Discutii libere L26 ( spam )

DeletedUser8343

Cat de ironic, sa tipi tu pe forum luni de zile ca nu este lasat spamul si sa vii si sa spui acum ca de ce se schimba lucrurile si se lasa spam.

Ironia e alta Jack.. de data asta userii au avut dreptate si o sa citez ca sa pricepi la ce s-a referit tot poporul:

Daca un player ar fi deschis spam la "triburi si mebri" ati fi sarit ca arsi ,de cum si.a permis, dar suntem obijnuit cu gafele asa ca e ceva normal.:cool:

De fapt gafa e alta: daca se voia rubrica de spam se deschidea simplu rubrica de politica si propaganda asa cum e invatata toata lumea ca de-aia exista 3 mozi aferenti lumii acesteia ..sa o si modereze. Era usor sa aiba grija ca acolo sa nu existe inca topicuri ce nu isi au locul si punct.
Aici nu e vorba de "multumirea" userilor cu rubrica speciala de spam si se pare ca nu este doar punctul meu de vedere.
 

DeletedUser5809

Am si eu o intrebare pentru tine, uita-te in toate topicurile si te rog sa imi spui care este regula cand se deschide un topic aici. Dupa aceea, sa imi spui de ce intotdeauna, dinainte sa vin fiu chiar eu mod nu s-a luat in consideratie, pana se deschide lumea.
 

DeletedUser

Si, din moment ce nu se deschide decat dupa aparitia lumii, ar trebui sa-i schimbe si denumirea in rubrica de "Politica".
A disparut aproape toata distractia de dinainte de inceperea lumii. Cum sa mai faci propaganda tribului tau? Inainte se anuntau triburile care intrau intr-o anumita directie, la o anumita ora, iar membrii triburilor respective si inamicii tot faceau planuri referitor la intrarea celorlalti. Mai existau si mici intepaturi, ca nu se poate fara :p dar macar se facea propaganda triburilor respective si, in mare, stiai la ce sa te astepti de lumea urmatoare.
 

DeletedUser8343

Am si eu o intrebare pentru tine, uita-te in toate topicurile si te rog sa imi spui care este regula cand se deschide un topic aici. Dupa aceea, sa imi spui de ce intotdeauna, dinainte sa vin fiu chiar eu mod nu s-a luat in consideratie, pana se deschide lumea.

Uite ce scrie ca regula dinainte sa postezi in Triburi si Membri:

Triburi şi membri (7 Vederi)
Aici poţi căuta un trib sau un membru nou. Nu ai voie să răspunzi. Te rog să contactezi începătorul discuţiei în joc.

Eu din asta inteleg clar ca rubrica asta e pentru anuntul de triburi, cautare de trib samd. -> si asa au fost si regulile pana acum.
Deci ce legatura are spamul cu asta sau care a fost logica? Sa se arate ca mozii-s mai cu mot si pot face oriunde rubrica de spam? Nu de-alta dar cam asa s-a perceput.


A disparut aproape toata distractia de dinainte de inceperea lumii. Cum sa mai faci propaganda tribului tau? Inainte se anuntau triburile care intrau intr-o anumita directie, la o anumita ora, iar membrii triburilor respective si inamicii tot faceau planuri referitor la intrarea celorlalti.

Asta se facea tot pe rubrica asta de "triburi si membri" pana se deschidea p&p si-apoi isi faceau "Reclama" acolo. Din pacate din ce in ce mai putini incep sa mai intre pe forum si tot mai multi se satura de el.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser186

pai daca sunt unii `fosti` care isi cam bateau joc de ei , e normal , nu?:D
 

DeletedUser5809

Pai daca regula e ca nu ai voie sa raspunzi, de ce se lasa totusi spam pana incepe lumea? Ca vad ca tii foarte mult la strictetea regulilor si eu personal nu pot sa raspund ca este ceva care se intampla dinainte sa vin eu.

De asemenea, daca se muta anumite topicuri la politica si propaganda cand incepe lumea, ce are de nu se poate muta si topicul de Spam?
 

DeletedUser8343

Pai daca regula e ca nu ai voie sa raspunzi, de ce se lasa totusi spam pana incepe lumea?
Tradu si mie ca nu inteleg ce vrei sa exprimi?

De asemenea, daca se muta anumite topicuri la politica si propaganda cand incepe lumea, ce are de nu se poate muta si topicul de Spam?

Scuza-ma dar..cine a spus ceva de mutat??
Reciteste discutiile de pe aici si poate pricepi despre ce a fost vorba ca sincer mi se pare ca pui intrebarile pe langa.
 

DeletedUser

Pai daca regula e ca nu ai voie sa raspunzi, de ce se lasa totusi spam pana incepe lumea? Ca vad ca tii foarte mult la strictetea regulilor si eu personal nu pot sa raspund ca este ceva care se intampla dinainte sa vin eu.

De asemenea, daca se muta anumite topicuri la politica si propaganda cand incepe lumea, ce are de nu se poate muta si topicul de Spam?

Si noi ce sa facem pana se deschide lumea?
Si asa topicurile pentru lumile 1-25 sunt moarte, tot din cauza moderatorilor...Vreti sa "ingropati" de pe acum si topicul pentru L26?
 

DeletedUser5809

Ok, iti traduc, se mai uita lucrurile astea.

Pe sectiunea asta, cum ai scris mai sus, doar deschizi topicul, spui ca iti faci trib sau ca iti cauti trib si pe urma topicul trebuie inchis. Dar, pana se deschide lumea, intotdeauna s-a lasat sa se posteze incontinuare, nu au fost inchise topicurile, de ce? Tu ca fost SM si avand experienta mai multa ca mine poate imi explici.

Si tot nu inteleg, care e problema cu topicul de spam daca il mutam la P&P la sfarsit?

Si noi ce sa facem pana se deschide lumea?
Si asa topicurile pentru lumile 1-25 sunt moarte, tot din cauza moderatorilor...Vreti sa "ingropati" de pe acum si topicul pentru L26?

Pai tu cred ca ai inteles gresit, moderatorii au deschis si vor sa tina deschis topicul de spam si celalalte topicuri pana se deschide lumea. Dar sunt 2,3 persoane care considera ca un topic de spam nu are ce cauta aici.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai daca regula e ca nu ai voie sa raspunzi, de ce se lasa totusi spam pana incepe lumea? Ca vad ca tii foarte mult la strictetea regulilor si eu personal nu pot sa raspund ca este ceva care se intampla dinainte sa vin eu.

De asemenea, daca se muta anumite topicuri la politica si propaganda cand incepe lumea, ce are de nu se poate muta si topicul de Spam?

Bai jackass, hai ca iti explic eu....

Un user parca a deschis tema de spam si i-a fost stearsa...si eu am deschis vreo 10 si mi-au fost sterse...bun...de ce cea a userului este stearsa si cea facuta de moderator e permisa? ce plm moderatorii nu sunt tot useri ca si noi? aveti mai multe ****e cumva?
 

DeletedUser5809

Nu, gresit, au fost deschise multe teme aiurea de o singura persoana si au fost inchise pentru ca vroia mai mult sa floodeze sectiunea cu topicuri inutile.
 

DeletedUser

Nu, gresit, au fost deschise multe teme aiurea de o singura persoana si au fost inchise pentru ca vroia mai mult sa floodeze sectiunea cu topicuri inutile.

Pai lasati-ne putina libertate pana se deschide lumea, apoi puteti sa stergeti toate topicurile alea...
Pentru mine postarile de la rubrica Spam nu e spam.Spam e ceea ce postez la alte topicuri...
De ce sa se inchida topicuri si sa se dea sanctiuni la stanga si la dreapta?
Nu e mai usor sa ne lasati sa ne mai distram si noi putin, iar dupa ce ne linistim sa ne stergeti postarile si sa inchideti topicurile?
 

DeletedUser5809

Pai sunt lasate, dar in momentul in care deschisi 10 topicuri cu titlu aiurea si in primul post scrii ceva total pe langa, devine aberant. Sunt cateva topicuri, puteti sa spamati in ele, la fel si in topicul special de spam. Nu se poate lasa chiar asa ca fiecare sa deschida un topic al lui sa faca spam, nu s-ar intelege nimic din toata sectiunea. Mai ales ca se deschide un topic, sunt 10 posturi in el si pe urma se trece la urmatorul topic.
 

DeletedUser

Pai sunt lasate, dar in momentul in care deschisi 10 topicuri cu titlu aiurea si in primul post scrii ceva total pe langa, devine aberant. Sunt cateva topicuri, puteti sa spamati in ele, la fel si in topicul special de spam. Nu se poate lasa chiar asa ca fiecare sa deschida un topic al lui sa faca spam, nu s-ar intelege nimic din toata sectiunea. Mai ales ca se deschide un topic, sunt 10 posturi in el si pe urma se trece la urmatorul topic.

