Die. vs CEATA

DeletedUser46812

Ce faci mai campionule? Chiar ma intrebam cand te va manca in palma sa apari si tu pe aici..

Era vorba de 2ua sate, nu a costat nimic nici un sat, daca poti aduce tu pe cineva care sa afirme ca am cumparat eu vreodata un sat/cont pentru pp-uri sau bani chiar sunt curios, spre deosebire de tine eu nici nu imi vand contul (cum ai facut pe lumea 33 de exp) pentru o mana de pp-uri.

Parte 1:
Jucători: INSIDIOUS
Parte 2:
Jucători: Heath Ledger

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7
Tabăra 2: 1
Diferență: 6

chart



chart
Lasa-ma sa ghicesc.. cand pierzi sate nu esti on, nu ? Ce sa ii faci daca joaca scripturile si programelele de farm pentru tine :(
 

DeletedUser13059

am pierdut 2 lumi , vrei plang pentru L38 si L40 ? si tu ai pierdut L34 inainte sa inceapa numaratoarea :))) altceva ?
 

p0p1cu

member
Scor reacție
0
sincer sa fiu nu ma intereseaza pe unde ti-ai mai luat tu bataie...era vorba despre totul si cu totul altceva si ti-am pus o intrebare la care nu mi-ai raspuns...daca nu sti despre ce era vorba, mai citeste o data!


tot ce faci tu este sa vorbesti mult, prost si fara rost...incearca sa nu te mai bagi aiurea in seama pe unde nu-ti fierbe oala!

P.S. eu n-am jucat pe l34, nu stiu cum e sa pierzi.

Noapte buna!
 

DeletedUser11712

Razboiul lui peste prajit :)))) Ceata, un grup de jucatori, dealtfel buni, care joaca individual, fiecare dupa cum il taie capul si Die. condus de selenax(player bun, cu viziune) care se pare ca a luat-o pe aratura, de-a lungul vremii a preluat apucaturile conducatorilor slabi si fara nicio farama de respect (a uitat de gentelmen's agreement), dar care prin asta castiga...hmmm, interesant. Nu mai e ce-a fost pe L3, iar Die. asta de pe L44 e o mare vrajeala de trib. Ma asteptam ca Die. sa-si respecte blazonul. Cat despre Ceata, praf si pulbere(jucatori adunati ca sa joace, ce?)... bag de seama ca nu au conducere, nu au organizare, nu au nimic, joaca ca bezmeticii...probabil au vrut doar sa faca o impresie buna la inceput de lume :)))
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: Die.
Parte 2:
Triburi: CEATA

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 235
Tabăra 2: 33
Diferență: 202

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,003,884
Tabăra 2: 280,514
Diferență: 1,723,370

chart
 

DeletedUser41812

Tu Dispari ma :)))

Mah nubule, cauti anturaj cu japca si pe lumea asta din cate observ si stii cum se va sfarsi. Stai in banca ta, ca nu te-a intrebat nimeni nimic, posteaza in continuare melodii ca-mi place underground-ul romanesc ;)
 

DeletedUser46641

[video=youtube;n_BaF7FND-E]https://www.youtube.com/watch?v=n_BaF7FND-E[/video] De data asta nu mai pierd merg la sigur :)))
 

DeletedUser13059

sincer sa fiu nu ma intereseaza pe unde ti-ai mai luat tu bataie...era vorba despre totul si cu totul altceva si ti-am pus o intrebare la care nu mi-ai raspuns...daca nu sti despre ce era vorba, mai citeste o data!


tot ce faci tu este sa vorbesti mult, prost si fara rost...incearca sa nu te mai bagi aiurea in seama pe unde nu-ti fierbe oala!

P.S. eu n-am jucat pe l34, nu stiu cum e sa pierzi.

Noapte buna!


atunci ce aduci vorba de 40 ? :)) aici ii 44 , imi arati tu unde am avut eu cont pe 40 ? deci lasa tu ce vorbesc eu ca imi permit cu oricine orice ;) acuma ai primit si tu cont in die de ai prins glas pe aici ?
 

