Discutii harti avansate

  • Autor subiect DeletedUser15142
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser21587

Un trib sănătos are între 40 şi 80 membri....


*nu cred ca poate fi numit asfel ...TRIB SANATOS, poate mai bine = Trib Barbar = ,un asfel de trib nu ofera siguranta membrilor,toti sunt in trecere in acel trib,o greseala cat de mica si esti innobilat intern..pana la urma adevaratii dusmani sunt colegii tai de trib si nu nimeni alcineva..
Am observat ca sa ajuns la o moda,la un tipar de trib,multi incearca sa copie acest lucru...sincer pe mine ma lasa rece si distant!
~uitam care este intradevar farmecul acestui joc!
 

DeletedUser7708

Dacă vrei să socializezi, socializezi cu oricine. Dacă vrei să lupţi, te poţi baza pe toţi, dar în special pe colegi, cu care ai o relaţie specială. Un număr mai mic de 40 nu îţi oferă stabilitate iar mai mare de 80...oricum nu îi vei ştii pe toţi...so...când dai quote la ceva ce spun eu, te rog să şi argumentezi.
 

DeletedUser21587

»NEXT
NEXT«
NEXT.
3 triburi cu o medie de 180 membri(3x)..
~banuiesc ca daca nu ne incadram in noul tipar al triburilor de 40-50 de membri ,trebuie sa renuntam la acest joc,nu?
 

DeletedUser

mare prostie sa zici ca un trib sanatos are maxim 80 de membri:) de ce unul de 180 de membri nu ar fi sanatos? ptr ca are mai multe sate, prin urmare mai multe ferme pline cu care te poti apara si cu care poti ataca? ptr ca un trib de 180 de membri ar avea jucatori mici ce ar avea un moral bun pe absolut orice alt jucator si ar putea face doar atac, fiind sustinuti din spate cu aparare? sau nu inteleg...de ce un trib trebuie sa aiba maxim 80 de membri? singurul lucru bun intr-un trib mai mic e ca pot fi mai bine coordonati, insa daca conducerea unui trib de 180 de insi e competenta, poate sa-i organizeze la fel de bine si pe cei 180...deci DFA1, inainte de a-i ruga pe altii sa argumenteze, te rugam, argumenteaza tu ceea ce zici, pentru ca poate esti contrazis doar datorita exprimarii tale si lipsei de informatii si detalii din afirmatiile facute
 

DeletedUser

Aici puteti discuta despre acele harti fara a mai umple inutil topicul acela
 

DeletedUser

as avea o rugaminte la cel care face update la harti, cu acordul partilor implicate bineinteles... VM-EC, Death si Nebunu nar trebui trecute ca si o familie deoarece death si nebunu nu sunt academiile vm-ec... VM-EC este trib de locul doi si ar fi bine daca puteam face o comparatie intre acesta si IMMO... respectiv la intinderea lor... de asemenea puteti trece triburile :

»NEXT , NEXT. si .NEXT - o familie

SMIR , A~SMIR - a doua familie

~ZE~ , ESCAPE - a treia familie
 

DeletedUser10188

as avea o rugaminte la cel care face update la harti, cu acordul partilor implicate bineinteles... VM-EC, Death si Nebunu nar trebui trecute ca si o familie deoarece death si nebunu nu sunt academiile vm-ec... VM-EC este trib de locul doi si ar fi bine daca puteam face o comparatie intre acesta si IMMO... respectiv la intinderea lor... de asemenea puteti trece triburile :

»NEXT , NEXT. si .NEXT - o familie

SMIR , A~SMIR - a doua familie

~ZE~ , ESCAPE - a treia familie


Nu cred ca este dreptul tau sa ceri ca VM-EC, DEATH si Nebunu sa nu fie trecuti ca familie.

PS: Daca VM-EC cu academiile n-ar trebui trecuti ca familie, nici familiile pe care le ceri tu nu ar trebui trecut, deoarece suntformate din tribul mama si academii.



aaa si inca ceva....am ingrosat in citatul tau, de unde sti tu acest lucru ? ultima data cand am verificat DEATH si Nebunu erau academiile noastre.

uite aici o harta cu IMMO si VM-EC, daca tot te intereseaza:

mapphp.png



VM-EC -- albastru
IMMO -- galben


PS2: Sper ca nu se supara nimeni c-am postat o harta aici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Diferenta intre immo si vm-ec e enorma , in primul ran ca valoare a jucatorilor .
 

DeletedUser

michelle...cunosti jucatorii din vm-ec sau doar te afli in vorba?:)
 

DeletedUser

lume care baga fitile, lasati i va rog, stiti ce si ar dori....nu pot ei sa fie acolo, dar vor sa bage strambe intre 2 triburi.

rog no reply la astfel de mesaje, hai sa ne vedem de joc.


si...au dreptul sa ne studieze pe harta...cum vor....dar FITILELE RAMAN FITILE


pt cei prost informati...doar noi ne cunostem statutul intre noi si nebunu si DEATH :)....si e bine ca nu stiti sau presupuneti....


scuze pt interventie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

noobster... am zis cu acordul liderilor acelor triburi ... stii face diferenta acuma?
 

DeletedUser10188

nu conteaza, nu aveai dreptul sa faci o asemenea afirmatie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:)

Oricum IMMO si VM-EC sunt 2 triburi cu moduri de gandire diverse. Daca nu gresesc IMMO a facut recrutari doar la inceput, nu e deschis la fuziuni cu toate ca are destule locuri libere si nu are nici o academie. E un trib extrem de unit.
Pe cand VM-EC a avut tot timpul cele 2 academii sub protectia sa. Sunt la fel de uniti si ei, doar ca sunt mai multi.
Fie ca cei mai buni sa cistige lumea.

;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Oricum IMMO si VM-EC sunt 2 triburi cu moduri de gandire diverse. Daca nu gresesc IMMO a facut recrutari doar la inceput, nu e deschis la fuziuni cu toate ca are destule locuri libere si nu are nici o academie. E un trib extrem de unit.
Pe cand VM-EC a avut tot timpul cele 2 academii sub protectia sa. Sunt la fel de uniti si ei, doar ca sunt mai multi.
Fie ca cei mai buni sa cistige lumea.

;)

IMMO fac recrutari,foarte putine ce e adevarat,dar fac.

:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus