Dilema

  • Autor subiect DeletedUser25287
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25287

TORMENTOOR are deja 6 sate:

538|506 5.226 puncte
540|502 3.651 puncte
541|502 4.117 puncte
541|506 3.255 puncte
541|503 3.282 puncte
537|512 5.478 puncte

Dupa cum vedeti in zona lui toti ceilalti sunt mult mai slabi ca si punctaj si eu la fel recunosc desi am farmat zilnic si am facut trupe incontinuu dar recunosc ca nu am cum sa iau atatea sate doar intr-o luna de cand s-a lansat lumea 13, asadar imi spune si mie cineva cum pana mea poti sa ai in o luna 6 sate atat de mult dezvoltate?
Eu zic ca asta e unul din adminii sit-ului si poate face tot ce vrea el pe aici ca altfel nu-mi explic.
e imposibil sa ajungi atat de repede atat de sus in mod normal.

uitati-va putin la lista de pozitionare la primele 20 de locuri, unde au exagerat de multe sate jucatorii de acolo plus ca sunt cam toti din acelasi trib
=nBz= deci e posibil sa ai 11 sate intr-o luna? eu zic ca nu ai cum cat de strateg ai fi.

Un exemplu:
la un calcul a rezultat ca pt 10 sate cucerite iti trebuie 55 de taleri batuti si 10 nobili (asta daca nu faci decat cate un nobil pt fiecare sat si atunci cucerirea ar fi mult intarziata ptk ataci decat cu cate un nobil si deci de unde atata timp?) si calculul resurselor ar fi cam 2.000.000 din fiecare resursa pt toate aceste cuceriri nemailuand in seama resursele consumate pt cladiri si trupe,
de cum e posibil sa strangi atat? si de unde timpul de farmat atat de mult ETC?
eu zic ca este imposibil si sunt convins ca cei care sunt cu adevarat strategi vor fi de acord cu mine. E IMPOSIBIL CAT AI FI DE BUN!!!

Deci va las pe voi sa trageti concluziile
 

DeletedUser

nu cred ca esti imposibil. daca stai 24/24 pe cont, adica si noaptea, si farmezi incontinuu, nu lasi trupele sa respire, eventual mai si innobilezi alte conturi ale tale...este posibil:). nu avem ce-i spune decat...bravo:)
 

DeletedUser14336

Este f posibil,nu stiu de ce ai deschis topicul asta,cand incepi sa vezi jocul cu alti ochi ai sa-ti dai seama ca orice e posibil
 

DeletedUser2821

Daca era imposibil nu mai erau acesi jucatori .
Jucatori din =nbz= sunt foarte activi ce e asa de greu sa iti dai seama.
Plus ca pe langa timp mai conteaza si sa stii sa joci .
Daca tu nu stii sa joci ca ei asta e altceva.
 

DeletedUser25287

Ok sa zicem ca 5 sate prin absurd ai timp sa le iei si sa le cresti enorm in doar o luna, dar spune-mi si mie cum poti sa cuceresti 10 sate??????
ptk in lista de pozitionare in primele locuri am vazut un jucator cu 11 sate si mai multi cu cate 10 sate, 9 sate etc. si toti din acelasi trib!!!
Si eu stau pe joc mare parte din timp, mai ales pe 13, cam 16 ore pe zi dar spun ca este imposibil practic sa cuceresti atat de mult intr-un timp atat de scurt (bine ca e imposibil in mod normal dar daca esti admin faci cam ce vrei)
Daca se doreste contestarea celor spuse de mine atunci astept si ceva rgumente prectice si nu doar teorie, desi nu cred ca exista asa ceva..
 

DeletedUser14336

Nu esti suficient de experimentat ca sa ajungi sa ai atatea sate,cu 16 ore pe triburi pe zi ai timp sa fi locu intai cat vrei
 

DeletedUser

:D acesti jucatori au coade pentru acest joc de asta au atatea puncte :

1.Experienta 2.Prieteni 3. Timp acordat jocului si altele :cool:
 

