Discutii libere L77 !

DeletedUser49882

Mai sus Patrykana a spus foarte clar ca discuțiile de pe alta lume nu au ce cauta într-un astfel de forum.


Nu s au plans jucătorii cu experiență și ajungeți voi sa va plângeți, niște jucători de duzină, de mult uitați cărora le tremura mâinile pe mouse!

Patrykana îți poate spune ție foarte clar ce sa faci în tribul vostru nu pe forumul extern... Aici fiecare își spune părerea

Cât despre jucători te cam contrazici... Care sunt acei jucători cu experienta (din ce știu experienta se acumulează în timp nu te naști cu ea)
Si nu ma plâng ci doar constat cum a evoluat jocul.. Dacă vouă va place nu am ce sa zic... Spor la joc și la cât mai multe interne
 

Disconnected

member
Scor reacție
0
Stai liniștit ca nu am jucat cu Patrykana, nu joc si nici nu voi juca. Am intervenit să-mi spun părerea având în vedere reacțiile voastre de jucători frustrați si slabi de îngeri. Eu nu am văzut un jucător din Mnks, Dk, Roma si alte triburi sa se plângă de noul stil de joc sau de alte aspecte legate de anumiți jucători. Au greșit, plătesc, au fost trădați, continuă sa lupte s.a.m.d.
 

open mind

member
Scor reacție
0
Parte 1:
Triburi: WoC
Parte 2:
Triburi: WoC-A, WoC-D, WoC., WoC-B, WoC-E, WoC-C

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
27
Tabăra 2: 2
Diferență: 25

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
145,319
Tabăra 2: 10,027
Diferență: 135,292

chart
 

Opteron180

member
Scor reacție
0
Disco draci. Du-te frate, nu ne intereseaza parerea ta. Ia-ti cartonasul de autografe si asteapta-ti idolii.
 

Best boboo

member
Scor reacție
0
Parte 1:
Triburi: WoC
Parte 2:
Triburi: WoC-A, WoC-D, WoC., WoC-B, WoC-E, WoC-C

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
27
Tabăra 2: 2
Diferență: 25

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
145,319
Tabăra 2: 10,027
Diferență: 135,292

chart
Sa fie bătuți la talpă.... Huuu
 

Rasmus

member
Scor reacție
0
Nah, nu am jucati cativa ani..S-a intamplat sa revin si deja am bagat mana adanc in buzunar...Si tot sunt in urma altora :)). Acum conteaza si portofelul, inainte conta timpul alocat si creierul

Stai linistit ca inainte de a interzice tranferul de pp-uri obtinute la targ jucau baietii pe vreo cateva lumi cu 10 conturi sa adune pp-uri apoi cand jucau pe bune ieseau din protectie cu sate. Nici buzunaru nu te mai salva cu ei, nu era ca acuma sa se ia primu sat dupa 2 saptamani. Am inceput o lume cu 30k pp-uri si tot ma chinuiam sa raman in top 25.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Clar, jocul nu mai este ceea ce a fost, complet de acord. Si eu mi-as dori ca dupa jumatate de an pe o lume, sa fie populate 80 de continente, sa existe 15 triburi, sa existe diplomatie reala, posibilitatea unui joc dinamic. Dar in conditiile date, nu se poate realiza, cat timp exista optiunile de Depozit premium, injumatatire timp constructie, 20% reducere etc. Este prea rapida dezvoltarea, descurajata participarea jucatorilor care nu vor sa investeasca. Inainte era simplu: cont premium si atat, era 2 euro sau ceva de genul asta si oricine avea posibilitatea sa se dezvolte la fel.

Nu vreau sa fiu ipocrit, si eu am investit si clar daca eram in locul celor de la Inno, as fi indreptat jocul exat in directia asta. Pentru innogames, triburile / tribal wars este o "vaca de muls", iar in apararea lor pot spune doar "astea sunt conditiile, daca vreti sa jucati bine, daca nu, sunteti invitati sa invatati PHP si sa va dezvoltati propriul joc".
Interesant subiectul desi nu neaparat pt topicul asta.
Povestea pe scurt e ca atunci cand s-a lansat triburile industria de gaming era in alt punct, smartphoneurile nu existau.
INNO a fost pioner in ceea ce priveste microtranzactiile, dar realitatea e ca numarul de jucatori a scazut constant de prin 2010-2011 incoace.
Daca mergeti pe servere tip .DE sau .PL sunt inca lumi cu multe continte si jucatori cu mii de sate, dar cam atat. Iar inno ca sa suplimenteze lipsa asta de jucatori pur si simplu a crescut revenue/jucator. Cam cum a facut Apple cu iPhoneurile.
Asta e doar parerea mea si nu reflecta in niciun fel pozitia INNO.

Iar jocuri in PHP in 2020? Sa ne fereasca! hahaha
 

B0gdanutzu

member
Scor reacție
0
Poate ca se stie deja castigatorul lumii vazand clasamentul, dar nu inteleg un singur lucru : cum te poti numi tu jucator cand incepi intr-un trib, iar dupa aproximativ 2 luni de jucat in acel trib, facandu-ti prieteni hotarasti sa pleci. Da, toata lumea se plange de recrutarile facute de Woc, dar poate ei au fost cei care s-au trezit cu mesaje de la jucatori, "pot primi o invitatie la voi?". Zilnic, primesc mesaje ori din BMB, Legacy sau Woc in care imi spun ca noi ne-am dus si nu mai avem ce face...sa continui cu ei, ii intreb si eu zilnic ce am de castigat? Imi spun ca raman pe harta. Pe harta, unde am inceput cu niste oameni, am pierdut noptile cu ei, iar apoi sa ii parasesc? Nu multumesc, mai bine zbor de pe harta. Nu stiu cu ce au fost "ademeniti" toti acesti jucatori in Woc de m-am trezit peste noapte dintr-o mare albastra inconjurat de inamici. Am invitatia de aproximativ o saptamana aici, nu au retras-o nici acum, dar nici eu nu sunt tentat nici 1% macar sa o accept. Continuati pana la capat cu cine ati inceput, e un joc, doar un trib poate castiga, daca n-ai inceput cu el, de ce sa ai dreptul la castig?
20200914_072341.jpg
 

piterake

member
Scor reacție
0
se recruteaza doar pt a acapara mai multa harta etc...da pana la urma toti jucatorii invitati pe parcurs vor fii carne de tun,asa i pe toate lumile...maxim 70 de persoane vor fii in tribu de final si vor castiga,restu nu vor avea dreptu la asa ceva,da lumea nu intelege chestia asta! de ce sa devii carne de tun ca sa ajuti un trib si dupa tu nici macar n ai un loc in tribu de final? :))
 
Scor reacție
1
Alex, vorbeste cu baietii aia ce se ocupa cu hartile avansate, sa dea drumul si pentru lumea 77.
Am ramas nebagati in seama aici :D.
 

Deleted User - 743794019

nu e problema iar trece gruescu and company pe interne, ca na, unu se lasa ca alt coleg i-a rupt atacu si alte minuni:)
 
Sus