Discutii libere L29 (Spam)

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
chiar cred că lumea asta va fi câştigată de cei cu PP. Faci un trib de nobi cu care să iei toate barbarele de pe margine (<1000p), le ţii câteva luni cu sate defensive şi moral mic şi ai luat lumea :D
 

DeletedUser9103

chiar cred că lumea asta va fi câştigată de cei cu PP. Faci un trib de nobi cu care să iei toate barbarele de pe margine (<1000p), le ţii câteva luni cu sate defensive şi moral mic şi ai luat lumea :D

sau te lasi de tigari si cumperi p.p :))
 

DeletedUser

chiar cred că lumea asta va fi câştigată de cei cu PP. Faci un trib de nobi cu care să iei toate barbarele de pe margine (<1000p), le ţii câteva luni cu sate defensive şi moral mic şi ai luat lumea :D

Ai calculat aiurea,nu se impart un numar anume de sat si care ia 70% din ele castiga...inscrieri vor fi multa vreme si numarul de sate v-a creste,se v-a termina mai repede ca L7 cu siguranta chiar daca acolo au fost stergeri de cont la greu.
 

DeletedUser

ar trebui sa faca un pp-ist un trib numit PP si la verificari sa se uite daca au CP ,injumatatiri ..alea alea...sau nu..iar daca nu au..la interne cu ei=)))))
 

DeletedUser

Glumetule! Toti va da-tiu cu pumnii in pie[t aici cu PP si nuj ce:)) cand toti ati cumparat cel putin odata de cand jucati! Si nu imi zi tu mie durule ca daca iti dau 10 000 pp acuma nu le folosesti pe lumea 29:D
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Chiar o sa fie bataie mare pe lumea asta. Se poate la un moment dat ca diplomatia sa faca diferenta si sa inchida lumea. Primele doua triburi sa faca fuziune, sa reuseasca sa obtina 70% si punct. :)
Asta in teorie, in practica, primele 2 triburi se vor injura ca la usa cortului pe motivul "care e mai bun" :D.
Pana la urma si la urma, din punctul meu de vedere, L29 aduce ceva ce multi din noi ne-am dorit, conditii clare de victorie, asta nu face decat sa sporeasca numarul de jucatori care vor dori sa joace pana la capat.
 

DeletedUser

Daca sunt si barbare nu doar sate bonus nu mai conteaza setarea premium de resurse pentru uni :rolleyes: .
 

DeletedUser30856

Glumetule! Toti va da-tiu cu pumnii in pie[t aici cu PP si nuj ce:)) cand toti ati cumparat cel putin odata de cand jucati! Si nu imi zi tu mie durule ca daca iti dau 10 000 pp acuma nu le folosesti pe lumea 29:D

inteleg sa ai activ contul premium, fara de care nu poti misca la un numar decent de sate.. s-a introdus injumatatirea, buna si aia, mai ales cand faci o fierarie la inceput...sau nu mai zic de zid, care papa mult, dar prinde bine...dar acum cu ultimele optiuni e bataie de joc.

Clar ca jucatorii care cunosc jocul si baga si pp au avantaj imens... la inceput se zicea, ca folosirea pp-ului nu aduce avantaje comparative intre jucatori...ca e doar pt ajutarea/usurarea muncii....ok, dar acum cand face de toate...nu e corect... dar cum banii au valoare mai mare decat cei care joaca triburile...merge.
 

DeletedUser42114

Chiar o sa fie bataie mare pe lumea asta. Se poate la un moment dat ca diplomatia sa faca diferenta si sa inchida lumea. Primele doua triburi sa faca fuziune, sa reuseasca sa obtina 70% si punct. :)
Asta in teorie, in practica, primele 2 triburi se vor injura ca la usa cortului pe motivul "care e mai bun" :D.
Pana la urma si la urma, din punctul meu de vedere, L29 aduce ceva ce multi din noi ne-am dorit, conditii clare de victorie, asta nu face decat sa sporeasca numarul de jucatori care vor dori sa joace pana la capat.

Dacă e să ne gândim la câţi or să intre şi ce orgolii or sa fie pe hartă, atunci clar nu se va pune problema unei fuziuni. Dacă într-adevăr s-ar lăsa orgoliile, atunci s-ar putea inchide lumea prin formarea unui trib cu primii 200 jucători ai lumii.
Cel mai rău e ca totuşi nu era momentul lansării lumii. Vine vara, berile pe terase, concediile şi or să mai rămână pe joc doar proasteţii detinători de buletine şi ceilalţi amici ai lor care încă nu se bucură de această onoare.
Între primele triburi e posibil să te înşeli şi să fie alianţă. Depinde doar de cum işi va alege fiecare trib aşezarea pe hartă, că am senzaţia că or să fie unele modificări faţă de ce am fost toţi învăţaţi până acum.
Oricum, baftă la toată lumea şi de-abia aştept să ne vedem pe hartă!
 

DeletedUser

Probabil....asa cum s-a intamplat pe L27 si L28 preinscrierea va inghesui jucatorii n K45 si putin din K44 (vezi simularile), asa ca majoritatea "vietasilor si marcile inregistrate de pe alte lumi" care au polite de platit vor forma multe triburi si se vor bate pentru suprematie in cele 2 k-uri. Cei care nu vor intra cu preinscriere si nu la deschiderea lumii vor avea o dezvoltare mai usoara si mai multa libertate in diplomatie

TLC!
 
Sus