DeletedUser

e foarte posibil,topic inutil
va rugam inchideti

lol,acum cine are mai multe sate ca merlin e trisor
 

DeletedUser25287

pt cei care contesta felul meu de a juca as sugera sa verificati contul meu pe lumea 11 si tribul in care sunt si atunci poate ca va veti schimba parerea, cam 16 ore pe zi impartite la 3 lumi nu doar la 13, si dupa cum am spus nu cred ca are importanta cat de mult esti activ sdin punct de vedere practic nu ai cum sa dezvolti atat de multe sate intr-un timp atat de scurt.
Un sigur exemplu mai dau:
fiecare din satele astea ale celor din primele locuri sunt f dezvoltate si deci sau le-au ridicat ei f repede ceea ce e greu de crezut ptk practic e imposibil sa strangi atat de multe resurse asa repede ca intai trebuie sa ai cu ce sa farmezi, sau le-au luat deja ridicate si atunci imparteste 1 luna la cele 10 sate cucerite de unul din jucatorii de top si rezulta cam un sat la 3 zile dar de fapt ca sa ai nobil si armata sa cureti pe cineva iti trebuie cel putin o saptamana oricat de activ ai fi ptk iti ia fiecare cladire destul de mult sa o faci mai ales fieararia si deci prin absurd sa zicem ca la o saptamana de cand s-a lansat lumea deja ai nobili si armata de atac suficienta cat sa cureti pe oricine, asa ca iti mai raman la dispozitie 3 saptamani pt cele 10 cuceriri si deci aprox un sat luat la 2 zile, pai daca ai luat satu deja crescut i dezvoltat atunci jucatorul respectiv si-a facut si el ceva armata plus ca daca era dintr-un trib cu siguranta colegii i-au mai trimis si ei ceva ajutor si deci chiar daca l-ai curatat pierderile totusi vor exista si deci cum ai timp sa-ti refaci trupele si sa mai bati si alti taleri si sa faci si nobilii in doar 2 zile? de unde atatea resurse?

in fine era de asteptat asemenea raspunsuri, si dupa cum spunea cineva am inceput sa privesc jocul cu alti ochi ptk oricat de multe argumente ati aduce impotriva mea multi dintre voi stiti in sinea vostra ca am dreptate, pur si simplu intr-o luna nu ai cum sa faci atatea cuceriri, dar poate ca va temeti sa spuneti ceea ce ganditi, dar eu nu ma tem ptk nu fac decat sa-mi exprim o dilema si prin argumente destul de valabile asa ca fiecare crede ceea ce vrea dar eu stiu ca am dreptate, si poate si altii stiu dar nu o spun...
 

DeletedUser

ba nu ai dreptate si iti zic d ce:

Eu am deja 7 sate,d farmat nu farmez chiar asa mult(cel putin nu in ultimul timp),sa zicem ca cei din nbz o fac,am atacat si am cucerit singur,sa zicem ca cei din nbz se ajuta unul pe altul ,e mult mai usor cand se ajuta cu scaderea adeziunii,atacuri,etc...ergo,e normal sa fie mai in fata

chiar nu vad dilema ta dar totusi cred ca esti doar vulpea care zice ca strugurii sunt acrii:)
 

DeletedUser

Ok sa zicem ca 5 sate prin absurd ai timp sa le iei si sa le cresti enorm in doar o luna, dar spune-mi si mie cum poti sa cuceresti 10 sate??????
ptk in lista de pozitionare in primele locuri am vazut un jucator cu 11 sate si mai multi cu cate 10 sate, 9 sate etc. si toti din acelasi trib!!!
Si eu stau pe joc mare parte din timp, mai ales pe 13, cam 16 ore pe zi dar spun ca este imposibil practic sa cuceresti atat de mult intr-un timp atat de scurt (bine ca e imposibil in mod normal dar daca esti admin faci cam ce vrei)
Daca se doreste contestarea celor spuse de mine atunci astept si ceva rgumente prectice si nu doar teorie, desi nu cred ca exista asa ceva..

Raspunsul e simplu .. nu stii farma indeajuns de eficient pentru resurse . Inceputul a fost prost si de acolo se duce dracu tot !
 

DeletedUser

sincer imi faci publicitate nedorita in primul rand si in al 2-lea rand ma faci de .... pentru ca exista probabil oameni care vor crede ca eu te-am pus sa postezi aici pentru a ma face cunoscut.
Intrebari ca cele pe care ti le pui tu mi le puneam si eu cand am luat primele dati contact cu jocul. Oricum tocmai la mine ti-ai gasit sa te referi? te pot indruma la jucatori cu sate la fel de multe dar cu trupe ofensive poate de 2 ori mai multe ca mine.
Rog un moderator sa inchida acest topic de publicitate negativa si nedorita.
 

DeletedUser25287

teorie, teorie si iar teorie, dar nici un argument, in fine, eu am spus ce aveam de spus si stiu ca exista riscul ca prin ceea ce am spus contul meu sa fie banat deoarece supar adminii ca de expun niste lucruri cel putin ciudate dar nu mai conteaza, si multe sunt ciudate pe 13 dar asta este, dupa cum cineva spune: Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

puteti face orice vreti cu tema deschisa de mine ca nu imi mai pasa, am spus ce aveam de spus.
 

