Discutii libere L62 !

DeletedUser48719

Se mai vorbeste de tine doar cand mai ai si tu noroc si omori ceva trupe si un tren dintr-o prostie si esti mare smecher.Felicitarile mele!Ne vedem in cateva saptamani ;)
 

DeletedUser48733

prostia e de partea voastra...felicitari...ati dat dovada de asa ceva...pacat ca timpul nu imi permite sa ma ocup de voi asa cum trebuie...
 

DeletedUser48733

s-a vazut...sunt rapoartele mai sus in caz ca vrei sa le revezi...
 

DeletedUser48700


Intrebarea e: cum sa fii egal cu unul care nu stie sa joace, oricum.
Fie ca e lume cu pp-uri sau fara, el tot pe langa harta e. Cum egalezi situatia asta? :confused:

Cand am spus "egali" faceam referire la dezvoltare... nu unul in 3-4 zile are 5k pct si altul 500pct... Si da diferenta o va face experienta nu pp-urile ca acum...
 

DeletedUser48578

Cand am spus "egali" faceam referire la dezvoltare... nu unul in 3-4 zile are 5k pct si altul 500pct... Si da diferenta o va face experienta nu pp-urile ca acum...

Din pacate, nu o va face nici atunci. Daca o sa arunci un ochi la specialele create fara depozit premium si fara steaguri, o sa observi ca multe echipe de acolo, intra cu conturi suport, ca sa compenseze. In aceleasi conditii, unii se dezvolta mai mult si altii raman in urma si injura printre dinti, din marginea hartii.
Cred ca ar fi ideal, daca toti jucatorii ar intelege ca jocul a evoluat si trebuie sa se adapteze.
Multi din cei care se plang, nu au nici cea mai vaga idee ce e ala split (eliminam ideea de autosplit sau orice alta tehnica de joc, adaptata noilor conditii). Jucatorii nu mai sunt constanti, in acelasi timp. Daca au pierdut satele de start, nici nu ii mai vezi pe server. Asteapta urmatoarea lume, in speranta ca acolo vor face istorie si vor gasi un trib care sa ii accepte, in stilul lor de joc, doar pentru ca au X ani, in profil si au jucat pe nu stiu ce lume antica.
Inaca mai avem jucatori, pe servere care nu stiu cum se foloseste optiunea de "Adauga nobil". Sa ii mai intrebi de T-Train ? Nu are rost. L-ar folosi macar pe ala, decat sa deschida cate 4-5 taburi si sa dea nobilii cu diferenta de cateva secunde intre ei.
Chiar azi, urmaream un forum si se plangeau unii ca nu se mai dezvolta aplicatii pentru windows XP, doar pentru ca... nu voiau sa faca upgrade din ambitie. Cred ca la fel sunt si jucatorii care nu vor sa isi upgradeze stilul de joc. E doar o ambitie si astepta sa schimbe cineva, ceva.
Prefera sa renunte la joc, decat sa evolueze, odata cu jocul.
Inca mai crezi ca ar schimba cu ceva, disparitia depozitului premium ?
Inca ceva: cine ii retine sa adune puncte premium cu ajutorul depozitului? daca tot se incapataneaza si nu vor sa investeasca sub nici o forma, ar reduce din diferentele astea de care mentionezi (parerea mea).
 

DeletedUser48714

Din pacate, nu o va face nici atunci. Daca o sa arunci un ochi la specialele create fara depozit premium si fara steaguri, o sa observi ca multe echipe de acolo, intra cu conturi suport, ca sa compenseze. In aceleasi conditii, unii se dezvolta mai mult si altii raman in urma si injura printre dinti, din marginea hartii.
Cred ca ar fi ideal, daca toti jucatorii ar intelege ca jocul a evoluat si trebuie sa se adapteze.
Multi din cei care se plang, nu au nici cea mai vaga idee ce e ala split (eliminam ideea de autosplit sau orice alta tehnica de joc, adaptata noilor conditii). Jucatorii nu mai sunt constanti, in acelasi timp. Daca au pierdut satele de start, nici nu ii mai vezi pe server. Asteapta urmatoarea lume, in speranta ca acolo vor face istorie si vor gasi un trib care sa ii accepte, in stilul lor de joc, doar pentru ca au X ani, in profil si au jucat pe nu stiu ce lume antica.
Inaca mai avem jucatori, pe servere care nu stiu cum se foloseste optiunea de "Adauga nobil". Sa ii mai intrebi de T-Train ? Nu are rost. L-ar folosi macar pe ala, decat sa deschida cate 4-5 taburi si sa dea nobilii cu diferenta de cateva secunde intre ei.
Chiar azi, urmaream un forum si se plangeau unii ca nu se mai dezvolta aplicatii pentru windows XP, doar pentru ca... nu voiau sa faca upgrade din ambitie. Cred ca la fel sunt si jucatorii care nu vor sa isi upgradeze stilul de joc. E doar o ambitie si astepta sa schimbe cineva, ceva.
Prefera sa renunte la joc, decat sa evolueze, odata cu jocul.
Inca mai crezi ca ar schimba cu ceva, disparitia depozitului premium ?
Inca ceva: cine ii retine sa adune puncte premium cu ajutorul depozitului? daca tot se incapataneaza si nu vor sa investeasca sub nici o forma, ar reduce din diferentele astea de care mentionezi (parerea mea).
Tot ce ai zis legat de joc e corect, insa (ca o paranteza) comparatia cu Windows e pur si simplu stupida. Lucrez pe Mac de peste 10 ani, insa am si desktop. Nu se compara din niciun punct de vedere windows XP cu windows 10.

