdem timpul cu prostii.

Da, chiar este o jucatoare extraordinara, din toate punctele de vedere; dar nu inteleg de unde ai tras tu concluzia ca voi ar trebui sa cadeti ca mustele din cauza ei. Nu am spus nicaieri asta. Am spus doar ca ati atacat-o asa cum ati atacat-o. In fine, ma simt penibil sa tot explic acelasi lucru. fie avem o problema de comunicare, fie incerci sa distragi atentia de la lucrul esential.

Ceea ce conteaza este ca acele sate s-au luat atacandu-se miseleste un jucator care avea PNA cu principalii atacatori. Restul : de ce vorbesc eu, cine sunt, de ce e soare astazi afara, cati pureci are patrocle.. si alte lucruri total pe (LANGA) subiect, va las pe voi sa le dezbateti.
 

DeletedUser

NU a fost naiva Canami...probabill s-a increzut in mine dupa mesajul acesta:
Evoluti0n în data de 11.07. la ora 12:40
sa nu ataci pe [player]quitana[/player]

canami în data de 11.07. la ora 12:40
nu.
Imi cer scuze fata de ea pt pierderile suferite, probabil si din cauza mea...
Totusi eu cred ca cel ce a atacat si cel ce posteaza acum pe extern e magnatul, coplayerul quitanei, el nestiind de relatia de amicitie dintre quitana si canami...
 

DeletedUser19202

toti membrii noobs sunt extraordinari . in frunte cu sebica:)))))))))))))(apropo aveti grija ca o cam luati pe urma lui si nu e bine)

ACU serios vorbind am rugamintea din nou sa mai se uite si moderatorii pe aici
e deja a n-oara cand atrag atentia ca aici e un topic pentru altceva
poate pe noi ceilalti nu ne intereseaza chestiile astea si vrem sa se respecte regulile forumului
daia daca nu va ocupati o sa incep sa fac plangeri mai sus !
si de asemenea mai dati si ban-uri ca inainte curgeau ptr nimic si acu nici cand se merita nu se mai dau
 

DeletedUser34078

Mai fratilor vad ca o discutie lansata aiurea a degenerat si se lasa cu etichete, va sfatuiesc sa incetati cu atacurile la persoana, in conditiile in care asta e un joc si unul de razboi din cate stiu.
Cu explicatia urmatoare am incheiat subiectul si va sfatuiesc s-o faceti si voi. Declaratiile de razboi, cf topicului se fac la nivel de trib si fara a leza un jucator prin ofense sau etichete. Capisci? Ca eu nu mi-am permis sa te jignesc sau sa fac comentarii la adresa ta.
Canami mi-a suflat un sat, unde eu pierdusem trupe, iar la organizat nu poti zice pas, mai ales cand ai motive no? N-am colaborat niciodata, i-am facut un singur favor, ea mie nu, asta cand am avut pna.
Dupa ce s-a schimbat diplomatia era foarte clar in ce directie mergem fiecare. Daca nu m-a atacat pana acum nu cred ca a facut-o la cererea expresa a cuiva si pur si simplu ca aveam aparare si-si pierdea trupele.
I-am explicat pm si ei asa ca nu mai faceti atata tam-tam degeaba.
 

DeletedUser

NU a fost naiva Canami...probabill s-a increzut in mine dupa mesajul acesta:

Imi cer scuze fata de ea pt pierderile suferite, probabil si din cauza mea...
Totusi eu cred ca cel ce a atacat si cel ce posteaza acum pe extern e magnatul, coplayerul quitanei, el nestiind de relatia de amicitie dintre quitana si canami...

Nu este vorba doar despre asta si stii foarte bine, Lutu. Adevarata problema este acest 'ascunzis dupa degete'.. ce naiba.. nu se poate recunoste niciodata ? De ce nu poate spune nimeni : Da, frate, am facut 'x' lucru!! Intotdeauna, trebuie sa fie cate o explicatie de 2 bani, sau cate un fenomen straniu ce poate explica tot.


Pe aceasta lume eu chiar nu am iesit niciodata sa fac circ pe Forumul extern.. si am postat doar in acele momente in care tribul Mânuţa a fost atacat in vr-un fel aici. Si tot ceea ce am postat am sustinut si cu o dovada, fie ea logica sau 'materiala'; pe cand dragii colegi din A team.. s-au rezumat la a arunca cu noroi, a se lauda cu lucruri false.. si a se deloga de pe forumul extern cand li se cereau dovezi pentru cele afirmate, sau cand li se demonstra ca nu au dreptate.


In fine, eu am spus tot ceea ce am avut de spus. Daca ei se pot lauda cu o statistica de 9-5 intr-o zii, in care cele 9 sate au fost luate cum am precizat mai sus, sa fie sanatosi.. si spor la mai multe astfel de 'innobilari' :)
 

DeletedUser17308

pana la urma nu imi interzice nimeni sa imi spun parerea chit ca sunt pe langa subiect:)
 

DeletedUser

toti membrii noobs sunt extraordinari . in frunte cu sebica:)))))))))))))(apropo aveti grija ca o cam luati pe urma lui si nu e bine)


Haha, asta face obiectul discutiei de acum ? Membrii pe care noi ii avem ? Esti cumva offtopic..si ceri forum curat ? Of of, duplicitatea asta :rolleyes:

Pandev, eu zic sa nu comentezi pentru ca nici tu nu esti usa de Biserica. Ai uitat cum incercai sa convingi lumea prin mesaje ca noi, cei din manuta.. v-am dat sperante de Alianta..si noi v-am facut pe la spate.. etc etc ? :eek:

ACU serios vorbind am rugamintea din nou sa mai se uite si moderatorii pe aici
e deja a n-oara cand atrag atentia ca aici e un topic pentru altceva
poate pe noi ceilalti nu ne intereseaza chestiile astea si vrem sa se respecte regulile forumului
daia daca nu va ocupati o sa incep sa fac plangeri mai sus !
si de asemenea mai dati si ban-uri ca inainte curgeau ptr nimic si acu nici cand se merita nu se mai dau

Eu cred ca esti pe langa topic, sincer :
Fara off topic, discutam despre ultimele declaratii de razboi.

Atentie la jigniri si spamm, va rog!

Eu am vorbit despre una din ultimele declaratii de razboi.. si despre cum incercati voi sa faceti pe lupii moralisi in acea declaratie.. si voi, defapt.. umblati cu cioara vopsita. Atata tot.
Aaa, si daca nu ma insel, nu eu am inceput acest balci, ci unul dintre fanii vostri. :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

superbadev a spus:
toti membrii noobs sunt extraordinari . in frunte cu sebica))))))))))))(apropo aveti grija ca o cam luati pe urma lui si nu e bine)

ACU serios vorbind am rugamintea din nou sa mai se uite si moderatorii pe aici
e deja a n-oara cand atrag atentia ca aici e un topic pentru altceva
poate pe noi ceilalti nu ne intereseaza chestiile astea si vrem sa se respecte regulile forumului
daia daca nu va ocupati o sa incep sa fac plangeri mai sus !
si de asemenea mai dati si ban-uri ca inainte curgeau ptr nimic si acu nici cand se merita nu se mai dau

Am iesit noi cu declaratii pe extern de capul nostru? Doar am raspuns la cateva acuzatii facute de nonameri de la voi, care , ametiti de inaltimea locului pe care sunteti in clasament, uita ca sunt doar niste nulitati.Unde vedeti voi off-topic? Tema e declaratii de razboi, iar acestea sunt declaratii de razboi :)
 

DeletedUser35298

Iara certuri,las ca e bine,asa se impulsioneaza oamenii,hai cu bafta la totii si vedem ce o sa fie peste o luna :)
 

DeletedUser

Cu quitana ati ajuns sa va luati la harta..a ramas la acelasi nivel de pe lumea 14. :(
 

DeletedUser

in sfirsit o lume unde triburile de top nu se aliaza la inceput de lume , tot respectul pentru A team si sper sa faca fata celor trei razboaie ... daca rezista urmatoarele luni nimeni nui mai opreste:) sper sa am si eu timp ca sa ma alatur lor
 

DeletedUser30910

in sfirsit o lume unde triburile de top nu se aliaza la inceput de lume , tot respectul pentru A team si sper sa faca fata celor trei razboaie ... daca rezista urmatoarele luni nimeni nui mai opreste:) sper sa am si eu timp ca sa ma alatur lor

nu s-a aliat pentru ca nu a avut de ales
chiar merita respect (mai mult decat cat merita a team) cei ce nu i-au acceptat ca si aliati, cine stie cunoaste;)
Quit a avut cerere de alianta din partea lor
Manuta la fel, cat au plans si inca plang probabil cei din A team pentru ca nu au obtinut aceasta alianta
Tom - cu tom nu stiu ce discutii au avut, sau daca au avut.


