Discutii libere(spam) 2011

DeletedUser

Nu e vorba de asta,Armada.GTC sau Master,DEF,Raflo sau care o mai fi...sunt de acord,cine greseste,plateste....dar sa se faca in toate cazurile,nu numai intr-o directie!Si nu vreau sa dau vina pe admini,banuiesc ca ei isi fac constiincios datoria si refuz sa cred ca e vorba de vreo manevra la mijloc!Vina este in totalitate a noastra(a jucatorilor),a celor care au inteles gresit regulile jocului,a celor care s-au pretins la tot felul de "combinatii" si au modificat treptat-treptat regulile acestui joc!Nu mi se pare normal ca un jucator sa stea pe 20 de conturi,sa isi creeze un avantaj doar pt ca are un proxy instalat!
Comy the bad,nu cer clementa ci din contra-cer sa fie mai drastice pedepsele si sa se joace corect!Sa nu mai existe posibilitatea de a mai juca pe proxy-uri,pe sittere prelungite la infinit sau la impartirea legaturii de internet!Se retrage un jucator ca nu mai are timp sa joace,OKEY,luati-i satele in interiorul tribului,dar nu il trece pe proxy si te folosi de el pana la adanci batraneti!Sa fie valabil pt toate triburile,inclusiv Armada!
Tarleaa a intrat pe proxy la Metalicus,si a fost prins ca are acelasi ip!Bun,vigilenti adminii,dar restul?Restul sunt okey?Doar tarlea are proxy pe lumea 4?Ma mir...

cine are si e prins sa fie taxat, tarleaa a fost prins si de la 50% pedeapsa s-a coborat la 10%. rusine TT pentru astfel de decizii.
 

DeletedUser8266

Ai premium, ti se face reducere extrem de mare la pedeapsa, e simplu, ce atatea povesti, oricum nu o sa se schimbe nimic.

Nu neaparat asta conteaza...conteaza si in ce relatii esti cu admini ...

Eu am luat tot timpu cele mai mari pedepse ...pentru ca mam contrat cu ei ...si aveam dreptate.

Am avut si eu un tribulet mai demult...si am avut 2-3 jucatori acuzati de multi-cont...da nu era asta , intrau doar sa verifice, sau chesti de genu ...stiu se ia tot ca multi cont...in fine , pedepsele au fost mereu 1 din conturi sterse si celalat fara 50 % din sate, cu toate ca aveau ...si PP.

Conteaza multe aspecte cand iei o pedeapsa, cine e adminu , cine esti tu , ai pp etc etc.
 

DeletedUser4219

Atunci fac un apel la toti intemeietorii marilor triburi de pe lumea 4 si sa cadeti la comun acord:Conturile sub 100 sate nu ataca si nu sunt atacate si sa fie lasate spre inobilare interna de tribul din care face parte!
Adunati-va intr-o conferinta si stabiliti o data din care aceste conturi vor fi eliminate!Ramanem 300 si atat,ne macelarim intre noi....de la egal la egal...eu nu asa am prevazut finalul acestui joc!Un cont mic vine langa mine si imi ia in fiecare noapte cand dorm cate 1 sat sau 2!Asta nu mai e joc,pe bune!Ziua nu ai nimic cu mine si ma astepti noaptea sa dorm...iei un sat,il blindezi usor pt moral,apoi il pasezi la altii si tot asa...(cazul Reza,gaborm,Metalicus,tibilocu,fanescu,decebalus-2 si multe altele care nu imi vin in minte acuma)!
Ex: De la 1 februarie,conturile cu mai putin de 100 de sate nu mai au voie sa atace si nici nu vor fi atacate chiar daca sunt goale!Daca acel sat il ia un jucator cu mai mult de 100 de sate,atunci poate fi atacat!Simplu...
Luati legatura intre voi si stabiliti,sunteti cu totii destul de rationali si puteti ajunge la un acord comun!Asta daca vreti sa se joace corect,fara mijmasuri si de placere!
Probabil unii vor fi extrem de deranjati,obisnuiti sa profite de pe urma multiconturilor mici,dar trebuie sa se "converteasca" la noile reguli!
 

