Discutii libere L85 !

Kutuzov

member
Scor reacție
0
Da, cred ca tu vorbesti de webscrapers sau programe care fac asta... e destul de greu sa le blochezi pe astea mai ales daca si spui cum ai facuto
chiar am lucrat recent la un scraper impreuna cu un prieten si da, nu prea au putut sa ma blocheze dar...
poti sa adaugi o cerere ajax pe onload
poti sa folosesti nonscript si sa adaugi o imagine pe fiecare pagina si sa vezi daca se incarca
poti sa folosesti aleatoriu pe elementele des folosite css display:none impreuna cu alt element asemanator vizibil
probabil mai sunt altele dar nu m-am intalnit cu aceasta problema inca, cand voi avea nevoie de asta cu siguranta o sa-mi fac temele :)
Ma refer sa iei codul sursa de la mozilla, chromium sau orice browser open source. De exemplu, eu am luat codul de la chromium si mi-am scris un extension function (interfata in idl cu backendul in C++ pentru ca am nevoie de acces si la niste resurse ). Pe langa asta, modifici si commitNavigation din browser pentru a face filtrari inainte ca onload sa fie apelat.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Ma refer sa iei codul sursa de la mozilla, chromium sau orice browser open source. De exemplu, eu am luat codul de la chromium si mi-am scris un extension function (interfata in idl cu backendul in C++ pentru ca am nevoie de acces si la niste resurse ). Pe langa asta, modifici si commitNavigation din browser pentru a face filtrari inainte ca onload sa fie apelat.
Punctual:
Jocul trebuie să fie jucat cu browserele acceptate pe versiunile web oficiale sau pe aplicațiile mobile oficiale și actualizate. Orice fel de acțiune în joc trebuie făcută manual sau printr-o selecție de scripturi și instrumente permise.

Asadar orice modificare de browser, mai ales prin modificarea codului sursa intra sub regula asta. Mai apoi exista multe metode prin care Inno ar putea detecta si bloca o sumedenie de scripturi, dar banuiti si voi motivul pentru care asta nu se intampla.
 
Scor reacție
0
Felicitari DK pentru joc, personal imi pare rau ca s a terminat asa avand in vedere ce razboi puternic a fost. Sper ca toti care mai vor sa joace sa se mute pe .net dupa lumea asta.

As dori sa mi felicit si colegii care au dat dovada de un devotament incredibil, au investit atat timp cat si bani pentru a purta acest razboi cu DK, cel mai puternic adversar avut de cand joc.Cred ca am aratat pentru ultima data aici ca succesul de pe lumile 60,73 si celelalte speciale nu a fost un noroc, desigur mai lipsesc cativa colegi precum lucifer,vmaxx,brencus, etc dar in mare parte am fost aceeasi in special in conducere am fost acelasi grup.In schimb am avut si o gramada de jucatori noi precum(jicuta,iulyams,flavi,mike,deadp00l, mamba, etc) care au jucat incredibil.

Din pacate nu pot sa mi dau parerea despre razboiul din sud pentru ca nu am fost la curent cu tot ce se intampla in zona aia dar de pe harta a parut un razboi tare si ala. In legatura cu manevrele, aparent cei din Future plang de ele cand ei au avut conducator prin academii, dar probabil asa fac oamenii in ziua de azi, zic oameni ca asa se descriu la profil.
 

Myky

member
Scor reacție
0
Punctual:


Asadar orice modificare de browser, mai ales prin modificarea codului sursa intra sub regula asta. Mai apoi exista multe metode prin care Inno ar putea detecta si bloca o sumedenie de scripturi, dar banuiti si voi motivul pentru care asta nu se intampla.
de ce trebuie sa banuim noi? de ce nu ni se prezinta fapte / dovezi / text de regulament - ceva, orice, concret - de ce trebuie sa ne bazam pe presupuneri / banuieli?
 

Centorag

member
Scor reacție
0
exemplu bot farm:
Esti mai prost decat prevede legea :)))) Scriptul din poza este de trimis fake (mai si scrie pe numele fisierului ffs), mai exact iti adauga minimul de trupe pe lumile cu 1% sa poti trimite fake, cu ce gaseste in ograda. Este un script facut de Zeuss. si adaugat in colectia de pe forum. Dar trebuia sa iesi cu ceva penibil si tu pe extern :)))


Pe l60, pe cand in echipa green erau dsa, maram, sorin, toti in TT, se jucau cu scripturi facute de programatori din echipa green (un exemplu ar fi farmare targ, lansator fake, si asa mai departe) iar totul era pe conferintele cu cei de mai sus prezenti. Se bana preferential, se rezolvau imediat tichetele (sau cand aveai nevoie sa ii dea pe atacabil, erai anuntat de maram).