DeletedUser46812

Razboiul lui peste prajit :)))) Ceata, un grup de jucatori, dealtfel buni, care joaca individual, fiecare dupa cum il taie capul si Die. condus de selenax(player bun, cu viziune) care se pare ca a luat-o pe aratura, de-a lungul vremii a preluat apucaturile conducatorilor slabi si fara nicio farama de respect (a uitat de gentelmen's agreement), dar care prin asta castiga...hmmm, interesant. Nu mai e ce-a fost pe L3, iar Die. asta de pe L44 e o mare vrajeala de trib. Ma asteptam ca Die. sa-si respecte blazonul. Cat despre Ceata, praf si pulbere(jucatori adunati ca sa joace, ce?)... bag de seama ca nu au conducere, nu au organizare, nu au nimic, joaca ca bezmeticii...probabil au vrut doar sa faca o impresie buna la inceput de lume :)))

Nu stiu cine esti si nici nu imi prea pasa, ma deranjeaza insa ca ai venit aici cu "gura mare" si ai inceput sa vorbesti multe si acre..
1. Ceata asa cum e sau a fost ea, dezorganizata/mincinoasa/nepregatita/etc .. iti spun sincer ca tu nu primeai inv acolo never ever!
2. Nu cred ca esti tu in masura sa o judeci pe Selena si mai ales Die, daca ai vrut sa intelegi cele explicate mai sus.. ai inteles, daca nu.. incearca sa nu mai vorbesti lucruri deplasate, blazoane si etc... e un joc de razboi pana la urma iar cine a facut primul miscarea cu atacul a castigat avantajul.
 

DeletedUser46812

Rectific, acum stiu si cine esti.. Daca un jucator Ceata e in stare sa posteze asa ceva atunci e totul clar despre ce unitate exista acolo.
6-6 :)
 

DeletedUser46530

Cred ca absolut orice jucator care este interesat de mersu lucrurilor pe servarul 44 are dreptul sa stie cateva lucruri, lucruri importante din punctul meu de vedere.

Care e povestea initiala? Cum au fost facute calculele? Ce urmareste Ceata sau ce a urmarit? Hai sa vedem..

1. Die si Ceata au avut alianta inca de la bun inceput, in prima luna de joc deja erau puse bazele unei aliante de viitor si unei fuziune ce urma sa fie inevitabila.. Toate bune si frumoasa pana ce domnul Tanase a inceput sa contacteze triburi precut Undecided si Os pentru incheierea unei rel diplomatice desi aveau alianta cu Die si existau anumite reguli in aceasta cum ca : diplomatia este comuna iar recrutarile nu se fac fara acceptul aliatului.

Asadar.. Domnul Tanase a considerat ca e "ok" sa caute pe la spatele nostru mai multe triburi desi nu a reusit sa ajunga la o intelegere cu acestea. In urma unui organizat comun Die + Ceata au fost pierdute destul de multe sate de catre baieti din Undecided, din pacate la foarte scurt timp acolo au aparut cateva probleme interne si mai multi actuali colegi au vrut sa renunte la acest servar, au acceptat dupa ce tribul lor sa spart din cauza colegilor mai mici care nu puteau sa tina ritmul sa mearga in Ceata, singura .. mana intinsa ca sa spun asa, o mana ce nu a fost intinsa nici decum cu buna vointa de catre Ceata, a fost intinsa pentru a putea acapara un intreg continent, pentru a putea forta Die sa fuzioneze sub conditiile impuse de Ceata, pentru ca tribul lor sa nu mai fie "dependent de Die".

Unde a izbucnit totul? In momentul in care Domnul Tanase nu sa sfatuit cu tribul sau daca vor sau nu fuziune cu Die, a luat personal legatura cu conducerea noastra si sa stabilit ca ziua urmatoare sa fie realizata fuziunea, din pacate pentru Die noi trebuia sa fim sariti, Ceata a recrutat cele mai mari conturi si cei mai activi oameni din undecided si au considerat ca nu mai au nevoie de Die, e ok cum sunt ei acum.. Ce gluma, nu? Spui ca vrei fuziune, ziua urmatoare faci recrutari si treci pe locul 1 cu tribul, iei un intreg continent si nu mai dai nici un semn de viata, dupa 2 zile te gasesti sa anunti si Die ca.. e teapa lor, ei au fost sariti :)

Sa pregatit totul din timp, nu? Se inchide alianta cu flags si cu D.A in asa fel incat ceata sa nu mai aiba nici o granita descoperita cu nimeni, practic sa dicteze ei ritmul jocului, sa se afle ei in pozitia de a rupe alianta cu flags sau cu die la momentul oportun lor, dragut.. frumos.. cat de cat.. nu ?

