Discutii libere L85 !

Scor reacție
0
acel moment cand iti iei ban ca ai luat suportul inamicilor...
Desi nu va am la suflet, va dau dreptate. Totusi am patit acelasi lucru pe L80 cand s a inobilat un suport RS, am deschis si un subiect pe extern acolo(inca exista, il puteti urmari=concluzia v o spun eu, chiar de inobilezi suport al inamicului, poti lua ban, pt ca un cont suport nu e bine definit la carte), nu am vazut pe nimeni din DK acolo sa spuna o parere..ar trebui sa fim mai obiectivi ca jucatori, toti. Si vreo 2 jucatori din Jderii pe care ii stiu eu au luat ban desi inobilase sate care nu erau suportii lor, si toata harta stie ca doctorash nu era suportul lui diehard...iar partea cea mai amuzanta e ca sunt conturi suport pe harta pe care sunt evidente si alea nu iau ban( ex obi*wan al lui d1vino)
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Cum ai reusit sa nu scrii corect nici Thresh (eroul din lol, pe care il ai la avatar) nici Trash (gunoi)?


Pai ca sa iti raspund la intrebare, iti las asta aici ;)

001.png


Ca tot ai adus in vorba lolul si ca este campion acolo cu numele asta, corect !!!! Cred ca este asta nu ?

002.png
003.png
004.png



Dar de ce intrebi asa ceva cand tu ai numele quiZZZ ? ai varsat suc pe tastatura si era lipita tasa "z" ?

Tom Tresh, Mike Tresh etc, este un nume de familie destul de popular care probabil l-ai auzit daca te uiti la filme americane, baseball etc, iar "Trash" se scrie cu "T" doar daca incepi propozitia cu acel cuvant, in cazul de fata puteai sa lasi simplu "trash" si acel cuvand se potriveste foarte bine cu ce ai in cap...


005.png


6 sate, 3,7k inamici invinsi si o realizare ca ai castigat o lume casual unde intra toti pierzatorii de pe alte lumi.... Stiai ca este umilitor cand apar pokemonii de genul sa te atace pe extern cum o faci tu ? Macar daca este cineva care poate sa fie numit jucator

Spor Mr.quiZZZZZZZZZZZZZZZ
 

Tekashi

member
Scor reacție
1
Pai ca sa iti raspund la intrebare, iti las asta aici ;)

Vezi atașament 4333

Ca tot ai adus in vorba lolul si ca este campion acolo cu numele asta, corect !!!! Cred ca este asta nu ?

Vezi atașament 4334Vezi atașament 4335Vezi atașament 4336


Dar de ce intrebi asa ceva cand tu ai numele quiZZZ ? ai varsat suc pe tastatura si era lipita tasa "z" ?

Tom Tresh, Mike Tresh etc, este un nume de familie destul de popular care probabil l-ai auzit daca te uiti la filme americane, baseball etc, iar "Trash" se scrie cu "T" doar daca incepi propozitia cu acel cuvant, in cazul de fata puteai sa lasi simplu "trash" si acel cuvand se potriveste foarte bine cu ce ai in cap...


Vezi atașament 4337

6 sate, 3,7k inamici invinsi si o realizare ca ai castigat o lume casual unde intra toti pierzatorii de pe alte lumi.... Stiai ca este umilitor cand apar pokemonii de genul sa te atace pe extern cum o faci tu ? Macar daca este cineva care poate sa fie numit jucator

Spor Mr.quiZZZZZZZZZZZZZZZ


Misto desenele animate de mai sus, mie imi placeau mai mult alea cu Tinerii Titani.
Cat despre restul prezentarii, te rog sa o pui intr-un power point si sa mi-o trimiti pe mail. Banuiesc ca asa faci si la scoala acum ca inveti din online. Nu de alta dar sunt sigur ca nu ai varsta in care tuleiul de sub nas ti se transforma in mustata, altfel nu vad de ce te-ai agita ca un titirez ca ti-am pus o intrebare.
Esti foarte amuzant ca iti dai cu parerea despre alte conturi, atunci cand tu te ascuzi in spatele unui trash, pardon tresh.

Uite, fa-mi te rog o biografie completa si promit ca-ti dau bani de bomboane:


P.s Gandeste-te la propunerea cu power point-ul, crede-ma ca poti abera mult mai usor prin animatii.

2x p.s A fost cafea nu suc (pe tastatura)
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Misto desenele animate de mai sus, mie imi placeau mai mult alea cu Tinerii Titani.
Cat despre restul prezentarii, te rog sa o pui intr-un power point si sa mi-o trimiti pe mail. Banuiesc ca asa faci si la scoala acum ca inveti din online. Nu de alta dar sunt sigur ca nu ai varsta in care tuleiul de sub nas ti se transforma in mustata, altfel nu vad de ce te-ai agita ca un titirez ca ti-am pus o intrebare.
Esti foarte amuzant ca iti dai cu parerea despre alte conturi, atunci cand tu te ascuzi in spatele unui trash, pardon tresh.

Uite, fa-mi te rog o biografie completa si promit ca-ti dau bani de bomboane:


P.s Gandeste-te la propunerea cu power point-ul, crede-ma ca poti abera mult mai usor prin animatii.

2x p.s A fost cafea nu suc (pe tastatura)


ps ps ps ce drac tot te pasaiesti aici ? ce scoala online visezi ma ? :))) cine se ascunde in spate la ce ? esti nebagat in seama ca de altceva ne.... nu are rost sa discutam, nu ma intereseaza istoricul tau de 2 bani la fel cum nu ma intereseaza parerea ta de despre ce cum este scris acest nume, poti sa imi spui cum o cheama pe doamna, il schimb in numele ei si dupa vin langa tine sa te fac interna sa vezi cum ii sa te bata ma-ta la jocu asta.... de unde dreq tot apareti asa peste noapte atatia spartani ? imi dai linkuri de la conturi cu 1k sate.... woooow ce mare realizare iar la contul de pe care vorbim acuma iti apare ca ai castigat un amarat de casual, acu fugi in fata oglinzii si repeta putin ce vrei sa spui inainte sa te bagi in seama pe aici.... pana acu nici dracu nu a stiut ca existi pe jocul asta, probabil o sa ramai in anonimat la fel ca mihaiTZa (vad ca sunteti obsedati de Z, poate faceti de o ciorba radauteana in caz ca uniti conturile alea ieftine)

000.png


Te las aici sa joci niste sudoku pana iti dai forma la mustata ;)
 

Tekashi

member
Scor reacție
1
ps ps ps ce drac tot te pasaiesti aici ? ce scoala online visezi ma ? :))) cine se ascunde in spate la ce ? esti nebagat in seama ca de altceva ne.... nu are rost sa discutam, nu ma intereseaza istoricul tau de 2 bani la fel cum nu ma intereseaza parerea ta de despre ce cum este scris acest nume, poti sa imi spui cum o cheama pe doamna, il schimb in numele ei si dupa vin langa tine sa te fac interna sa vezi cum ii sa te bata ma-ta la jocu asta.... de unde dreq tot apareti asa peste noapte atatia spartani ? imi dai linkuri de la conturi cu 1k sate.... woooow ce mare realizare iar la contul de pe care vorbim acuma iti apare ca ai castigat un amarat de casual, acu fugi in fata oglinzii si repeta putin ce vrei sa spui inainte sa te bagi in seama pe aici.... pana acu nici dracu nu a stiut ca existi pe jocul asta, probabil o sa ramai in anonimat la fel ca mihaiTZa (vad ca sunteti obsedati de Z, poate faceti de o ciorba radauteana in caz ca uniti conturile alea ieftine)

Vezi atașament 4338

Te las aici sa joci niste sudoku pana iti dai forma la mustata ;)


Uau ce dur esti. Marele URS carpatin, care isi tot pierde coada. Legenda lui a inceput de la o seara in care s-a facut de cacao pe skype cand il durea degetelul, si a continuat prin lungul sir de ilegalitati, furturi, cumparari de conturi s.a.m.d, de a ajuns sa aiba un cont nou pe fiecare lume pe care intra. De ce nu postezi cu contul pe care il jerpelesti acum? nu ai avut bani pentru tot pachetul (cont plus extern)? Crezi ca daca postezi un print cu steagurile altcuiva o sa pari altceva decat esti?
Sau daca ai la profil lumile castigate de altcineva, te face un om mai valoros?
Doar faptul ca pe fiecare lume te ascunzi in extern cu tot felul de apelative, doar pentru a nu mirosi cineva blana aia imbibata de cacao, de la tot serverul ro, spune ce esti tu pentru jocul asta.
Ce echipa mai ai? cine iti mai suporta escrocheriile sau caracterul de joasa speta? Drept dovada, in loc sa te limitezi la persoana mea incerci sa ma atingi prin tot felul de atacuri la familie, de parca ar conta pentru mine ce spune o iconita cu un nickname gresit. Dar stii ceva? nu doar nickname-ul tau e gresit, ci toata activitatea ta pe jocul asta. Ai fost si vei ramane un simplu bisnitar de oportunitati.

