Discutii libere L51

osândă

member
Scor reacție
1
Eu credeam ca glumiti cu pp-uri si astea...
Pp urile sunt un avantaj iar farm-ul conteaza , il contrazic pe cel de mai sus, de exemplu eu am bagat doar 600 pp in contul meu , ce-i drept la inceput nu puteam sta in top100 dar acum farmez 500k zilnic si ma mentin in top25 la puncte, ce-i care isi permit sa bage pp, sa bage nu inteleg de ce atata frustrare pe unii , avantajul dispare , rabdare,farm si trupe :)
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Eu am facut aluzie la inchisul unei lumi ca nu stie catalinu dar na,ei derapeaza ca de obicei....numai pp-uri viseaza :)))
 

ShawnCarter1

member
Scor reacție
2
2peu, tu ai inceput discutia asta, ca vezi suntem mari amatori de pp-uri, bagam in prostie, acum tot tu o dai la intoarcere ?
 

DeletedUser39475

Eu credeam ca glumiti cu pp-uri si astea...
Pp urile sunt un avantaj iar farm-ul conteaza , il contrazic pe cel de mai sus, de exemplu eu am bagat doar 600 pp in contul meu , ce-i drept la inceput nu puteam sta in top100 dar acum farmez 500k zilnic si ma mentin in top25 la puncte, ce-i care isi permit sa bage pp, sa bage nu inteleg de ce atata frustrare pe unii , avantajul dispare , rabdare,farm si trupe :)

Tu nu ai 20 de sate fără sa ai 1 milion farmat în total. Și ăla de sus farmeaza peste 1 milion și nu îi ajunge pe cei care nu farmeaza și cumpăra nobili. Cu acest lucru am ceva și nu glumesc deloc.
 

osândă

member
Scor reacție
1
Tu nu ai 20 de sate fără sa ai 1 milion farmat în total. Și ăla de sus farmeaza peste 1 milion și nu îi ajunge pe cei care nu farmeaza și cumpăra nobili. Cu acest lucru am ceva și nu glumesc deloc.

N-am 1 milion farmat in total?
Chiar ieri am scos 560k si 19k sate
 

DeletedUser46154

dap, am vazut ca sunt la 20 de sate care nu au farmat milionul, si deaia ma gandeam ca nu are cum sa fie plin depozitul cand se consuma asa multe pp-uri pe resurse.

intradevar pp-ul e avantaj, dar pana la urma conteaza si farmul, deoarece nu toti baga pp iar in urmatoarea perioada, cei cu pp-uri vor conta cat mai putin ...
 

DeletedUser39475

Andrei...

La 20 de sate, să bați taleri pentru următoarea GN ai nevoie de 21 de taleri: Aproximativ 80k resurse/taler = aprox 1.6 M resurse.

1. Să cumperi resurse din depozit pentru asta înseamnă multe pp-uri consumate. Mult prea multe pentru a ține la nesfârșit prin cumpărarea din depozit. În acest caz, farmul va face lejer diferența.
2. Să cumperi pachet de taleri cu 100 de pp, când cumpărarea din depozit înseamnă poate de 15-20 de ori mai scump, nu e deloc ok. Măi frate, bagă și asta cu pachetul de nobili, dar pune 500 de PePe per pachet (știu că o să se scumpească, dar eu vorbesc de acum).

Nu îmi vine să cred că nu e palpabil ceea ce spun pentru mase. Nu vreau să fiu înțeles greșit, am acceptat de la bun început să joc cu facilitățile astea premium și nu le detest așa tare, dar înainte de începerea serverului nu scria nicăieri că o să poți cumpăra nobili. Până când o să ajungă să coste pachetele de taleri prea mult, deja acel jucător o să aibă mult prea multe sate „nedrept” față de mine care farmez poate cel mai mult de pe server. Aia zic...e prea mare diferența, influențează prea mult jocul această setare.

Nu-mi convine, nu mă oprește nimeni să joc, nu? Sunt de acord cu această idee, atâta timp cât mi se expune de la începerea serverului că una dintre facilitățile premium constă în a cumpăra pachete de nobili. Ei bine, eu nu am știut așa ceva.
 

osândă

member
Scor reacție
1
Sunt de acord cu tine la faza cu cumpararea talerilor , eu mi am permis doar 200 pp pentru taleri e un avantaj clar , detasat al celor care au mii de pp, intrebarea mea e alta, o lume clasica pe cand?:) sunt convins ca o clasica ar aduce numarul placut de jucatori .. Si placerea aia de a juca triburile fara a conta ce buget are fiecare trib..
 

DeletedUser39475

Dacă ar fi fost ca și până acum...facilități ce presupun înjumătățiri, cumpărare de steaguri, schimb instant în târg, creștere producție mine, depozit de resurse etc ar fi fost ok, farmul începea să facă diferența după vreo 10-15 sate. Nu am nimic nici cu pachetul de taleri (încerc să nu fiu hater), dar fraților, prețul este unul mult prea mic în comparație cu cât ar costa talerii cu cumpărarea din depozit...Este o diferență incredibilă.

La mine în K, de exemplu, depozitul e full tot timpul. Aș proceda cum a zis Andrei, să vând resurse din farm și cu ce îmi iese să cumpăr pachete. Dar...depozitul e full tot timpul. Lumea vrea taleri, nu vrea resurse. Și se observă implementarea acestei setări în punctajul mediu/jucător...unul extrem de mic. Și mă repet, cred că această facilitate nu este înțeleasă nici măcar de către stafful administrativ al acestui joc.

Clasică? Aia nu aduce profit.
 

DeletedUser39475

E simplu de ghicit, dacă ai fost atent la ce am scris anterior. Împreună cu un prieten, pe acel cont.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Sunt de acord cu tine la faza cu cumpararea talerilor , eu mi am permis doar 200 pp pentru taleri e un avantaj clar , detasat al celor care au mii de pp, intrebarea mea e alta, o lume clasica pe cand?:) sunt convins ca o clasica ar aduce numarul placut de jucatori .. Si placerea aia de a juca triburile fara a conta ce buget are fiecare trib..

da chiar, pe cand? :)
 
Sus