Atunci cand te afli la "masa de sah" iar adversarul tau (in situatia de fata aliatul tau) face o mutare ca aceasta sunt sigur ca fie ca vreti sa recunoasteti sau nu, fie ca simpatizati cu noi sau cu Ceata .. chiar si voi in pozitia respectiva sunteti siguri ca trebuie sa mutati la randul vostru. Am decis sa vorbim cu Mihai Rosca si o parte din vechi colegi din Undecided, am ramas surprinsi sa vedem ce fel de persoane sunt si cat de bine ne intelegem, am colaborat foarte bine inca de la inceput as putea spune, am decis ca el si colegi de langa el sa fie invitati sa joace alaturi de noi, totodata sa stabilit un organizat in jurul acelui nucleu de jucatori, organizat de care Ceata a si aflat in timp ce noi trimiteam atacurile si au intervenit cu mai multe rezervari peste tintele noastre, o magarie din punctul meu de vedere, o alta magarie a fost raspunsul lui tanase, "vezi? puteam sa fim nesimtiti si sa va atacam acum pe organizat dar nu am vrut", serios ? "prietene"..

In fine, sa trecem mai departe si sa va arat cum un jucator de al lor a sprijinit un jucator aflat neutru pe harta, asa se procedeaza in Ceata, se aleg jucatori neutri in locul aliatilor :)


Si lasati-ma sa cred ca nu e singurul jucator de la ei care se ocupa cu asa ceva, asta in ciuda prezentei mai mult decat draguta a doamne Anemona/gorss.

Trecand peste toate astea, in urma tensiunilor aparute din cauza celor postate mai sus si a numeroaselor polemici picatura care a umplut paharul a fost recrutarea contului Redi cel Mare, contul respectiv era folosit de jucatori din Ceata ca si spion/informator/etc, a fost detectat si bagat la interne, concediat cu toate satele rezervare si cu atacuri in curs, vreti sa va spun eu ce sa intamplat mai departe? Contul respectiv a fost invitat in ceata, a fost sprijinit si a existat un sitter mult mai capabil decat titularul care a facut splituri incrucisate, etc..

1 Ca si fapte diverse.
- Una din postarile postate de heavy (contul care a fost cel mai rau afectat de acest conflict) suna cam asa "vreti sa stiti ce se intampla daca se rupe alianta? sariti in aer! grupul de rezisenta nu a fost invins niciodata si nici nu o sa fie acum de voi, niste jucatori de teapa voastra" Serios "prietene" ? Suntem oameni ca si tine, suntem jucatori ca si tine, poate mai slabi sau mai buni dar cu siguranta cu un strop de caracter in plus, nu ma refer la mine, parerile in jurul meu sunt impartite in fel si chip, adevarul pentru mine il cunosc cei care imi sunt apropiati, colegi de trib, prieteni formati pe acest joc, etc... ma refer la aceasta frumoasa familie virtuala care alcatuieste tribul Die, trib ce chiar daca e "scuipat" de voi peste tot si se arunca cu pietre in noi ca vezi doamne am atacat pe Alianta are cateva lucruri care sunt mult mai presurs de acest joc, de acest razboi si de vedetisemele domniilor voastre.

2 Ca si fapte diverse.
Domnule Tanase, cand ne mai contactezi jucatori si ceri acestora sa intre alaturi de ceata daca apare un eventual conflict asiguta-te ca nu fac parte din anturajul tribului, lucru destul de greu de inteles pentru tine care esti un expert veritabil in suruburile de pe harta, exp.. grupul de rezistenta, fuziunea cu got, cu o parte din undecided, etc.
Era sa uit, cand esti refuzat nu te mai enerva te rog, invata ca sensul cuvantului "respect" sau "incredere" are sensuri diverite pentru fiecare individ.

3 Ca si fapte diverse.
Daca tot te lauzi ca tu ai realizat fuziunea intre Gentle si United cred ca trebuie sa stie si ei asta, nu ? Chiar daca sunt cativa jucatori in actualul trib Flags ce iti sunt cunoscuti si chiar manechine as putea spune totusi poate e bine ca si marea masa a "prostimi" sa stie acest lucru, sa stie cum tu arunci fitile si insurubezi lucruri pe harta..
Sunt curios daca Flags sunt la curent cu realul ajutor pe care tu ai fost dispus si disponibil sa il depui.

4 Ca si fapte diverse.
Nu cred ca tu/ceata sau orice alt jucator sunteti in masura sa ii judecati pe vechi jucatori din undecided, au fost primiti in Ceata mai mult cu scandal decat cu bratele deschise, jumatate de trib ii vroiau afara iar jumatate ii vroiau alaturi de voi, o parte din voi vorbeati urat cu ei (exp ledger "undecided a ajuns in situatia asta pentru ca nu avea o conducere atat de capabila ca si a noastra"), o parte incerca sa colaboreze cu ei, si totusi.. au fosti tinuti ca si simpli pioni, ca si simple conturi/unelte.. nu au contat nici o secunda ca si persoane sau caractere, de ce ? pentru ca voi sunteti niste vedete, ei si die nu, astia sunt aia care trebuie sa astepte sa fie prostiti cum si cand vor anumite persoane ca si tine.
Ai incercat chiar sa ii folosesti ca si suporti de deff, cereai sprijin la ei desi nu aveati nici o granita, doar albastru in jur ..