Si da, sper sa raman mereu in anonimat decat sa am reputatia ta.


1637441456851.png
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
Uau ce dur esti. Marele URS carpatin, care isi tot pierde coada. Legenda lui a inceput de la o seara in care s-a facut de cacao pe skype cand il durea degetelul, si a continuat prin lungul sir de ilegalitati, furturi, cumparari de conturi s.a.m.d, de a ajuns sa aiba un cont nou pe fiecare lume pe care intra. De ce nu postezi cu contul pe care il jerpelesti acum? nu ai avut bani pentru tot pachetul (cont plus extern)? Crezi ca daca postezi un print cu steagurile altcuiva o sa pari altceva decat esti?
Sau daca ai la profil lumile castigate de altcineva, te face un om mai valoros?
Doar faptul ca pe fiecare lume te ascunzi in extern cu tot felul de apelative, doar pentru a nu mirosi cineva blana aia imbibata de cacao, de la tot serverul ro, spune ce esti tu pentru jocul asta.
Ce echipa mai ai? cine iti mai suporta escrocheriile sau caracterul de joasa speta? Drept dovada, in loc sa te limitezi la persoana mea incerci sa ma atingi prin tot felul de atacuri la familie, de parca ar conta pentru mine ce spune o iconita cu un nickname gresit. Dar stii ceva? nu doar nickname-ul tau e gresit, ci toata activitatea ta pe jocul asta. Ai fost si vei ramane un simplu bisnitar de oportunitati.

Si da, sper sa raman mereu in anonimat decat sa am reptuatia ta.


Vezi atașament 4340
Te baga ursu n buzunar si fuge cu time la jocu asta, despre ce vorbim
 

Tekashi

member
Scor reacție
1
Te baga ursu n buzunar si fuge cu time la jocu asta, despre ce vorbim


Salutare! Nu obișnuiesc sa vorbesc cu fanpage-uri, dar dacă personajul pe care l-a creionat cu stânga pe jocul asta reprezintă o valoare pentru tine, atunci îți trimit prin posta un CD cu golden age guța și te faci ca nu ma vezi.
 
Ultima editare:

Tekashi

member
Scor reacție
1
Vezi diferenta dintre noi ? eu nu stiam ca existi, tu in schimb ai povesti intregi cu mine, unele chiar SF dar este ok, muritorii de foame ca tine mereu vor avea ceva de comentat, uitate intai in curtea ta cand vorbesti despre ce spui acolo, daca nu vrei sa iti fac iar de cacao intemeitorii si postez aici niste printuri cu marele tau trib sa vezi ce fac :)) ultima oara ati plans ca niste fetite sa se stearga printurile :))) asta ii contul meu, ii doar nickul schimbat, de ce sa postez de pe alte conturi ? nu ma cheama quiZZZZZZ sa postez de pe 1 cont si aici sa pun linkuri de pe alte 10 unde cica ai jucat.... calmate pokemon mic, defapt ai rabdare... rezovlam, cat despre echipa... ti se pare ca am nevoie de echipa ? m-am pisat pe tot dt si dk vostru la fiecare organizat cu toate platformele voastre, asa ca schh si ajutati cavaleru sa vanda niste gaini pe olx poate faceti si voi de ppuri o luna, vad ca sunteti cam saracuti pe acolo, noroc ca va cara cativa de prin fostul revo, fame, nwo ... pentru aia am nevoie de echipa ? :))) nu vezi ca nici regulamentul nu poate sa il bata momentan :)))) se baneaza in draci


ne auzim pe harta curand


Pai probabil o sa fii inclus in mesajul de intampinare, sa te evite lumea la cate tepe ai dat. Cum sa nu auda jucatorii de tine cand esti pus pe toate gardurile ca numerele alea de telefon in WC publice.
Au trecut anii si tu tot aceleasi texte de Chuck Norris de Vaslui ai. Ca faci, ca dregi, ca iei sittere, ca dai cu harta in cap etc, si tu pe majoritatea lumilor nu ai trecut in late, dar pe unii ii pacalesti si se utia in gura ta apoi vin pe aici cu flori la statuia ta din bete de chibrit :))
Te tot legi ca un tocilar cu lentila groasa, in spatele unui monitor obosit, de viata persoanala a jucatorilor pentru ca asta fac noobi ca tine, cand se simt frustrati, inferiori si nu mai gasesc argumente apeleaza la creierul de elefant si arunca cu piatra.

Stiu, tu nu ai nevoie de echipa, nu ar trebui sa se numeasca Triburile, ci Ursul pacalit de vulpe, ca doar tu faci regulile, tai si spanzuri.
Te legi de dk/dt si tu joci acum pe cont cu realizari in triburile astea :)))) cat de penebil e asta?

Cat despre link-uri e usor, nu e la fel de complicat ca la tine sa am n conturi unde am jucat in speranta sa nu ma recunoasca cineva. Te-am vazut pierdut, manjit cu nutela pe la gura si ti-am lasat singurul cont cu care am jucat de prin 2011-2012 cred (quizz, cate un z pentru fiecare noob pe care il intalnesc, de aia sunt acum 3 x z, stiam ca o sa apari), doar ca sa vezi ca eu nu ma ascund ca tine. Eram cu acelasi si pe lumea asta daca nu il pierdeam din cauza unor probleme birocratice, legate de o plata cu un card, deci nu gainarii si incalcari de reguli pe care ai ajuns sa le visezi noaptea.
 
Ultima editare:

urssmircea

member
Scor reacție
1
Pai probabil o sa fii inclus in mesajul de intampinare, sa te evite lumea la cate tepe ai dat. Cum sa nu auda jucatorii de tine cand esti pus pe toate gardurile ca numerele alea de telefon in WC publice.
Au trecut anii si tu tot aceleasi texte de Chuck Norris de Vaslui ai. Ca faci, ca dregi, ca iei sittere, ca dai cu harta in cap etc, si tu pe majoritatea lumilor nu ai trecut in late, dar pe unii ii pacalesti si se utia in gura ta apoi vin pe aici cu flori la statuia ta din bete de chibrit :))
Te tot legi ca un tocilar cu lentila groasa, in spatele unui monitor obosit, de viata persoanala a jucatorilor pentru ca asta fac noobi ca tine, cand se simt frustrati, inferiori si nu mai gasesc argumente apeleaza la creierul de elefant si arunca cu piatra.

Stiu, tu nu ai nevoie de echipa, nu ar trebui sa se numeasca Triburile, ci Ursul pacalit de vulpe, ca doar tu faci regulile, tai si spanzuri.
Te legi de dk/dt si tu joci acum pe cont cu realizari in triburile astea :)))) cat de penebil e asta?

Cat despre link-uri e usor, nu e la fel de complicat ca la tine sa am n conturi unde am jucat in speranta sa nu ma recunoasca cineva. Te-am vazut pierdut, manjit cu nutela pe la gura si ti-am lasat singurul cont cu care am jucat de prin 2011-2012 cred (quizz, cate un z pentru fiecare noob pe care il intalnesc, de aia sunt acum 3 x z, stiam ca o sa apari), doar ca sa vezi ca eu nu ma ascund ca tine. Eram cu acelasi si pe lumea asta daca nu il pierdeam din cauza unor probleme birocratice, legate de o plata cu un card, deci nu gainarii si incalcari de reguli pe care ai ajuns sa le visezi noaptea.



1 - esti sarac, asta ii clar din primele mesaje
2 - pe majoritatea lumilor nu am trecut de late ? interesant... eu nu joc pana in late, dar nah....
3 - nu am e ce sa ma leg de tine, esti un amarat muritor de foame
4 - dt-dk sunt la inamici de multi ani si asa vor ramane, in schimb altii schimba tabara si acum se iubesc, scuze dar cine este penibil aici ? :))) defapt ii la moda, iar de jucat pe cont cu realizarile acelor triburi unde ma vezi pe mine sa joc ? nu iti mai da filme aiurea, eu ce sa fac daca oriunde vedeti ca va este splituit trenul suferiti si vedeti ursi :))) traume pokemonule, astea sunt traume
5 - ma doare fix in borcanu cu miere de ce conturi mi-ai prezentat acolo, ce poti sa imi arati este pe tw-stats unde candva in viata asta ta jalnica ai fost pe harta contra mea si sa imi arati altceva in afara de povestile care le spui aici
6 - te rog inca odata, inceteaza cu suferintele, daca ai ceva de reclamat sa o faci la suport, nu ma intereseaza pe mine ca pentru 2 lei unii va vindeti niste conturi, am avut si eu colegi care au tradat si au intrat in dk, rs si asa mai departe, ti se pare ca stau sa le zic treaba asta zilnic ? iti sunt colegi acuma, ce imi spui mie incearca sa le spui si lor zilnic....

drdiehard de exemplu a fost la mine pe sitter aproape 1 luna de zile, timp in care i-am crescut satele, am batut taleri, am facut contu tot full atac/deff (deffu trimis in granita) peste 50gn facuti pe cont, sat luat in granita sa aibe unde juca cand revine... a revenit si in 2-3 zile cand era organizat pe noi a retras tot deffu si a dat backstab de unde a luat in jur de 30 sate moca cu deffu in granita, ti se pare ca ma intereseaza ? asta este jocul acuma, daca nu te adaptezi taci din gura si nu te mai fa de cacat pe aici cu acuze deastea cand la fiecare acuza de genu iti pui pe silent 20 colegi ca nah... asa ca ramai un no name cum ai zis ca preferi, decat sa ma plictisesti cu povestile tale, ca de adus dovezi daca va pun mereu gasiti scuze, dar de postat pe aici ce va zice x sau y pe conferinte stiti sa o faceti :))) cam atat puteti unii, nici nu ati schimbat o vorba cu o persoana care aici o faceti in toate felurile, dar o faceti intr-un stil de parca va stiti de cand erati mici... chill ca aste deja sunt expirate... trage aer in pieptul ala uscat si cand vrei sa mai spui ceva, incearca sa aduci si o mica dovada, deja este penibil si ti-am zis... imi este rusine cand apar pokemoni ca tine cu asa comentarii.... esti ca nicolae guta acu 10 ani

 

warhopegod

member
Scor reacție
0
Las si eu asta aici. Acum na, fiecare va intelege ce vrea si poate, insa cred cu tarie ca cititul in general nu dauneaza. :)


Tratament contra ignoranței: de ce ne credem mai deștepți decât suntem

getty - birou
(Foto Guliver/Getty Images)
În 1995, un bărbat a jefuit două bănci din Pittsburgh în mijlocul zilei. Un pic contraintuitiv, având în vedere ce vedem în filme, n-avea nici mască pe față sau orice altă deghizare. Mai mult, de fiecare dată când pleca, băga și un zâmbet arogant la camerele de supraveghere. McArthur Wheeler a fost arestat, evident, în aceeași zi. Se pare că Wheeler își dăduse cu suc de lămâie pe piele, pentru că avea impresia că o să fie invizibil, astfel, pentru camerele de supraveghere. După mai multe controale, s-a ajuns la concluzia că Wheeler nu era nici nebun și nici nu consumase droguri. Pur și simplu era prea convins de niște informații care erau false.
https://adro.hit.gemius.pl/hitredir...;tag_for_child_directed_treatment=;tfua=;ltd=
Povestea i-a atras atenția lui David Dunning de la Cornell University. Dunning, împreună cu un student de-al său, Justin Kruger, au decis să investigheze situația. Ei au susținut că, deși aproape toată lumea își vede abilitățile într-o lumină mai bună decât sunt, la unii oameni diferența dintre realitate și percepția personală e mult mai mare. Iluzia asta se numește acum „efectul Dunning-Kruger” și descrie cognitive-bias-ul care ne face să avem percepții mult mai bune decât ar trebui despre propria persoană.
În două studii, Dunnig și Kruger au dat teste pe diferite teme participanților și apoi i-au pus să se autoevalueze. Ce au observat a fost că cei care răspundeau corect la cele mai puține întrebări aveau tendința de a-și acorda cele mai mari note. Cu alte cuvinte, cu cât ești mai slab la ceva, cu atât riscul e mai mare să nu fii conștient de nivelul tău adevărat.
Scriitorul William Feather a spus la un moment dat că să fii educat înseamnă să poți face diferența între ce știi și ce nu știi. Sună destul de simplu, nu? Se pare, totuși, că e un lucru foarte dificil. Deși avem o percepție destul de clară asupra a ceea ce știm, nu reușim, de cele mai multe ori să ne dăm seama de ce nu știm. De obicei, nu putem recunoaște dimensiunile propriei ignoranțe.
Oamenii nu își dau seama cât de incompetenți sunt pentru că pur și simplu nu au cum. E logic: pentru ca cei cu performanțe slabe să își dea seama de propria nepricepere, ar fi nevoie ca ei să aibă priceperea necesară pentru a face asta. Ca să îți dai seama cât de bun ești la scris, ar trebui să știi să scrii îndeajuns de bine încât să poți face o analiză pertinentă.
Problema este că incompetența nu îi face pe oameni să fie dezorientați sau mai prudenți în acțiunile viitoare, așa cum ar fi normal. În loc de aceste sentimente, oamenii incompetenți beneficiază de o încredere în sine remarcabilă, care lipsește de multe ori de la persoanele mai competente.
David Kunning susține că unele dintre cele mai puternice convingeri pe care le avem au ca sursă chiar valorile care ne definesc ca oameni. Așa numitele „valori fundamentale”. Sunt lucruri de la care nu ne abatem orice ar fi, e felul în care am ales să ne trăim viața. Ne definesc. Așa că orice informație care vine spre noi și contrazice aceste valori este modificată, i se scade din importanță sau e chiar uitată pentru a ne asigura că nu ni se vor modifica în vreun fel convingerile fundamentale.
Kunning plasează convingerile ideologice și politice tot în această categorie. Conform teoriilor antropologice, oamenii, din punct de vedere ideologic, se împart în mai multe categorii. Pot fi individualiști (cei care pun accent pe autonomie, libertate și independență) sau pro-comunitate (cei care acordă importanță rezultatelor obținute de comunitate ca un întreg omogen). De asemenea, pot fi ierarhiști (cei care favorizează distribuția obligațiilor conform unor evaluări care creează statuturi diferite pentru oameni în societate) sau egalitariști (cei care nu cred în ideea că oamenii pot fi clasificați în funcție de statutul social). Astfel, oamenii procesează toate informațiile printr-un filtru al acestor principii. Acest filtru are un impact profund asupra a ceea ce considerăm a fi adevărat sau nu.
Nu e de mirare, deci, că faptele, logica și informațiile pot fi modificate astfel încât să fie în concordanță cu convingerile subiective ale fiecărei persoane.
Cea mai bună modalitate de a contracara acest fenomen este să pornim la drum cu o mentalitate diferită.
Motivațiile, frustrările, fricile și dorințele noastre interioare au impact mai mare decât am crede asupra felului în care interpretăm informația.

Scriitoarea Julia Galef susține că, în momentul în care dai peste ceva care îți contrazice convingerile, tentația este să vedem un dușman și să încercăm îl înfrângem. Când vedem informații favorabile, avem un aliat. Suntem un soldat care trebuie să își protejeze camarazii și să atace inamicul.
Poate că ar trebui să avem mai degrabă mentalitatea unui detectiv. Să nu fim de vreo parte a baricadei, ci doar să investigăm argumentele din fiecare parte și să încercăm să decidem care este mai bun. Deși oamenii adoră să aibă dreptate, ei sunt în același timp și curioși. În momentul în care demonstrezi cuiva că ai dreptate, nu ți-ai hrănit curiozitatea, ci doar orgoliul. Ca armă, curiozitatea este mult mai importantă.
Radu Atanasiu spune în podcast-ul lui Cristi Popesco că discuțiile în contradictoriu ar trebui abordate altfel. În loc să fie cel care are dreptate învingător, e fix invers. Cel care are dreptate nu a câștigat nimic în urma discuției, în afară de un boost pentru orgoliu. În schimb, cel care nu avea dreptate a aflat o informație nouă, deci a ieșit mai câștigat din discuție.
Ar fi bine să învățăm să nu mai punem orgoliul pe primul loc și să nu ne fie rușine atunci când pur și simplu nu știm ceva. Să fim intrigați și nu defensivi atunci când dăm peste o informație care ne contrazice convingerile. Să ne setăm obiective noi și să ne întrebăm ce e cu adevărat important: să ne apărăm convingerile și să demonstrăm că avem dreptate sau să avem o înțelegere mai clară asupra lumii înconjurătoare?
 
Sus