DeletedUser8266

:))) Asta ar avataja armada sa scape de inactivi...in GTC si Master si conturile mici is active... de exemplu eu :)))
 

Deleted User - 213220

Nu e vorba de asta,Armada.GTC sau Master,DEF,Raflo sau care o mai fi...sunt de acord,cine greseste,plateste....dar sa se faca in toate cazurile,nu numai intr-o directie!Si nu vreau sa dau vina pe admini,banuiesc ca ei isi fac constiincios datoria si refuz sa cred ca e vorba de vreo manevra la mijloc!Vina este in totalitate a noastra(a jucatorilor),a celor care au inteles gresit regulile jocului,a celor care s-au pretins la tot felul de "combinatii" si au modificat treptat-treptat regulile acestui joc!Nu mi se pare normal ca un jucator sa stea pe 20 de conturi,sa isi creeze un avantaj doar pt ca are un proxy instalat!
Comy the bad,nu cer clementa ci din contra-cer sa fie mai drastice pedepsele si sa se joace corect!Sa nu mai existe posibilitatea de a mai juca pe proxy-uri,pe sittere prelungite la infinit sau la impartirea legaturii de internet!Se retrage un jucator ca nu mai are timp sa joace,OKEY,luati-i satele in interiorul tribului,dar nu il trece pe proxy si te folosi de el pana la adanci batraneti!Sa fie valabil pt toate triburile,inclusiv Armada!
Tarleaa a intrat pe proxy la Metalicus,si a fost prins ca are acelasi ip!Bun,vigilenti adminii,dar restul?Restul sunt okey?Doar tarlea are proxy pe lumea 4?Ma mir...

Da dar diferenta este ca una e sa joci pe proxy pe un cont cedat una e sa spargi parola, parerea mea e ca s-a inteles gresit jocul asta.Cred ca te poti uita la membri armada sa vezi cati sunt inactivi.Iti dau un exemplu mare pt un cont care stiu ca nu se mai joaca dupa perioada cand a parasit tribul def. Ghost a dat circulara ca a revenit si cine nu crede sa intre pe mess dar pe cont erea tot un jucator din armada care facea un joc dublu, ma rog si acum e contul inactiv dar se folosesc uni de sprijninul lui.Si asa iti gasesc cate exemple vrei tu in armada.Trebuie sa faceti singuri curat in trib si fara reguli intre noi.
 

DeletedUser

I-auzi, brau! :) gore88, no ofence, dar cam tarziu ati devenit corecti. Imi aduc aminte cum Armada primea si avea grija de cateva conturi tinute pe sitter de jucatorul X (nu mai dau nume, il stie toata lumea).
Sau, tot referitor la corectitudine, imi aduc aminte cum peste noapte cativa viteji din Armada au infiintat un trib fantoma pentru a putea ataca DiViN. Cand nu mai faceau fata fuguta se refugiau in Armada. Atunci de ce nu erati corecti? Nu aveati interes?

"""Probabil cine are cunostiinte mai bune despre acest lucru, iti va spune ca am dreptate.
Armada a sprijinit NN in conditiile in care NN a fost trib dizident declarat impotriva Divin.
Cinema a fost atacat atunci de NN pentru ca avea o gramada de defensiva la cine ? La johny, care trecuse in NN si incepuse sa atace Divin.
In momentul in care defensiva a fost retrasa de catre cinema de pe satele lui johny (dusman declarat Divin), au inceput atacurile asupra lui, iar cei care il atacau, erau sprijiniti de Armada.
Oare cine a incalcat principiile diplomatiei mai intai ?"""
(sursa: arhiva DiViN)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38652

Atunci fac un apel la toti intemeietorii marilor triburi de pe lumea 4 si sa cadeti la comun acord:Conturile sub 100 sate nu ataca si nu sunt atacate si sa fie lasate spre inobilare interna de tribul din care face parte!
Adunati-va intr-o conferinta si stabiliti o data din care aceste conturi vor fi eliminate!Ramanem 300 si atat,ne macelarim intre noi....de la egal la egal...eu nu asa am prevazut finalul acestui joc!Un cont mic vine langa mine si imi ia in fiecare noapte cand dorm cate 1 sat sau 2!Asta nu mai e joc,pe bune!Ziua nu ai nimic cu mine si ma astepti noaptea sa dorm...iei un sat,il blindezi usor pt moral,apoi il pasezi la altii si tot asa...(cazul Reza,gaborm,Metalicus,tibilocu,fanescu,decebalus-2 si multe altele care nu imi vin in minte acuma)!
Ex: De la 1 februarie,conturile cu mai putin de 100 de sate nu mai au voie sa atace si nici nu vor fi atacate chiar daca sunt goale!Daca acel sat il ia un jucator cu mai mult de 100 de sate,atunci poate fi atacat!Simplu...
Luati legatura intre voi si stabiliti,sunteti cu totii destul de rationali si puteti ajunge la un acord comun!Asta daca vreti sa se joace corect,fara mijmasuri si de placere!
Probabil unii vor fi extrem de deranjati,obisnuiti sa profite de pe urma multiconturilor mici,dar trebuie sa se "converteasca" la noile reguli!




