Discutii libere L36 !

quz0r

member
Scor reacție
144
Ok, atunci să ai baftă cu MVPs pe lumea 38. Pe 36 a fost un scor ceva de genul Ibidem 200 - MVPs 4. Cred şi eu că sunteţi supăraţi. E doar un joc..nu cine are cele mai bune cărţi câştigă, ci ăla care le joacă cel mai bine pe alea pe care le are. Nu-i exclus ca T-J să scoată Ibidem de pe hartă. Totul e posibil. Dar atâta timp cât războiul se joacă frumos, iar jocul îşi păstrează cursivitatea..sunt mulţumit.
 

DeletedUser

m-ai vazut pe mine ca am zis ceva de mvp si pierderea la war?
asta e.numai ca daca cineva zice pe extern ceva ce voua nu va convine automat este din lista vostra de suparati si refuzati..aroganta maxima.
faza cu war la t-j era previzibila mai ales din clipa in care tnt s-au calmat si hugo a dat war la t-j.....dar ma rog voi ati ales sa prostiti lumea ca nu va bagati cand de fapt urma sa dati si voi war.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Iniţial a fost vorba să rămânem supervizionari, dar era cam acelaşi lucru dacă sprijineam Hugo. Faza cu T-J a fost previzibilă de când s-au întregistrat pe lumea 36, relativ. Am trecut printr-un PNA de comun acord, au fost termeni pe care i-am încălcat neintenţionat, s-a înţeles altceva şi s-a ajuns aici. Felicitările mele diplomaţilor T-J, un diplomat e ăla care îţi vorbeşte în cel mai frumos şi calm mod posibil că-ţi vine să-l înjuri. Au fost probleme asemănătoare şi cu Hugo, şi cu United şi cu TNT. Ei au fost evazivi şi ne-am înţeles ca oamenii, am cedat sate când a fost cazul, am plătit resurse dacă a fost nevoie. Dar nu am început să ne ameninţăm ca chiorii pe motivul că "pe aici nu se trece". (Hugo nu este academia noastră, nu le mai combinaţi voi)
 

DeletedUser42487

Jocul asta se joaca mai putin pe harta si mai mult prin mesaje.
Din pacate noi ( eu in principiu) si diplomatul T-J, nu am putut ajunge la un numitor comun, sau mai bine zis nu am reusit sa stam frumos la o cafea si sa discutam.
Faceti mereu confuzia intre Hugo, un trib aliat si o academie Ibidem, ceea ce nu e adevarat, Hugo insa ne sunt cei mai vechi aliati si relatia cu ei nu se va strica, cel putin cat Q si eu suntem in Ibidem si Dani dincolo.
Strambe si comentarii vor fi mereu si vom incerca mereu sa le depasim.
Cum vom sta pe harta?
Vom vedea, poate maine dam toti stergere, oricum asta nu va depinde de voi si nici de comentariile facute de spectatorii de pe margine.
Vrei sa ai un cuvant de spus?
Stai pe harta.
 

DeletedUser

din moment ce voi jucati doar prin mesaje si mai putin pe harta se vede in statistica ca hugo a pierdut 40 de sate si castigat doar 6...deci la voi se aplica vorba multa saracia tribului :)))....si conform faptului ca la voi se joaca prin mesaje mai mult ...nu imi poti cere sa stau pe harta sa am un cuvant de spus din moment ce nu promovati jocul pe harta :))
 

DeletedUser42487

De asta nu mai esti pe harta?
Nu stiam ca "vorbele" te-au scos de pe harta.
Dar puteai ramane sa ne demonstrezi ca trupele conteaza nu vorbele, dar stai... tu nu ai reusit nici cu trupe nici cu vorbe.

Sa iti mai explic inca o data sa intelegi, Hugo ne sunt aliati si erau in conflict neoficial cu TJ cu care eram in PNA, normal ca s-au atacat reciproc, normal ca au pierdut sate atata vreme cat s-au descurcat singuri.
Doar ca situatia nu mai putea merge asa, iar cum cu TJ nu s-a reusit pastrarea unui PNA, din vina ambelor parti, am decis ca e mai bine sa rupem relatiile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

unde ai vazut tu neoficial ?Hugo a vorbit cu nw si au dat war la t-j dupa care ibidem a folosit asta ca pretext sa rupa pna cu T-J(cel mai probabil dupa ce ati incercat sa fortati ceva pe gatul la T-J si in schimb Hugo si nw vor face pace cu t-j).clar nu v-a mers ca ati dat si voi war ...ca nu mai aveati de lucru cu TNT in sud..daca inca aveati conflict cu TNT nu ati fi avut tupeu..de aceia ati si facut acel pna de frica sa nu dea si t-j in voi in acelasi timp cu TNT..
 

DeletedUser42487

Nu compara TNT cu TJ :)
Si nu mai veni cu supozitii
cel mai probabil dupa ce ati incercat sa fortati ceva pe gatul la T-J si in schimb Hugo si nw vor face pace cu t-j
, de unde le scoti??
Si da, neoficial, Hugo si TJ se atacau cu mult inainte de a se declara oficial razboi si de a rupe noi PNA-ul.

Probleme sunt si apar mereu in orice relatie diplomatica. totul stau in cum le depasesti, cu TNT am gasit mereu o solutie pentru ca s-a putut discuta, TJ, trebuie sa invete putina diplomatie, cu vorba buna faci mult mai multe.
Cat despre daca am fi avut cu X sau Y, uite ca nu avem, iar asta ca sa intelegi, tine tot de diplomatie :)
 

DeletedUser

din actiunile voastre...politica voastra a fost sa faceti un trib care sa fie sub influenta voastra zis Potop de care sa nu stie nimeni ca este academie ibidem de care sa va folositi..problema a fost ca s-a aflat asa a aparut hugo varianta de rezerva pentru postul de satelit ...negati la greu ca va este acedemie dar este...in fine ...in timp ce ibidem are diplomatie cu tribul y pune pe hugo sa dea in tribul y apoi cu timpul gasesc motiv ibidem si rup diplomatia cu tribul y ....apoi repeta..asa ati facut cam cu toate triburile cu care ati incheiat diplomatie ....ati pus satelitul hugo sa dea in ei..apoi ati venit ca mari onorabili care din respect pt aliatul marioneta hugo vine si negociaza pt pace si propune ceva de genul ai 2 variante :1.ne dai ce vrem(fuziune,sate,cativa jucatori sau ce va mai trece prin cap) si varianta 2.dam si noi war....

cam asa merge treaba cu diplomatia voastra ati schimbat ca pe sosete de la inceputul lumii...bine cu exceptia la united dar e timp si acolo...pri,potop si hugo nu se pun ca sunt academiile...oficiale sau neoficiale....
 

DeletedUser42487

Tu ai putea sa scrii cateva telenovele pentru ca vad ca te pricepi.
S-a stiu de la inceput ca Potop sunt parte din familia Ibidem, iar cine nu a stiut e paralel cu jocul, mereu pe unde a jucat Ibidem, a fost in familie cu Potop.
Hugo sunt trib de sine statator si cu diplomatie diferita de noi iar noi nu am negociat nici o relatie cu alt trib si sa implicam Hugo, s-a spus asta de 100 de ori, dar tu probabil stii mai bine.
Altceva Mama Omida?

P.S. Q a postat mereu pe forumul extern pozitia si relatiile Ibidem, daca nu ai fost la curent, e strict problema ta.
Cand vrei sa mai stii ceva, intreaba si promit ca te lamuresc.
Si ma exprim scurt si la obiect, cred ca te descurci tu cu infloriturile apoi ca vad ca la asta te pricepi.
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Nimeni inafara de mine nu are voie sa vorbeasca in numele MVP ! :D
Acesta este un subiect tabu si trebuie tratat ca atare :D
 

DeletedUser

da sigur...s-a stiut de la inceput vezi sa nu.
spuneti doar ce va convine .
si daca cea ce eu spuneam era departe de adevar nu v-ati fi chinuit atat sa convingeti lumea pe aici ca nu este asa.
ar trebui sa faceti campanie pentru PD-L si Base acum ca vin alegerile ..va pricepeti de minune la imbarligari si alte prostioare..cred ca chiar ii intreceti pe basisti :))

bye ca se supara Bad pe mine :p .
 

DeletedUser44200

din moment ce voi jucati doar prin mesaje si mai putin pe harta se vede in statistica ca hugo a pierdut 40 de sate si castigat doar 6...deci la voi se aplica vorba multa saracia tribului :)))....si conform faptului ca la voi se joaca prin mesaje mai mult ...nu imi poti cere sa stau pe harta sa am un cuvant de spus din moment ce nu promovati jocul pe harta :))

Ca sa zic si aici. Cele 40 de sate pierdute sunt recrutarile pe care le-am facut la margine. Zeii din T-J, jucatori de 300.000 puncte au innobilat jucatori de 30, 40.000. Iar pe granita principala, au atacat un jucator de 70.000. Si asta-i tot. N-are rost sa va legati de statistica de razboi pentru ca razboiul se poarta pe K44, K54.
 

DeletedUser44200

Si ca sa nu-ti mai chinui neuronul, recunosc (ironic, ce-i drept) ca suntem satelit cosmic pentru Ibidem, varianta de rezerva, rezerva de varianta, academie, universitate, liceu tehnoglogic, telescopul Hubble si parteneri de table. Iar ca noaptea, ne sunam intre noi si ne maraim reciproc, pana cand ajungem sa declaram razboi cuiva. mangotaru mi-a postat pe hi5 un text, sa declaram razboi alora din T-J.

Stiu ca e greu sa intelegi lumea asta cand esti simplu spectator. Dar ramai la tine in tribuna. Huiduieste-ne, urla, aplauda dar nu incerca sa intri pe teren. Pentru ca nu ai loc.
 
Sus