Diplomatii Lumea 15

  • Autor subiect DeletedUser15145
  • Data de început

DeletedUser15145

Diplomatii Lumea 15
Lumea 15
seperator.gif

Despre diplomatiile care vor aparea in timp , diplomatiile actuale , noile diplomatii , anunturile diplomatice , p&p.
Dar sa nu uitam ca trebuiesc respectate anumite reguli : Regulamentul!

diplomatie DIPLOMAŢÍE, diplomaţii, s.f. 1. Activitate desfăşurată de un stat prin reprezentanţii săi diplomatici, în scopul realizării politicii externe preconizate. ♦ Comportare abilă, subtilă, şireată. 2. Carieră, profesiune de diplomat2. 3. Totalitatea reprezentanţilor diplomatici constituiţi în corp. – Din fr. diplomatie.

Distracţie plăcută!

by FATE inspirat de la Say Yes Smoke.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Mai ales acelea vor fi discutate aici ! Adică să cerem un sfat, o idee, când nu suntem siguri :)

Pe mine diplomaţia mă omoară, grele timpuri să faci asta ... îmi venea să fac o listă neagră cu mincinoşi şi neserioşi, dar tot împotriva mea se întorcea.

Oricum, diplomaţi buni sunt greu de gasit, asta e clar. Şi mă refer la diplomaţii reale, nu pe bază de prietenii personale ...
Iar dacă diplomatul ei nu colaborează cu strategul echipei, iese haos mare.
 

DeletedUser

re

n-am fost niciodata un diplomat bun.. dar din greseli inveti.. sunt unii care fac diplomatii pentru viitor.. prevad viitoru.. si cred ca o anumita diplomatie le-ar fi de folos
 

DeletedUser8715

In istorie, misiunile diplomatice le-au fost incredintate celor mai ipocrite persoane, acele care puteau minti pe fata. Intotdeauna am fost de parere de diplomatia, in special aliantele, este bazata pe intentii ascunse.
Trebuie mult sange rece pentru a fi diplomat, e destul de greu.

O diplomatie de durata pe triburi(alianta/PNA) este bazata pe prietenia dintre conducatorii tribului. Atlfel, totul e o joaca, in spatele careia fiecare isi urmareste propriul interes.

In alta ordine de idei, mi-e greu sa cred ca cineva isi va posta diplomatia aici. Putem discuta doar pe baza zvonurilor.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Desigur, nici măcar de manipulare nu va fi vorba. Dar trebuia să existe o tema pentru acest post :

Parerea mea este ca WT va face alianta cu IMMO si va domina NV, B-Sea va distruge CK si va domina SE, Cnoobs se va descurca in SV ... in NE va avea loc un lung proces de desertificare ... in rest nimic nou sub soare ... doar din cand in cand va mai adia briza marii :p
 

DeletedUser4010

Apropo de postul lui rook , SV nu ar trebui sa uite de triburi gen ~RL~ Mi se par destul de pusi pe fapte :)
 

DeletedUser6843

Mai ales acelea vor fi discutate aici ! Adică să cerem un sfat, o idee, când nu suntem siguri :)

Pe mine diplomaţia mă omoară, grele timpuri să faci asta ... îmi venea să fac o listă neagră cu mincinoşi şi neserioşi, dar tot împotriva mea se întorcea.

Oricum, diplomaţi buni sunt greu de gasit, asta e clar. Şi mă refer la diplomaţii reale, nu pe bază de prietenii personale ...
Iar dacă diplomatul ei nu colaborează cu strategul echipei, iese haos mare.


Un bun diplomat trebuie intotdeauna sa fie pervers.
Diplomat la un anumit trib nu cred ca mai este "in trend" de obicei intemeietorul se ocupa de acest lucru,asta depinde de standardele tribului respectiv si ce doreste sa faca aici totul depinde de membrii care sunt in trib.
 

DeletedUser

Aliaţi
MdA
CirC-A
~Hell~
CirC~2

Pact de neatacare (PNA)

Duşmani
B-Sea
=L.A=
blood

asta e circ
 

DeletedUser

asta e imi place sa ma rad de noobi chiar daca voi credeati ca nui asa adica ca in CIRC nus noobi conducatori o sa vedeti cum ii scot pe toti la iveala
 

DeletedUser

Ce popular a ajuns stilul meu de topic :)

BLACK SEA

Aliaţi

Pact de neatacare (PNA)

Duşmani
CirC sfârşit
~Hell~ sfârşit

Doar acestea ne-au fost declarate! Vă asigurăm că vor fi mai multe războaie!


E CLAR !!! Colţul spionilor aici ...


Da, recunosc, mi-am spionat tribul :(
 

DeletedUser

cum vau declarat razboi direct vau zis sau numa ce am scos eu acuma la iveala ?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@Say Yes Smoke, mă refeream la posibilitatea prin care unii spioni să divulge diplomaţia propriilor triburi, facând astfel rău acestora. Spioni, delăsători, iresponsabili ... orice.

@eubosssdebosss, păstrează tema coerentă şi curată dacă ai nelămuriri adresează-le prin mesaje private.
 

DeletedUser

Ne-au declarat război deoarece nu am fost de acord să nu le mai farmăm 80% din trib :(

Tare îmi este că se duce tribul ăsta înainte să apucăm să facem o statistică cu ei!
 

DeletedUser

În legătură cu celălalt trib de la duşmani, ~Hell~, după ce ne-au declarat război, printr-un mesaj adresat mie, alt mesaj:


dEvIl XxX în data de 07.07. la ora 13:39
buna si scuzatimi deranjul.La noi sa schimbat conducerea si am vrea sa renuntam la razboi sunteti deacord?

Say Yes Smoke astăzi la ora 19:08
Nu suntem de acord! Vom continua războiul!

Piraţii BLACK SEA vă urează o zi bună în continuare!

@Lord Adex: Just Kidding!
 

DeletedUser4920

Nu imi vine sa cred ca pe forumului lumii 15 se produce atata zarva si ma refer la partea buna a ei imi aduce aminte de forumul extern de pe .net inainte cand jucam se vede totusi ca s-au redresat multe probleme de pe .ro in extern gen off topic si flamuri inutile , asta datorita si unui moderator care are idei si se implica momentan , profitati de el cat o sa ii placa ceea ce face si va avea timpu necesar moderari cat mai eficiente a acestei sectiunii.


On topic :

Diplomatia e cea mai important unealta in acest joc pentru a fi un diplomat bun intodeauna trebuie sa fii la curent si sa tii haturile in jocurile de culise sau sa iti vinzi pielea cat mai scump e doar ceva general despre a fi un bun diplomat , nu cred ca isi are rostu explicatii sau sfaturi,fiecare isi va face treaba cum va crede de putinta si va invata din greseli cum toti facem de altfel .


Cu stima al vostru n00b
Setz
 
Ultima editare de un moderator:
Sus