Pai care fiecare, ca mai suntem 5-6?! :eek:

"Pentru mine postarile de la rubrica Spam nu e spam.Spam e ceea ce postez la alte topicuri..."

@Iurka: Cum indraznesti sa ai dreptate?! :eek:

P.S. Am ramas fara hartie igienica .. :( chiar la punctul culminant :D
 

DeletedUser8343

Pe sectiunea asta, cum ai scris mai sus, doar deschizi topicul, spui ca iti faci trib sau ca iti cauti trib si pe urma topicul trebuie inchis. Dar, pana se deschide lumea, intotdeauna s-a lasat sa se posteze incontinuare, nu au fost inchise topicurile, de ce? Tu ca fost SM si avand experienta mai multa ca mine poate imi explici.


Jack, de ce nu ai pus intrebarile astea pana acum daca erau atatea nelamuriri privind moderarea? Totusi o sa iti explic:


Pe sectiunea asta, cum ai scris mai sus, doar deschizi topicul, spui ca iti faci trib sau ca iti cauti trib si pe urma topicul trebuie inchis. Dar, pana se deschide lumea, intotdeauna s-a lasat sa se posteze incontinuare, nu au fost inchise topicurile, de ce? Tu ca fost SM si avand experienta mai multa ca mine poate imi explici.

La fiecare inceput de lume s-au deschis topicuri in care erau prezentate triburile si cateva zile se lasau deschise tocmai pentru reclama cum a mentionat si mcmirela mai sus - pana cand era deschisa p&p -

De ce? E o chestie logica: fiind inceput de lume, fiecare anunta unde si cu cine intra, se mai anuntau unii ca intra in "X" trib sau cu "a, b, c" ca jucatori samd, in incercarea de a atrage noi membrii in trib prin discutii.
Atunci cand p&p era deschisa , incepeau sa se inchida topicurile cu anunturile triburilor aici si discutiile se purtau pe p&p deoarece incepeau si alte discutii legate de pozitionare, legate de razboaie, atacuri, mesaje si altele.


Nu, gresit, au fost deschise multe teme aiurea de o singura persoana si au fost inchise pentru ca vroia mai mult sa floodeze sectiunea cu topicuri inutile.

Oare? Si el tot 10 topicuri inutile facuse?

yonndyo---Daca un player ar fi deschis spam la "triburi si mebri" ati fi sarit ca arsi ,de cum si.a permis, dar suntem obijnuit cu gafele asa ca e ceva normal.

O facusem eu si a fost stearsa:D

Topicul asta de spam nu isi are rolul aici. Locul lui era pe sectiunea de politica si propaganda.
Faptul ca userii au semnalat acest lucru si au discutat despre asta a fost tocmai pentru ca daca un moderator o face e permisa, daca un user o face e stearsa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Topicurile astea pot fi inchise si dupa ce lumea termina de postat.
Spamam putin pe topicul X, ne lasati putina libertate, trecem la topicul Y, inchideti topicul X.Suntem si noi multumiti, si voi v-ati facut treaba...
In prezent cum se face?Cineva deschide un topic, postam 2-3 jucatori, apare un moderator, inchide topicul si da sanctiuni.
De aici si apare "dragostea" asta fata de moderatori...
 

DeletedUser


Asta se facea tot pe rubrica asta de "triburi si membri" pana se deschidea p&p si-apoi isi faceau "Reclama" acolo. Din pacate din ce in ce mai putini incep sa mai intre pe forum si tot mai multi se satura de el.

Gresit! La "Triburi si membri" nu se postau decat anunturi pentru cei care isi cautau trib, sau pentru triburile care cautau membri. Triburile premade nu aveau treaba aici, iar ambele sectiuni se deschideau in acelasi timp.

Triburi şi membri Aici poţi căuta un trib sau un membru nou. Nu ai voie să răspunzi. Te rog să contactezi începătorul discuţiei în joc.

Ati ametit forumul asta de tot. Daca intra un incepator pe forum, nu mai intelege nimic.
 

DeletedUser

Mie-mi place de ingerasa cand e nervoasa, are ceva al ei.. aparte..
105.gif


Jack nu te mai stresa, inchide-le toate topicurile, sa vedem daca mai poa' sa zica ceva..
19.gif
:D :D
 
Sus