Orice sistem cu windows XP merge infinit mai bine decat acelasi sistem cu windows 10. Fa benchmarkuri si o sa te convingi de ce unii oameni nu vor sa renunte la XP. Doar pentru ca e mai nou si ca e impins in fata pentru cunsumerism nu inseamna ca e mai bun.
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Nu se mai ofera suport de mult timp pentru Windows XP si nu o sa mai gasesti toate driverele. In plus nu ai suport pentru o gramada de drivere, spre exemplu daca ai o placa video noua, nu o sa ai driver pentru ea, asa ca va fii cam degeaba in PC-ul tau.
 

DeletedUser48578

Tot ce ai zis legat de joc e corect, insa (ca o paranteza) comparatia cu Windows e pur si simplu stupida. Lucrez pe Mac de peste 10 ani, insa am si desktop. Nu se compara din niciun punct de vedere windows XP cu windows 10.

Orice sistem cu windows XP merge infinit mai bine decat acelasi sistem cu windows 10. Fa benchmarkuri si o sa te convingi de ce unii oameni nu vor sa renunte la XP. Doar pentru ca e mai nou si ca e impins in fata pentru cunsumerism nu inseamna ca e mai bun.

Stiu ce spui, avand in vedere ca am stat ani la rand pe windows 7 si nu m-as fi despartit de el. Dar, nu poti sta pe windows 7 si sa vrei sa folosesti Skype si alte aplicatii ...
Pentru ca situatia impune, am gasit o cale de mijloc si acolo. Tocmai de aceea am trecut pe windows 8.1 Pro .. si nu mai am nici o problema (chiar sunt mai multumit decat de windows 7) :)

Sper ca ai inteles ideea. :)

Revenind la joc, nu ii pune nimeni sa se upgradeze prea tare (sa nu se rupa). Doar sa se adapteze si sa prinda din mers, elementarul, macar.

Uite un exemplu interesant de individ, care posta mai devreme pe aici (Terente81) si modul in care s-a aparat el, ca un jucator profesionist, cu ani de experienta in spate si strategie, cat cuprinde.
In situatia in care, se pun in discutie 2 atacuri, in zile diferite, cu cate 4 nobili, in prima zi l-a salvat un vecin cu un split executat frumusel (are si vecinul vreun mouse smecher).
Prima zi:
4 atacuri cu nobil si un antisplit, intre primii 2.
Solutia:
Un split , intre antisplit si al doilea nobil
Rezultat:
3 nobili decedati (coliva tot n-a facut nimeni, in situatia asta)

A doua zi:
1 nobil cu atac masiv, 2 ore pauza si apoi 2 atacuri de siguranta plus 3 nobili (daca prima oara i-a mers click-ul bine la vecin si a omorat 3 nobili, bineinteles ca tura a doua am ales sa bagam atac masiv cu cel de al doilea nobil din tren)