Nu le mai bagati pe gat ce nu le apartine, respectul, respectati-i pe cei ce au preferat lupta contra unui trib bun, respectati-i si pe cei din A team, doar pentru faptele lor (nu intra in discutie ca ei sa fi ales aceste razboaie), atata timp cat joaca pe harta si nu prin culise, prietenii stiu ce spun.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

nu s-a aliat pentru ca nu a avut de ales
chiar merita respect (mai mult decat cat merita a team) cei ce nu i-au acceptat ca si aliati, cine stie cunoaste;)
Quit a avut cerere de alianta din partea lor
Manuta la fel, cat au plans si inca plang probabil cei din A team pentru ca nu au obtinut aceasta alianta
Tom - cu tom nu stiu ce discutii au avut, sau daca au avut.


Nu le mai bagati pe gat ce nu le apartine, respectul, respectati-i pe cei ce au preferat lupta contra unui trib bun, respectatii si pe cei din A team, doar pentru faptele lor (nu intra in discutie ca ei sa fi ales aceste razboaie), atata timp cat joaca pe harta si nu prin culise, prietenii stiu ce spun.

nu am inteles faza cu "Manuta la fel, cat au plans si inca plang probabil cei din A team pentru ca nu au obtinut aceasta alianta" ....crede-ma ca sunt jucatori la fel ca noi,nu sunt dumnezei pe jocu asta...asa ca sa stea linistiti ca pana acum au avut de castigat,au crescut pe langa un pna si dupa au atacat,dar stii vorba aia,nu mor caii cand vor cainii ;)...

oricum vom discuta pe harta cu razboaiele astea....inca ii la inceput lumea,mai trebuie sa se aseze pe harta cum trebuie triburile....
 

DeletedUser35749

nu am inteles faza cu "Manuta la fel, cat au plans si inca plang probabil cei din A team pentru ca nu au obtinut aceasta alianta" ....crede-ma ca sunt jucatori la fel ca noi,nu sunt dumnezei pe jocu asta...asa ca sa stea linistiti ca pana acum au avut de castigat,au crescut pe langa un pna si dupa au atacat,dar stii vorba aia,nu mor caii cand vor cainii ;)...

oricum vom discuta pe harta cu razboaiele astea....inca ii la inceput lumea,mai trebuie sa se aseze pe harta cum trebuie triburile....


Hmmm, prin ce au avut de castigat pitere oare? Numai ceilalti au avut de castigat, voi nu ati avut deloc nu?
 

DeletedUser30910

nu am inteles faza cu "Manuta la fel, cat au plans si inca plang probabil cei din A team pentru ca nu au obtinut aceasta alianta" ....crede-ma ca sunt jucatori la fel ca noi,nu sunt dumnezei pe jocu asta...asa ca sa stea linistiti ca pana acum au avut de castigat,au crescut pe langa un pna si dupa au atacat,dar stii vorba aia,nu mor caii cand vor cainii ;)...

oricum vom discuta pe harta cu razboaiele astea....inca ii la inceput lumea,mai trebuie sa se aseze pe harta cum trebuie triburile....

Am spus asta doar din ce am citit pe aici, probabil ai pierdut acele discutii pentru ca au fost sterse...

oricum vom discuta pe harta cu razboaiele astea
cu totii ne dorimi si speram sa fie asa, nu a zis nimeni ca razboiul e castigat de vreo tabara, cum si-au permis cei din a team sa spuna in start cand nu dadea nici o sansa Quit-ului cand a inceput razboiul dintre Quit-A team

Succes tuturor, chiar si celoralti care nu fac parte din aceste razboaie...aliatilor A team si celor total neutri care sunt pe aceasta lume
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus