Discutii libere L85 !

Scor reacție
0
Eu am ridicat zidul la 08:03 , dupa ce a intrat unul sau mai multe fuluri inainte de 08:03. In raport scrie 08:01 si eu il ridicam la 08:03 , nu administrez eu serverele de la INNO ca sa blochez serverul special ca sa ridic eu zidul , am folosit pur si simplu o facilitate premium a jocului , doar nu stateam sa ma uit cum intra cate un full pe rand si sa nu fac niste clickuri pe injumatatire la zid.

Vezi atașament 4654

Ok, sunt de acord cu tine ca ai folosit o facilitate, dar nu mi se pare nici normal fata de cel care ataca..omu sta sa recruteze o saptamana un full, sta poate treaz noaptea sa lanseze, iar cand ajung atacurile se blocheaza serveru si facilitatile astea se pot folosi. Poate satul ala pica daca intrau 4 full pe zid 0..poate se lua satul ala , poate de pe acel sat nu plecau recuperari sau splituri, satul se reseta.

Nu dau vina pe tine, dar spun ca acele lucruri n ar trebui sa fie "available" in acel timp..intrebarea e pt admini, daca serverul e blocat, cum de unele facilitati se pot folosi?..ori e blocat, ori nu mai e..la injumatatiri si etc nu se mai pune?..
 

DrDieHard

member
Scor reacție
0
Ok, sunt de acord cu tine ca ai folosit o facilitate, dar nu mi se pare nici normal fata de cel care ataca..omu sta sa recruteze o saptamana un full, sta poate treaz noaptea sa lanseze, iar cand ajung atacurile se blocheaza serveru si facilitatile astea se pot folosi. Poate satul ala pica daca intrau 4 full pe zid 0..poate se lua satul ala , poate de pe acel sat nu plecau recuperari sau splituri, satul se reseta.

Nu dau vina pe tine, dar spun ca acele lucruri n ar trebui sa fie "available" in acel timp..i trebarea e pt admini, daca serverul e blocat, cum de unele facilitati se pot folosi?..ori e blocat, ori nu mai e..la injumatatiri si etc nu se mai pune?..

Nici adminii si nici eu nu am nici-o vina pentru cele intamplate, nu adminii de pe ro sustin financiar serverele de la INNO ca sa mearga bine. Mai bine scrieti la INNO si va plangeti ca nu investesc in joc , doar ei va pot ajuta.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Ridicarile alea de zid nu cred ca afecteaza prea mult, poate spre deloc rezultatul. Nu e fair-play, intr-adevar, dar nici ceva care sa decida razboiul nu e.
 

DrDieHard

member
Scor reacție
0
Ridicarile alea de zid nu cred ca afecteaza prea mult, poate spre deloc rezultatul. Nu e fair-play, intr-adevar, dar nici ceva care sa decida razboiul nu e.
Corect , dar ei incearca sa ma baneze daia tot pun presiune pe admini cu mesajele astea.. daca e atac cu cele 2000 lanci 1000 spade 1000 arcuri 500 grei ce erau sparte in plus ca sa fie egal cu ce se intampla daca nu ridicam zidul in 3 si 8.
 
Scor reacție
0
Lasa lasa ca deja aveam atacuri din scurt pe satele unde erau goale si inca nu au intrat toate atacurile ce erau de intrat pentru 08:01 , ati dat si voi 20 atacuri in 500mms cum am ridicat si eu zidul in 500ms
Ideea e ca atacurile care nu intra nu sunt dependente de atacurile pe care le lansezi tu(daca lansezi nu stiu de ce ai lansa cand nu vezi ce sat ai spart), in schimb zidul e dependent de ele.

“Fiecare jucator este obligat sa raporteze informatii cu privire la erori si bug-uri suportului imediat ce le descoperă. Nerespectarea cu promptitudine, în special dacă au fost obținute avantaje din cauza erorii / bugurilor, poate duce la sancțiune ce poate duce până la interzicerea definitivă”

Intradevar este un bug de la ei dar nu ar trebui sa se profite de el. De bug cred ca stia toata lumea avand in vedere ca pe l60 a fost banat goloie pentru asta si pe lumea 85 a fost banat si thebestmdf pentru acelasi lucru.