5. Am atacat pe alianta? Da? Eu zic ca nu e de judecat, eu zic ca e de laudat ca nu am fost ciuca batailor, ca am reactionat atunci cand am aflat ca va pregatiti in liniste de un razboi cu noi, atunci cand am aflat ca tribul flags va trimite trupe de aparare pe mai multe conturi importante si dezvoltate din Ceata, culmea.. conturi care ne provocau pe forumul comun si ne incitau la inchiderea acestei rel diplomatice.

Hai sa vedem pozele putin, chiar si acum cad sate pe care noi primim trupe de deff de la "prieteni" nostri din flags.
http://prntscr.com/7x7xa6
http://prntscr.com/7x7xga
http://prntscr.com/7xy5rp
si asa mai departe..

6.
Of.. e greu sa vezi cum se intoarce harta si nu doar voi astia indreptatiti aveti voie la suruburi si etc.. nu ?
dl. Carmen Stamatescu iul 27, 21:55
salut, cum de ai plecat in Die ?

Styrix iul 27, 22:08
pai nu m-am identificat cu toata situatia... problemele nu sunt ale mele si nici ale celor care au iesit si vor mai iesi... nu ne apartin, nu le dorim si mai ales nu suntem datori sa ne asumam faptele altora/atitudini samd...

joc de ceva vreme si grupul de care tin... sunt oameni verticali, rationali ce joaca de multa vreme...avem coplayeri buni si ff buni si apreciem principiile de viata pe acest joc...

dl. Carmen Stamatescu iul 27, 22:11
da, dar era frumos sa nu mergeti la dusmani, mai bine v-ati fi facut un trib ...

dl. Carmen Stamatescu iul 27, 22:17
trebuie sa te gandesti, ca voi ati fost in situatia de dizolvare, si Lemn, va luat pe cei mai activi, acum nu cred ca este corect sa plecati

si apropo si de la ce a plecat cearta lor ? Recrutarea celor 10 jucatori din Undecided in CEATA, pentru ca Die nu au stiut asta si nu le-a convenit, adica na.. zic sa gandim treaba si pentru ceilalti.. nu doar pentru noi

Styrix iul 27, 22:29
la ce conturi mari si jucatori activi i-am adus in trib... oricine ar fi negociat transferul ...si daca n-ar fi negociat..si acceptat... undecided era si astazi... poate nu la fel...dar conturile mari ar fi ajuns si mai mari..

chiar am fost loiali tribului CEATA... dar cand incepi sa-ti pierzi rabdarea vazand cum se pune problema...realizezi ca nu esti dator nimanui si ai ajuns aici si acum pe propriile picioare...si cand noi am inceput... n-am inceput in CEATA, nimeni din CEATA n-a creat grupul nostru... pacat ca s-au crezut superiori DIE... dupa preluarea unor conturi care nu le-au apartinut niciodata... nu te lauzi cu ceea ce nu ai sau este FUM...

n-am fost niciodata tradator!! DAR NICI UNELTA DE SANTAJ!! eu si celelalte conturi alaturi de care am jucat pe lumea asta!! nu suntem UNELTE, n-am fost niciodata, avem personalitatea noastra fiecare, puternica...si apreciam principile de viata transpuse in joc..

dl. Carmen Stamatescu iul 27, 22:42
cum crezi, dar parerea mea, si cum zici tu ca nu este razboiul vostru, nu trebuia sa mergeti fix in Die. , acum na.. este alegera voastra

O sa ma prefac ca nici nu exista mesajul asta, voi stiti foarte bine cat de urat au fost tratati cand se aflau in Ceata, in fine.. Carmen/Alin, imi pare rau ca am impartit odata "acelasi colt de paine", sper sa te mai ia dupa el Tanase, urmeaza o speciala 8 foarte frumoasa, o speciala in care grupul de rezistenta sar putea sa nu iasa tot la fel de invingator ca si pana acum, nu insinuez nimic , va spun doar sa stati cu privirea in toate partile :)

Cine are nevoie de alte dovezi ma poate contacta pe privat, in fine.. E alegerea voastra daca o sa cititi si judecati postul asa cum este sau din pricina celui care posteaza, o seara cat mai frumoasa tuturor, consider ca indiferent de raspunsul pe care Tanase sau alt jucator din ceata/flags il poate da celor prezentate mai sus.. acestea sunt mai mult decat suficiente pentru a cunoaste pozitia noastra, o pozitie de oameni corect, oameni care au sarit cu atacurile si inobilarile la peste 50h doar ca sa evite un conflict cu voi, vedetele..