crezi ca toata lumea e ca voi cu conturi de 1 milion de pct la noi si jucatorii de 1 milion de pct joaca . pt ca suntem un trib activ nu ca voi 3 jucatori= 1 trib mare + 1 academie
daca vrei sa ne batem ne batem si noi 2 dar cu o singura conditie . sa am o mana legata la spate si cu tine si cu meseriasu de tarleaa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4219

Rapidistule,intai invata sa scrii,apoi o sa ma fortez sa-ti descifrez "intergrama"!... :rolleyes:

Referitor la problema noastra...comy the bad si the patriot,ma refeream la inobilarea interna a conturilor sub 100 de sate,care majoritatea din ele sunt multiconturi tinute de unii special pt moral (Armada,Master,Raflo,GTC, si DEF)!!!Atata tot,sa jucam si noi ceilalti de la egal la egal cu Corsikanu!Daca va stiti corecti ar fi trebuit sa va surada ideea,dar voi stiti mai bine!
Acum ce ar trebui sa fac?Sa imi instalez si eu un proxy sa iau si eu 3-4 conturi mici si sa le duc pe nu stiu ce granita ca sa fac la fel ca ceilalti?Personal nu ma intereseaza cine si cate conturi gestioneaza,dar nu se mai joaca triburile...Intr-o zi o sa va gasiti toti incuiati si o sa ziceti ca de ce nu ati primit pedeapsa la fel ca tarleaa...:(
 

DeletedUser12180

Mai ,mai ,mai, jucatori mizerabili care sparg conturi ce sunteti,voi vorbiti? Se plange "'maretul jucator'' tarleaa ca acum ca isi va pierde satele? E plata pentru ceea ce a facut nu? Sa nu vorbesti de DEF si conturi proxy ca nu exista.Da am adus 15 jucatori mici inapoi,si inca mai aduc .Da au un sat acum dar in viitor o sa aiba fiecare cate 50 printre voi.Noi dormim si avem trupe in sate.Voi o sa intepeniti in fata computerelor ,pana in ziua in care o sa intelegeti ca stergere e mai onorabil decat inobilare completa.
Toate actiunile care le-ati facut vi se intorc acum cu varf si indesat.
Atacarea DEF a condus la cresterea Master si nu a Armadei cum ati crezut unii.
Spargerea cont metalicus,cresterea GTC .

Ce este mai grav este faptul ca dovediti mereu lacune multe in fairplay,onoare,respect de sine si fata de altii,iar jucatorii vostri care inteleg cine sunteti de fapt ,vin la noi si ne ofera ajutorul si satele.Da il acceptam si pe aceata cale ii anunt si pe altii ca sunt bineveniti atata timp cat mai au un pic de moral si bun simt fata de altii indiferent ca este un joc virtual sau nu.
 

DeletedUser

Rapidistule,intai invata sa scrii,apoi o sa ma fortez sa-ti descifrez "intergrama"!... :rolleyes:

Referitor la problema noastra...comy the bad si the patriot,ma refeream la inobilarea interna a conturilor sub 100 de sate,care majoritatea din ele sunt multiconturi tinute de unii special pt moral (Armada,Master,Raflo,GTC, si DEF)!!!Atata tot,sa jucam si noi ceilalti de la egal la egal cu Corsikanu!Daca va stiti corecti ar fi trebuit sa va surada ideea,dar voi stiti mai bine!
Acum ce ar trebui sa fac?Sa imi instalez si eu un proxy sa iau si eu 3-4 conturi mici si sa le duc pe nu stiu ce granita ca sa fac la fel ca ceilalti?Personal nu ma intereseaza cine si cate conturi gestioneaza,dar nu se mai joaca triburile...Intr-o zi o sa va gasiti toti incuiati si o sa ziceti ca de ce nu ati primit pedeapsa la fel ca tarleaa...:(

Intr-adevar, noi stim mai bine. Si nu numai noi. ;)
Cat despre conturile mici, nu vad unde este problema ta? Esti sigur ca sunt tinute pe proxy? Ai tu dreptul de a le interzice acestor jucatori "mici" sa joace? DiViN are peste 20 de jucatori sub 100.000 de puncte, acum ce trebuie sa fac? Sa-i innobilez ca asa crezi tu ca ar fi corect?
Cum a spus si vangx, noi aducem jucatori, chiar de curand am adus si eu un prieten pe care o sa-l vedeti la granita cu voi, momentan are doar 2 sate. Totul este perfect regulamantar si nu vad unde este necazul.

PS. Referitor la primul mesaj, observ ca ai ocolit cu grija sa raspunzi. E si asta o tactica.
 

DeletedUser5970

Rapidistule,intai invata sa scrii,apoi o sa ma fortez sa-ti descifrez "intergrama"!... :rolleyes:

Referitor la problema noastra...comy the bad si the patriot,ma refeream la inobilarea interna a conturilor sub 100 de sate,care majoritatea din ele sunt multiconturi tinute de unii special pt moral (Armada,Master,Raflo,GTC, si DEF)!!!Atata tot,sa jucam si noi ceilalti de la egal la egal cu Corsikanu!Daca va stiti corecti ar fi trebuit sa va surada ideea,dar voi stiti mai bine!
Acum ce ar trebui sa fac?Sa imi instalez si eu un proxy sa iau si eu 3-4 conturi mici si sa le duc pe nu stiu ce granita ca sa fac la fel ca ceilalti?Personal nu ma intereseaza cine si cate conturi gestioneaza,dar nu se mai joaca triburile...Intr-o zi o sa va gasiti toti incuiati si o sa ziceti ca de ce nu ati primit pedeapsa la fel ca tarleaa...:(

Avem "n" jucatori care au cedat satele datorita timpului limitat dar si-au mai pastrat cateva (sub 100) pentru a ramane in continuare alaturi de noi. Chiar si pe locul 172 - 5.135p - 1 sat; avem un om, nu un cont :cool:
S-a scris si mai sus, cum ati observat ca se strange cureaua ati inceput sa folositi cuvantul "noi".. -problema noastra-; cam tarziu amice, e ca si cum ai interzice soldatilor nostrii sa fie blanzi cu fomeile celor cotropiti.... prea tarziu, sunt cu ele in porumbi deja :rolleyes:
 

DeletedUser

Mai ,mai ,mai, jucatori mizerabili care sparg conturi ce sunteti,voi vorbiti? Se plange "'maretul jucator'' tarleaa ca acum ca isi va pierde satele? E plata pentru ceea ce a facut nu? Sa nu vorbesti de DEF si conturi proxy ca nu exista.Da am adus 15 jucatori mici inapoi,si inca mai aduc .Da au un sat acum dar in viitor o sa aiba fiecare cate 50 printre voi.Noi dormim si avem trupe in sate.Voi o sa intepeniti in fata computerelor ,pana in ziua in care o sa intelegeti ca stergere e mai onorabil decat inobilare completa.
Toate actiunile care le-ati facut vi se intorc acum cu varf si indesat.
Atacarea DEF a condus la cresterea Master si nu a Armadei cum ati crezut unii.
Spargerea cont metalicus,cresterea GTC .

Ce este mai grav este faptul ca dovediti mereu lacune multe in fairplay,onoare,respect de sine si fata de altii,iar jucatorii vostri care inteleg cine sunteti de fapt ,vin la noi si ne ofera ajutorul si satele.Da il acceptam si pe aceata cale ii anunt si pe altii ca sunt bineveniti atata timp cat mai au un pic de moral si bun simt fata de altii indiferent ca este un joc virtual sau nu.

Nimic mai adevărat şi ţin să mulţumesc pe această cale Armadei, care ne-au ajutat să luăm o decizie în privinţa Novei :)

Toţi membrii care au dorit, au venit în GTC, cine a dorit să rămână în Nova, a rămas.

S-au pierdut doar câteva sate de la metalicus, mare pagubă nu e pentru noi, dar este pentru voi .. (în traducere, satele luate lui tarleea drept penalizare)..

So, carry on boys :)
 

DeletedUser

Las Geani ca ei nu considera paguba chestia asta doar isi recupereaza tarleaa satele acu ca poate sa faca nobili pe banda rulanta. Vorbind de drac ... asta e Nostradamus oameni buni, inainte avea numele la sate Sat de barbari si s-au barbarizat, acu are numele la sate minus si de vreo cateva zile e tot pe minus saracu :))

Sat Puncte Vechi deţinător Nou deţinător Dată/Timp
-ARAS 63 (490|271) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-12 12:04:22
-ARAS 73 (491|273) K24 11,906 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-12 12:02:05
Ap05.tar (466|305) K34 10,469 tarleaa [Armada] Vangx [DEF] 2011-01-12 08:36:19
Ap10.tar (468|303) K34 10,484 tarleaa [Armada] Vangx [DEF] 2011-01-12 08:24:37
KEDON 02 (468|287) K24 12,154 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-12 00:09:34
-ARAS 43 (493|272) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 21:08:29
-+V-FOXID 09 (488|284) K24 9,976 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 19:51:19
-ARAS 61 (493|268) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 09:46:22
-ARAS 51 (494|267) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 01:16:24
ARAS 48 (497|272) K24 12,154 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-10 21:37:11
STRONGHOLD (564|326) K35 9,781 tarleaa [Armada] gogut nebun [DEF] 2011-01-10 17:01:55
Master60** (444|295) K24 9,993 tarleaa [Armada] Reza [Master] 2011-01-09 23:45:07
Cx05 (469|278) K24 12,154 tarleaa [Armada] christycch1977 [DEF] 2011-01-09 07:02:47
Cx06 (464|280) K24 11,874 tarleaa [Armada] christycch1977 [DEF] 2011-01-08 16:18:28
+ARAS 07 (491|274) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-08 11:21:46
+ FOXID 6 (492|282) K24 11,874 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-08 11:10:19

Imi place asa, s-a trezit granita Masterului la viata ... and more will come soon !

PS: dau 1000 de puncte premium moca la primii 5 jucatori care innobileaza impreuna 100 de sate de la tarleaa :)) :D
 

DeletedUser12180

Las Geani ca ei nu considera paguba chestia asta doar isi recupereaza tarleaa satele acu ca poate sa faca nobili pe banda rulanta. Vorbind de drac ... asta e Nostradamus oameni buni, inainte avea numele la sate Sat de barbari si s-au barbarizat, acu are numele la sate minus si de vreo cateva zile e tot pe minus saracu :))

Sat Puncte Vechi deţinător Nou deţinător Dată/Timp
-ARAS 63 (490|271) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-12 12:04:22
-ARAS 73 (491|273) K24 11,906 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-12 12:02:05
Ap05.tar (466|305) K34 10,469 tarleaa [Armada] Vangx [DEF] 2011-01-12 08:36:19
Ap10.tar (468|303) K34 10,484 tarleaa [Armada] Vangx [DEF] 2011-01-12 08:24:37
KEDON 02 (468|287) K24 12,154 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-12 00:09:34
-ARAS 43 (493|272) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 21:08:29
-+V-FOXID 09 (488|284) K24 9,976 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 19:51:19
-ARAS 61 (493|268) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 09:46:22
-ARAS 51 (494|267) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-11 01:16:24
ARAS 48 (497|272) K24 12,154 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-10 21:37:11
STRONGHOLD (564|326) K35 9,781 tarleaa [Armada] gogut nebun [DEF] 2011-01-10 17:01:55
Master60** (444|295) K24 9,993 tarleaa [Armada] Reza [Master] 2011-01-09 23:45:07
Cx05 (469|278) K24 12,154 tarleaa [Armada] christycch1977 [DEF] 2011-01-09 07:02:47
Cx06 (464|280) K24 11,874 tarleaa [Armada] christycch1977 [DEF] 2011-01-08 16:18:28
+ARAS 07 (491|274) K24 11,898 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-08 11:21:46
+ FOXID 6 (492|282) K24 11,874 tarleaa [Armada] nytroro [Master] 2011-01-08 11:10:19

Imi place asa, s-a trezit granita Masterului la viata ... and more will come soon !

PS: dau 1000 de puncte premium moca la primii 5 jucatori care innobileaza impreuna 100 de sate de la tarleaa :)) :D


Hmm, ma bag si eu daca vine mosu cu cadouri.Si ca sa nu se supere tarleaa ca el nu primeste cadouri in afara de 800 nobili disponibili ,ii ofer un kit de trib offline unde poate sa inobileze 10000 sate barbare pe zi ,pentru ca el nu e jucator de trib online.Sate la care poate sa puna numele :
Satele lui tarleaa.:)) :rolleyes:
 

DeletedUser

cum sa nu fie mai jucator de trib ... off ... ia aici si invata cum se comporta un lider adevarat:

Urmatoarele sate mi-au fost retrase de amini, si am de gand sa le recuperez. Oricine va innobila sate din urmatoarea lista, va trebui sa mi le returneze. Nu accept exceptii.

Cei care vor sa ajuta cu curatari, sunt bineveniti.

mai avem multe de invatat de la el :)
 

DeletedUser12180

Pfff,trebuia sa o trimita si la noi ,ca nu am stiut sincer.Am luat si eu 10 sau 20 barbare impreuna cu christycch1977 asa de pozitionare printre satele lui si vreau sa multumesc pe aceasta Armada ca le-au curatat ei pe toate :D
 
Sus