Acum gandeste te daca ar fi ok ca atunci cand ataca cineva si se blocheaza serverul si schimbi steagul pe noroc sa iti dea 25%, asta nu ar avantaja atacatorul ?

Felicitari oricum pentru prestatia de la organizat si eu sper sa continuam sa ne batem pe harta si sa se renunte din ambele tabere la tickete avand in vedere ca toti suntem “manjiti” intr un fel sau altul.
 
Scor reacție
0
Corect , dar ei incearca sa ma baneze daia tot pun presiune pe admini cu mesajele astea.. daca e atac cu cele 2000 lanci 1000 spade 1000 arcuri 500 grei ce erau sparte in plus ca sa fie egal cu ce se intampla daca nu ridicam zidul in 3 si 8.


lasa ca si goloie a ridicat in nici 200 ms de la 19 la 20 fara sa se blocheze jocu;) nu te mai caca atata pe tine cand esti campion mondial la lacatel
 

DrDieHard

member
Scor reacție
0
“Fiecare jucator este obligat sa raporteze informatii cu privire la erori si bug-uri suportului imediat ce le descoperă. Nerespectarea cu promptitudine, în special dacă au fost obținute avantaje din cauza erorii / bugurilor, poate duce la sancțiune ce poate duce până la interzicerea definitivă”

De cand joc triburile se intampla aceasta chestie cu blocarea serverului la organizate, a raportat cineva acest lucru ? Daca spui ca s-a dat ban pe lumea 60 pt acelasi lucru( eu nu stiu daca e adevarat sau nu), inseamna ca se stia de blocarea serverului in momentul sosirii atacurilor. cat timp a trecut de atunci? s-au luat masuri pt reparea bug-ului respectiv? Exact cum ai zis. sa profitam toti de o lume frumoasa, s-o jucam pe harta, fara tickete si cat mai putine jocuri de culise.
 

Kutuzov

member
Scor reacție
0
De cealalta parte, si eu am vrut sa fac un auto si s-a blocat serverul cand am vrut sa intrerupt si am pierdut satul... l-am recuperat, dar ferma de pe el s-a pierdut :(...dar nu ma apuc sa-l acuz pe Mike ca a pus pile la inno sa nu pot face eu split...
 
Scor reacție
0
Corect , dar ei incearca sa ma baneze daia tot pun presiune pe admini cu mesajele astea.. daca e atac cu cele 2000 lanci 1000 spade 1000 arcuri 500 grei ce erau sparte in plus ca sa fie egal cu ce se intampla daca nu ridicam zidul in 3 si 8.
Dar eu nu incerc sa te banez. Am spus o si am s o spun, prefer sa jucam pe harta. Pur si simplu am vazut un bug..prima oara sincer am crezut ca e script ceva dar dupa mi am dat seama ca poate fi problema cu picatul serverului, si chiar nu dau vina pe tine, dar nici nu pot fi de acord ca serverul sa permita asta cat timp stam o saptamana pentru un full, si noptile sa atacam.
Tu nu te ai oftica sa ataci pe cineva si sa vezi ca duce zidu sus pe un blocaj de server? Inca o data, nu am absolut nimic cu tine si probabil da, as fi facut la fel de eram in locul tau.
 
Scor reacție
0
oricum nu stiu deastea cu auto, nici nu cred ca este permis auto, trebuie manual... auto (de la automat vine nu?) de aia nu sunt bune astea automate, ca nu ai baza in ele, trebuie facut cu manuta ta frumos elegant cat de cat :) oricum si tu ar trebui sa iei ban uacier, din cate imi aduc aminte ai dormit in fiecare seara iar atacurile de la tine plecau.,.. interesant to pe auto si tu
 

Kutuzov

member
Scor reacție
0
stiu sa numar pana la 20 si doar secundele...csf, nu-s asa bun ca voi :), dar macar nu ma plang ca o adolescenta la pms
 
Scor reacție
0
Nu ma ai cum sa mai joci pe harta in conditiile actuale cand orice ai face , ,cineva decide ca esti vinovat si cuvantul lui e lege de la Dumnezeu primita pe tablita cu cele 10 porunci de la Moise .
Cand eram mic, ma uitam la Wrestling, erau unele meciuri " no rules"..sa faca o lume d aia sa facem splituri intre 2 3 ms si aia e
 
Sus