toate scripturile mentionate de tine se afla in colectie :)))) toate legale, toate facut de jucatori green, toate accesibile oricui :)))) Sunt curios, cand DK pe 60 l-au ars pe Yooooo pt un nume de sat (l-au raportat, a fost schimbat numele satului si apoi l-au atacat - nici nu fusese banat, doar era omul in avion :))) ) tot maram i-a anuntat, sau doar i-a dus capul sa incerce sa atace, stiind ca pedeapsa pt asa ceva e ban pe atacabil? Cum ziceam mai sus, daca pe tine nu te duce capul, pe altii duce capul cum sa joace legal ;)
 
Ultima editare:

Chaos

member
Scor reacție
0
Esti mai prost decat prevede legea :)))) Scriptul din poza este de trimis fake, mai exact iti adauga minimul de trupe pe lumile cu 1% sa poti trimite fake, cu ce gaseste in ograda. Este un script facut de Zeuss. si adaugat in colectia de pe forum. Dar trebuia sa iesi cu ceva penibil si tu pe extern :)))


Ham ham, catelusul green. E vorba de ce spune nu de documentul ala.

Uite putin context, continuarea e screen-ul din mesajul anterior (Dovezile prezentate erau pentru pentru afirmatia mea, ca se foloseau scripturi facute intern, asa cum spunea si zeuss sunt mai multi programatori in green, fiecare cu bootul lui)

Annotation224.png



Te rog nu ma mai provoca sa mai pun si alte dovezi. Vrei sa vin si cu farmare targ din green si asa mai departe?

Te cred ca esti flamand dar fii putin obiectiv la situatia asta de kkt.
 

Vlaicu

member
Scor reacție
0
Punctual:


Asadar orice modificare de browser, mai ales prin modificarea codului sursa intra sub regula asta. Mai apoi exista multe metode prin care Inno ar putea detecta si bloca o sumedenie de scripturi, dar banuiti si voi motivul pentru care asta nu se intampla.

Domnule admin,
Tocmai aici e problema, ati permis scripturile, ati inchis ochii, iar acum s-au spart toate oalele in capul vostru.
Personal, mi-e scarba de situatia creata, dar din punctul meu de vedere, voi sunteti vinovatii.
Daca ceea ce spui e real si puteati detecta toate scripturile, i-am scris lui Rakanishu care putea fi rezolvarea problemei, dar ati ales alta varianta...pacat.

Pentru Jderii:
Felicitari!
Sunteti castigatori, dar scripturile au ajutat sa ajungeti aici.
Da, stiu, majoritatea folosesc, eu nu, deci pentru mine e egal cu 0.
 

Chaos

member
Scor reacție
0
peste tot tu zici ca X are bot si Zeuss zice ca nu stie despre ce bot e vorba, wtf :)))))


Facem analiza pe text? zice ca nu stie de ala pe care il are ea ca fiecare e cu bootul lui.


Pot si sa ti desenez, dar insist poate intelegi limba omeneasca si nu doar ham ham

primul screen e pentur afirmatia ca sunt scripturi facute la comanda in green si se folosesc tot felul desi echipa tt e prezenta, iar in al 2 -lea screen e ca sa ti arat ca era vb de boot de farm ca m-ai facut prost degeaba.
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Facem analiza pe text? zice ca nu stie de ala pe care il are ea ca fiecare e cu bootul lui.
prietene, ai dovada sau n-ai ? :))) imi arati niste texte care efectiv nu zic nimic :)))) si "bootul" respectivei persoane de farm, in cazul respectiv, era coplayer, adica MsVasika :))) Sper ca nu esti vreun avocat in viata reala, ca te rade si portarul de la intrare daca intrii cu astfel de "dovezi" pe usa instantei

primul screen e pentur afirmatia ca sunt scripturi facute la comanda in green si se folosesc tot felul desi echipa tt e prezenta, iar in al 2 -lea screen e ca sa ti arat ca era vb de boot de farm ca m-ai facut prost degeaba.

da, avem jucatori care sunt si programatori si care au facut scripturi, la cerea echipei (ex Zeuss cu scriptul de fake, alex2dsa cu goarna de targ, etc). Scripturi legale, aflate in colectie. Deci, scuteste-ma de "desenele" tale, ca vorbesti numai bazaconii.

Arata-mi o discutie in care X din green a cerut un script ilegal si cineva macar a zis ca-l face si atunci iti dau un biscuite.
 
Ultima editare:

Chaos

member
Scor reacție
0
prietene, ai dovada sau n-ai ? :))) imi arati niste texte care efectiv nu zic nimic :)))) si "bootul" respectivei persoane de farm, in cazul respectiv, era coplayer, adica MsVasika :))) Sper ca nu esti vreun avocat in viata reala, ca te rade si portarul de la intrare daca intrii cu astfel de "dovezi" pe usa instantei



da, avem jucatori care sunt si programatori si care au facut scripturi, la cerea echipei (ex Zeuss cu scriptul de fake, alex2dsa cu goarna de targ, etc). Scripturi legale, aflate in colectie. Deci, scuteste-ma de "desenele" tale, ca vorbesti numai bazaconii


Esti mult prea ham ham incat sa te conving de ceva, nici nu am cum, esti trimis la cerere sa fii avocat green. Nu prea va mai iese ca va ajunge kkt din urma.

Ce am vrut sa arat am aratat, daca mai apare cineva pentru care merita sa mai pierd cateva minute sa caut in conversatii revin.

Pana atunci, treci la cusca!



p.s intreab-o pe doamna green daca e permis cu boot pe joc (nici nu conteaza ce ar face).
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Asadar orice modificare de browser, mai ales prin modificarea codului sursa intra sub regula asta.
Asadar, :)) daca nu poti detecta insemna ca e degeaba

dar banuiti si voi motivul pentru care asta nu se intampla
Eu unul nu reusesc sa-l banuiesc tinand cont ca asta nu ofera o experienta tocmai placuta tuturor si daca chiar ar reusi sa o faca si nu o fac ar ridica o serie de polemici pe acest subiect

Ma refer sa iei codul sursa de la mozilla, chromium sau orice browser open source. De exemplu, eu am luat codul de la chromium si mi-am scris un extension function (interfata in idl cu backendul in C++ pentru ca am nevoie de acces si la niste resurse ). Pe langa asta, modifici si commitNavigation din browser pentru a face filtrari inainte ca onload sa fie apelat.
deci pana la urma cu asta cautai sa te lauzi tu... nu stiu cum te-ar ajuta sa joci jocul la alt nivel dar da, bravo tie
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Esti mult prea ham ham incat sa te conving de ceva, nici nu am cum, esti trimis la cerere sa fii avocat green. Nu prea va mai iese ca va ajunge kkt din urma.

Ce am vrut sa arat am aratat, daca mai apare cineva pentru care merita sa mai pierd cateva minute sa caut in conversatii revin.

Pana atunci, treci la cusca!



p.s intreab-o pe doamna green daca e permis cu boot pe joc (nici nu conteaza ce ar face).
Esti un nimeni cu gura mare, care nu a dovenit nimic :))) Si pentru ca ai 0 argumente, o dai pe arogante pe burta goala. Hai, poate iti dau un biscuite pe gratis, sa nu mai faci asa urat pe-aici.

Pe mine nu trebuie sa "ma trimita" cineva pe extern, eu iau singur atitudine atunci cand grupul meu este atacat pe nedrept. Se vede cat ai jucat tu cu green, de nici atata nu stii despre noi ;)
 

VictorS

member
Scor reacție
0
Buna seara, daca tot s-a decis DK. Postez aici evolutia lumi 85 de la inceputul ei (dupa mutare) pana azi.

Harta intreaga :

07.11.2021
1 Harta 07.11.2021-min.png


16.11.2021
2 Harta 16.11.2021.png


17.11.2021
3 Harta 17.11.2021.png


23.11.2021
4 Harta 23.11.2021.png


28.11.2021
5 Harta 28.11.2021 format nou.png


12.12.2021
6 Harta 12.12.2021 format nou.png


26.12.2021
7 Harta 26.12.2021 format nou.png


29.12.2021
8 Harta 29.12.2021 format nou.png


13.01.2022
9 Harta 13.01.2022 format nou.png



31.01.2022
10 Harta 31.01.2022 format nou.png
 

VictorS

member
Scor reacție
0
13.02.2022

11 Harta 13.02.2022 fromat nou.png


NORD : DK vs Jderii

1Nord - 29.12.2021
1Nord - 29.12.2021.png


2Nord - 13.01.2022
2Nord - 13.01.2022.png


3Nord - 31.01.2022
3Nord - 31.01.2022.png


4Nord - 13.02.2022
4Nord - 13.02.2022.png
 
Scor reacție
0
Domnule admin,
Tocmai aici e problema, ati permis scripturile, ati inchis ochii, iar acum s-au spart toate oalele in capul vostru.
Personal, mi-e scarba de situatia creata, dar din punctul meu de vedere, voi sunteti vinovatii.
Daca ceea ce spui e real si puteati detecta toate scripturile, i-am scris lui Rakanishu care putea fi rezolvarea problemei, dar ati ales alta varianta...pacat.

Pentru Jderii:
Felicitari!
Sunteti castigatori, dar scripturile au ajutat sa ajungeti aici.
Da, stiu, majoritatea folosesc, eu nu, deci pentru mine e egal cu 0.


Tu nu ai inceput in jderii si cand a aruncat mesagerul osul ai plecat?
 

VictorS

member
Scor reacție
0
SUD : Alianta RS vs WoC

1Sud - 29.12.2021
1Sud - 29.12.2021.png


2Sud - 13.01.2022
2Sud - 13.01.2021.png


3Sud - 31.01.2022
3Sud - 31.01.2022.png


4Sud - 03.02.2022
4Sud - 03.02.2022.png


5Sud - 13.02.2022
5Sud - 13.02.2022.png
 
Sus