Ce solutie a gasit expertul mai sus mentionat ? (n.a. : vecinu` cred ca avea si alte treburi in afara de grija spliturilor lui)
Sa adune toate trupele acasa, in fata primului nobil (ala care ajungea cu 2 ore mai devreme). Bonus, activeaza si gardienii (ca sa fie sigur ca timp de 6 ore, nu mai are nici o solutie proprie, probabil)
Bineinteles ca nobilul ala singur, nu venea insotit de gardieni, sau eventual de spioni. Asa ca, a trecut prin tot ce avea el activat si neactivat in sat.
Dupa 2 ore, nu mai avea cu ce sa se apere in nici un fel. A pus cruce l-a sat si si-a amintit ca are si el cont pe extern, sa poata face mare, mare galagie: ca baga unii PP-uri, n-au trupe, sunt noobi... bla, bla, bla
Intrebare: stie el ce e ala autosplit? A gandit vreo secunda, cand a vazut atacurile alea? S-a folosit vreun pic de logica? NEAH... a preferat sa dea vina pe aia care baga PP-uri sau ca a ajuns nasol jocul. Orice alt motiv, in afara celui concret... (poate trage oricine, ce concluzie vrea)
Nu depozitul premium e de vina, mereu :)
 

DeletedUser48719

King Sharkyboy

Mare player ce ai descins intre noi, jucatorii de rand, rogu-te, ce ai facut aici ?

https://imgur.com/a/jPjQT

Ordine: 3, 1, 2, 4

Primul atac la 05:10:42:589
Al doilea la 08:37:02:092
3 16:52:00:576
4 16:52:00:776

Ce-ai zis, dai cu 2 nobili si l-ai luat
 

DeletedUser48700

Din pacate, nu o va face nici atunci. Daca o sa arunci un ochi la specialele create fara depozit premium si fara steaguri, o sa observi ca multe echipe de acolo, intra cu conturi suport, ca sa compenseze. In aceleasi conditii, unii se dezvolta mai mult si altii raman in urma si injura printre dinti, din marginea hartii.
Cred ca ar fi ideal, daca toti jucatorii ar intelege ca jocul a evoluat si trebuie sa se adapteze.
Multi din cei care se plang, nu au nici cea mai vaga idee ce e ala split (eliminam ideea de autosplit sau orice alta tehnica de joc, adaptata noilor conditii). Jucatorii nu mai sunt constanti, in acelasi timp. Daca au pierdut satele de start, nici nu ii mai vezi pe server. Asteapta urmatoarea lume, in speranta ca acolo vor face istorie si vor gasi un trib care sa ii accepte, in stilul lor de joc, doar pentru ca au X ani, in profil si au jucat pe nu stiu ce lume antica.
Inaca mai avem jucatori, pe servere care nu stiu cum se foloseste optiunea de "Adauga nobil". Sa ii mai intrebi de T-Train ? Nu are rost. L-ar folosi macar pe ala, decat sa deschida cate 4-5 taburi si sa dea nobilii cu diferenta de cateva secunde intre ei.
Chiar azi, urmaream un forum si se plangeau unii ca nu se mai dezvolta aplicatii pentru windows XP, doar pentru ca... nu voiau sa faca upgrade din ambitie. Cred ca la fel sunt si jucatorii care nu vor sa isi upgradeze stilul de joc. E doar o ambitie si astepta sa schimbe cineva, ceva.
Prefera sa renunte la joc, decat sa evolueze, odata cu jocul.
Inca mai crezi ca ar schimba cu ceva, disparitia depozitului premium ?
Inca ceva: cine ii retine sa adune puncte premium cu ajutorul depozitului? daca tot se incapataneaza si nu vor sa investeasca sub nici o forma, ar reduce din diferentele astea de care mentionezi (parerea mea).

Corect ceea ce ai spus, dar parca cand vezi ca protectia nici nu a picat si el are deja 4-5k puncte parca nici nu iti mai vine sa joci...dar asta este jocul la ora actuala asa ca cui ii place acest joc il joaca asa cum este cu pp-uri mai multe sau mai putine. O zi bună !
 

DeletedUser47495

Corect ceea ce ai spus, dar parca cand vezi ca protectia nici nu a picat si el are deja 4-5k puncte parca nici nu iti mai vine sa joci...dar asta este jocul la ora actuala asa ca cui ii place acest joc il joaca asa cum este cu pp-uri mai multe sau mai putine. O zi bună !

Hai ca va cam certati pe aici :)))) Nu startul e totul, sunt multi jucatori care dupa un start prost ajung in top lejer :D daca esti bun, crede-ma, poti sa ajungi in top si fara sa rupi depozitul in prima saptamana :) Exista exemple de jucatori care au intrat pe lumi dupa 2 luni si aproape au terminat pe 1 :)))
Calitatile de jucator sunt mult mai iportante decat pp-urile, ca nu are nimeni chef sa-ti stea sitter sa-ti apare contul daca esti noob si nu stii sa joci, pana la urma tot pierzi satele
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Ehh .. voiam sa fiu si eu la curent cu stirile. Poate ma aliam si eu cu cineva, sa intru in razboiul asta :(
 
Sus