O seara buna. :rolleyes:

http://gyazo.com/a62d5ce515a12ef801a618f364b30e31
si mult spor colegilor mei, buni/rai cum ii considera gura pacatoasa noi suntem aia care in 24h am putut realiza o figura frumoasa.


Faci parte din departamentul de propaganda a PSD-ului?
 

DeletedUser45629

Eu problema nu o vad intre Die. si Ceata.... e manevra amatorilor din Undecided. Sunt sigur ca Die. nu va ramane in formatul de acum, si ca amatorii ceea vor pleca cu prima ocazie. Nu stiu la ce ati pretins, dar trebuia sa-i executati dar nu sa-i recrutati.
De atatia ani jucati, si nu ati invatat inca nimic din joc?


ca sa nu ziceti ca sunt anonim, si ma ascund sub alte nume...sunt NEXTEL
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26181

Eu problema nu o vad intre Die. si Ceata.... e manevra amatorilor din Undecided. Sunt sigur ca Die. nu va ramane in formatul de acum, si ca amatorii ceea vor pleca cu prima ocazie. Nu stiu la ce ati pretins, dar trebuia sa-i executati dar nu sa-i recrutati.
De atatia ani jucati, si nu ati invatat inca nimic din joc?


ca sa nu ziceti ca sunt anonim, si ma ascund sub alte nume...sunt NEXTEL
Nu-ti convine ca amatorii astia nu au suportat sa te mai vada cu "bleo" pe harta?:D Amatorii astia asa cum ii vezi tu desi au plecat si au satele full ,nu au atacat CEATA. De ce am plecat? Nu am intrat acolo ca sa fim folositi strict pentru a trimite sprijin. Cateva zile de cand am intrat nici macar pe conferinta skype nu am avut voie,jumatate dintre colegi ne vroiau plecati..acum cand "ardea" treaba aveau nevoie de noi? Sunt de moda veche si poate vad jocul diferit dar din cate stiu eu se joaca in echipa..iar ei nu au fost in stare sa treaca peste orgolii sa ne vada ceva mai mult decat ca si niste "vechi dusmani". Noi aveam limita de rezervare de 3 zile si dragii nostrii aliati "flags" rezervau sate langa mine pentru 2 saptamani ca sa imi faca in ciuda.

INSIDIOUS poate confirma ca a2a zi de cand am intrat in CEATA vroiam sa ies datorita faptului ca deja mi se acrise sa vad cum jumatate din trib se ia de conducere ca de ce ne-au invitat. Pe noi nu ne afecta cu absolut nimic daca ramaneam in ceata, langa chiar nu exista nimeni care sa ne puna probleme...s-a ajuns aici datorita modului in care eram eu si colegii tratati. Daca eram niste lasi, ramaneam la caldura si ne uitam cum colegii se bat cu DIE. Care dintre noi va pierde sate? Grupul Undecided sau FLAGS? vom vedea.E un joc..dar pana sa demonstrati ceva pe harta gura mica..

...Sper ca nu mai veniti cu replica,v-au salvat ca v-au luat iar acum le intoarceti spatele. Ce conducator intreg la minte nu lua 10 jucatori care erau printre cei mai activi de pe harta si care nu aveau nevoie de o lance sprijin?
 

DeletedUser

Eu nu v-as fi luat :) si am criticat mereu ceata pentru ca a facuto
Sunteti doar niste parveniti care va mutati dintr-un trib in altul,dupa cum va e mai bine. Deaia nu v-au suportat nici fostii vostri colegi din ceata
Eu zic sa faceti ciocu mic voi acolo,sa taceti din gura in speranta ca o sa mai uite lumea ce fel de caractere sunteti
 

DeletedUser45629

Nu-ti convine ca amatorii astia nu au suportat sa te mai vada cu "bleo" pe harta?

prea mare importanta va dati ;) daca crezi ca ma stresez cu ce culoare sunteti pentru mine, sa stii ca gresesti amarnic :p
viata e frumoasa, e cald si bine...bericica rece uhhh :cool:
 
Sus