DeletedUser

TORMENTOOR are deja 6 sate:

538|506 5.226 puncte
540|502 3.651 puncte
541|502 4.117 puncte
541|506 3.255 puncte
541|503 3.282 puncte
537|512 5.478 puncte

Dupa cum vedeti in zona lui toti ceilalti sunt mult mai slabi ca si punctaj si eu la fel recunosc desi am farmat zilnic si am facut trupe incontinuu dar recunosc ca nu am cum sa iau atatea sate doar intr-o luna de cand s-a lansat lumea 13, asadar imi spune si mie cineva cum pana mea poti sa ai in o luna 6 sate atat de mult dezvoltate?
Eu zic ca asta e unul din adminii sit-ului si poate face tot ce vrea el pe aici ca altfel nu-mi explic.
e imposibil sa ajungi atat de repede atat de sus in mod normal.

uitati-va putin la lista de pozitionare la primele 20 de locuri, unde au exagerat de multe sate jucatorii de acolo plus ca sunt cam toti din acelasi trib
=nBz= deci e posibil sa ai 11 sate intr-o luna? eu zic ca nu ai cum cat de strateg ai fi.

Un exemplu:
la un calcul a rezultat ca pt 10 sate cucerite iti trebuie 55 de taleri batuti si 10 nobili (asta daca nu faci decat cate un nobil pt fiecare sat si atunci cucerirea ar fi mult intarziata ptk ataci decat cu cate un nobil si deci de unde atata timp?) si calculul resurselor ar fi cam 2.000.000 din fiecare resursa pt toate aceste cuceriri nemailuand in seama resursele consumate pt cladiri si trupe,
de cum e posibil sa strangi atat? si de unde timpul de farmat atat de mult ETC?
eu zic ca este imposibil si sunt convins ca cei care sunt cu adevarat strategi vor fi de acord cu mine. E IMPOSIBIL CAT AI FI DE BUN!!!

Deci va las pe voi sa trageti concluziile

- Tu auzi ce vorbesti mai... daca nu sti juca... nu vorbii ca' nu e inposibil.. mai bine ai tacea si ai face mai multa treaba in joc.. nu a face topicurii inutile ca' sa ajungi si tu Senior Member.. si nu te poti lua dupa un Junior ca' tine.. care a dat si el de joc.. si reclameaza repede ca' nu jucam corect... Invata sa Jocii... pana atunci te uitii si invetii.. Moderatorii Inchidetii acest topic de copii...
 

DeletedUser

teorie, teorie si iar teorie, dar nici un argument, in fine, eu am spus ce aveam de spus si stiu ca exista riscul ca prin ceea ce am spus contul meu sa fie banat deoarece supar adminii ca de expun niste lucruri cel putin ciudate dar nu mai conteaza, si multe sunt ciudate pe 13 dar asta este, dupa cum cineva spune: Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

puteti face orice vreti cu tema deschisa de mine ca nu imi mai pasa, am spus ce aveam de spus.

ti-au dat toti o explicatie dar vad ca nu esti capabil sa intelegi
btw,16 ore stai p joc?uau:eek:..8h dormi..deci tu chiar nu faci nimic altceva
imi e mila..serios:eek:
 

DeletedUser9860

bai merlin fie care dintre aia din top20 iti spun io ca farmeaza foarte mult....
si ori cum inceputu conteaza foarte mult daca nu stii cum sa te dezvolti ramai in urma dupa aia...si sigur ca se trezeste 1 ca tine si incepe sa i faca codati si ca sunt admini si pot sa aiva cate sate vor ei(fara suparare)...

PS:
L11 - Viteză de joc1.5;Viteza trupelor0.7
L13 - Viteza de joc 2; Viteza trupelor 1
deci pe L13 te poti dezvolta mai repede decat pe L11
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si cand te gandesti flamer ca unii nu "isi petrece" atata timp pe joc :D

PS vad ca te lauzi ca esti un profi pentru ca ai nu stiu cate sate pe l11 uite un exemplu de alt "profi" cu 48 sate pe l8 andrey28, satul 2 avea si mai putine puncte azi de dimineata :DDD
 

DeletedUser25287

nu m-am laudat ca as fi un jucator profi, cred ca prea putini pot spune ca sunt jucatori profi, ci doar am vrut sa spun ca nu-s incepator, oricum oricate argumente as aduce eu voi cu totii veti gasi de cuviinta sa faceti tot ce puteti sa ma ridiculizati si nici nu ma mira asta, in fine am mai fost si pe multe alte forumuri de orice gen nu numai de jocuri insa o opinie atat de generalizata nu am intalnit nicaieri, asa ca nici nu voi mai intra ptk mi se pare cel putin dubios...
 

DeletedUser

iti dai seama ca e un complot universal ca eu si mai ales altii sa luam sate fara numar fara numar fara numar si tu sa ramai singur si trist ca la profilul meu :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus