Discuţii libere

DeletedUser

Fara misto, dar nu s-ar putea de acum sa ne inregistram undeva la OSIM numel de triburi? Sunt oarecum marci proprii...
 

DeletedUser

Intamplator numele A little piece of Heaven e alegerea unui prieten de-al meu pentru alianta in care activam pe grepo si a fost intemeiata acm cateva luni deci nu cred ca sunt geloasa :D cat despre celelalte nume de triburi, nimic de zis, fiecare e liber sa faca ce vrea insa cei ce au muncit sa construiasca reputatia acelor nume poate au un cuvant de spus :D iar ca sa inchei in alt registru, consider ca in momentul in care vrei sa intemeiezi un trib, ar fi corect sa cauti un nume original si sa incerci sa construiesti tu o reputatie acelui nume si nu sa iei una gata construita de altii :)
LE: Nu va fac morala, mi-am expus doar punctul de vedere :)

Offf...offf....unde iti e simtul umorului? Glumeam si eu...desi este adevarat ceea ce spui tu...acum daca ma gandesc mai bine..nu cred ca a existat vreodata un trib pe nume "Spawn" si sa fie trib de spam-eri...[si asa a iesit acel trib care a inchis lumea...adica gura lor...pe lumea 3X....asa se va vorbi despre tribul ce urmeaza sa-l intemeiez] =)))

P.S. Sunt nebuuuuuuuunnnnnnnnn...nu ma luati in seama :rolleyes:
 

DeletedUser42424

Poate ca dau acum cu batu in balta :)) dar uneori si numele acestea cu "greutate": Avalon, SH, CIRC, s.a.m.d pot aduce unele probleme in felul urmator: 1. ori incepeti razboi cu juma(daca nu cu toata) harta 2.ori daca 1 singur om are chef si faca acest trib si nu are jucatori buni(cel putin 3 sfeturi din nr de membrii ai tribului) poate atrage numai noobi....ca alora le place tare mult la caldurica, sa stea intr`un trib cu "renume" si sa nu faca nimic....

Un astfel de exemplu ar fi Avalon de pe lumea 29....eu nu`l mai vad in clasament si nici pe lume....s`au dizolvat....

Concluzie: aveti grija! e mai frumos sa reusesti sa termini lumea cu un trib anonim facut de tine, sa ii aduci glorie, decat cu un trib deja faimos.....
 

DeletedUser41757

În data de 17.07.2012, între orele 11:00 şi 16:00 se va face un update pe toate serverele la versiunea de joc Triburile 8.5.

Suntem mândri să vă prezentăm modificările pentru ultimul update și așteptăm cu nerăbdare să aflăm și părerea voastră.


Steaguri

Am adăugat o nouă componentă numită Steaguri! Un steag poate fi alocat pe un sat pentru a oferi un anumit bonus. El poate fi scos numai după 24 de ore și alocat pe un alt sat pe care e nevoie. Fă upgrade la steag ca să-i mărești eficiența combinând 3 de același nivel, putând astfel urca până la nivel maxim 9!

Tipuri de bonusuri pe steaguri:
-Producție de resurse
-Producție de unități
-Putere de atac
-Putere de apărare
-Echilibrare noroc
-Populație
-Costuri reduse de pachet/taleri
-Capacitate de transport resurse.

Daca vrei un steag cu un anumit tip de bonus, poți face schimb cu un alt steag, de același nivel, cu colegii tăi de trib.

Căștigă steaguri:
-Învingând armatele adversarilor tăi (așa cum găsești armele la Paladin)
-Recrutând nobili
-Câștigând trofee
-Finalizând anumite misiuni
-Achiziționând pachete de steaguri ( contra puncte-premium )
-Invitând prieteni

Cel mai important, stocul tău de steaguri nu este alocat pe o singură lume ci pe contul de joc. Dacă, spre exemplu, ai căștigat un steag pe lumea 10 îl poți folosi pe lumea 27!
Steagurile nu vor fi activate pe lumile deja existente.

Altele
- Am înbunătățit pagina de decazarmare trupe în masă prin adăugarea de noi unelte.
- Am adăugat nume pentru alte războaie la navigarea cu ajutorul săgeţilor îin pagina de Războaie
- Am schimbat aspectul paginii de logout


Lumile de joc s-ar putea să aibe întreruperi de câteva minunte fiecare, în timpul update-ului.

...
 

DeletedUser

Mdea...exista si un topic pe tema asta...a scris Mr. Admin asta...sa stiti ca un steag costa cat o bere...o bere in minus un steag in plus pe triburile :))))
 

DeletedUser42424

pai 30 nu e existenta....deci va fi prima lume cu aceasta optiune :p....iar pe celelalte nu cred ca ne mai intereseaza acum....oricum daca se cumpara cu pp mai bine ca nu e ca ar strica jocul si acolo...mai ales ca pe 27 SH si F.Crash se lupta cu toata harta.....
 

DeletedUser29445

Cel mai bine e sa iti faci cont pe L30 si sa castigi steaguri sa le folosesti pe alte lumi :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Le poti folosi unde vrei ( pe acelasi cont ), singura conditie este sa fie activate steagurile pe lumile respective.

In cazul nostru concret, daca vei castiga steaguri pe 30, le vei putea folosi si pe 31.
 

DeletedUser32745

Fara misto, dar nu s-ar putea de acum sa ne inregistram undeva la OSIM numel de triburi? Sunt oarecum marci proprii...

Normal ca se poate... iar cand dai coltul, o sa pomeneasca Popa si de triburile intemeiate si realizarile pe fiecare lume.
Mai mult, au promotie speciala acum de Craciun: la 3 nume Originale inregistrate, primesti un tricou cu poza ta si numele triburilor tale, unde esti patron.
 

DeletedUser

=)))) Ma bucur sa vad ca "fara misto" a fost inteles asa cum trebuie...
 
Sus